» »

Hekerji.si

Hekerji.si

Matija82 ::

http://hekerji.si/#

Včeraj v Šiški, morda kdaj (RTV?) še drugje?

Me je malo začudilo, da ni bilo govora o tem na Slo-techu.

Kul filmček, kar prekratek, mi je pa manjkala vsaj omemba, če že ne prispevek o PLS-u. sensei požel salve smeha z "Če jst nimam neta, ga tut vi (SiOL) ne boste mel".

Imaš Matthai kakšne insajderske o snemanju? ;)
  • spremenilo: Matija82 ()

Duhec ::

Tudi jaz sem že iskal, če je kje tema...
Sem pričakoval, da bo na koncu Godler za piko na i privlekel na oder kakega @levjesrčnega ali @senseia, mogoče Božiča, da s kakimi vprašanji popestri vse skup... pa ni bilo nič.
Drugače pa je minilo prehitro. Bi še kar poslušal odzive jeznih Siol adminov... :)
http://blackbird.si/

poweroff ::

Na RTV bo predvajan konec novembra, potem pa bo objavljen na internetu. Pripravljeni bodo tudi angleški podnapisi (pogodba za prevajanje je že sklenjena), verjetno tudi srbski.
sudo poweroff

AnotherMe ::

Pls?

crniangeo ::

AnotherMe je izjavil:

Pls?

Phone losers of slovenia :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

twom ::

A lahko kdo razloži malo bolj podrobno za kaj gre...

AnotherMe ::

Aha, nism bil cist ziher, da je mozno, da se jih dejansko se kdo spomne :)

poweroff ::

Ja, itak se jih spomnemo. Arctus, AnSanct, Soviet, Phrozen... z nekaterimi imam še stike. :)

PLS sicer ni bil tema tega filma. Upam pa, da bo enkrat prišel Hekerji #2... Materiala je dovolj.
sudo poweroff

Kurzweil ::

Če ne bi poznal stvari, ki so navedene in polinkane na strani, dejansko glede na trailer ne bi imel blage veze za kaj se gre tale zadevščina, še manj pa bi šel pogledat stvar na blef. Seveda pa bom z veseljem pogledal, vse kar je v povezavi s tehnologijo oz. bolje računalništvom in varnostjo povezano z njimi. Pred časom mi je bila zanimiv recimo temu dokumentarc "Tehnika ljudstvu", tko da bom tole tut rade volje pogledal, pa čeprav tematsko ni ista zadeva.

crniangeo ::

tle mate mal članka od PLS :) https://pravokator.si/index.php/2012/03...
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

c3p0 ::

Če se prav spomnim teh raznih sk8r-jev ipd., so bili to navadni "script kiddies". Torej, od nekod dobljeno skripto je znal zagnat in posledično DDOSat vsakega, ki se mu je smejal na IRCu, potem pa se počasi že neha. Jako znanje.

Kiddies bi potem bil bolj primeren naslov filma. Če ne mislim pravih, potem pa pardon, bomo videli.

poweroff ::

Sensei ni bil ravno script kiddie, Levjesrčni tudi ne. Potem imamo pa Iserdota v tretjem delu, ki je tudi sam razvil določene zadeve.
sudo poweroff

Duhec ::

Kakšen script kiddie neki. Je Levjesrčni (sensei tudi) lepo povedal, da je razumel protokole in bil vedno korak pred vsemi, džal 3 dni Telekom dol potem pa imel še tolk jajc, da jim je šel v sršenje gnezdo v nekaj sekundah dokazat, da niso popečal lukenj. Tisti neprespan Telekomov admin ga raje ni šel gledat, ker bi ga fental. :)
K sreči je bil res dobesedno "levjesrčni", pošten heker in takega bi Gabor (viris.si) z veseljem vzel.
http://blackbird.si/

poweroff ::

Oni Telekomov admin je Jan Žorž. Fajn človek, obvlada svoj posel. Trenutno se ukvarja z ipv6.
sudo poweroff

c3p0 ::

Levjesrčni in PLS niso omenjeni na strani filma, za nas so bili takrat kvečjemu heroji. Nekaj znancev je celo moralo na policijo na zagovor, nekaj so tudi plačali.

Jaz govorim o filmu, teaserji Bl4cky, zZz in sk8r. Bo potreben ogled.

Sicer pa iz časov IRCa poznam kar nekaj zanimivih zgodbic, iz prve roke. :)

KlemenL ::

@Sago, nam zaupaš kakšno od teh zgodbic?:)

RatedR ::

Tudi mene zanima @Sago.

wini ::

Tudi crniangeo bi znal povedat kako zgodbico ;)

slitkx ::

Bo na Partisu?

Yacked2 ::

slitkx je izjavil:

Bo na Partisu?


bo na youtube, samo prej bo še na RTV
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

slitkx ::

Ok, fino.

GBX ::

Teaserji so bili narejeni ločeno in ne govorijo o tem, kaj je v filmu. Namenoma so takšni, da se vprašate, kaj zaboga bo tam notri in morda je tudi nekaj ljudi zaradi njih prišlo na premiero. Izbrani so pogovori ali izjave, ki jih lahko gledalec sprocesira v 30 sekundah in glavno je, da pustijo vtis. To je namen teaserja in sekundarnega pomena je, koliko 1337 je bil tisti, ki je not (to itak ve samo nekaj vas).

Film sam pa je namenjen širši javnosti in odziv publike je več kot jasno pokazal, da je imel režiser Blaž Završnik prav, ko je omejil film na štiri zgodbe/štiri obdobja in konkretne osebe, ter je minimiziral geekovske tech vložke, ki bi samo zmedli nekoga, ki ni bil del scene. Predvajan bo žal šele sredi decembra na TV Slovenija v okviru dokumentarnega programa (čakamo še potrditev), je pa razumljivo, saj se program ne dela od danes do jutri. Po tem bo na voljo tudi prosto na internetu. Zanimanje je kaže tudi v mreži art kinodvoran (kot je ljubljanski Kino Dvor), tako da upamo tudi na projekcije po vsej Sloveniji.

Zakaj ravno te zgodbe? Kot sem omenil na premieri, film je videnje zadev iz perspektive SI-CERT in nek prerez dogajanja oz. ima neko logiko, zakaj smo izbrali te zgodbe. Ali nam je uspelo? Sodeč po odzivih na premieri, vsekakor. Sigurno je tu še veliko zgodb in z veseljem sprejemamo sugestije; ali to pomeni film #hekerji2.0, nek drugalčen spin-off ali kaj tretjega, pa je še čisto prezgodaj reči. Ideje morajo pač dozoreti. Zahteva pa seveda tak projekt tudi dokajšnji vložek časa za pripravo scenarija, logistike, promocije in produkcije. Z veseljem pa pogledam še kakšen film, ki ga naredi kdo drug in razkrije še kakšno, nam neznano plat scene v Sloveniji. :-)

Matija82 ::

GBX je izjavil:


Film sam pa je namenjen širši javnosti in odziv publike je več kot jasno pokazal, da je imel režiser Blaž Završnik prav, ko je omejil film na štiri zgodbe/štiri obdobja in konkretne osebe, ter je minimiziral geekovske tech vložke, ki bi samo zmedli nekoga, ki ni bil del scene.


Meni je publika na premieri delovala kar geekovsko, tko da ne vem čigav odziv tu šteje.

GBX ::

Matija82 je izjavil:

Meni je publika na premieri delovala kar geekovsko, tko da ne vem čigav odziv tu šteje.


No, moraš vedeti, koga vprašati. ;)

poweroff ::

Jaz sem govoril s parimi ne-geeki in so bili vsi po vrsti navdušeni. Komentar je bil tudi, da zadeve niso bile tehnično zakomplicirane.
sudo poweroff

bambam20 ::

@sensei je mogoče isti model, ki je bil ali pa je še SYS Op na Partisu? zadet in zatežen model iz Lublane..

gslo ::

pa wini bi tud lahk kej povedal, če nick matcha IRCnet v tistem obdobju. crniangeo tud nima zelje po spreminjanu nicka.. a je bil quattro tud omenjen? :D

zgodbic na tone. zadnjič sem našel disk z irc logi iz 2004. XD

eh.. mislil sem outlawa, ne quattra. RIP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

crniangeo ::

nč ne vem o tem, nenadoma sem izgubil spomin .. :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

M.B. ::

Na voljo je zvočni pogovor z režiserjem in direktorjem SI-CERT-a o vsebini filma. Na spletni strani hekerji.si sicer piše da bo film 17.12 ob 20:00 na TVS 2 kar težko verjamem glede na to da je takrat tekma Slovenija: Ukrajina v Mariboru.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

sajko ::

M.B. je izjavil:

Na voljo je zvočni pogovor z režiserjem in direktorjem SI-CERT-a o vsebini filma. Na spletni strani hekerji.si sicer piše da bo film 17.12 ob 20:00 na TVS 2 kar težko verjamem glede na to da je takrat tekma Slovenija: Ukrajina v Mariboru.


Verjetno si zamešal datume, saj je tekma 17.11 (november), dokumentarec pa 17.12 (december).

M.B. ::

Pa res. Ups.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

[D]emon ::

sensei je bil moj sosolec eno leto, clovek totalno obvlada in mislim, da bi bilo zelo krivicno ga poimenovati za scriptkiddie-ja. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

link_up ::

itak, ker tru3 hackers se vedno radi snemajo...se posebej radi poudarjajo, kako so zjebal cel TS pa Oto sekiral...jaja...

Active naj ga ma! :D

tisti cajti eggijev so ze zdavnaj mimo in to nikoli niso bili neki resni hack-i. Ampak fantje, super ... filmcek pac ;) da ne bo kdo pozabil kako se naredi pravi purge lol. :D
In and Out


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doctor Strange

Oddelek: Sedem umetnosti
4510581 (8257) oo7
»

Film Hekerji.si (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11728582 (14947) lebdim

Več podobnih tem