» »

Kdaj pride do t.i. "bootleneck-a" med CPU in GPU-jem?

Kdaj pride do t.i. "bootleneck-a" med CPU in GPU-jem?

1
2
3

neverjetni99 ::

MacGyver141 je izjavil:

Sami je izjavil:

Na 1090T lahko komot obesiš GTX970, bo delovalo bp.

Kolega je imel GTX-a 970 na Phenomu II X4 965, ko je menjal proc za i5 4440 ni opazil v igrah nobene razlike, z nakupom nimaš kej zgrešit.

Vse ostalo samo po domače le "buče" Intel fanov (hojnikb), ne rečem kakšna i7 2. ali 3. generacije zna biti močnejša...v vsakem primeru pa bo 1090T grafo bp prebavil.



Čudno, da sem jaz upazil velik preskok iz Phenom II X4 955 na i5 6600k pri gtx 650 ti boost, ki je zelo slabša od gtx 970.


jaz sem tudi opazil veliko razliko iz fx 8350 na i7 4790K..čudno a ne :D

Netrunner ::

Končno sem dobil nekaj konkretnih odgovorov in predlogov namesto samega pametovanja čez zadeve o katerih ta tema ni namenjena.

Kot sem domneval 280x ali Nvidia v istem rangu oz. mogoče še kaj boljšega ni slaba izbira. Bom moral še 1x natančeneje pregledat predloge in predvsem kje in po kakšni ceni nabavit.

Omenjeno je bilo, da naj vzamem kaj močnejšega in v prihodnje mogoče nadgradim CPU ... ta opcija mi ne najbolj diši saj nakup grafične bi bil moj zadnji upgrade preden bi zamenjal celotno konfigruacijo... saj tudi matična, rami in ostale komponente so v letih. Zato iščem neko optimalno kombinacijo za trenuten CPU.

Za nvidio sem večkrat zadeldil da ima kao bolj optmiziranje gonilnike ter je manj potratna kr se napajanja tiče, tako da je kak GTX vsekakor kanidat za nakup.

Kar se samega bootlenecka tiče pa očitno ni neke formule ampak samo na osnovi testov in različnih kombinacij se da videti kaj s čim paše skupaj. Drugače pa nisem nek zahteven gamer, tako da če je 5-10% razlike med karticami ... X fps gor al dol mi je čisto vseeno.

Vsekakor pa si želim, da karkoli nabavim bo sposobno poganjati Star Citizen na 1920x1200 resoluciji.

Ko sem bom že odločil enkrat za eno kartico, pa se bo pojavila druga težava in sicer katero variacijo izbrati!? ...recimo ravno prejšnji teden sem malo gledal GTX 970 GTX 970 na MindFactory in ja ... malo morje variacij :)

7982884e ::

OP, tle imas odgovor:

torej, simpl odgovor: tvoj procesor z graficno ranga gtx 970 ne gre. oz. bo brezveze ponucan denar. poglej si teste, kako nekateri spili zabijejo ze "osemjedrne" fx-8xxx. kjer ti spil tako zabije cpu, je cisto brezveze dat denar za tako mocno graficno, kot je 970.

malo manj simpl odgovor: igra generira draw calle, procesor izdaja te draw calle graficni, da ona dela svoje. niso vse draw calli, ampak danasnji spili, ce niso v dx12, zelo lahko povsem zabijejo procesor z njimi, sploh ker ima zraven procesor se obilo drugega dela za druge stvari. ampak ker niso vse draw calli, pomeni, da imas se vedno nastavitve, ki niso odvisne od procesorja. recimo resolucija, antialiasing (razen, ce je to kaka nova vrsta, tipa SMAA/FXAA ampak tam itak ni problema ker so ti hitri), rendranje senc pa se marsikaj so stvari, ki niso odvisne od procesorja, ker se ne izvajajo na procesorju. ce ti nek predpotopni procesor laufa nek spil na 30fps pri resoluciji 1080p, lahko zamenjas graficno in laufas 30fps na 8K.

se ena stvar, ki je vredna omembe, je, da testi s fpsji niso tako relevantni za procesorje, ce se gre za visoke fpsje. ce intelov procesor z isto graficno laufa 140fps, amdjev pa 100fps, to ni problem (razen, ce mislis igrat na 144hz pa takih forah). vazno je, da je procesor zmozen stokrat na sekundo opravit svoj del. v takem primeru potem nabijes resolucijo ipd., pa bosta oba procesorja prisla na enaki dvomestni cifri (ker bo graficna ratala bottleneck). vecji problem je, ce procesor zariba ze bistveno prej, kar se zal z amdjevimi procesorji dogaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

Mordecai ::

Včeraj sem v sistem z 1090t procom dodal gtx 670. Gta v deluje gladko. Za druge igre seveda ne morem komentirat.

Netrunner ::

7982884e => hvala za malo tehnične obrazložitve kaj se dogaja v ozadju.

Se pravi recimo 280x ali GTX 770 oz. kak nivo višje od teh dveh bi bila kar dobra izbira. Več pa se ne splača it...

tikitoki ::

Glede nato, da bo DX12 vsaj delno izboljsal marsikatere trenutne probleme in tako drago kartico verjetno ne kupujes za eno leto, bi se vedno razmisljal o GEFORCE 970. Ce se ti ne mudi pa obvezno pocakaj eno leto, ker nova generacija graficnih kartic obljublja zelo veliko (seveda pa razumem, da mogoce zelis igrati ze sedaj:).

tikitoki ::

7982884e ::

Netrunner je izjavil:

7982884e => hvala za malo tehnične obrazložitve kaj se dogaja v ozadju.

Se pravi recimo 280x ali GTX 770 oz. kak nivo višje od teh dveh bi bila kar dobra izbira. Več pa se ne splača it...
visje od 280x definitivno ne. razen ce igras na 1440p ali 4K. 280x pa je zadost hitra za 1080p in visoke nastavitve pri prakticno vsem (tudi gta v in witcher 3, iz prve roke).

cakati na dx12 ali pa predpostavljati da se bo situacija ekspresno fiksala sama od sebe zaradi dx12 pa nima smisla. preden zacenjajo izhajat orenk igre z orenk dx12 podporo bo trajalo se 2+ leti, pa glede na to da razvijalci tega ne bodo pisali za konzole (razen mogoce za xbox one) verjetno marsikatera igra se dolgo let ne bo videla dx12 od blizu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

Netrunner ::

Tikitoki => Sile sicer nimam, vendar če bom odlašal še preveč časa, potem bo bolj smiselno menjat cel PC in ne samo grafične.

7982884e => imaš prav da se zadeve še znajo vlečt preden bo dovolj iger z DX12 podporo zna trajati še precej časa, tako da si bom kar omislil eno 280x tako da bom imel mir naslednje 2-3 leta... potem bo pa čas za menjavo komplet konfiguracije.

hojnikb ::

Dx12 nebo prinesel pohitritev starim igram z dx11/9.....
#brezpodpisa

Netrunner ::

Verjetno bom vzel ono 280x tri x verzijo. Dobi se jo nekaj malega čez 300€. Ali mogoče kdo kje bi se dalo dobiti še za kaj manj ?

D3m0r4l1z3d ::

Benji, ti imaš verjetno vključeno opcijo Advanced Blending, ker meni še na 1600p ne pade pod 36 min, avg je 45, če je off
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

Netrunner je izjavil:

Verjetno bom vzel ono 280x tri x verzijo. Dobi se jo nekaj malega čez 300€. Ali mogoče kdo kje bi se dalo dobiti še za kaj manj ?

ne se hecaz z 280x za 300e. Za 280x daš max 150e rabljeno
#brezpodpisa

Netrunner ::

Pri nas je nekaj malega čez 300€ ...pa na edigital tudi. Drugače pa gledam med:
http://www.mindfactory.de/Hardware/Graf...

300+€ je one tri X verztija ki ima nekaj več kot klasičen 280x.. moram samo še naštudirat kaj ima več in če se splača razlika v ceni. Do grafičnih druge roke sem pa malo skeptičen če ne poznam kdo jo je imel in kako je bila uporabljena.

hojnikb ::

pri 300e si že v teritorju 970/390... Kot rečeno, taka kartica se kup rabljena za 150e max...
#brezpodpisa

tikitoki ::

Kdo pa bo hotel igrati stare igre? Edino vprasanje je kdaj bo DX12 dejansko nadomestil DX11. In starejse igre so tudi manj zahtevne, tko, da je tko al tko vseeno.

V tistem clanku pa med drugim pise, da ce imas procesor navit, da je GF 970 vsekakor dovolj izkoriscen. Da splho ne gremo v to, da ga dobis za mal vec, k 300 EUR in je brez dvoma bolj smiselna izbira, kot 280X.

Je pa nakup rabljene kartice smiselen, glede na tvoje zahteve. S prihodom GEFORCE 970 se je pojavilo veliko solidnih rablenih kartic za trziscu:)

gddr85 ::

vzameš lahko rabljeno 280x ali pa novo 380x, imo z rabljenim se boš najmanj skeširal in prišparal za kasneje, ko boš vse menjal, razene seveda, če keš ni problem ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

hojnikb ::

>Kdo pa bo hotel igrati stare igre? Edino vprasanje je kdaj bo DX12 dejansko nadomestil DX11. In starejse igre so tudi manj zahtevne, tko, da je tko al tko vseeno.


Newer is not always better :) Sigurno se najdejo starejši naslovi, ki jih bo op preigraval...
#brezpodpisa

Heavy ::

Kot so rekli, poglej za rabljeno 280x. Jo ženem na istem procesorju (sicer black editionu, ki ga bom baje enkrat navil, ko zaženejo TEŠ6), pa nove špile kot so GTA 5 in Fallout 4 delajo gladko na high - ultra nastavitvah. Privarčevan denar pa zabij v SSD če še nimaš.

Netrunner ::

hojnikb je izjavil:

>Kdo pa bo hotel igrati stare igre?


Jaz naprimer. Ni mi mar za starost igre, glavno da je dobra. Z mojo trenutno konfiguracijo imam še malo morje zanimivih iger ki tečejo gladko za preigrat. Največji razlog za upgrade je igra Star Citizen.

Drugače pa ja ... najoptimalneje bi bilo kupiti rabljeno 280x, vendar je riziko, da jo dobiš preveč zgonjeno. K sreči so časi bitcoin minanja bolj ali manj mimo, tako da na trgi je bolj malo 280x ki so tekle 24/7 na 100%

Heavy => moj Phenom je tudi black edition ... če je to kaki + glede na starost

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

PredatorX ::

Netrunner je izjavil:

hojnikb je izjavil:

>Kdo pa bo hotel igrati stare igre?


Jaz naprimer. Ni mi mar za starost igre, glavno da je dobra. Z mojo trenutno konfiguracijo imam še malo morje zanimivih iger ki tečejo gladko za preigrat. Največji razlog za upgrade je igra Star Citizen.

Drugače pa ja ... najoptimalneje bi bilo kupiti rabljeno 280x, vendar je riziko, da jo dobiš preveč zgonjeno. K sreči so časi bitcoin minanja bolj ali manj mimo, tako da na trgi je bolj malo 280x ki so tekle 24/7 na 100%

Heavy => moj Phenom je tudi black edition ... če je to kaki + glede na starost



sej tud novejši i5 ni nevem kaj recimo v starejših špilih.

tikitoki ::

Se vedno je dejstvo, da starejsi spili tko niso problem, ker so manj zahtevni :).

PredatorX ::

tikitoki je izjavil:

Se vedno je dejstvo, da starejsi spili tko niso problem, ker so manj zahtevni :).


Ne, dejstvo je da starejši špili uporabljajo stare inštrukcije.

hojnikb ::

but... can it run crysis ? >:)
#brezpodpisa

fr4nc ::

hojnikb je izjavil:

Sigurno se najdejo starejši naslovi, ki jih bo op preigraval...


Starejše naslove zna Phenom x6 brez skrbi izkoristit tako, da je vse playable.

Sami je izjavil:

Na 1090T lahko komot obesiš GTX970, bo delovalo bp.

Kolega je imel GTX-a 970 na Phenomu II X4 965, ko je menjal proc za i5 4440 ni opazil v igrah nobene razlike, z nakupom nimaš kej zgrešit.

Vse ostalo samo po domače le "buče" Intel fanov (hojnikb), ne rečem kakšna i7 2. ali 3. generacije zna biti močnejša...v vsakem primeru pa bo 1090T grafo bp prebavil.


Se strinjam.

Kot sem že povedal, Phenom x6 je v nekaterih igrah hitrejši tudi od i7 920.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

m0LN4r ::

tikitoki je izjavil:

Glede nato, da bo DX12 vsaj delno izboljsal marsikatere trenutne probleme in tako drago kartico verjetno ne kupujes za eno leto, bi se vedno razmisljal o GEFORCE 970. Ce se ti ne mudi pa obvezno pocakaj eno leto, ker nova generacija graficnih kartic obljublja zelo veliko (seveda pa razumem, da mogoce zelis igrati ze sedaj:).

Takrat, ko se bo to zgodilo. Bo že čas za menjavo celotnega sistema. AMDjaši trobijo tole že eno leto, pa še vedno nismo tam.
Bo še kr nekaj d3d11 špilov naslednje leto.

Bistvo:
Der Phenom II reicht für die meisten Spiele noch aus, allerdings würde er die GTX 970 definitiv ausbremsen.

380x vzem in to je to al pa čakaj na 960Ti
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Lonsarg ::

NE MOREM VERJET. 3 strani prepucavanja pa niti en sam graf na tematiko, ki nas zanima. Ne rabimo čisto NOBENEGA subjektivnega mnenja tukaj, vse kar rabimo je številka minimalnih FPSjev, ki jih njegov procesor zmore v novejših špilih.
Ko to številko dobiš pogledaš še katera grafika zmore podobno število FPSjev pri istih špilih in dobiš odgovor katera grafika je maksimalno, kar zna njegov procesor izkoristit.


Torej da začnemo(Vzami za referenco AMD FX 6300, ker je komaj nekje 10% slabši od Phenom X6):

Zmore ti procesor dobrih 30FPSjev minimalno pri GTA 5. Grafika, ki ima podobne omejitve je recimo GTX 960 pri 1080p Ultra nastavitvah.

Torej moj odgovor bi bil kupi grafo do ranga 960, oziroma ker kupi 960, ker je v svojem rangu dobra izbira. In boš dober še za nekaj časa, če ti je 30FPSjev dovolj. Ti pa priporočam da preveriš na enak način kot sem ti pokazal za GTA 5 še ene par iger, če pride do kakih odstopanj!

Če ti pa 30FPS ni dovolj(govorimo o minimalnih, ne povprečnih) pa bo žal tvoj procesor za odstrel.

m0LN4r ::

Evo, radi bi grafe ? Evo:


Špil je ravno izšel, še topel kot žemljica; sponsored by AMD.
Prej sem linkal YT povezavi, kjer človek zgublja z navitim sistemom (4.5ghz na cpuju, 120mhz več na gpuju) 20% performanca 970ke, torej 20% stranj vrženega dnara.
Nenavito še več, stran vrženga.

IN OP je rekel, da tako ali tako misli v prihodnosti menjat. Torej naj raši ta dnar nameni prihodni nadgradnji, ker haska trenutno ne bo od njega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PredatorX ::

res sta največja carja...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: m0LN4r ()

fr4nc ::

Kot pravim odvisno od igre...drugače pa osebno priporočam nakup rabljene 280(X) ali 7950/7970, saj boš dobil tako največ performance-a za svoj denar.





Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

PredatorX ::




phenom x6 naj bi bil clock per clock počasnejši, ampak če ga mal naviješ...

Netrunner ::

Sem se kar odločil za 280x saj jo gledam že dalj časa. Glede na vse variacije ki obstajajo in različne znamek ... imate kakšno priporočila kaj ja in kaj ne? Trenutno imam od Saphire in sem zadovoljen, nevem pa kako je pri 280x. Pa še vertijo tri-x moram preverit kaj je zena zadeva, saj cena je pri tistih precej višja.

Lonsarg je izjavil:


Torej moj odgovor bi bil kupi grafo do ranga 960, oziroma ker kupi 960, ker je v svojem rangu dobra izbira. In boš dober še za nekaj časa, če ti je 30FPSjev dovolj. Ti pa priporočam da preveriš na enak način kot sem ti pokazal za GTA 5 še ene par iger, če pride do kakih odstopanj!

Če ti pa 30FPS ni dovolj(govorimo o minimalnih, ne povprečnih) pa bo žal tvoj procesor za odstrel.


če je 30 FPS min potem mi več kot ustreza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

hojnikb ::

ce se odlocas za 280x, kupi to rabljeno, ne novo za nategunsko ceno
#brezpodpisa

PredatorX ::

R9 280X boš dobil težje... ja rablkjeno za 130€ drgač pa R9 380 4GB
http://www.mindfactory.de/product_info....

Seljak ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Benji, ti imaš verjetno vključeno opcijo Advanced Blending, ker meni še na 1600p ne pade pod 36 min, avg je 45, če je off


Ja,res je. Sploh ne vem kaj to je oz.čemu služi :D

Sssaga ::

Folk si mora v glavi razčistiti, da je ti. ''bottleneck'' zmeraj prisoten, samo da skače z enega konca na drugega, odvisno od sistema, igralnega pogona, grafičnih nastavitev, resolucije...

Grafikulja za 400€ je lahko ozko grlo tudi na prehistoričnem C2D, kar sem zlahka dokazal v naslednjem videu, kjer sem za primerjavo dodal še i7 920 in Haswell i5:



Kako ugotoviti, kje škaf pušča najprej, pa je potrebno ugotoviti s testi - ''benchmarking'' oz. najbolje v sami igri z namenskim orodjem, ki prikazuje realno-časovno obnašanje celotnega sistema v sami akciji.
V večini iger se dodobra izkoristi sistemske resorse, so pa tudi igre ala Arma 3, ki delujejo bolje na C2D @4Ghz kot pa na PII 965 @stock, ker je igralni pogon dobesedno v pi... ameriki.

D3m ::

MacGyver141 je izjavil:

Sami je izjavil:

Na 1090T lahko komot obesiš GTX970, bo delovalo bp.

Kolega je imel GTX-a 970 na Phenomu II X4 965, ko je menjal proc za i5 4440 ni opazil v igrah nobene razlike, z nakupom nimaš kej zgrešit.

Vse ostalo samo po domače le "buče" Intel fanov (hojnikb), ne rečem kakšna i7 2. ali 3. generacije zna biti močnejša...v vsakem primeru pa bo 1090T grafo bp prebavil.



Čudno, da sem jaz upazil velik preskok iz Phenom II X4 955 na i5 6600k pri gtx 650 ti boost, ki je zelo slabša od gtx 970.


Saj bi ga še jaz, če bi vzel čisto nov sistem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

v bistvu bi ga moral tudi iz npr. 2400 na 6600, ker če ga ne, potem intel nekej narobe dela :))

D3m ::

Jaz opazim preskok, če je SSD. Drugače ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

sandmodnigga ::

Ker ti tile strahopetni egoistični politili ne znajo dati odgovora, temveč se tradicionalno slovensko izogibaju odgovornosti v stilu*jok jok, jaz bi kupil 970 na tvojem mestu, sam nimam denarja. Bi pa jo bilo lepo imeti fur the lulz, tudi ce tega ne rabiš* ti ga bom podal jaz.
Smotern nakup novega gpuja je v tvojem primeru GTX 950. Malo nize je manj primeren kandidat R370, malce više pa v najboljšem primeru najdrazja kandidata R380 ali GtX 960.

V najboljsem primeru mislim v primeru, da ne poslusas teh idiotov, ki si merijo, kateri ima daljšega.

Joze_K ::

hojnikb je izjavil:

ce se odlocas za 280x, kupi to rabljeno, ne novo za nategunsko ceno


http://www.bolha.com/iskanje?q=280x&cat...

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40...

D3m ::

GTX 960 ali R9 380/X.

To je to.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Netrunner ::

Paštetka => :) no ja ni vse za metat v isti koš, saj sem dobil nekaj uporabnih odgovorov, predlogov in obrazložitev. Res pa je, da bi bila tema dosti krajša in bolj uporabna če ne bi nekateri smetili z offtopic komentarji.

Joze_K => sem jih že zasledil ... vendar se težko odločam ker pri seccond hand je vedno riziko. Je dražje kupiti 150€ rabljeno ki crkne kot pa 300€ novo.

D3m => gledam v tej smeri ... najraje bi vzel novo 380, vendar je žal slabša od 280x katera pa se mi splača samo rabljena. GTX 960 je tudi na seznamu če jo ugodno dobim.

Kaj oz. kako je smiselno testirat pri nakupu rabljene grafične? Katere teste se priporoča? ... nekaj kar lahko sprobaš na licu mesta in ni potrebno poganjati čez noč ?

hojnikb ::

kupis tako da ma se kej garancije....
#brezpodpisa

D3m ::

Netrunner je izjavil:

Paštetka => :) no ja ni vse za metat v isti koš, saj sem dobil nekaj uporabnih odgovorov, predlogov in obrazložitev. Res pa je, da bi bila tema dosti krajša in bolj uporabna če ne bi nekateri smetili z offtopic komentarji.

Joze_K => sem jih že zasledil ... vendar se težko odločam ker pri seccond hand je vedno riziko. Je dražje kupiti 150€ rabljeno ki crkne kot pa 300€ novo.

D3m => gledam v tej smeri ... najraje bi vzel novo 380, vendar je žal slabša od 280x katera pa se mi splača samo rabljena. GTX 960 je tudi na seznamu če jo ugodno dobim.

Kaj oz. kako je smiselno testirat pri nakupu rabljene grafične? Katere teste se priporoča? ... nekaj kar lahko sprobaš na licu mesta in ni potrebno poganjati čez noč ?


Poženeš tebi najljubše igre.

R9 380X bi potlej bil naslednik 280X.

http://www.mindfactory.de/product_info....
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Netrunner ::

hja .. na prvi pogled 380x ni slaba alternativa. je sicer 100€ dražja od rabljene 280x vendar je nova in z min. 2 leti garancije

D3m ::

Tako je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Netrunner je izjavil:

Paštetka =>
Kaj oz. kako je smiselno testirat pri nakupu rabljene grafične? Katere teste se priporoča? ... nekaj kar lahko sprobaš na licu mesta in ni potrebno poganjati čez noč ?


Probaj dobiti nekaj, kar je se v garanciji. Zaženi nekaj iger, lahko še kakšen FurMark oz. kej podobnega. Osebni prevzem in testiranje pred nakupom.

Testi, ki so jih nekateri kazali za GF 980ti SLI malce dvomljive vrednosti za odgovor na dotično vprašanje.

Jaz bi premislil o GF 9xx seriji zaradi prakticno polovico manjse porabe energije, prihranek pri elektriki ne bo velik, razen, ce vecino casa prezivis za igricami. Bodo pa tvoja usesa tolk bolj hvalezna. Se splaca dati malce vec za podobno zmogljivost, ne pa obcutno vec.

D3m ::

tikitoki je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Paštetka =>
Kaj oz. kako je smiselno testirat pri nakupu rabljene grafične? Katere teste se priporoča? ... nekaj kar lahko sprobaš na licu mesta in ni potrebno poganjati čez noč ?


Probaj dobiti nekaj, kar je se v garanciji. Zaženi nekaj iger, lahko še kakšen FurMark oz. kej podobnega. Osebni prevzem in testiranje pred nakupom.

Testi, ki so jih nekateri kazali za GF 980ti SLI malce dvomljive vrednosti za odgovor na dotično vprašanje.

Jaz bi premislil o GF 9xx seriji zaradi prakticno polovico manjse porabe energije, prihranek pri elektriki ne bo velik, razen, ce vecino casa prezivis za igricami. Bodo pa tvoja usesa tolk bolj hvalezna. Se splaca dati malce vec za podobno zmogljivost, ne pa obcutno vec.


Potlej se ne splača.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Najprej poglej, če najdeš kje rabljeno z garancijo, magari napiši oglas na slotech,
šele potem se spogleduj po novi 380X, ki je res dober deal za tvojo rabo.

Največkrat se najde, radeonke se pogosto menjavajo med uporabniki
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica. Cenim vsako mnenje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
171174 (735) LukaRM
»

Nakup nove matične in procesorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13818650 (15486) hojnikb
»

Katera grafična kartica?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8812268 (9361) m0LN4r
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50777476 (7152) PredatorX

Več podobnih tem