» »

Kdaj pride do t.i. "bootleneck-a" med CPU in GPU-jem?

Kdaj pride do t.i. "bootleneck-a" med CPU in GPU-jem?

«
1
2 3

Netrunner ::

Že lep čas se odločam o nakupu nove grafične za mojo že malo zastarelo konfiguracijo. Dostikrat sem zasledil, da če kušpiš predobro grafično za CPU ki ga imaš pride to "bootlenecka" in posledično ne izkoristiš grafične do maximuma. Temu se hočem izognit, saj nočem plačat X € več za nekaj kar mi dejansko ne bo ostalo izkoriščeno.

Nikjer nisem zasledil na kakšen način lahko razbereš da je neka X grafična primerna oz. neprimerna za X CPU... sem zasledil primere in to je tudi vse..

Sam si lastim COU Phenom II X6 1090T in nevem kakšno grafično v rangu 300-350€ nabavit da bo ok oz. da ne bo prehuda za omenjen CPU.

Obstaja kaka formula za izračun ali je CPU - GPU ok ?? ..npr (CPU št. jeder * ram) + (GPU Ram * nevekaj) = to pa ne gre skupaj ?

hojnikb ::

>Obstaja kaka formula za izračun ali je CPU - GPU ok ?? ..npr (CPU št. jeder * ram) + (GPU Ram * nevekaj) = to pa ne gre skupaj ?

Nope, niti slučajno. Prvič, samo število jeder (pa tudi frekvence, cache in druge suhe specifikacije) nimajo nobene veze z
dejanskim performancom procesorjev, tkod a tako nemorš primerjat.

Poleg tega, da so procesorji različnih arhitektur različno hitri, so tudi občutne razlike med proizvajalcoma (intel&amd).

Tako da enoznačnega odgovora ni. Najbližje temu, kar rabiš prideš do tega, da preveriš performance v konkretnih igrah z konkretno kombinacijo komponent (x6 + neka x grafika).


Tako malo za občutek bi lahko na tak konfig vrgu kako 270x/280x, pa je najbrž procesor nebi pretirano nazaj držal.
#brezpodpisa

pegasus ::

Ta "bottleneck" je samo pogruntavščina folka, ki ne razume dogajanja "pod haubo" in zato ne ve, kaj govori. Nanj sklepajo iz grafkov na raznih testih. Realnost je, da je softver spisan tako, da ne zmore izkoristit vsega hardvera, ki je na voljo. To se bo z implementacijo večnitnih grafičnih knjižnic (dx12, vulcan itd) precej spremenilo.

Na phenom x6 lepo paše 7950 ali kaj podobnega v tem rangu.

technolog ::

Obstaja kaka formula za izračun ali je CPU - GPU ok ?? ..npr (CPU št. jeder * ram) + (GPU Ram * nevekaj) = to pa ne gre skupaj ?


Odvisno je od igre. Ene igre so ful bolj CPU zahtevne (recimo kake s ful naprednim AI, recimo Cities: Skylines), ene pa bolj grafično (npr. Crysis). Formule ni.

M-XXXX ::

Ubistvu je neka taka dosti dobra nasplošna formula.

Če ima tvoj procesor črke AMD v imenu in imaš grafo za več kot 300€ bo bottleneckana:D

hojnikb ::

Če ima tvoj procesor črke AMD v imenu in imaš grafo za več kot 300€ bo bottleneckana:D


pšššt, da te nebodo še kje na grmadi zakurl >:D

But seriously, švoh single thread performance amdjov je res dost problematična stvar v marsikateri igri.
#brezpodpisa

Jarno ::

Dejansko ni več finte, kot je bila v času katodnih monitorjev. Tam si si lahko z močno grafo višal ločljivost, detajle in kak MSAA ne da bi to preveč vplivalo na igralnost oz FPS.
Danes je ločljivost bolj ali manj določena, za hiter FXAA pa je dovolj že kak 280x/380/380x.

Tisti formuli pa se reče Andahlova formula, ki pa pri igricah deluje recimo pogojno.
 Andahlova formula za pospešitev delovanja

Andahlova formula za pospešitev delovanja

Netrunner ::

pegasus je izjavil:

Na phenom x6 lepo paše 7950 ali kaj podobnega v tem rangu.

Ciljam na kakšno grafično novejše generacije kot je 280x .... ali mogoče GTX 970

M-XXXX je izjavil:

Če ima tvoj procesor črke AMD v imenu in imaš grafo za več kot 300€ bo bottleneckana:D

Eh... besede intel fan-a so nerelevantne. Nisem pristaš nobene strani, ampak ko kupim kupim na osnovi best price / performance ... in phenom po mojih ocenah je zmagal proti i7 ...

hojnikb ::

če bi mel danes i7, takšna tema nebi mela pomena, ker bi bil non issue :)
#brezpodpisa

Netrunner ::

bla bla :)

hojnikb ::

sicer pa, kako 970 ti zna tale phenomček kr nazaj držat. Afterall, ta procesor ima per core performance ranga core2duo.

Netrunner je izjavil:

bla bla :)

Poglej si videote uporabnika sssaga pa boš vidu kaj je še prva generacija i7k sposobna...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

neverjetni99 ::

Netrunner je izjavil:

pegasus je izjavil:

Na phenom x6 lepo paše 7950 ali kaj podobnega v tem rangu.

Ciljam na kakšno grafično novejše generacije kot je 280x .... ali mogoče GTX 970

M-XXXX je izjavil:

Če ima tvoj procesor črke AMD v imenu in imaš grafo za več kot 300€ bo bottleneckana:D

Eh... besede intel fan-a so nerelevantne. Nisem pristaš nobene strani, ampak ko kupim kupim na osnovi best price / performance ... in phenom po mojih ocenah je zmagal proti i7 ...


poceni je ze bil bolj amd ja samo slabsi tak kot vedno..drugače pa glede na to da je to old and weak nebi deval kaj močnejšega kot 280x/380 (cca 180€-200€) Ker če bo grafična premočna ti še zna slabše delat overall performance. Tak je meni ko sem dal na c2d r9 280x :D Ni blo veze pr bf4 če je blo low al ultra vedno je blo cca 30-40fps ko pa je kolega prneso hd 6870 da sprobama če dela, sem pa mel več fpsjev v igri :D

čeprav je grafična kr slabša bla od moje

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

300-350EUR nabavit da bo ok oz. da ne bo prehuda za omenjen CPU.

Govorimo o slovenskih ~330EUR ali nemških ?

Ena čisto sveža primerjava za danes:

- Procesor navit na 4500mhz, grafična na 1500mhz


- Proc 700MHz manj, nenavit stock cooler, grafa 120-130MHz manj



Rezultat:
min: -17 | avg: -12 | max: -15; na navitem p/p AMDju in 120mhz bolj navite gpuju kjer je treba tudi OC stroške upoštevati v takoimenovan p/p

No saj phenom je res bil bomba za svoje čase, ampak zdaj ga je pa čas že malo povozil in bo 330EUR grafa delala kot 250EUR grafa.
Piše se leto 2015, lani so bile cene generalno 15-20% nižje od teh, ki jih zdaj gledate.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

neverjetni99 ::

m0LN4r je izjavil:

300-350EUR nabavit da bo ok oz. da ne bo prehuda za omenjen CPU.

Govorimo o slovenskih ~330EUR ali nemških ?

Ena čisto sveža primerjava za danes:

- Procesor navit na 4500mhz, grafična na 1500mhz


- Proc 700MHz manj, nenavit stock cooler, grafa 120-130MHz manj



Rezultat:
min: -17 | avg: -12 | max: -15; na navitem p/p AMDju in 120mhz bolj navite gpuju kjer je treba tudi OC stroške upoštevati v takoimenovan p/p

No saj phenom je res bil bomba za svoje čase, ampak zdaj ga je pa čas že malo povozil in bo 330EUR grafa delala kot 250EUR grafa.
Piše se leto 2015, lani so bile cene generalno 15-20% nižje od teh, ki jih zdaj gledate.


Ni bil slab, samo i7 je le i7 :D

M-XXXX ::

Eh... besede intel fan-a so nerelevantne. Nisem pristaš nobene strani, ampak ko kupim kupim na osnovi best price / performance ... in phenom po mojih ocenah je zmagal proti i7 ...

Briga me kaj si misliš kdo je fan pa kdo ne. Ampak dejstva so taka: AMD že zadnjih praktično 10 let nima za pokazat ČISTO POPOLNOMA NIČ razen ugodne cene in basta. Nikoli nisem rekel, da so bili AMD-ji slab price/preformance nakup. Sem pa rekel, da niso najzmogljivejši procesorji kar jih zelo tepe. Moj 7 let!!!!! Veste kaj je 7 let v računalništvu??? Navit I7 920 se lahko marsikje kosa oziroma konkurira najnovejšemu AMD procesorju. Ena velika žalost vse skupaj.

Netrunner ::

Dejstvo je samo eno in to je, da si lastim Phenoma X6 in iščem najoptimalnejo grafično za omenjen procesor. Tvoj komentar je bil offtopic, saj ne igra vloge kateri cpu je bil oz. je boljši.

neverjetni99 ::

Netrunner je izjavil:

Dejstvo je samo eno in to je, da si lastim Phenoma X6 in iščem najoptimalnejo grafično za omenjen procesor. Tvoj komentar je bil offtopic, saj ne igra vloge kateri cpu je bil oz. je boljši.


Dejstvo je da kaj več od 280X/380 je brezveze kupovat, ker je slab procesor in bi bottleneckalo. Če bi pa vzel i7 pa nebi blo problema pa bi lahko vzel komot 970, to ti hočejo povedat :D

M-XXXX ::

Netrunner je izjavil:

Dejstvo je samo eno in to je, da si lastim Phenoma X6 in iščem najoptimalnejo grafično za omenjen procesor. Tvoj komentar je bil offtopic, saj ne igra vloge kateri cpu je bil oz. je boljši.

Dejstvo je, da si spraševal po formuli:

Obstaja kaka formula za izračun ali je CPU - GPU ok ?? ..npr (CPU št. jeder * ram) + (GPU Ram * nevekaj) = to pa ne gre skupaj ?


In sem ti jo podal. Če nisi vesel z odgovorom, še ne pomeni, da ni pravilen. In ja, Phenom X6 je crapy procesor. Že 280X se mi zdi prevelik overkill in definitivno bo bremzana. Ne bo pa konec sveta, ravno tako bo delalo, sam pač slabše.

D3m0r4l1z3d ::

Netrunner je izjavil:

Dejstvo je samo eno in to je, da si lastim Phenoma X6 in iščem najoptimalnejo grafično za omenjen procesor. Tvoj komentar je bil offtopic, saj ne igra vloge kateri cpu je bil oz. je boljši.

zelo legit vprašanje imaš in to se praktično vsaj racionalen človek v taki situaciji sprašuje, rešitve pa so seveda:

- na youtube pogledaš kako igre na tvojem procu laufajo in upaš, da je dovolj kombinacij z grafičnimi ranga 380, 960 in višje
- http://www.techspot.com/reviews/ in podobne review strani imajo opise iger in benchmark kjer CPU performance posebej preverijo
- in s tem pridemo do nečesa kar je še najbolj podobno formuli in sicer test, kjer grafične nastavitve (najbolj vpliva resolucija) znižamo na smešno in nepraktično nizke ter izmerimo s tem CPU perfomance, saj bottleneck grafične izključimo iz formule
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

fr4nc ::

M-XXXX je izjavil:

Ubistvu je neka taka dosti dobra nasplošna formula.

Če ima tvoj procesor črke AMD v imenu in imaš grafo za več kot 300€ bo bottleneckana:D


Ah daj no...če pa imaš "Intel" (Pentium) pa lahko laufaš SLI Titan in ju izkoristiš do konca ne?

hojnikb je izjavil:

če bi mel danes i7, takšna tema nebi mela pomena, ker bi bil non issue :)


i7 920 ni nič kaj bolj zmogljiv kot Phenom x6, pač odvisno od igre...nekje je 920ka hitrejša nekje pa Phenom - ni tako kot misli večina, da v vseh igrah 920ka poseka Phenom x6.

Netrunner je izjavil:

pegasus je izjavil:

Na phenom x6 lepo paše 7950 ali kaj podobnega v tem rangu.

Ciljam na kakšno grafično novejše generacije kot je 280x .... ali mogoče GTX 970

M-XXXX je izjavil:

Če ima tvoj procesor črke AMD v imenu in imaš grafo za več kot 300€ bo bottleneckana:D

Eh... besede intel fan-a so nerelevantne. Nisem pristaš nobene strani, ampak ko kupim kupim na osnovi best price / performance ... in phenom po mojih ocenah je zmagal proti i7 ...


Si prav ocenil, ko si kupoval.
Ker Phenom x6 je še danes vreden 80$+, i7 920 pa se dobi že za 50$ (cene so iz ebaya).

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

D3m0r4l1z3d ::

http://www.anandtech.com/bench/product/...

ja, kakšnih večih razlik ni, odvisno od aplikacije, je pa res, da je 1090t leta 2010 izšel, i7 920 pa 2008
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PredatorX ::

Netrunner je izjavil:

Že lep čas se odločam o nakupu nove grafične za mojo že malo zastarelo konfiguracijo. Dostikrat sem zasledil, da če kušpiš predobro grafično za CPU ki ga imaš pride to "bootlenecka" in posledično ne izkoristiš grafične do maximuma. Temu se hočem izognit, saj nočem plačat X € več za nekaj kar mi dejansko ne bo ostalo izkoriščeno.

Nikjer nisem zasledil na kakšen način lahko razbereš da je neka X grafična primerna oz. neprimerna za X CPU... sem zasledil primere in to je tudi vse..

Sam si lastim COU Phenom II X6 1090T in nevem kakšno grafično v rangu 300-350€ nabavit da bo ok oz. da ne bo prehuda za omenjen CPU.

Obstaja kaka formula za izračun ali je CPU - GPU ok ?? ..npr (CPU št. jeder * ram) + (GPU Ram * nevekaj) = to pa ne gre skupaj ?


CPU in GPU bottleneck...
,
Recimo Nehalem i5 vs skylake i5 je razlike nekak 60% v cinebenchu celo manj. Prtoblem je tudi software, ker smo še kr dost omejeni na ST performance in če pogledaš 5870 vs GTX 980Ti ali Fury X je pa razlika ogromna. To je tudi poanta, da moč GPU-jev lepo narašča medtem, ko smo dobili boost samo nekak 60% pri CPU-jih.

DX12 pride kmal, nova jedra AMD-jeva upajmo, da bodo hitra tako, da na tvojem mestu bi vzel R9 390... potem pa če bi opazil preveč bottlenecka pa menjal z haswellom ali skylakemo... mogoče pa počakal do ZEN jeder.

D3m0r4l1z3d ::

tako ja, če že imaš budget 300 do 350 EUR potem radeon PCS+ 390 za 330 EUR pa potem enkrat, če boš v priljubljeni igri opazil bottleneck procesorja, nabaviš moderno platformo kot bo ZEN ali Skylake oziroma Kaby Lake in boš spet imel dosti časa mir na strani CPU
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

na švoh procesorju vzameš nvidijo, zaradi bolj efficient dx11 driverjov...
#brezpodpisa

pegasus ::

fr4nc je izjavil:

če pa imaš "Intel" (Pentium) pa lahko laufaš SLI Titan in ju izkoristiš do konca ne?
Če veš kaj delaš, da. Zakaj misliš da nvidia lima svoje gpu izdelke skupaj z arm proci? Zakaj misliš da se mašine z 8 gpuji + dva generična švoh proca prodajajo kot vroče žemljice?

Ves ta "bottlenecking" je eno samo boleče posploševanje.

sandmodnigga ::

GTX 950.
Drugače če smo že pri CPUjih, naviti i3 6100 v ST premaga navitega AMD FX 8320E, v MT pa se kosa kar z nenavitim AMD FX8320E.
Se pa lahko že nenavita i trojka kosa z AMD v nekaterih igrah.

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

sandmodnigga je izjavil:

GTX 950.
Drugače če smo že pri CPUjih, naviti i3 6100 v ST premaga navitega AMD FX 8320E, v MT pa se kosa kar z nenavitim AMD FX8320E.



navit i3 premaga i7 v ST. GTX 950 pa res ni vredna denarja maš R9 380 za 20EUR več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

sandmodnigga ::

Za 20 več pa imaš že GTX 960. Za dodatnih sto dobiš kar GTX 970. Dodaš še 70 EUR pa imaš že GTX 980.
Navit Pentium se lahko kosa z i7 v ST, pa to ni bistvo.

fr4nc ::

Zraven Phenoma x6 si lahko kupi GTX 970/R9 390/R9 290X ali nekaj v tem rangu.
Kjer bo grafično zahtevno bo grafična definitivno 100% izkoriščena.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

PredatorX ::

sandmodnigga je izjavil:

Za 20 več pa imaš že GTX 960. Za dodatnih sto dobiš kar GTX 970. Dodaš še 70 EUR pa imaš že GTX 980.
Navit Pentium se lahko kosa z i7 v ST, pa to ni bistvo.



Trenbutno je R9 380 kr hitrejša od GTX 960. Po tvoji logiki je iGPu čist dovolj v tem primeru pa je rabljena grafična za 50EUR več kot preveč.

Če ima 300EUR potem R9 390, ki je trenutno boljša ponudba od GTX 970. Če hoče mini ITX ali nvido potem GTX 970.
R9 380 je pa boljša ponudba in ima boljši P/P kot GTX 950/60. Če je vaša logika, da se nesplača plačati dodatnih 10% za 20% perfa ...

In po vaši logiki nevem zakj sploh kupujem i5tko oziroma intel proce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

D3m0r4l1z3d ::

ne, saj je določil med 300 in 350EUR, tako da ali 390 ali 970, odvisno od igre, bo nekje zelena nekje pa rdeča malenkostno hitrejša
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

neverjetni99 ::

dvomim da bi tale proc stisno kakšno 390 100%

hojnikb ::

Še enkrat, če se kupuje takšen rang grafike, se zram švoh procesorja vzame nvidia. Že tisočkrat premleto, da so amd driverji manj efficient.
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

bi mu priporočal KFA Geforce 970 Black ed. za 339 EUR
http://www.mindfactory.de/product_info....
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

Jao, hojnikb.


Pa zakaj bi se odločil na podlagi proca? Seprav, ker je proc počasnejši naj vzame nvidio.. za 10-15% boosta? Bedarije.

hojnikb ::

Hmm, a nisi ravno ti tisti goreč zagovornik vsakega % boosta ?

Zdaj pa kr ne, ko bi lahko z nvidio profitiral (zaradi konfiguracije)
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

on pač ne prebavlja nvidie, že beseda se mu zagnusi, kaj šele, da bi kupoval ali priporočal
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PredatorX ::

Ne, nerazumem zakaj potem GTX 970? gleda na CPU je dovolj, kakor je že prej dejal GTX 950 ali boljša GTX 960.

Jst lihk GTX 970 nebi priporoča, ker niso tako zadovoljni z grafično.

neverjetni99 ::

PredatorX je izjavil:

Ne, nerazumem zakaj potem GTX 970? gleda na CPU je dovolj, kakor je že prej dejal GTX 950 ali boljša GTX 960.

Jst lihk GTX 970 nebi priporoča, ker niso tako zadovoljni z grafično.


seveda so zadovoljni, boljše nemorš dobit za 330€

hojnikb ::

Z 970 so predvsem nezadovoljni amdjaši, ker še ni padla na >200e (mining sindrom) >:D
#brezpodpisa

PredatorX ::

neverjetni99 je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Ne, nerazumem zakaj potem GTX 970? gleda na CPU je dovolj, kakor je že prej dejal GTX 950 ali boljša GTX 960.

Jst lihk GTX 970 nebi priporoča, ker niso tako zadovoljni z grafično.


seveda so zadovoljni, boljše nemorš dobit za 330EUR



Ja, ja ja.. nevem zakaj je potem na OC.netu preko 200 strani kjer folk pljuva po te grafi.

OP pa če ni nuja trenutno počakaj in kupi po novem letu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

hojnikb ::

Ja, ja ja.. nevem zakaj je potem na OC.netu preko 200 strani kjer folk pljuva po te grafi.

Z 970 so predvsem nezadovoljni amdjaši, ker še ni padla na >200e (mining sindrom) >:D
#brezpodpisa

Sami ::

Na 1090T lahko komot obesiš GTX970, bo delovalo bp.

Kolega je imel GTX-a 970 na Phenomu II X4 965, ko je menjal proc za i5 4440 ni opazil v igrah nobene razlike, z nakupom nimaš kej zgrešit.

Vse ostalo samo po domače le "buče" Intel fanov (hojnikb), ne rečem kakšna i7 2. ali 3. generacije zna biti močnejša...v vsakem primeru pa bo 1090T grafo bp prebavil.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

buče intel fanov. potem pa vidis cel kup folka, ki celo menjuje fx8 na i5/i7 (to z dobrim razlogom)

sam fajn je bit glasn pa nekoherentno bluzit
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

jah seveda, intel fanboy force is strong.....come to the blue side, ane:))

Seljak ::

Res je,da AMD že zelo dolgo ni ponudil nič konkretnega,da bi lahko stal ob boku Intel-u. Jaz sem nabavil AMD procesor samo zaradi tega,ker mi je Intel dejansko predrag. Bom pa definitivno 1x posegel malce globlje v žep in nabavil nek spodoben i7 procesor od Intela,da bo moja grafikulja končno prišla malce bolj do izraza. In,če bo ga AMD še dalje tako biksal na področju grafikulj bom posegel tudi po Nvidiji,kot sem bil včasih ponosen lastnik 8800 GT :D. Res je tudi,da nisem nek pristaš testov,kjer se gledajo vsake malenkosti,ampak mi je važno,da ko zaženem igro,da mi le ta ne blokira kot govor človeka,ki jeclja (pa brez zamere,če se je kdo prepoznal v tem mojem pisanju). Nobena igra mi ne blokira,pa jih imam kar dosti,novodobnih grafično zahtevnih seveda. Ampak,ko pa zaženem kakšen test pa sem z njim skoraj na dnu lestvice. Verjamem,če bi imel kakšen i7 procesor srednjega ranga bi bila igralska izkušnja malenkost boljša na oko,ko pa bi pognal kakšen test v Dirt rally pa bi bile številke mnogo večje,kot jih imam trenutno.
Torej,za ta AMD phenom x6,ki si ga lasti @StarCitizen bi predlagal kakšno AMD ali pa Nvidia grafikuljo nižjega srednjega razreda,ker vse ostalo je po mojem samo metanje denarja skozi okno. Če pa bo menjal procesor pa lahko komot poseže tudi po Titanih in Fury grafičnih karticah.
No pa še moj Dirt rally test: Vse je na ultra in max nastavitvah z strojno kongiguracijo v nastavitvah

m0LN4r ::

Ah daj no...če pa imaš "Intel" (Pentium) pa lahko laufaš SLI Titan in ju izkoristiš do konca ne?

Zadnji test, Dirta kaže, da je skoraj res oz. zelo blizu.

PredatorX je izjavil:

Jao, hojnikb.


Pa zakaj bi se odločil na podlagi proca? Seprav, ker je proc počasnejši naj vzame nvidio.. za 10-15% boosta? Bedarije.

Boljše, kot pa plačati za nekaj, kar ne vidiš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

neverjetni99 ::

Sami je izjavil:

Na 1090T lahko komot obesiš GTX970, bo delovalo bp.

Kolega je imel GTX-a 970 na Phenomu II X4 965, ko je menjal proc za i5 4440 ni opazil v igrah nobene razlike, z nakupom nimaš kej zgrešit.

Vse ostalo samo po domače le "buče" Intel fanov (hojnikb), ne rečem kakšna i7 2. ali 3. generacije zna biti močnejša...v vsakem primeru pa bo 1090T grafo bp prebavil.


Za opazit ni nič druga kot višje FPS-je

MacGyver141 ::

Sami je izjavil:

Na 1090T lahko komot obesiš GTX970, bo delovalo bp.

Kolega je imel GTX-a 970 na Phenomu II X4 965, ko je menjal proc za i5 4440 ni opazil v igrah nobene razlike, z nakupom nimaš kej zgrešit.

Vse ostalo samo po domače le "buče" Intel fanov (hojnikb), ne rečem kakšna i7 2. ali 3. generacije zna biti močnejša...v vsakem primeru pa bo 1090T grafo bp prebavil.



Čudno, da sem jaz upazil velik preskok iz Phenom II X4 955 na i5 6600k pri gtx 650 ti boost, ki je zelo slabša od gtx 970.

Jarno ::

MB Gigabyte 970A-DS3P/FX AMD FX 6350 @ 4100MHz RAM:16 GB 1600Mhz/
Sapphire R9 390 8GB Logitech G27 Oculus Rift DK2

Roko na srce, CPU spet ni toliko boljši od Phenoma II X6 1090T, pa ga BP spariš z zmogljivo grafično.
Rekel bi, da 970GTX ni slab deal in da bo Phenom II X6 sistem profitiral z DX12, tako, da še nekaj let ne bo za odmet.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica. Cenim vsako mnenje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
171170 (731) LukaRM
»

Nakup nove matične in procesorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13818527 (15363) hojnikb
»

Katera grafična kartica?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8812237 (9330) m0LN4r
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50776823 (6499) PredatorX

Več podobnih tem