» »

Zunanji disk

Zunanji disk

Nightmare ::

Zdravo,

kupila sem zunanji disk, ki se prižge samo, ko je prek usb vklopljen v računalnik.
Sem pa opazila, če imam ugasnjen računalnik, usb pa še vedno vklopljen in želim računalnik prižgati, se računalnik sploh noče do konca zagnati, ampak ostane na tisti začetni ikoni za windowse.
Kaj je fora? Mogoče kdo ve, kako naredim, da se bo laptop normalno prižgal, tudi če imam usb priklopljen?

Hvala!

MIHAc27 ::

Verjetno je v BIOS-u nastavljeno, da se poskuša najprej računalnik zagnati iz USB.
Bo treba to izklopit, ali pa izklopit USB disk vsakič, ko se ugasne PC.

Nightmare ::

Kako pa se ta nastavitev izklopi?

gddr85 ::

greš v bios (tipka delete, f2 ipd.), pogledaš kje je boot meni in daš na prvo mesto hdd/ssd disk

MIHAc27 ::

gddr85 je izjavil:

greš v bios (tipka delete, f2 ipd.), pogledaš kje je boot meni in daš na prvo mesto hdd/ssd disk


To bi bilo verjetno dovolj, ampak za 100% bi pa morala poiskat opcijo Boot from USB in dat na disabled. Ponavadi je ta opcija tudi nekje tam, kjer določaš vrstni red zaganjanj.

Nightmare ::

Super, zdaj se računalnik normalno zažene. :)
Je pa tako, da če imam disk vključen, se ta ob prižigu računalnika ne zažene sam od sebe, ampak ga moram spet vn potegnt in nazaj vklopit. Tako da sem spet nekako na začetku. :D A je tukaj sploh kakšna možnost, da bi se sam zagnal ali ne? Ker nima nobenega gumba, ampak se pač zažene ob vklopu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Nightmare ()

Han ::

Mogoče se bo zbudil, če osvežiš upravljanje diskov (desni klik na Računalnik, levi na Upravljaj)...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311918 (9817) Machete
»

HP Z220 - Boot z USB kljuca

Oddelek: Operacijski sistemi
181840 (1570) Jirzy
»

SSD ni možno nastaviti kot Boot Option

Oddelek: Strojna oprema
464329 (3204) BorutK-73
»

blue screen po menjavi matične

Oddelek: Pomoč in nasveti
181754 (1433) Hayabusa
»

Select proper boot device

Oddelek: Pomoč in nasveti
414935 (2964) arc-x

Več podobnih tem