» »

[OPOZORILO]Skylake procesorji se lahko upognejo!

[OPOZORILO]Skylake procesorji se lahko upognejo!

DaMachk ::

Glede na PC Gamer se lahko zgodi da se pri nameščanju hladilnika

Se lahko zgodi da pri montaži hladilnika preveč zategnete in zvijete CPU ploščico.
Njim se je zgodilo pri:

EK-XLC Predator 240, Deep Cool _ or Corsair H90 liquid cooler.


EK waterblocks odsvetuje starejše bloke serije LTX.
Scyte pravi da zna res biti nekaj na tem, zato so pripravili primernejše šraufe za katere ste upravičeni brezplačno.
Prolimatech pravi da se izogibajte seta vijakov za ektra držalni pritisk pri Super Mega hladilniku.

Večina proizvajalcev pa svetuje da pred transportom odstranite hladilnik.

Haswell levo, Skylake desno

No signiature, as you see..
  • zavaroval slike: sid911 ()

tiborrr ::

Bulšit no. MX blok ima maksimalno pritrdilno silo krepko pod dovoljeno limito. Pri starih blokih/hladilnikih brez omejitve sile (stopperjev) pa lahko polomiš tudi LGA-2011, če se potrudiš.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

DaMachk ::

All EK Water Blocks EK-Supremacy series CPU water blocks - including the latest -MX and -EVO variants - are fully complying with imposed Intel Socket H3 (LGA-1151) mechanical force limitation. The clamping force, created by our PreciseMount spring loaded mounting mechanism, is well within the allowed mechanical limitations. The design of PreciseMount itself prevents over-tightening and possible mechnical damage to either socket or the CPU packaging.


Older generation of (physically) compatible LGA-1151 water blocks with classic, undefined clamping force type mouting mechanism - such as Supreme LTX - requires special attention when attaching the water block. As a result the use of such water blocks is not recommended with the LGA-1151 socket CPUs.

Tole so poslal iz EKWB.
No signiature, as you see..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DaMachk ()

Isotropic ::

kuk pa je ta max. dovoljena sila, tiborr (oz. pritisk)?

Dr_M ::

Jest sem imel vedno obcutek pri zategovanju bloka, da bo prej maticna popustila, kot cpu. Sicer je skylake res tanjsi, pa se bi moral vseeno precej potrudit, da bi ga zvil.
Sicer pa glede na to, kako sposoben je nekater folk, me zviti procesorji niti ne presenecajo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BorutK-73 ::

Tole malo sumljivo zgleda da bi se tako zvil. Ali je bilo kaj pod pini ali pa so bili pini zviti v pokončen položaj.

mihec87 ::

Kako je lahko zvit samo 1 vogal(pa še ta bolj na robu) procesorja če itq cel procesor leži na ležišču oz pritiska na ležišče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

kihc ::

mihec87 je izjavil:

Kako je lahko zvit samo 1 vogal(pa še ta bolj na robu) procesorja če itq cel procesor leži na ležišču oz pritiska na ležišče?


Dobro poglej, procesorja na sliki sta postavljena na glavo ...
x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

mihec87 ::

kihc je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Kako je lahko zvit samo 1 vogal(pa še ta bolj na robu) procesorja če itq cel procesor leži na ležišču oz pritiska na ležišče?


Dobro poglej, procesorja na sliki sta postavljena na glavo ...

Dobro vem da je obrnjen na glavo....

Nenavadno se mi zdi da bi bil tako neenakomerno zvit..
Procesor z delom kjer so pini, leži na podnožju, gor je pa zavilo samo en skrajni vogal..Pomoje je to možno če je na zvitem vogalu bilo kaj not založeno ali pa je cel cpu bil gor dan postrani in je v podnožje pritisnil samo ta zvit vogal, neenakomerno zategovanje vijakov hladilnika..

Če bi bil problem pritisk hladilnika potem bi pomoje procesor zvilo v večji površini-po dolžini/širini..

Bi mogoče rekel neenakomerno zategovanje vijakov-se še spomnimo krušenja amd jeder ob nameščanju hladilnika(postrani,neenakomerno zategovanje vijakov)..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Siddh ::

Saj ne, da so z električnim izvijačem privijali. In potem se imajo taki za strokovnjake področja.


mihec87 ::

Včasih je fajn pogledat cel članek..Tako pa sem gledal samo sliko v postu od OP kjer je viden samo 1 zvit vogal...Tako da preskočte moje pametovanje višje...

Sicer pa vseeno električni izvijač je tu malo fail..

AC_DC ::

https://slo-tech.com/forum/t649227/p499...

tl;dr
Transport že sestavljenega hladilnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Napajalc ::

To je potrebna nenormalna sila da tole zlomiš, ali ni podnožje prav narejeno ali pa material koder je zalepljen CPU.
011011100111010101100010

Siddh ::

Sploh ni tezko zlomit. Na enem koncu zategnes do konca, potem pa se na nasprotnem do konca.


Dr_M ::

In si zapomnis za naslednjic, da se tako NE montira.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AC_DC ::

Imam občutek, da nekateri montirajo cpu cooler, kot montirajo vulkanizerji s pnevmatsko pištolo vijake - ko sem potem naslednjo pomlad hotel odviti vijake sem potreboval 1m palico za dovolj velik moment odvitja, s priloženim avto orodjem ni šlo.

BorutK-73 ::

AC_DC je izjavil:

Imam občutek, da nekateri montirajo cpu cooler, kot montirajo vulkanizerji s pnevmatsko pištolo vijake - ko sem potem naslednjo pomlad hotel odviti vijake sem potreboval 1m palico za dovolj velik moment odvitja, s priloženim avto orodjem ni šlo.

Jaz sem tako pred leti zlomil vijak na fordu.

boset ::

To da se zvije na enem vogalu je zelo logično!
Tukaj pa še pomaga proizvedena toplota od CPU-ja kjer se pcb ''omehča'' nakar ga teža hladilnika počasi ukrivlja, ne-glede če je hladilnik privijačen na ''torq'' ključ....
to sem opazil že pri 775 platah.... ko je celo ležišče cpuja imelo ''jamo'' ugrez...

pač pri teh ''tankih'' novejših zadevah, ne bo nič drugače.

Razen če bomo nagruntali drugačno postavitev/podporo hladilnikov;
ležeča ohišja, kjer hladilnik dejansko leži enakomerno na socket!
Ali pa neke vrste DIY support za hladilnik, kjer bomo razbremenili težo sile na enem mestu (pri pokončnih namestitvah)

lp
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

boogie_xlr ::

Sej DIY varianta je vrvica pa privežeš na ohišje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matiča hin...procesor živ?

Oddelek: Strojna oprema
312673 (2100) YdoIPonU
»

CPU PIN

Oddelek: Pomoč in nasveti
161750 (1594) gddr85
»

Zviti pini na CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
343528 (1966) Spajky
»

Nekateri hladilniki ukrivljajo Intelove Skylake (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7717745 (12675) PrimozR
»

Matična zviti CPU pini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7312959 (10513) solatko

Več podobnih tem