» »

Izpit za kategorijo B in prvi avto

Izpit za kategorijo B in prvi avto

«
1
2 3

iJJ ::

Živjo,

Jaz sem trenutno star skoraj 17 in me zanima če grem lahko delat CPP, prvo pomoč pa ure vožnje delat že poleti, da potem z 18 naredim samo še izpit. Koliko časa mi CPP pa ure vožnje držijo. Aja zanima me še kakšna je procedura če hočeš delat izpit za avtomatski menjalnik? Tista vožnja z spremlejavlcem pa ne zanima toliko.

Pa še zanima me kaj mi priporočate za prvi avto? Meni so všeč bolj SUV pa enoprostorci, da med vožnjo sediš bolj pokončno. Za enkrat sem gledal Ford S-Max, Ford Galaxy in BMW 2 Grand Tourer .
Lep pozdrav iJJ
By iJJ
  • spremenilo: iJJ ()

R1710 ::

Procedura je ista kot za ročni menjalnik.

Novega grand turerja dobiš že za 40 jurjev, best buy za skoraj vstopni model.

Unknown_001 ::

CPP bi lahko opravljal že pred enim letom. Prvo pomoč pa mislim da celo še prej (velja za skos). Veljajo ti potem 4 leta če v tem času 4krat ne fukneš na glavni vožnji.

Za avtomatski menjalnik se zmeniš pri avtošoli. Je pa to ena orng neumnost in bedarija na kubik. Ker potem drugega kot avtomatike tudi vozit ne boš smel niti znal. Dober šofer bi moral znat vozit oboje, čeprav bo avtomatika kmalu standard bodo vozila z ročnim menjalnikom še dolgo na trgu in kdo ve, kdaj boš moral sesti za volan avta z ročnim menjalnikom, si predstavljaš sceno? Ti dajo nadomesten avto pa ... na primer.

Glede želja za avtomobil pa malo več povej. Sam glede na modele ki jih gledaš finance niso ovira tudi za nov avto? Ali iščeš nekaj rabljenega?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

iJJ ::

Hvala za nasvet glede formalnosti za izpit. Ja me ne moti, da bom lahko vozil samo avtomatik, ker se trenutno ne bi matral še z šaltanjem.

Ja sem gledal tako nove kot rabljene avtomobile. Zanima me kakšnen je kaj Ford S-Max, kvaliteta pa menjalnik. BMW 2 se mi zdi malo precenjen glede nato, da ima rang opreme, kot BMW 1.
By iJJ

d4vid ::

Matranje s šaltanjem? Meni je to užitek. Res pa še nisem vozil avtomatika, upam pa da ga bom lahko poskusil čimprej.

Pojdi delat izpit normalno, z avtomobilom z ročnim menjalnikom. Mislim, da lahko potem voziš vse kar spada pod B kategorijo??

Ena stvar mi pa ne gre v glavo. Star si 17 let. Od kje ti bo potem 40k€ za nov avto? Da si toliko zaslužil sam, težko verjamem. Še manj pa da ti bodo toliko dali za avto starši (če so vsaj približno normalni).
Zakaj? Prvi avto vedno kupi takšen, da je poceni, da so deli poceni, da je kolikor toliko varen. Namreč ko si enkrat na cesti, se lahko zgodi marsikaj, sploh če nimaš izkušenj. Tiste 21 ur ne moreš šteti pod izkušnje.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

loveJDM ::

Od kot ti bo 40jurjov se sam ne veš pomoje,glede avtomatika-reči fotru da greta ne neko parkirišče(npr-leclerc v mariboru) pa se nauči šaltat-po pol ure si boš premislil glede avtomatika.Pa včasih prav paše da dol menjaš pa obrati narastejo malo pa da avto zvok :)

iJJ ::

Gre zato, da bodo starši, dali za nek varen avto po vsej verjetnosti nov. Zato me zanima kakšen je S-Max, mi je všeč pa tudi cena ni pretirana. Drugače glede šaltanja mi pa ne potegne sem že probal 2x (Fiat Punto in Renault Megane), seveda na parkirišču.
By iJJ

Seba22 ::

Eh ma daj ne seri s tem šaltanjem no...a misliš da sem jas znal ko sem šel izpit delat normalno šaltat?Ne sploh ne zato me je lepo inštruktor v 1 urci naučil osnove glede šaltanja,po 2-3 urah je vse lepo steklo...še predobro je šlo potem.Vse kot prej boš ti tud vozo tak avto verjemi,tako da idi normalno delat izpit ta kot drugih 99% ljudi.Mislim kakšne majo eni...pa brez zamere in LP.
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

r00k ::

Šaltanje praviš da ti ne leži, vozu bi pa nek ogromen avto ala. s-max. Mal čudno use skup. Porabiš tistih par ur da se navadiš šaltat, če ne zarad druzga da se ti ne bodo punce smejale :)

Seba22 ::

Drugače pa pred 18.letom škoda it kaj delat sploh ker samo preplačaš 2x stvari.Imam dva bratranca ki sta isto stara 17 pa sta se odločla da bosta šla lepo delat ko bosta stara 18.Jas osebno sem ga delal ko sem bil 20 in tako bi za moje pojme tudi moralo biti da lahko greš delat z 20 ali pa 21 leti izpit glede na to koliko se današne mladine pobije stare pod 20let zarad nepremišljenosti.To je samo moje mnenje tako da nebo kakšne pomote.LP
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

iJJ ::

Mislim če pogledate je danes vse več avtomatikov, in res ne vem zakaj bi se ukvarjal z šaltanjem če lahko vozim avtomatika in se s tem ne ukvarjam. ZDA, Japonska, Bližnji vzhod, itd.
Velik avto mi pa odgovarja ker imam boljši občutek se vozit v Toyoti Land Cruiser kot v Fiatu Puntu. Je pa tudi velik avto varnejši v primeru trka.
By iJJ

donvito ::

iJJ ::

Drugače me pa vožnja z spremljevalcem ne zanima, ker je za moje pojme neuporabna. Avto je uporaben, da si samosotojen in, da ne obremenjejuše drugih. In če mora starš sedet zraven mene potem me lahko tudi on pelje.
By iJJ

MacGyver141 ::

Zdej naredi predavanja CPP, zdravniški pregled, prvo pomoč in občinske izpite, vozit pa pojdi kakšen mesec pred 18 letom. Ne razumem pa, zakaj ti je taka muka šaltanj.

Siddh ::

Vožnja s spremljevalcem je način, da dobiš neko vozniško kulturo. Če jo vsaj sovoznik ima. Sam sem dve leti vozil polek staršev in mi ni niti malo žal. 20 ur v avtošoli ti ne da vsega znanja, ki ga potrebuješ, da si dober voznik. Da imaš ob sebi nekoga, ki ima izpit že več let je zelo koristno ko si prvič sredi Ljubljane ob "rush hour" ali pa prvič na snegu.
Da je avto uporaben, zato da si samostojen nekak izgubi smisel, če ti ga starši kupijo se ti ne zdi?
Če ne drugega, bodo ti starši zaupali avto brez pomislekov, vem da moji kolegi ko so dobili izpit, jim skoraj nobeden od staršev ni hotel posoditi avta, ker jim niso zaupali, da bo prišel nazaj v enem kosu.


bluefish ::

iJJ je izjavil:

Velik avto mi pa odgovarja ker imam boljši občutek se vozit v Toyoti Land Cruiser kot v Fiatu Puntu.
Uh, marsikdo. Vendar pa je za večino finančna realnost pač Punto ali Rog.

iJJ ::

Ja saj tako sem mislil, da se poleti lotim vseh izpitov, da potem za 18tko naredim še glavno vožnjo pa je zgodba zaključena. Šaltat nočem zato, ker ne maram delat več stvari hkrati in se raje posvetim 100% eni stvari (vožnji).

Ja glede spremljevalca me zanima, da ko enkrat lahko vozim pod spremnstvom kakšen je potem postopek do izpita. Razmišljam, da le bi pa mogoče jesen pred izpitom še malo prevozil z atijem. Da izpilim tehniko v nulo potem pa še 2-3 urce autošole, da naredim final review potem pa izpit.

bluefish je izjavil:

iJJ je izjavil:

Velik avto mi pa odgovarja ker imam boljši občutek se vozit v Toyoti Land Cruiser kot v Fiatu Puntu.
Uh, marsikdo. Vendar pa je za večino finančna realnost pač Punto ali Rog.


Meni je stric rekel "Boljše se vozit v 10 let starem Land Cruiserju kot pa, da te režejo in velečjo ven iz novega Twinga"
By iJJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iJJ ()

bluefish ::

iJJ je izjavil:

Šaltat nočem zato, ker ne maram delat več stvari hkrati in se raje posvetim 100% eni stvari (vožnji).
Huh, to bo veselje, ko bo potrebno vklopiti brisalce ali nastaviti klimo. :P
Ravno toliko je namreč zahtevno šaltanje.

No, kakorkoli, to je vsekakor tvoja odločitev. Ne boš edini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

iJJ ::

Pa ni tak problem z brisalci dokler lahko jaz gledam naprej in vozim. Klimo pa to pa si ponavadi nastaviš pred vožnjo.
By iJJ

loveJDM ::

Ni boljše da malo paziš pa optimistično razmišljaš?Sej ne rabiš kupit novega twinga,mas kup drugih,boljših.
Kaj te moti pri šaltanju,speljevanje?Če te to jebe,idi zdaj ko bo sneg,se še prej naučis,ker ti avto nebo nikoli vgasnil ker bo skopalo,potem pa samo izpiliš da čimmanj skoplje.Ali po dežu npr. pa malo večji obrati,samo tam gredo gume.

bambam20 ::

Bmw2 je krajši kot S-max. DOber voz je tudi HONDA CR-V :). Lepa pa lepo potegne, ko greš prehitevat, pospeševat.

Drugače bi po moje bil za tebe dovolj tudi C-max. Ni majhen, S -max je po moje le predolga zadeva, BMW2 AT je precenjen in predrag. zato v tem segmentu raje poglej po S-maxu - dobil boš enako za veliko manj denarja ali pa kar C-max.

Po moje bi se ti obrestovalo, da greš delat klasično za avto z ročnim menjalnikom. Res lahko pride do situacije, ko boš moral peljati avto z ročnim, morda celo v službi. Tako, da portpi tistih 20 ur, boš hvaležen, da znaš voziti z ročnim, ki ni nobena muka ( razen, če preizkušaš megana pa Punta, ki nimata ravno vrhunskih menjalnikov )..

Osebno mi je BMW 2 AT velikob bolj všeč oblikovno kot S ali c-max ampak predrag. Moja izbira bi bil C-max.

iJJ ::

Meni odgovarja velik avto recimo enoprostorci ter suv. Bi nam tudi v familiji prišel prav enoprostorec ker brat vedno hodi skupaj z prijatelji nekam (npr. Kino, Skate, itd) in bi prav prišel 6+1 avto.
By iJJ

Unknown_001 ::

Siddh je izjavil:

Vožnja s spremljevalcem je način, da dobiš neko vozniško kulturo. Če jo vsaj sovoznik ima. Sam sem dve leti vozil polek staršev in mi ni niti malo žal. 20 ur v avtošoli ti ne da vsega znanja, ki ga potrebuješ, da si dober voznik. Da imaš ob sebi nekoga, ki ima izpit že več let je zelo koristno ko si prvič sredi Ljubljane ob "rush hour" ali pa prvič na snegu.
Da je avto uporaben, zato da si samostojen nekak izgubi smisel, če ti ga starši kupijo se ti ne zdi?
Če ne drugega, bodo ti starši zaupali avto brez pomislekov, vem da moji kolegi ko so dobili izpit, jim skoraj nobeden od staršev ni hotel posoditi avta, ker jim niso zaupali, da bo prišel nazaj v enem kosu.


Pod tole se podpišem, ker lahko tudi iz prve roke vse to potrdim.

Drugače pa OP, tole je brezveze razmišljat ker avto bi bil zate, ker na koncu ti bodo starši nekaj izbrali. Za 40 jurejv recimo se dobi ornk avtomobil. Ampak Damn, a se ti ne zdi da bi raje kaj drugega kot te Crossoverje pa SUV-je gledal? Dobiš konkretno limuzino za ta denar, z dosti opreme in spodobno makino, varnost je pa tudi vrhunska. Drugače pa za ta cenovni rang se lahko pogleda novega volvota XC60. 2litrski motor dovolj močan, pa tusi s spodobno opremo pride okoli 35kEUR, če so se starši res pripravljeni toliko skeširat zate. Je zagotovo nadpovprečno varen avtomobil, ampak če je za volanom idiot se lahko ta tudi v tanku ubije.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bambam20 ::

iJJ je izjavil:

Meni odgovarja velik avto recimo enoprostorci ter suv. Bi nam tudi v familiji prišel prav enoprostorec ker brat vedno hodi skupaj z prijatelji nekam (npr. Kino, Skate, itd) in bi prav prišel 6+1 avto.



No potem pa S-max =), če vam je všeč. Ni slab. Veliko avta :). Je pa res, da če pogledava določene znamke, da imajo novodovni BMW-ji večinoma avtomatske menjalnike.

iJJ ::

Ja sem gledal C-Max vendar me pri njem moti notranjost, mi ni toliko všeč. Bom pogledal še Hondo. Samo kakšen Espace pa odape ker to je pa res bolj slab avto, ki je cenovno enako S-Maxu, WV Sharanu.
By iJJ

loveJDM ::

CX-5,3?

bluefish ::

Eh, kje je še izbira avta. Da ne bo na koncu dolgega nosu, ko bodo starši vztrajali pri avtu ranga Clio.

Siddh ::

Če voziš s spremljevalcem ni nobenega posebnega postopka. Opraviš vse teste in vožnje, nato pa si daš sovoznike vpisati v kartonček. Pri dopolnjenem 18. letu pa lahko greš opravit izpitno vožnjo. Ti bo inštruktor natančno povedal kam pa kako. Na koncu je strošek okrog 30€ višji, kot pa da delaš izpit ko si polnoleten.

Clio je dober avto :D


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

loveJDM ::

bluefish je izjavil:

Eh, kje je še izbira avta. Da ne bo na koncu dolgega nosu, ko bodo starši vztrajali pri avtu ranga Clio.


Ide polo 1.4

iJJ ::

Ja bom potem uredil za vožnjo z spremljevalcem. Me čaka jesesnka praksa na domače BMW Serije 1 :).
By iJJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iJJ ()

Unknown_001 ::

bluefish je izjavil:

Eh, kje je še izbira avta. Da ne bo na koncu dolgega nosu, ko bodo starši vztrajali pri avtu ranga Clio.


Hehhehehe, ja to je skor zmeri tak. Čeprav poznam celo primer iz SLO, ko je ate sinu kupil A7 ganc novo. Sam ok, to so ekstremi. Ima se može se, dokler le gre.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

iJJ ::

Da jaz mojemu prijavim BMW 5 me nekam pošlje, kljub temu da jo ima :).
Mi je S-Max dokaj všeč sploh (2015) armatura pa vseeno je rabljen dokaj poceni.
By iJJ

Siddh ::

In potem oni o samostojnosti :))


bambam20 ::

iJJ je izjavil:

Ja sem gledal C-Max vendar me pri njem moti notranjost, mi ni toliko všeč. Bom pogledal še Hondo. Samo kakšen Espace pa odape ker to je pa res bolj slab avto, ki je cenovno enako S-Maxu, WV Sharanu.


EH pusti Espace :).

traxxas ::

Za prvi avto ti ne priporočam nakup dragega vozila,kajti približni scenarij je že napisan,glede na neizkušenost . Priporočam ti nakup avta do max 5000eur (Golf,Megan,Focus,Hundai...).Z njim se boš varno peljal,če se boš držal pravil in bontona vožnje.Priporočam ti,da slediš nasvetom starejših iskušenih voznikov. Za dražje avtomobile bo še čas.Kar se tiče menjalnika ,se vsakega kar hitro navadiš.
Lp

iJJ ::

Ja z Espace sem v življenju naredil ene 250 km, kot sopotnik. In res je notranjost obupna (dizajn) kot tudi vozne lastnosti niso nek presežek. Sploh me pa moti, da se ne da izkljopit ročno luči.
By iJJ

Janac ::

Šaltat se boš nauču avtomatsko v parih mesecih čisto povsem, sploh ne boš vedel da šaltaš. In zakaj nemoreš šaltat tako da bi skos gledal naprej?

iJJ ::

Ja kaj pa priporočate od enoprostorcev saj mi odgovarja bolj, da sedim malo višje.

Ne, da ne morem samo ne želim reskirat z šaltanjem če mam lahko automatika.
By iJJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iJJ ()

Unknown_001 ::

iJJ je izjavil:

Da jaz mojemu prijavim BMW 5 me nekam pošlje, kljub temu da jo ima :).
Mi je S-Max dokaj všeč sploh (2015) armatura pa vseeno je rabljen dokaj poceni.


Drgač pa lahk probaš s šokterapijo za petico, ampak ne pozab dodat magične črke M>:D No lahko si pa tudi skromen pa rečeš da bi rad Audi RS4. Ali pa če se res trudiš bit bolj: "siromak sam nemam para", pa mogoče kak Golf GTD/I. :D Čeprav mogoče za Škodo Octavio RS bi se ga pa res mogoče dalo nasrat pa lahko flancaš da je fora sam v podvozju, da je to tok dobr da ne zleti s ceste kar tako in da je to vse za "varnost" >:D

No mal pretiravam pa te po malem zezam ampak, kaj čmo, tud to mora bit, an.

iJJ je izjavil:

Ja kaj pa priporočate od enoprostorcev saj mi odgovarja bolj, da sedim malo višje.

Ne, da ne morem samo ne želim reskirat z šaltanjem če mam lahko automatika.


Kakšen Berlingo pa Caddy sta lušna za vozit, touran, Seat Alhambra, če pa res rad visok sediš, pa multivana kupte, pa je. To boš taglavn Džek na cesti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

iJJ ::

Touran mi je zanimiv samo me WV nekako ne pritegne vendar bi ga tudi vozil, Seat me pa skrbi kako je kaj kvaliteta avtomobila.
By iJJ

Janac ::

iJJ je izjavil:

Touran mi je zanimiv samo me WV nekako ne pritegne vendar bi ga tudi vozil, Seat me pa skrbi kako je kaj kvaliteta avtomobila.


Alhambra je identična Sharanu.

iJJ ::

Kakšna pa je potem prednost Sharana?
By iJJ

bambam20 ::

Janac je izjavil:

iJJ je izjavil:

Touran mi je zanimiv samo me WV nekako ne pritegne vendar bi ga tudi vozil, Seat me pa skrbi kako je kaj kvaliteta avtomobila.


Alhambra je identična Sharanu.



Toliko kot je Passat identičen Audiju .. :).

Janac ::



iJJ ::

A ni Galaxy tudi identičen Sharnu?
By iJJ

RCX ::

Ford ni VAG, Sharan in alhambra sta oba VW.
Jebeš BMW-je podobne kante, takšnega spodaj ti naj kupijo. Avtomatik, sediš visoko, twingota povoziš, v keson spraviš 20 ljudi, ...

 Hilux

Hilux



Tudi LC obstaja, če želiš kaj dražjega.

 LC

LC

Janac ::

iJJ je izjavil:

A ni Galaxy tudi identičen Sharnu?

včasih, prva generacija(+facelift) najbolj. Tretja nima več veze s VAG.

vzam kej tazga:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

kvaliteta notr na nivoju, potegne fajn pa velik in prostoren kot hočeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Miha 333 ::

Sicer ne vem, če je že bilo povedano, ampak če delaš izpit z ročnim menjalnikom, lahko potem voziš tako avtomobile z ročnim kot tudi tiste z avtomatskim menjalnikom. Če pa delaš izpit z avtomatskim menjalnikom, lahko potem voziš samo avtomobile z avtomatskim menjalnikom (dobiš opombo v dovoljenje).

Tako da na vsak način svetujem, da delaš izpit z ročnim menjalnikom, ker potem lahko voziš oboje.

msjr ::

RCX je izjavil:

Jebeš BMW-je podobne kante, takšnega spodaj ti naj kupijo. Avtomatik, sediš visoko, twingota povoziš, v keson spraviš 20 ljudi, ...


Ah dej ne pretiravaj, za prvi avto za mulca, bo dovolj tale, pa še o fordu je v osnovi razmišljal:

iJJ ::

Ja meni najbolj potegne S-Max ali pa Galaxy, tale http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=....
By iJJ
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UI / UX v avtomobilih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16722748 (1116) PARTyZAN
»

Vsiljevanje avtomatskih menjalnikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19753982 (46592) SuperVeloce
»

Nakup Mondeo (2012)

Oddelek: Na cesti
175674 (4766) robertv

Več podobnih tem