» »

Tertmalni trak

Tertmalni trak

Zhupa ::

Mene sam zanima če je kdo mogoče že kdaj uporabil TESA montažni trak,namesto termalnega traku ali paste.Za tiste ,ki ne veste imena, je obojestranski lepilni trak debeline 1mm in se uporablja za limanje zrcal.A mislite,da je 1mm too muck debeline.Jest sm sicer mal stestiru tko da sm nalimal hladilnike na rame od grafične in po dveh urah streljačin so bila rebra kr ornk vroča.Kaj zdej to pomeni:
-TESA dobro oddvaja toploto na hladilnik
-TESA slabo oddvaja toploto na hladilnik(kuhanje ramov pod toplimi hladilniki)


Mene sam zanima mnenje tistih, ki imajo izkušnje na področju modifikacij hlajenja.

Binji ::

Hmm jst tga raje ne bi dajal gor ce mas rad kartico ker dvomim da dobro odvaja toploto. Pa tudi ce dvomim da je narjeno tko da bi zdrzalo tako vrocino nonstop.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

frenk ::

sprobej stvar na procu:D....no ja sj če ga daš na manjšo frekvenco in najnižjo voltažo pomoje nimaš nč za skurt...pa pri isti frekvenci in voltaži poj loh sprobaš še termalno pasto in primerjaš:\

Pudding ::

Zivjo! :D

Jest sem to probal ;) Kot prvo sem s Tesarolom prilepil chipset na AMD760... Drzi dobro in odlepi se lepo, poskrbi pa da je brez mehurckov. Probaval sem tudi razlicne termalne interface med procesorjem in hladilnikom in ugani... ko sem testiral Tesarol[tm][r][c], je crknil od vrocine ;) Torej nikar tesarola na procesor lol :D

Sklep: za modernejsi procesor nikarte termalnih trakov, sem probal tudi druge in rezultati so slabi. Je bolj primerno za Pentium1, ce nimas klipsen.

Tudi na chipsetu sem zamenjal Tesarol in imam zdaj dvokomponentno termalno lepilo iz Konrada. To lepo zmesas, namestis hladilnik, stisnes skupaj za kak dan, mogoce pri povisani temperaturi. Ampak to drzi precej bolje kot povprecno epoxy in ce snemas hladilnik lahko raztrgas hlajenca :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pudding ()

e-marko ::

S čim torej pritrditi hladilnik na južni most (abit nforce2 plata), tako da bom lahko snel, ker še velja garancija? Prodajajo kje v slo obojestranski termalni trak, ki bi zdržal in ne bi hladilnik odpadel??? Lepljenje je zadnja možnost. Tesa trak?! Hm...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalni trak

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152340 (1654) fosil
»

hd 4850 + AC accelero s1 rev 2 ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
717497 (5336) M-XXXX
»

Alternativa termalnim trakom na 7900 GTO kartici

Oddelek: Strojna oprema
81234 (1094) Čmrlj
»

Termalni trak ne drzi prevec dobro - odlepil se je...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112352 (2082) Bug
»

S čim prilepit rebra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505542 (4669) sharp

Več podobnih tem