» »

Termalni trak ne drzi prevec dobro - odlepil se je...

Termalni trak ne drzi prevec dobro - odlepil se je...

Bug ::

ellow

Torej... kupil sem Revoltec BGA RAM freezer jih nalepil na grafo....ocitno sem premalo stisnil zadeve na RAM module in se mi je eno rebro odlepilo in padlo... Sedaj ta trak vec ni tako lepljiv (vbistvu vec spljoh ni lepljiv :D ) Odstranil sem ga (termalni trak) dol z rebra, na modulu pa ni ostankov lepila... Kaj mi sedaj priporocate, da nanesem na hladilno rebro, da bo zadeva (dobro) termalno prevodljiva in bo DRZALA gor? In da se da to eventuelno nabavit v MB-ju...ker mi je nekako sila za to :D

hvala za odgovore...

lp,
bug

Vanadium ::

jas sm na starem radeonu dal na vsak kot cipa sekundno lepilo na sredina pa termalno pasto pa mi je dobr delal

sam to je macgywer fora :p

Shark-357 ::

Problem pri sekundnih in dvokomponentnih lepilih je da ti nobena firma ne bo priznala garancije pa še veliko možnosti imaš da poškoduješ karto..
Jaz uporabljam dvostranski lepilni trak od proizvalajca TESA (zadeva praktično identična traku ki je priložen BGA ram freezerju)

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

no ja glede na to da je moja kartica ze vsaj 5 let iz garancije se ne sekiram drgac pa vprasanje so te trakovi termalno prevodni ali so izolirni???

Bevcan ::

No na 6 let stari grafični pa ne rabiš hladilnikov na ramih. >:D

Prodajajo pa tudi termalni trak.
Govoril sem.

Highlag ::

Termalni trak je namenjen prenašanju toplote. Sploh pa ni nujno, da je samolepilni. Takšni imajo verjetno še kakšno oznako.
Če nisi imel samolepnega, je potem naključje da si sploh uspel ladilnik pritrditi. Kot bi ga poizkušal pritrditi z navadno termalno pasto. Saj nekaj časa drži a se prej ko slej odlepi.
Never trust a computer you can't throw out a window

mile ::

@Shark-357: In kje kupiš to?

Bug ::

ellow

Highlag: ne ne, to je ziher lepilni termalni trak ker ostala rebra drzijo ok...
samo pri tem enem sem ocitno kaj zafrknil..nisem prevec dobro stisnil pa je zaradi mase samega rebra padlo...

nasel sem v baumaxu obojestranski lepilni trak (od Tesse)...ki ima veliko lepilno moc :D ... je namenjen za lepljenje talnih oblog pa se marsicesa....
je prozoren in tanek in drzi dobro..sem preizkusil tak na enem kosu bakra...bom poskusil s tem...in ce to nebo slo bom zmesal epoxi+termalno pasto in trajno zalepil gor...

lp,
bug

Ndrej ::

Jaz pa za to uporabljam kapton trak. Je identičen kakor tisti originalni. To je tak rumeno prozoren trak z visoko temperaturno obstojnostjo. Samo je malo drag, kaj več o njema pa poglejte na google :)


LP, Andrej

Bug ::

ellow

Vombat: zaj sem malo pogooglal in sem nasel tole ... zaj pa na tem naslovu pise med drugim tudi: Uporablja pa se nasplošnop za izolacijo zelo temperaturno obremenjenih delov. V tem primeru bi skrčka počila (stopila). ...

Zdaj, kolko wem, da izolacija ni zazeljena pri prenosu toplotne energije, ne? Ali pa ne wem tocno v kakem smislu je ta mislil z izolacijo...

lp,
bug

Highlag ::

Lahko si sam čip oziroma hladilnik prej namazal s kakšno drugo pasto, pa ni bila dobro očiščena. Silikon, ki je v teh pastah je izredno trdoživ za odstranjevanje. No saj za kontaminacijo je dovolj, da si pritisnil umazan prst na površino, pa potem lepilo ne more prijeti na površino.
Never trust a computer you can't throw out a window

Bug ::

ellow

Highlag: nope... vse cipe sem ocistil z acetonom... in so bili zelo dobro ocisceni...
Ostala rebra drzijo ok... pac sem verjetno to premalo stisnil ali pa potem ko sem ga nalepil, prevec "pomikal"...

lp,
bug


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zamenjava ventilatorjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
241761 (1247) radmannsdorf
»

S čem pritrditi hladilno rebro?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131120 (856) teddy81
»

Termalni trak

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81161 (1015) Grimlord
»

S čim pritrditi hladilnik na grafične rame??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241442 (1272) TribesMan
»

S čim prilepit rebra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505531 (4658) sharp

Več podobnih tem