» »

Alternativa termalnim trakom na 7900 GTO kartici

Alternativa termalnim trakom na 7900 GTO kartici

Shuli ::

Zdravo
Na kartici se mi je ob zamenjavi termalne paste na grafičnemu procesorju pojavil problem. Medtem, ko sem brez kakršnih težav odstranil vso staro termalno pasto in trakce, ki naj bi odvajali toploto iz ramov na rebra. Sem opazil, da je ob pritrditvi hladilnika na kartico med rami in hladilnikom malo prostora. Jedro ima popolni stik s hladilnikom, med rami in hladilnikom pa zeva slab milimeter praznine. Kaj bi lahko uporabil, namesto originalnih trakov?



Ena od rešitev je tudi brušenje hladilnika nad jedrom, do te mere, da bi se vse skupaj stikalo... Samo mi ravno ni do uničevanja hladilnika...

Hvala za vse odgovore.

SaXsIm ::

mešanica lepila in termalne paste. Ali pa izreži ploščico v velikosti čipa iz bakra in daj vmes.
SaXsIm

ant ::

malo off topic ampak vseeno: ali so ti trakci, ki nadomestijo termalno pasto, boljši ali slabši od termalne paste???
ta trakec sem že zasledil v IBM t21 laptopu in je bila namenjena hlajenju procesorja.

ta varianta je meni kr všeč saj se izogneš packanju, pa še občutek imam, da je hlajenje boljše???

ali se motim;) ???

LP

5er--> ::

Se motiš.

ant ::

zakaj se motim???

Čmrlj ::

motiš se, ker paste imajo boljšo toplotno prevodnost kot trakci.Te trakce na 7900gto lahk nadomestiš z obojestranskim lepilnim trakom od TESA ipd proizvajalcev.

OZZY ::

ČMRLJ...a resno misliš, da deluje obojestranski lepilni trak isto kot termalni trak????

Drugače pa poglej za nadomestitev tole: L I N K
Go with the flow.

Jackal ::

Najboljša varianta je trak iz bakrene pločevine - ustrezne debeline seveda, ki ga narežeš na ustrezno velike kvadratke.

Baker ima namreš še vedno približno 5x boljšo toplotno prevodnost kot še tako dobra termična pasta.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Čmrlj ::

OZZY ja resno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736568 (4684) care20
»

S čem pritrditi hladilno rebro?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131126 (862) teddy81
»

Temperature in nihanje voltaže

Oddelek: Navijanje
311690 (1380) >>><<<
»

Termalni trak ne drzi prevec dobro - odlepil se je...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112353 (2083) Bug
»

S čim pritrditi hladilnik na grafične rame??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241449 (1279) TribesMan

Več podobnih tem