» »

Multimonitor na 2 iGPU-jih?

Multimonitor na 2 iGPU-jih?

Joze_K ::

Zdravo,
zanima me kako se v osnovi naredi multi-monitor sestava?

Ali morajo vsi monitorji biti na eni grafični kartici?

Sedaj imam namreč koristim na matični VGA izhod (i5-6500) in na Asus 7770 HDMI izhod - vendar jih noben game ne zazna kot DUAL-monitor setup....

Oz. kako naj dam 1 glavni 23" FULL HD monitor ter dva 19" 1280 monitorja na straneh v multimonitor konfiguracijo na taki mašini (i5-6500, Asus 7770) za naprimer kak DIRT3 ali slično za odšpilat...

ali naj le na Asus 7770 uporabim en HDMI in dva DVI izhoda, ki sta na njej? Po moje bi z uporabo iGPU-ja matične razbremenil malo 7770...
(pa verjetno je potrebno v BIOS nastavitvah imeti omogočeno multi GPU delovanje)

če sploh gre...
hvala, J

dj_uro ::

kolikor je meni znano, je multimonitor le iz ene grafične, ali pa povezano v SLI/crossfire...

Pač kolikor je izhodov na grafični, lahko oz. itak vedno so večinoma različni...
dvi, hdmi, dp ipd...
vsak monitor priključiš v isto grafično na različne vhode...
vw-klub.si

Senitel ::

Lahko imaš to tako kot imaš sedaj, samo ne moreš pa poganjat 3D stvari tako kot si predstavljaš.
Igre vedno uporabljajo samo eno grafično kartico (*) in 7770 pač ne more renderirat na monitor, ki ni priklopljen nanj.
Tudi ne boš mogel na 7770 poganjat treh monitorjev, če nimaš enega priključenega čez DisplayPort, ker ima grafična samo 2 transmitterja na dveh DVI in enem HDMI izhodu (če nimaš kakšne hudo specialne verzije 7770).
(*) V SLI/CF driver simulira eno hitrejšo grafično kartico čez dva (ali več) GPU-ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična, ki podpira tri zaslone.

Oddelek: Strojna oprema
71000 (763) filip007
»

graficna kartica - poceni - 4 ekrani

Oddelek: Kaj kupiti
181793 (1605) Senitel
»

Nakup novega računalnika! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8712221 (10270) krispe
»

Radeon HD 7770 in 3 ekrani

Oddelek: Pomoč in nasveti
214138 (3791) Janac
»

AMD niža cene grafik višjega razreda (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5916309 (14242) Senitel

Več podobnih tem