» »

HP ProBook se ne zažene

HP ProBook se ne zažene

boss-tech ::

Dobil sem v roke HP ProBook 470 G2, ki se ne zažene. Ne da od sebe nič, nobena lučka ne utripa. Razen na strani lučka od kabla. Reset tudi ni pomagal (odstranil kabel in baterijo, drlžal gumb za vklop več kot 15s). Kakšna ideja? Kaj več nebi razdiral, ker je še pod garancijo
http://tovornik.info

MIHAc27 ::

Verjetno osnovna plošča. Če je v garanciji ga hitro nesi na servis.

imagodei ::

HP-ji so le še bleda senca tega, kar so včasih bili. Slaba izhodna kontrola, pokvarljiva roba, polna bloatwarea, ki takoj ob nakupu zahteva clean install. Razen morda EliteBook in ZBook serija, pa še to se mi zdi precenjeno in opremljeno s kupom nepotrebne navlake.

V zadnjih mesecih smo nabavili 5 HP prenosnikov, 4 so bili ProBooki 650 G1, en pa ZBook 17 G2. Izkupiček je bil sledeč:
- En ProBook deluje normalno
- Enemu ProBooku se takoj po odprtju niso odpirala vratca DVD enote - zakrivljena plastika.
- En ProBook iz neznanega razloga deluje bistveno počasneje kot ostali trije. Sumim disk, ampak pregled ni pokazal nič.
- V enemu ProBooku se je med obračanjem v rokah slišalo, da se nekaj premika oziroma ropota med padanjem. Po odprtju zadnje stranice se je izkazalo, da gre za neprivit vijak.
- Popolnoma enako je bilo pri ZBooku, s tem da vijaka nisem našel. Ker je bil popolnoma nov ga nisem želel razdirati in sem ga poslal na servis, kjer so ga odstranili.

Skratka, šalabajzerstvo.

S stališča podjetij je ena od prednosti HP-ja možnost 3-letne garancije in zagotovljeni originalni nadomestni deli tudi čez več let. Moje izkušnje so, da pri garancijskih popravilih ne komplicirajo niti najmanj, pa tudi po koncu garancijskega roka HP-jev kanal deluje hitro in na nadomestne dele ne čakaš

Ne bi rad hijackal teme, ampak mimogrede me zanimajo alternative. Se Dell (predvsem v poslovnem okolju) obnese? Asus je zelo solidna znamka za neposlovne uporabnike; kaj pa v firmah? Kako je v praksi z garancijo, servisom?
- Hoc est qui sumus -

SaXsIm ::

Za ASUS imaš temo o servisu na forumu, sistem ena. Če prav ti lahko za njihove laptope višjega cenovnega razreda potrdim, da se kvarijo izredno malo in so zelo kvalitetno narejeni.
SaXsIm

imagodei ::

Iz tiste teme ne vidim nič, razen da gre (vsaj uvodoma) za DELL in ne za ASUS. A ta Sistem ena je edina pooblaščena firma za servis v Sloveniji?
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP bo zamenjal 50.000 litij-ionskih baterij

Oddelek: Novice / Varnost
54641 (3524) srus
»

"Lap Top" - znamke

Oddelek: Pomoč in nasveti
387512 (6351) 34054
»

Kupiti prenosnik HP?

Oddelek: Kaj kupiti
313430 (2986) spirit
»

BigBang notebook dva finalista

Oddelek: Kaj kupiti
364174 (3026) D3m
»

HP ProBook 4710s ( nx631ea ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411685 (6951) stumf

Več podobnih tem