» »

Kraja, identifikacija storilca in odškodnina

Kraja, identifikacija storilca in odškodnina

mr1two ::

Zdravo!

Zanima me, kakšne so moje pravice, če mi je določena oseba ukradla predmet, vreden blizu 1000 eur. Imam posnetek kamere, kjer je vidno, za katero osebo gre. Prav tako imam dve priči, ki bi ga lahko razpoznali (dali sta izjavo), plus še nekaj ostalih prič, ki lahko naknadno pričajo v moj prid.
Tatu so dobili, sicer pri drugem dejanju, vendar gre za isto osebo.
Policisti dogodka niso (še) povezali, ker kljub mojemu posredovanju informacij v dobrem tednu nisem izvedel nič novega.

Nekaj predpostavk in dejstev: predmeta, ki ga je človek ukradel, ni več pri njem(bogve kje je). Zapisnik o tatvini obstaja, priče lahko potrdijo, da je on to ukradel (+ posnetek varnostne kamere). Podatke o tatu policija ima, saj so ga prijeli preko drugega prekrška (vemo za koga gre).

Vprašanje: kako lahko v najkrajšem možnem času - dobim ukraden predmet ALI izterjam protivrednost v denarju.

Banana republika do daske, ko imajo VSE (priče, posnetek, celo tatu dobijo) in jaz še vedno ničesar...
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Aston_11 ::

mr1two je izjavil:

kako lahko v najkrajšem možnem času
Ne moreš, postopki trajajo, kolikor trajajo, predmet, praviš, da ni več pri njem, denarja najbrž nima, pa tudi če ga ima, prostovoljno ne bo dal nič od sebe.

mr1two je izjavil:

Banana republika do daske, ko imajo VSE (priče, posnetek, celo tatu dobijo) in jaz še vedno ničesar...
Verjetno je bolje ISIS varianta. Isti dan ti na trgu odsekajo roko.

Ziga Dolhar ::

mr1two je izjavil:

Zdravo!
Zanima me, kakšne so moje pravice, če mi je določena oseba ukradla predmet, vreden blizu 1000 eur. Imam posnetek kamere, kjer je vidno, za katero osebo gre. Prav tako imam dve priči, ki bi ga lahko razpoznali (dali sta izjavo), plus še nekaj ostalih prič, ki lahko naknadno pričajo v moj prid.


A si tudi policiji to povedal?
https://dolhar.si/

mr1two ::

Da, imam zapisnik na katerem je opis predmeta(gre za kolo), takrat so vzeli tudi izjavi dveh prič.
Pri kraji so ga prepoznali tudi zaposleni iz bližnje trgovine, kjer je že imel zgodovino(failed stealing attempt), vendar niso odreagirali pravočasno.

Kasneje so ga tudi tam ujeli (cca 2-3 tedni so šli mimo). Od prodajalk sem izvedel, da so ga dobili, prišla je tudi policija(aretacija), vendar ni bil v postopku isti policist (logično). Informacije sem posredoval, sedaj potrpežljivo čakam na klic že več kot 10 dni, ampak ne duha ne sluha o biločem...
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

solatko ::

Težka bo, pričakuj nekaj leten postopek, civilno tožbo in na koncu ugotovitev, da mu nimajo kaj vzet. Ti boš sicer dobil satisfakcijo preko pravosodnega sistema, nekaj te bo stalo, za materialno protivrednost pa se boš lahko obrisal pod nosom.

To je pač realnost slovenske pravne države, ko si upnik.
Delo krepa človeka

mr1two ::

Super, potem ni čudno, da folk poštudira, da ti itak nič ne morejo, če nič nimaš in furaš low-life življenski stil, mal ukradeš tu, mal ukradeš tam, občasno te sterajo za en dan v pripor. Pravosodni sistem itak ne deluje, če slučajno ne zajebe noben v celotnem postopku greš celo za kakšno leto na plačan dopust v zapor.
Zakan nihče ne naredi nič v tej smeri?

EDIT:
Dosti gostilniškega govora, rad bi prejel konkretne nasvete, kaj lahko naredim (ne kako ne bo šlo in se bo vleklo).
Hvala :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

Invictus ::

solatko je izjavil:

Težka bo, pričakuj nekaj leten postopek, civilno tožbo in na koncu ugotovitev, da mu nimajo kaj vzet. Ti boš sicer dobil satisfakcijo preko pravosodnega sistema, nekaj te bo stalo, za materialno protivrednost pa se boš lahko obrisal pod nosom.

To je pač realnost slovenske pravne države, ko si upnik.

To je realnost vsake države, če dolžnik nima nič. Ampak, če je mald, lepo v odškodninsko tožbo. Časa za izterjavo denarja je dovolj ... Pa še zamudne obresti tečejo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

telexdell ::

mr1two je izjavil:

Super, potem ni čudno, da folk poštudira, da ti itak nič ne morejo, če nič nimaš in furaš low-life življenski stil, mal ukradeš tu, mal ukradeš tam, občasno te sterajo za en dan v pripor. Pravosodni sistem itak ne deluje, če slučajno ne zajebe noben v celotnem postopku greš celo za kakšno leto na plačan dopust v zapor.
Zakan nihče ne naredi nič v tej smeri?

In kaj bi ti človeku vzel, če nima dohodkov in premoženja? Morebiti ledvico ali pa vsak mesec pol litra krvne plazme?

PS- proti osebi bo stekel kazenski postopek na katerem bo ali pa ne bo obsojen. Obsodilna sodba ti bo v pomoč pri civilni tožbi. Oprostilna sodba pa ne bo povsem onemogočila tvoj civilno pravni zahtevek za povračilo materialne škode. Le več napora boš moral vložiti v dokazovanje. Imaš pa časa 3 leta od dneva, ko si zvedel za ime storilca, da vložiš odškodninsko tožbo (torej nikakor ne čakaj do konca kazenskega postopka, če se bo vlekel dalj časa). Vsekakor pa pred vložitvijo tožbe preveri premoženjsko stanje toženega. Če nima stalnih dohodkov (je npr. brezposeln) in nima drugega premoženja (avto, stanovanje...) potem lahko kljub prisojeni odškodnini gre v osebni stečaj in mu bodo dolgovi odpisani, tebi pa bodo poleg 1000€ škode z ukradenim ostali še sodni stroški v podobnem znesku.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

solatko ::

Invictus - Razlika je samo v hitrosti postopkov. Zamudne obresti, ti ob dobljeni tožbi jako pomagajo, če je nasprotna stran brez sredstev. Veš kdo krade kolesa in podobno drobno divjad in koliko je možnosti, da ti bo junkie, kdajkoli povrnil vsaj stroške odvetnika.
Delo krepa človeka

Aston_11 ::

Še druga realnost: odvetnik ti bo tako ali tako naredil toliko stroškov, ki jih ne boš dobil nazaj (ker sodišče prizna stroške po tarifi, tarifa pa je toliko nizka, da pri jurja eurih noben ne bo šel delati po njej), da bi bilo bolje, da že danes pozabiš na vse skupaj in teraš stvari dalje glede na dane okoliščine. Ali pa te stvari počneš sam.

Invictus ::

solatko je izjavil:

Invictus - Razlika je samo v hitrosti postopkov. Zamudne obresti, ti ob dobljeni tožbi jako pomagajo, če je nasprotna stran brez sredstev. Veš kdo krade kolesa in podobno drobno divjad in koliko je možnosti, da ti bo junkie, kdajkoli povrnil vsaj stroške odvetnika.

Vem, samo opozoriti sem hotel na možnost, če se da OPu zajebavat.

Z junkiji se ne splača.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Aston_11 - Nekateri imajo odvetnike, ki naredijo po tarifi, a zna bit teh stroškov vseeno več, kot je zadeva vredna in kot pričakuješ, da boš na koncu dobil.

Vrednejše stvari je bolje zavarovati proti tatvini in se potem bosti z zavarovalnico, katere imajo vsaj denar.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

mr1two ::

Kolikor je meni jasno, stroške odvetnika nosi toženec, če je tožba uspešna. A ni to edino normalno? Še na vsaki položnici, ki je nisi plačal v roku ti lepo napišejo da morebitne sodne stroške nosiš ti, ker nisi plačal.

EDIT:
Sicer pa če ima tak low life tolko možnosti, da ne odgovarja za svoje grehe je nekaj s to državo zelo narobe. Dejansko država podpira to kar delajo.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

Aston_11 ::

mr1two je izjavil:

Kolikor je meni jasno, stroške odvetnika nosi toženec, če je tožba uspešna.
Do tle drži. Vendar jih nosi samo v višini, kot je določena s tarifo. In če nima nič, mu nimaš kaj vzet, stroške pa odvetnik računa in pričakuje od tebe.

solatko ::

mr1two - Vse lepo in prav, samo najdi še odvetnika, ki bo do konca primera čakal na to, kdo je nosilec njegovih stroškov. Če najdeš takega, kar takoj v tožbo.

Pri odvetnikih je prvi nasvet po navadi brezplačen, seveda sledi ponudba o zastopanju.
Delo krepa človeka

solatko ::

Sicer pa v vednost in razmislek:

Kakšnih 10 let nazaj, sem v lokalu na Resljevi, ki ima mize razporejene v separejčkih in je priljubljen lokal ljubljanskih odvetnikov, pred obiskom sodišča, prisostvoval sledečemu razgovoru odvetnice in odvetnika, saj se prej nista prepričala, da je sosednji separe prazen in sta govorila dovolj na glas (lokal je bil sicer več ali manj prazen):

odvetnica A - ti, kako je v primeru xyz, je kakšen problem s financami tvojega klienta, moj namreč še ima denar?
B - denar ni ovira
A - torej, nadaljujemo, ne zaključimo še danes
B - seveda. Kaj pa primer ABC, mojemu klientu že počasi voda v grlo teče?
A - Ja tudi moj še komaj plava. Končamo danes?
B - Najbolje.
A - Zmenjeno.

Po tem sem z ogorčenjem zapustil lokal, tako, da sta me videla in tudi moj pogled ni bil nič kaj prijazen, sem pač imel neko obravnavo in nisem mogel poslušat razgovora do konca, sem pa bil na neki obravnavi pozneje, z istima akterjema in bi jima dal Oskarja za igro. Take borbe za pravice njunih klientov ne doživiš niti v boksarskem ringu in zraven opazuješ zadovoljne obraze klientov (verjetno sta imela še oba dovolj denarja).
Delo krepa človeka

          ::

solatko je izjavil:

Po tem sem z ogorčenjem zapustil lokal, tako, da sta me videla in tudi moj pogled ni bil nič kaj prijazen, sem pač imel neko obravnavo in nisem mogel poslušat razgovora do konca, sem pa bil na neki obravnavi pozneje, z istima akterjema in bi jima dal Oskarja za igro. Take borbe za pravice njunih klientov ne doživiš niti v boksarskem ringu in zraven opazuješ zadovoljne obraze klientov (verjetno sta imela še oba dovolj denarja).


Vsaka ti čast če ti delaš drugače.

solatko ::

Nisem iz advokatske sfere in ja, delam precej drugače, zato pa nimam jaht, vil in dopusta na Havajih.
Delo krepa človeka

St235 ::

Kako delaš drugače? V vsaki temi nas razveseljuješ s svojimi zgodbicami, ki so se zgodile tebi ali namišljenim prijateljem. Ne tako drugače, kot odvetniki v sodnih dvoranah.

Mare2 ::

solatko je izjavil:

Take borbe za pravice njunih klientov ne doživiš niti v boksarskem ringu in zraven opazuješ zadovoljne obraze klientov (verjetno sta imela še oba dovolj denarja).

Tako je. Vsak odvetnik svojemu klientu obljublja zmago. Če ne bi, bi lahko šel na Zavod za zaposlovanje.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Ziga Dolhar ::

Mare2 je izjavil:

solatko je izjavil:

Take borbe za pravice njunih klientov ne doživiš niti v boksarskem ringu in zraven opazuješ zadovoljne obraze klientov (verjetno sta imela še oba dovolj denarja).

Tako je. Vsak odvetnik svojemu klientu obljublja zmago.


Tole je debela neresnica. Iz svojega dela - svetovanja strankam, korespondence drugih sodelavcev, ki sem jo videl, ter iz poročil drugih odvetnikov svojim strankam, ki sem jih videl v okviru raznih skrbnih pregledov, lahko rečem, da odvetniki svojim strankam oziroma revizorjem praviloma precej realno ocenijo možnost uspeha oziroma tveganja. V bistvu imam v spominu zgolj 2 primera, ko sta odvetnika trdila, da je neuspeh praktično nemogoč.

Se mi pa zdi, da stranke precejkrat iščejo odvetnike, ki so jim nekako "podobne". Agresivne fizične osebe nočejo odvetnika, ki jim bo zadevo predstavil tako kot je, in bodo takemu odvetniku hitro odpovedale pooblastilo in vzele koga, ki jim obljublja nebesa.

Mare2 je izjavil:

Če ne bi, bi lahko šel na Zavod za zaposlovanje.


Najkvalitetnejši odvetniki, ki jih poznam (in z nekaterimi od njih sem delal oziroma delam), začuda niso na zavodu. (Ter strankam ne "obljubljajo zmag".)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Žiga. Tisto ni veljalo za tvoje prijatelje.


Matematično gledano, če vzameva spore, ki se ne končajo s poravnavo. 50% tistih odvetnikov, ki so izgubili, so pred prejemom prve akontacije rekli klientom: "Janez, brez veze it z glavo skozi zid. Izgubila bova."

In Janez: Želim izgubiti, ker imam 3.000 EUR viška. :)

V resnici reče: Imava precejšnje možnosti... Itd.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Magic1 ::

Če bi resnico povedal, potem bi itak lahko šli na zavod. Naša sodišča itak prevečkrat delujo na princip, zmaga kdor najdle vstraja. Proces se itak ne konča dokler se oba ne strinjata in potem imaš ponovna sojenja, vračanje, dokler manjša riba ne obupa.
Razen za barabe to ne velja, ker oni itak sam čakajo, da pride do kakšne napake med sojenjem in pol odkorakajo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

St235 ::

Mare2 je izjavil:

Žiga. Tisto ni veljalo za tvoje prijatelje.


Matematično gledano, če vzameva spore, ki se ne končajo s poravnavo. 50% tistih odvetnikov, ki so izgubili, so pred prejemom prve akontacije rekli klientom: "Janez, brez veze it z glavo skozi zid. Izgubila bova."

In Janez: Želim izgubiti, ker imam 3.000 EUR viška. :)

V resnici reče: Imava precejšnje možnosti... Itd.


In spet poslušamo tvoje nakladanje o temah kjer nimaš pojma. Kot ti je žiga jasno napisal večina odvetnikov (sem seveda ne štejem polpismenih opic, ki se ukvarjajo z odškodninami v prometnih nesrečah, izterjavo parkirnin za hrvate in izvržbami na prvo žogo) stranki jasno predstavi kakšne pravne možnosti ima kakor tudi oceno o tem kako je z uspehom. Dobri odvetniki so dobri tudi zato, ker znajo cenit kdaj sploh na sodišče, kdaj v poravnavo in kdaj je zadeva izgubljena. Vsak, ki ima IQ večji od številke čevlja ne bo najel odvetnika, ki mu bo obljubljal nemogoče.

Je pa kar nekaj strank, ki so iracionalne in podobno kot pogledajo 5 vremenskih napovedi in izberejo najugodnejšo tudi odvetnika izberejo po temu kaj obljubi. In ravno odvetnik, ki senzacionalistično obljulja rezultate je tisti, ki je nabližje zavodu.

Ampak kaj ko je raje gostilniško nakladat in nabijat neke fiktivne stereotipe, medtem ko si o dejanskem odvetništvu in odvetnikih slišal samo v ameriških filmih (pa še to tistih za IQ pod 30).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

scipascapa ::

mafijska država, mafijski sodniki, sami nesposobneži.

http://www.rtvslo.si/crna-kronika/zidar...
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/damja...
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/hilda...

+ desetine zgodb, ko se ti samo želodec obrača.

mailer ::

In kaj bi ti človeku vzel, če nima dohodkov in premoženja? Morebiti ledvico ali pa vsak mesec pol litra krvne plazme?
Za take pomaga samo "deka party"... dokler ne dobiš denarja nazaj. Obračat na sodstvo je podobno kot, da ti na urgenci rečejo, da boš čez en tedn na vrsti.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

VelkBla ::

scipascapa je izjavil:

mafijska država, mafijski sodniki, sami nesposobneži.

http://www.rtvslo.si/crna-kronika/zidar...
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/damja...
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/hilda...

+ desetine zgodb, ko se ti samo želodec obrača.


To je res, ampak vecen problem bo razdvojenost ljudi. Kljub temu, da se lahko tako vsi strinjamo o umazanih igrah, ampak se vse kar hitro koncna, ker kaj kmalu tudi med rajo nastopi "kdo bo koga" oz. "ce pa jz ne bom nc dobil, bom pa poskrbel da ostali tudi ne bodo nic dobil". Bi bilo mogoce za pogledat koliko je skupinskih tozb, mogoce delam mal krivice, ampak ze sam vidim kako je, v svojem poklicu oz. poslu. Seveda, da ne govorimo o nesposobnosti dolocenih institucij. Sem preprican, da nekdo, ki je 5x odprl podjetje, bi drugace odreagiral, ce se ga bi lotilo 10 ljudi (kerikirano gledano).

Za OP-a : Dejansko pretehtaj koliko se ti bo civilna tozba splacala. Ce bo prikazoval, da nima nic (kar se lahko zgodi), potem bos imel samo stroske, ki bodo na koncu presegali napram 1000 eur.

illion ::

Prjatlu so pred kratkim ukradli dolocen predmet v vrednosti ~3000e. Imel je posnetke iz kamere, sel veckrat na policijo, da oddal vso potrebno papirologijo. Odziva ni bilo, je pa ta predmet videl njegov kolega, pri nekem dilerju in mu to sporocil. Spet je vse porocal policiji, spet ni bilo odziva, dokler ni prek vez dobil svojega preiskovalca. Ta ni uspel narediti nic. Ko je zatem ponovno od drugega kolega, ki je slucajno prisel na pot nekomu s tem predmetom, izvedel pri kom je ta predmet, se je na zatekel k 'lokalnemu izterjevalcu', ki je nekaj dni rabil, da je predmet izsledil in ga nato prodal nazaj prjatlu za cca tretjino vrednosti.

Ukradena 'vroca' roba non stop potuje, pri eni osebi je cca 1 dan max, tako da tezko kaj naredis, ce moras non stop dobivat razna dovoljenja za preiskave (domov ipd).

mr1two ::

@illion
V bistvu pričakujem nek podoben scenarij. Mislil sem si le, da je vredno poiskusiti preko uradnih kanalov, ampak zgleda ne delujejo. Ob vsem skupaj se pač tudi ne morem počutiti preveč slabo, če gre mimo zakona vse skupaj, da dobim svojo lastnino nazaj. Žalostno, ampak zgleda da je to še vedno edini način.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Mare2 ::

Kako misliš to izpeljat? Če boš uspel, sporoči. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

49106 ::

Vprašaš dilerja komu je prodau? Če ima "kupec" kolo, ga enostavno vzames. Če ne pa vprašaš kupca

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mare2 ::

St235 je izjavil:


In spet poslušamo tvoje nakladanje o temah kjer nimaš pojma.


Ne deluješ mi "preveč bister poba". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mr1two ::

Develompent:

S policijske so mi sporočili, da so storilcu pripeli zločin (ga povezali s krajo) glede na zbrane dokaze. Sedaj imajo to pošlihtano. Imel je možnost priti na razgovor na PP, pa se ni zglasil. Sedaj je šla zadeva naprej na sodišče.

Na tem koraku me zanima, če lahko primaknem še kakšno obliko civilne tožbe za odškodnino v ta postopek ali ne.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

St235 ::

Lahko. Lahko pa počakaš do obravnave in te bo tam sodnica vprašala ali želiš uveljavljat tudi odškodninski zahtevek. Potem je odvisno od specifike primera ampak načeloma te bo potem napotila na civilno pravdo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odškodnina za vrat (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6410911 (3423) Slopek
»

Odpoved

Oddelek: Loža
244587 (1900) Ziga Dolhar
»

Microsoft se bori proti botnetu Zeus

Oddelek: Novice / Varnost
176400 (4776) poweroff
»

Po sedmih letih le prijeli osumljenca vloma v SKB-jeve trezorje

Oddelek: Loža
364591 (3165) darkolord

Več podobnih tem