» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
18 / 182
»»

XLapse ::

Okapi je izjavil:

Hočeš reči, da nimaš pojma? Seveda ima lahko tudi d.o.o. normirane stroške.

a nisi ti isto trdil da lahko dobiš soc. podporo brez da si na zavodu za zaposlovanje? In si me celo napadel da naj si razčistim pojme, ko pa si v bil v zmoti in sem mel jaz prav.

Po takem kiksu te ne jemljem več resno, bom kr na strani Lakotnika29 tukaj.
alien technology

DePalmo ::

A je sedaj trditev da če imaš s.p. in si v tem podjetju zaposlen samo ti kot lastnik, je zgornja meja 100.000 EUR dokler si lahko obračunavaš stroške kot normiranec potrjena ali se še vedno ugiba? Ker o tem sem že večkrat bral, dokončnega odgovora pa še vedno ni ...

Imam pa še eno vprašanje. Kako je z DDVjem če si že prijavljen za "atipični DDV"? Zgornja meja 50.000 še vedno velja? 50.000 je prihodkov ali priznanih prihodkov, torej kar ostane po priznanih stroških?

Konkreten primer: delam vglavnem za eno tujo stranko iz EU, ko presežem prometa 50.000 EUR moram atipični DDV spremeniti v tipični DDV in začeti obračunavati DDV? Ker kakor vem je za podjetja iz tujine obrnjena davčna obveznost, torej jaz davka ne obračunavam oz. zaračunavam oz. odvajam na izdani račun. Kako je potem s tem?

(ne me nabit na kol če terminologija ni 100% pravilna)

Okapi ::

sandmat je izjavil:

okapi, a si plačuješ prispevke kot posameznik ali z naslova s.p.? Sploh ne vem, če je možno ne bit zaposlen, imet s.p. (ki je po mojem po definiciji samozaposlitev) in plačevat polne prispevke (kot občan? kot s.p? sam to je potem (samo)zaposlitev). Zveni čudno ...
Jaz sem razumel to kot da je meja 50.000 če si v espeju sam (samozaposlen), 100.000 pa, če imaš kot s.p. še najmanj enega zaposlenega. Nisem pomislil, da je tistih 50.000 meja samo za "popoldanske" espeje (ki so zaposleni nekje drugje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

sandmat ::

50k je meja za dopolnilnega ja. Glede na napisano, sklepam, da ti nisi popoldanc, temveč polni

Okapi ::

DePalmo je izjavil:

A je sedaj trditev da če imaš s.p. in si v tem podjetju zaposlen samo ti kot lastnik, je zgornja meja 100.000 EUR dokler si lahko obračunavaš stroške kot normiranec potrjena ali se še vedno ugiba? Ker o tem sem že večkrat bral, dokončnega odgovora pa še vedno ni ...

Imam pa še eno vprašanje. Kako je z DDVjem če si že prijavljen za "atipični DDV"? Zgornja meja 50.000 še vedno velja? 50.000 je prihodkov ali priznanih prihodkov, torej kar ostane po priznanih stroških?

Konkreten primer: delam vglavnem za eno tujo stranko iz EU, ko presežem prometa 50.000 EUR moram atipični DDV spremeniti v tipični DDV in začeti obračunavati DDV? Ker kakor vem je za podjetja iz tujine obrnjena davčna obveznost, torej jaz davka ne obračunavam oz. zaračunavam oz. odvajam na izdani račun. Kako je potem s tem?

(ne me nabit na kol če terminologija ni 100% pravilna)
50.000 so prihodki, brez stroškov. In kolikor razumem, moraš postati pravi zavezanec, ne glede na to, da dobiš vse iz tujine. Ampak vprašanje je, zakaj nočeš biti pravi zavezanec? Lahko si za 22% zmanjšaš stroške od nabave opreme in storitev, zakaj tega ne bi izkoristil? Izpolnit moraš en dodaten obrazec mesečno, in to je praktično vsa razlika. Ne biti zavezanec za DDV (pravi) je koristno samo, če pri nas večinoma posluješ s fizičnimi osebami, ali mogoče s kakšnimi ustanovami, ki niso zavezanci.

Tista meja 100.000 za normirane stroške je pa očitno potrjena.

user4683 ::

Ne, nikakor ni potrjena :)

Meja 100.000€ so max prihodki v davčem letu pred letom, v katerem se oddaja vloga za prehod na normiran sistem obračunava. Ko si enkrat normiranec, pa je je meja za izstop 300.000€ v dveh letih.

Kleemen ::

Maximus je izjavil:

Ne ljubi se mi pisat, je preveč. Preberi si na spodnjih povezavah. Če boš imel še dodatna vprašanja, pa kar na dan z njimi.
Branje 1
Branje 2


Danes sem na obrtni zbornici oddal vlogo za antipičnega davčnega zavezanca. Sem pisal še na Furs za več info, ampak še tukaj vprašam. Ko mi odobrijo antipičnega davčnega zavezanca lahko izdam račun za tujino iz vezne knjige računov? Podatki na računu ostanejo vsi isti kot na računih za Slo, razen pred davčno vpišem SI? Še kaj drugega? Hvala za info.

Okapi ::

user4683 je izjavil:

Ne, nikakor ni potrjena :)

Meja 100.000€ so max prihodki v davčem letu pred letom, v katerem se oddaja vloga za prehod na normiran sistem obračunava. Ko si enkrat normiranec, pa je je meja za izstop 300.000€ v dveh letih.

Pod pogojem, da je eno od teh dveh let pod 100.000. Če imaš dvakrat zapored čez 100.000, si čez mejo, tudi če je skupaj pod 300.000. AFAIK.

user4683 ::

Ni res, tega pogoja ni. Sam sem imel v 2017 in 2018 vsako leto vec kot 100k in sem se vedno normiranec.

Za vsak slucaj sem preveril pri svoji davcni kontrolorki in je zagotovila, da je tako kot sem napisal: 150k povprecje dveh let, ne glede na zasluzek v posameznih dveh letih. Pogoj 100k je samo za prehod iz navadnega v normiran sp.

jernejl ::

Itak je zgornja meja za normirane odhodke, ki se upoštevajo pri izračunu davka, 80.000 evrov, tako da je precej vprašljivo, če bi se ti kot normirancu splačalo imeti konstantno nad 100.000 evrov prihodkov.

St235 je izjavil:

jernejl je izjavil:

St235 je izjavil:

Kako pa odpreš dva sp-ja?

Lahko imaš s.p. in d.o.o. hkrati.

in kaj ima to z nabijanjem o normiranih stroških? l bomo sedaj izvedeli, da ima to lahko tudi d.o.o.?
Mi to že dolgo vemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

user4683 ::

Ce imas vsako leto recimo 125k prihodkov, dohodnina in prispevki po nekaj letih limitirajo k 28k (ostane ti neto 98k), torej efektivna obdavcitev 21% (pri 100k je efektivna obdavcitev cca 12%).

Ce imas 149.999 vsako leto pa se neto ustali nekje pri 108k (28% efektivna ovdavcitev)

Maximus ::

Tako je :)
Tukaj pa lahko preveriš veljavnost davčne.


Kleemen je izjavil:

Maximus je izjavil:

Ne ljubi se mi pisat, je preveč. Preberi si na spodnjih povezavah. Če boš imel še dodatna vprašanja, pa kar na dan z njimi.
Branje 1
Branje 2


Danes sem na obrtni zbornici oddal vlogo za antipičnega davčnega zavezanca. Sem pisal še na Furs za več info, ampak še tukaj vprašam. Ko mi odobrijo antipičnega davčnega zavezanca lahko izdam račun za tujino iz vezne knjige računov? Podatki na računu ostanejo vsi isti kot na računih za Slo, razen pred davčno vpišem SI? Še kaj drugega? Hvala za info.

Ales ::

Okapi je izjavil:

No, to so z 2018 spremenili, ker se za mejo upoštevajo vse povezane osebe (pravne in fizične).
A se ni to že prej lovilo? Povezane pravne osebe so že dolgo znane, sigurno pa je prav zveza normiranec + nekaj drugega zanimiva za tako početje in posledično za lov nanje...

Sicer pa bi moralo biti dovoljeno imeti s.p., ki se ukvarja z eno dejavnostjo in d.o.o., ki se dejansko ukvarja s čisto drugo dejavnostjo... ali tudi to več ne gre?

Kleemen ::

Maximus je izjavil:

Tako je :)
Tukaj pa lahko preveriš veljavnost davčne.


Kleemen je izjavil:

Maximus je izjavil:

Ne ljubi se mi pisat, je preveč. Preberi si na spodnjih povezavah. Če boš imel še dodatna vprašanja, pa kar na dan z njimi.
Branje 1
Branje 2


Danes sem na obrtni zbornici oddal vlogo za antipičnega davčnega zavezanca. Sem pisal še na Furs za več info, ampak še tukaj vprašam. Ko mi odobrijo antipičnega davčnega zavezanca lahko izdam račun za tujino iz vezne knjige računov? Podatki na računu ostanejo vsi isti kot na računih za Slo, razen pred davčno vpišem SI? Še kaj drugega? Hvala za info.


Super, hvala za info. Ko odobrijo pa verjetno dobim tudi kakšno potrdilo po pošti oz. kar na portal e-davki?

BigWhale ::

Preveri se kaksna tocno mora biti izjava glede davcne obveznosti na racunu za tujino.

Kleemen ::

Ok hvala. A tukaj pa ni nobenega normiranca, ki je že izdal račun za tujino? Kakšna informacija iz prve roke. :)

Ales ::

Nima blage veze ali si normiranec ali ne.

Za katero storitev ali blago pa izdajaš račun? Če gre za storitev, kje je bila opravljena? Izdajaš fizični osebi ali podjetju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Okapi ::

Kleemen je izjavil:

Ok hvala. A tukaj pa ni nobenega normiranca, ki je že izdal račun za tujino? Kakšna informacija iz prve roke. :)


Tole napišeš na račun.

DDV ni obračunan v skladu s 1. odstavkom 25. čl. ZDDV-1 – obrnjena davčna obveznost; DDV ni obračunan v skladu s 44. členom Direktive Sveta EU 2006/112/ES – obrnjena davčna obveznost.

VAT is not charged according to the Article 44 of the Directive EU 2006/112/ES – reverse charge (for recipient).

Jaz Lahom napišem: L'IVA non viene applicata ai sensi Direttiva 2006/112/CE del Consiglio del 28 novembre 2006 art. 44.

Kleemen ::

Ales je izjavil:

Nima blage veze ali si normiranec ali ne.

Za katero storitev ali blago pa izdajaš račun? Če gre za storitev, kje je bila opravljena? Izdajaš fizični osebi ali podjetju?


Storitev opravljena za podjetje v Italiji, torej EU.

Okapi je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Ok hvala. A tukaj pa ni nobenega normiranca, ki je že izdal račun za tujino? Kakšna informacija iz prve roke. :)


Tole napišeš na račun.

DDV ni obračunan v skladu s 1. odstavkom 25. čl. ZDDV-1 – obrnjena davčna obveznost; DDV ni obračunan v skladu s 44. členom Direktive Sveta EU 2006/112/ES – obrnjena davčna obveznost.

VAT is not charged according to the Article 44 of the Directive EU 2006/112/ES – reverse charge (for recipient).

Jaz Lahom napišem: L'IVA non viene applicata ai sensi Direttiva 2006/112/CE del Consiglio del 28 novembre 2006 art. 44.


Tole glede odstavkov in členov je vpisano že v vezni knjigi. Moram poleg dopisat še po Italijansko oz. angleško? Ostalo vse isto kot pri nas, razen SI pred davčno? Sicer pa sem pisal za sigurno še na Furs, ampak prej ko bodo odpisali traja. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kleemen ()

sandmat ::

kako maš napisano obrnjeno davčno obveznost v vezani knjigi, sej valjda ne daješ tega člena ljudem iz slovenije?? To se napiše samo na račun za katerega velja reverse taxation!

LapD ::

Če izdaš račun v USD in dobiš nakazano čez nekaj časa.
Ali se v prihodke šteje konverzija USD > EUR na dan izdaje računa ali na dan prejema nakazila ali tisti znesek ki je večji?
web&motion designer

CoreySteel ::

Ko izdaš račun, tečaj Banke Slovenije oz Evropske Centralne Banke.
Twitter: @CoreySteel_

XLapse ::

Imam vprašanje.. A je limit 100.000€ na leto ali 50.000€ za normiran zdej?

Do konca leta računam it na kakih 7.000€/mesec ... In me zanima če bi to šlo skozi za 2020 , recimo da imam letno 2020 , kakih 85.000€ ... To ne bo šlo?

Kot delam zdej bom od teh 7.000€ bruto videl samo 5.000€ neto heh. Nabili mi bodo tolko dohodnine za se zadušit. Treba nekaj ukrenit... Z normiranim pa imam omejitev 5.000€ na mesec (še manj?), pri mojem poslu pa nikoli ne veš, lahko je kak mesec 10k in pol se vleče par mesecev tako.

LapD je izjavil:

Če izdaš račun v USD in dobiš nakazano čez nekaj časa.
Ali se v prihodke šteje konverzija USD > EUR na dan izdaje računa ali na dan prejema nakazila ali tisti znesek ki je večji?

jaz jim dajem konverzijo, tistega dne ko je bilo nakazano.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

user4683 ::

Smo že nekaj postov nazaj ugotovili da če si v svojem sp zavarovan za polni delovni čas (40h/teden) je meja 300k v dveh letih (oziroma povprečno 150k/letno).

XLapse ::

user4683 je izjavil:

Smo že nekaj postov nazaj ugotovili da če si v svojem sp zavarovan za polni delovni čas (40h/teden) je meja 300k v dveh letih (oziroma povprečno 150k/letno).

Čas za akcijo...

Grem odpret s.p. , kar bo bo. Tolko davka ne bom plačeval kot ga zdej plačujem, prihodki pa namesto se nižat , se višajo. Mam voljo delat kot žival in bom se potrudu da se višajo v nedogled (do 150k na leto pa itak bom težko prišel).

Začel bom postopek že danes.

Kakšna posebnost, če so firme katere nakazujejo takole : ZDA in UK.
To se bom kaj mogel jajcat ker je tujina al je čist simpl vse?
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

XLapse ::

sem se vse pozanimal in bom normiranec kmalu. Na VEM točki mi je neki razlagala da več k 50k, DDV SI id dobiš al neki takega, oz. 100 ... What? Jaz ne razumem o čemu govori.

Morem pa še na FURS po vse info, bodo tam znali, mislil sem it jutri če je odprto.
Ugotavljam pa da niti ne rabim neke ogromne prihodke, če bom imel samo 4% davka. Vseeno me zanima kaj se zgodi če imaš več kot 50.000EUR na leto in sicer glede tega ddv-ja. Jaz kolko sem dolžen tuji davkariji, ne plačam nbenga ddv al recimo VAT angležem, ne oni meni. Jaz dobimo neto od njih vse.
za ZDA je davek max 5% in UK tudi max 5% na tak tip prihodkov, tudi če mi zatežijo tujci za davek je to izredno malo. Zaenkrat se nobeden ne oglaša.
Torej kot vidite, meni ni nič jasno kako bo to v praksi delovalo, zaenkrat.

Sem se spomnil da je imel kolega neki podobnega pa je blo čisto enostavno, ampak manjše cifre, za 50k+ pa kaj se zgodi?
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

poweroff ::

DDV SI pomeni, da si zavezanec za DDV.

Iz tvojega stališča to pomeni predvsem, da imaš malo drugačno (bolj zapleteno) računovodstvo.
sudo poweroff

pero50 ::

za poslovanje s tujino moraš postat atipični zavezanec za ddv, če si normiranec. Kako se pa to obračunava pa nimam pojma, nekako se mi pa zdi, da imaš obračun davkov za tujino kot zavezanec, torej v tvojem primeru nisi nič na boljšem.

Seveda pa preveri to pri kakem računovodstvu, kateri imajo s tem več izkušenj, jaz o obračunu ugibam..

XLapse ::

Itak sem mislil vzet računovodkinjo v vsakem primeru, jutri bom šel računovodkinji in na FURS.

Konkretno bom kaj več plačeval če sem atipični zavezanec za ddv? Mi lahko kdo obrazloži malo bolje kaj je sploh to?

Moj kolega je imel kakih 5.000EUR iz tujine l. 2016 , pa niso nič rekli. Edino kar je predložil je blo paypal transakcija. Weird eh?
Recimo da sm naredil 5.000EUR Decembra , imam 4% davka in kaj se spremeni če sem atipični zavezanec?

Obračun davkov za tujino? LOL, mogoče najboljše da pozabim na ta s.p. res, teh jajc zdej nimam in veselo sprejemajo vsak mesec dokumente na katerih lepo piše da je vse iz ZDA in UK... in za tuji davek jih sploh ne briga, samo si vzamejo 23% akontacije in tle se vse konča (pa dohodninska lestvica). Mogoče raje tako kaj pravite
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

user4683 ::

Bil si na VEM tocki, ki je namenjena tudi temu da ti razlozijo te stvari in ti jih niso? Jao.

Anyway, zavezanec za ddv moras postatice/ko prihodki iz EU v zadnjih 12 mesecih presezejo 50k.

Ce recimo v zadnjih 12 mesecih dobis 49k iz UK in 60k iz ZDA ne rabis bit zavezanec. Moras pa biti atipicni zavezanec zaradi UK, ampak kar se financ tice se ti to nikjer ne pozna.

Pri 50k prihodka sedaj placas cca 15k dohodnine, z normirancem in oproscenim placilom prispevkov pa bi placal 2 jurja. Ce se ti za 13k ne da vsaj malce poglobit v zadevo potem pac placuj davke. Bos vsaj nekomu placal penzijo in zdravje.

XLapse ::

user4683 je izjavil:

Bil si na VEM tocki, ki je namenjena tudi temu da ti razlozijo te stvari in ti jih niso? Jao.

Anyway, zavezanec za ddv moras postatice/ko prihodki iz EU v zadnjih 12 mesecih presezejo 50k.

Ce recimo v zadnjih 12 mesecih dobis 49k iz UK in 60k iz ZDA ne rabis bit zavezanec. Moras pa biti atipicni zavezanec zaradi UK, ampak kar se financ tice se ti to nikjer ne pozna.

Pri 50k prihodka sedaj placas cca 15k dohodnine, z normirancem in oproscenim placilom prispevkov pa bi placal 2 jurja. Ce se ti za 13k ne da vsaj malce poglobit v zadevo potem pac placuj davke. Bos vsaj nekomu placal penzijo in zdravje.

pardon, so me zgoraj ustrašili.

Vidim zdej kako je, odlično potem nadaljujem pot s.p.-ja.

Na VEM točki me je za večinoma vprašanj poslala na FURS , češ da je tam bolj za odpirat itd. in pač mi je povedala osnove kar že vem. Mi je pa razlagala o teh 50k in zavezanec ampak je nisem razumel, za limit koliko je max mi je spet rekla da morem na FURS


Danes bom pogooglal računovodkinjo, jutri do njih in na FURs in potem počasi odpret (ČIMPREJ, kot si napisal , krvavim denarce po nepotrebnem)
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

LapD ::

user4683 je izjavil:

Ce recimo v zadnjih 12 mesecih dobis 49k iz UK in 60k iz ZDA ne rabis bit zavezanec.


Je to preverjena informacija? Da se prihodki iz ZDA ne štejejo v kvoto 50k eur, ko še ne rabiš postati zavezanec za ddv?
web&motion designer

Matthew ::

Prihodki iz EU se ne štejejo v to kvoto 50k, možno da je za ZDA isto. Ko sem sam presegel 50k prometa izključno iz EU, sem oddal vlogo za vstop v DDV. Potem me pa kliče referentka in vpraša, če sem želel prostovoljno postati DDV zavezanec, ker drugače mi ni treba. Tako da sva potem preklicala vlogo in mi ni bilo potrebno postati DDV zavezanec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matthew ()

WhiteAngel ::

Matthew je izjavil:

Prihodki iz EU se ne štejejo v to kvoto 50k, možno da je za ZDA isto. Ko sem sam presegel 50k prometa izključno iz EU, sem oddal vlogo za vstop v DDV.


Si hotel napisati "Prihodki izven EU"?

XLapse ::

Ja lepo tebi. Danes sem malo skakal naokoli in ker je to tujina, je vse tako komplicirano, da me skoraj ne briga več za zgubo denarja k imam če nimam s.p.-ja. Pa sploh mi ni prijetno skakat po FURSU in tako dalje, ker itak nobeden ne ve nič ali pa delno, nikjer pa ni točke kjer vse lahko zveš.
Za prispevke in tako dalje je vse enostavno.

Ta atipični davčni zavezanec pa nočem bit! Kaki DDV ID firme , račun wtf? Jaz da pišem distributerju take, se mi bodo smejali da kaj kompliciram, ker je čisto enostavno vse. V sloveniji pa to koda iz Marsa dobivaš.

Naslednja postaja računovodski servis in če tam ne bodo znali mi vse razložit, bom že na poti dohodninske lestvice in se sprijaznil.

Imam pa idejo kako rešit vsaj delno ubijalski davek, prepisal bi nekaj avtorskih na mamo in njej dal recimo 1.000€ , penzije nima, socjlanih transferjev niti, samo kar dobi je najemnino dveh stanovanj.
In na FURSU se lahko slikajo, namreč jaz če se odločim prepisat določene avtorske pravice mami, mi ne morejo nič! Pa se vidimo na sodišču zaradi mene, bodo itak zgubili.

To je tudi opcija. Glavna prednost trenutne situacije : Izredno enostavno vse in praktično 5 minut sestavit mesečno poročilo, izpolnit obrazec in to je vse, ne a ne b od njih, samo računi za akontacijo.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

poweroff ::

XLapse je izjavil:

Ta atipični davčni zavezanec pa nočem bit! Kaki DDV ID firme , račun wtf?

Ne kompliciraj no.

Račun moraš izdati v vsakem primeru, ne. ID DDV pomeni samo, da imaš na računu namesto "navadne" davčne številke napisano SI številko. Edino kar je drugačno je računovodstvo, to pa ti interno pri sebi delaš, ne rabijo stranke nič vedeti o tem.
sudo poweroff

user4683 ::

Čedalje bolj se mi dozdeva da trolaš. V 5min lahko najdeš nekoga, ki ti bo za razliko v davku (10k+ letno) uredil vse in ne boš rabil delat niti tistih 5min na mesec.

p.s. najdeš ga tudi že za nekaj 100EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

XLapse ::

ne trolam samo bi rad da je bolj enostavno. Ja bom šel do računovodskega jutri... In bom vse naredu v stilu 'I don't know what the f. I'm doing', samo da se to odpre in pol sčasoma se bom privadil. Hvala za pomoč

Maj = 6.000EUR , Junij = 5.000EUR ... Če gre tako naprej , nujno morem to naredit. Mi gre pa ful na živce to odpirat
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

BigWhale ::

XLapse je izjavil:

Ta atipični davčni zavezanec pa nočem bit! Kaki DDV ID firme , račun wtf? Jaz da pišem distributerju take, se mi bodo smejali da kaj kompliciram, ker je čisto enostavno vse. V sloveniji pa to koda iz Marsa dobivaš.


Kaj, ko bi nehal pisat neumnost in se poducil o teh receh, ker to kar si zdaj napisal je kolosalna glupost in daje vedeti, da sploh nimas pojma o cem govoris.

XLapse je izjavil:

Imam pa idejo kako rešit vsaj delno ubijalski davek, prepisal bi nekaj avtorskih na mamo in njej dal recimo 1.000€ , penzije nima, socjlanih transferjev niti, samo kar dobi je najemnino dveh stanovanj.


Dejmo sparat, pa naj stane kar hoce! Se sreca, da nihce, ki dela na FURSu ne bere Slo-Techa. :>

XLapse je izjavil:


In na FURSU se lahko slikajo, namreč jaz če se odločim prepisat določene avtorske pravice mami, mi ne morejo nič! Pa se vidimo na sodišču zaradi mene, bodo itak zgubili.


Ok, men se zdi, da ti RES ne ves o cem govoris. :))

XLapse ::

brez skrbi bom odprl normiran s.p. še pred septembrom. Tisto kar sm napisal glede prepisa pa je samo ideja!

Sem pa tudi napisal da bom vse delal v stilu 'IDK what the f. I'm doing' , itak ko se navadiš je enostavno.
Torej ja, bom odprl 100%, jutri računovodski in pol počasi na VEM odpret itd.

Pravi da bom določene stvari najbolje dajal preko edavki , kako si naredim ta edavki? Če ne pa lahko fizično tudi oddajam ne?

BigWhale je izjavil:


Kaj, ko bi nehal pisat neumnost in se poducil o teh receh, ker to kar si zdaj napisal je kolosalna glupost in daje vedeti, da sploh nimas pojma o cem govoris.


kaj ko bi ti razumel da sem en navaden začetnik in dejansko se zavedam da nevem kaj govorim, saj bi se rad naučil. Sem bil tu pa tam, pa ene vejo to ene drugo. Računovodski in pol odpret pa konc
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

WhiteAngel ::

XLapse je izjavil:

Ja lepo tebi. Danes sem malo skakal naokoli in ker je to tujina, je vse tako komplicirano,


Tole si preberi

Ampak glede na to, da boš presegel 50.000 EUR prihodkov, boš tako ali tako moral biti navaden zavezanec za DDV.

XLapse ::

WhiteAngel je izjavil:

XLapse je izjavil:

Ja lepo tebi. Danes sem malo skakal naokoli in ker je to tujina, je vse tako komplicirano,


Tole si preberi

Ampak glede na to, da boš presegel 50.000 EUR prihodkov, boš tako ali tako moral biti navaden zavezanec za DDV.

to sem že bral. In tega ne razumem ''Atipični davčni zavezanec obračunava DDV samo strankam iz tujine''

Kaj je to? Obračunavam mojemu plačniku, what? A morem njemu kaj pošiljat, pisat, what?

in če presežem 50k , sem pol navaden zavezanec in kaj to pomeni?
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

WhiteAngel ::

XLapse je izjavil:

in če presežem 50k , sem pol navaden zavezanec in kaj to pomeni?


Da boš tudi strankam iz Slovenije izstavljal račune z vključenim DDV.

jakan123 ::

Imam vprašanje glede akontacije dohodnine. Moral bi plačati v treh delih čez leto, ampak sem pozabil in sem plačal celotni znesek. Moram kam kaj javiti, ali bodo sami videli, da je preplačilo in bo vse ok poknjiženo in pač samo ne plačam ko pride na vrsto naslednji del?

XLapse ::

WhiteAngel je izjavil:

XLapse je izjavil:

in če presežem 50k , sem pol navaden zavezanec in kaj to pomeni?


Da boš tudi strankam iz Slovenije izstavljal račune z vključenim DDV.

stranke iz slovenije nimam. UK in ZDA. 70% UK, 30% ZDA

Kar me zanima, da skrajšamo vse je to.

Imam 70.000€ v enem letu,

To je 2.800€ davka.
Če sem DDV zavezanec. Je moj neto še vedno 67.200, al kaj manj al kaj ma to veze v praksi?
alien technology

WhiteAngel ::

XLapse je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

XLapse je izjavil:

Ja lepo tebi. Danes sem malo skakal naokoli in ker je to tujina, je vse tako komplicirano,


Tole si preberi

Ampak glede na to, da boš presegel 50.000 EUR prihodkov, boš tako ali tako moral biti navaden zavezanec za DDV.

to sem že bral. In tega ne razumem ''Atipični davčni zavezanec obračunava DDV samo strankam iz tujine''

Kaj je to? Obračunavam mojemu plačniku, what? A morem njemu kaj pošiljat, pisat, what?


Da ti nekdo lahko plača storitev/blago, mu moraš predhodno izstaviti račun. Če nisi davčni zavezanec, je račun brez DDV in zato "cenejši". Če si davčni zavezanec, potem račun vsebuje DDV in je zato "dražji". Bistvo je pa v tem, da ko ti zase kupuješ material, lahko izstopni DDV za material in vstopni DDV tvojih računov "pokrajšaš". In dejansko plačaš le razliko državi. Končni kupec (npr. fizična oseba ali s.p., ki ni davčni zavezanec) pa vedno plača ves DDV pri nakupih.

Matthew ::

WhiteAngel je izjavil:

Matthew je izjavil:

Prihodki iz EU se ne štejejo v to kvoto 50k, možno da je za ZDA isto. Ko sem sam presegel 50k prometa izključno iz EU, sem oddal vlogo za vstop v DDV.


Si hotel napisati "Prihodki izven EU"?


Ne, jaz sem imel ves promet (nad 50k) s podjetji v EU, v Sloveniji pa nič prometa. V tem primeru mi ni bilo potrebno postati navaden DDV zavezanec, ampak sem lahko ostal atipični. Tako so mi zatrdili na FURSu.

Za izven EU pa nimam izkušenj.

WhiteAngel ::

XLapse je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

XLapse je izjavil:

in če presežem 50k , sem pol navaden zavezanec in kaj to pomeni?


Da boš tudi strankam iz Slovenije izstavljal račune z vključenim DDV.

stranke iz slovenije nimam. UK in ZDA. 70% UK, 30% ZDA

Kar me zanima, da skrajšamo vse je to.

Imam 70.000€ v enem letu,

To je 2.800€ davka.
Če sem DDV zavezanec. Je moj neto še vedno 67.200, al kaj manj al kaj ma to veze v praksi?


Mešaš dohodnino in DDV. 2800€ bo dohodnina po normirani davčni stopnji za davčno osnovo 70.000€ (ta ne vključuje DDV) in se plača 1x letno. Obračun DDV-ja se dela mesečno oz. na tri mesece in ti ga enkrat država vrne, drugič ga moraš doplačati - odvisno od toka.

WhiteAngel ::

Matthew je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Matthew je izjavil:

Prihodki iz EU se ne štejejo v to kvoto 50k, možno da je za ZDA isto. Ko sem sam presegel 50k prometa izključno iz EU, sem oddal vlogo za vstop v DDV.


Si hotel napisati "Prihodki izven EU"?


Ne, jaz sem imel ves promet (nad 50k) s podjetji v EU, v Sloveniji pa nič prometa. V tem primeru mi ni bilo potrebno postati navaden DDV zavezanec, ampak sem lahko ostal atipični. Tako so mi zatrdili na FURSu.

Za izven EU pa nimam izkušenj.


Hm.. zanimivo. Ampak če bi hotel potem izdati samo eno fakturo v Slo, bi moral pa postati zavezanec ane?

St235 ::

In na FURSU se lahko slikajo, namreč jaz če se odločim prepisat določene avtorske pravice mami, mi ne morejo nič! Pa se vidimo na sodišču zaradi mene, bodo itak zgubili.

ROFL, FURS ti bo mirno izdal odločbo, po potrebi z izvršbo pobral denar, potem se lahko pa ti tožiš.

jakan123 je izjavil:

Imam vprašanje glede akontacije dohodnine. Moral bi plačati v treh delih čez leto, ampak sem pozabil in sem plačal celotni znesek. Moram kam kaj javiti, ali bodo sami videli, da je preplačilo in bo vse ok poknjiženo in pač samo ne plačam ko pride na vrsto naslednji del?


Pri plačilu je sklic enak tvoji davčni številki in furs bo samo zanimalo ali je vse plačano ali ne. Lahko pa pogledaš na edavkih in ti tam točno piše koliko si dolžan. Iz tega bo izhajal tudi FURS. Če je tam 0 potem je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
««
18 / 182
»»