» »

Univerzalni remote za garažna vrata

Univerzalni remote za garažna vrata

S.Dreamliner ::

zdravo,
imam neprijetno situacijo, zaradi garažnih vrat, nakladalnih ramp in ostalih zadev, imam na ključih za službo 3 daljince, za upravljanje vrat. Ali se da to sprogramirati na enega, samega? so različni proizvajalci opreme, zato predvidevam, da delujejo na različnih frekvencah.
se da sploh to?

M.

Magic1 ::

Varnost je zelo na psu, če pošilja vedno isti signal na svoji frekvenci... Skor isto, kot da bi imel sliko kluča od vhodnih vrat na vratih.
Magic

S.Dreamliner ::

ja, to mi je jasno, sam vseeno, a je možno to dat na en Remote?

Magic1 ::

Zelo odvisno, če je tako primitivno narejeno, potem zelo lahko. Glede na to da so različni proizvjalci, bo zadevo skoraj nemogoče spravit na en dalinc, v kolikor je vsaj eden kokr tolk solidno zasnovan.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

pickle_rick ::

Sem se ravno zdaj ukvarjal z kloniranjem daljinca za rampo in je nekako tako:

Večina teh zadev uporablja 433mhz frekvenco. Daljincev, ki znajo kopirat druge imaš na ebayu ipd. veliko, od par dolarjev naprej. Vendar pa obstajata 2 tipa daljincev -

1. Vedno pošljejo isti signal, noben problem za kopiranje in varnostno seveda vprašljivo. Take lahko kloniraš z npr. takim univerzalnim daljincem: http://www.ebay.com/itm/Universal-Cloni...

2. Uporabljajo Keeloq sistem, kjer morata biti daljinec in sprejemnik usklajena, saj se poleg signala za odpiranje pošlje še naključno število (rolling code), zato signal nikoli ni isti. Sistem je precej težje kopirati, kolikor sem uspel razbrati rabiš dostop do daljinca in sprejemnika. Obstajajo tudi daljinci za kloniranje teh, ampak uspeh ni zagotovljen, pa tudi nekaj dražji so. Sam sem potem poskuse opustil. Kaj uporabljajo tvoji daljinci najlažje ugotoviš tako, da ga odpreš in prebereš tip čipa.

S.Dreamliner ::

pickle_rick je izjavil:

Vedno pošljejo isti signal, noben problem za kopiranje in varnostno seveda vprašljivo. Take lahko kloniraš z npr. takim univerzalnim daljincem: http://www.ebay.com/itm/Universal-Cloni...



enga tazga mam :) bom kupu, pa probu. thx za info. če ma pa še kdo kaj dodatnega, se pa priporočam.

buttcrack ::

Glede na to, da imam podobno težavo, bom kar obudil tole temo.

Za garažna vrata smo imeli dva daljinca, sedaj je šel en k vragu.

Kakšna je najcenejša alternativa? Imam sicer že en kitajski substitut za par dolarjev ampak se bojim da je original z rolling kodo in ta obični ni pravi.

Čip je HP R433A. Funkcionalna je pa samo ena tipka s katero odpreš/ustaviš/zapreš vrata.

starfotr ::

Najbolje je dobiti ekvivalenten daljinec. Kakšnega imaš?

Dobiš lahko sprejemnik in daljince, ter vse skupaj povežeš na obstoječ vhod za zunanje odpiranje/zapiranje.

Take zadeve imajo praktično vsi.

Naključni link: https://1trgovina.si/izdelek/sprejemnik...


Seveda imajo tudi kitajci to: https://www.ebay.com/itm/12V-relay-4CH-...

buttcrack ::

Trenutno je daljinec Doorhan Transmitter 4.

100€ je itak preveč, to mi jih servis da 3 komade. Bolj ciljam na kitajski substitut in ceno v rangu tvojega drugega linka. Se pa ne spoznam na te reči preveč, da bi vedel ali bo funkcioniralo.

Večina naj bi se jih dalo klonirat z ukazi, če je ta med njimi pa pojma nimam.

starfotr ::

buttcrack ::

Ty, preverim.

TheBlueOne ::

Ce je preprosta verzija, kjer b.p. kloniras, potem bi jaz raje menjal, ker to ti efektivno povozi vse okoli varnosti hise.

Meni so zanimive smartphone resitve.

prtenjam ::

buttcrack je izjavil:


Za garažna vrata smo imeli dva daljinca, sedaj je šel en k vragu.


To se mi je zgodilo mesec dni nazaj. Kupil sem 3 tele kitajske in mislil, da bom kopiral...

Tudi sam imam hude pomisleke s tem kopiranjem, saj če bi bilo to tako preprosto, potem bi jaz z mojim (kitajskim) daljincem samo stal ob tvoji hiši in kopiral tvoj signal. No, izkazalo se je, da pri meni to pač ne gre tako preprosto... Hvala bogu!

Potem pa sem na spletu našel navodila za moj motorček garažnih vrat in tam so preprosta navodila kako ponastavim ključ(e). Jaz konkretno sem moral narediti sledeče:

  1. Pritisniti en (malce skrit) gumb in ga držati 5 sekund.

  2. Ob tem se je prižgala lučka in začela utripati

  3. Vzel sem nov ključ in pritisnil tipko 1 ter jo držal 3 sec.

  4. To je bilo to :)! Nov ključ je odpiral vrata!



Ampak potem pa (seveda!) star ključ ni odpiral vrat... pa tudi nobeden od preostalih dveh novih...

No izkazalo se je, da se očitno ob pritisku na tisti ponastavitveni gumb stvar vedno resetira in začne oddajati nove kode. Rešitev je zatorej bila, da v tretjem koraku (čimprej) na vseh štirih ključih pritisnem in držim tipko 1 (ali pač katerokoli) in s tem sem (naenkrat) nastavil vse ključe.

Mislim, da je zelo podobno pri vseh proizvajalcih in dokler imaš vse ključe ti pod nadzorom je nekaj takšnega najboljša rešitev. Seveda pa to ne pride v poštev v kakšnem bloku, kjer ima ključe 10 ljudi...
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

c3p0 ::

Daljince z rolling kodo lahko kloniraš, ne bo pa klon delal, dokler ga ne vneseš v bazno enoto.

Pri meni je stari še vedno delal po vnosu dveh novih, obstaja pa možnost reseta, da potem moraš vse znova vnest.

starfotr ::

Ni se treba hecat s kloniranjem, ker lahko enostavno dodate nove daljince v sistem.

c3p0 ::

Kloniramo zato, ker dobiš 4 programabilni kanalni daljinec na AE za 5€, originalni pa je 40€+. Ko ga enkrat kloniraš, je uporaba enaka.

buttcrack ::

kaj se mi potem najbolj izplača?
Naročit dva kitajca (zgoraj link z AE) in ju skušat klonirat, če ne bo delalo pa postopek, ki ga je opisal prtenjam (če je seveda taka možnost sploh na vratih)?

Ali tist ebay link kjer dobiš poleg dveh ključkov še tist rele - to mi je še najmanj jasno...

Kumbaja ::

Naročit dva kitajca (zgoraj link z AE) in ju skušat klonirat, če ne bo delalo pa postopek, ki ga je opisal prtenjam (če je seveda taka možnost sploh na vratih)?

To je pač loterija, lahko bo šlo, bistveno bolj verjetno pa je da ne. Za štos lahko za začetek odpreš dalinca in pogledaš kaj je noter. Obstaja generacija dalincev, ki so imeli noter stikala in si lahko enostavno repliciral nastavitve (te se tudi praviloma da brez težav klonirat). In pa seveda poglej navodila od motorja za garažna vrata v kolikor je tam opisan postopek parjenja novih dalincev (post prtenjam).

Ali tist ebay link kjer dobiš poleg dveh ključkov še tist rele - to mi je še najmanj jasno...

ta sistem v bistvu v celoti zamenja originalne dalince oziroma doda vzporeden kanal za odpiranje vrat. Praviloma vsi pogoni za garažna vrata imajo možnost, da se priklopi stensko stikalo. V bistvu gre za navaden rele. In tja namesto stenske tipke pač priklopiš ta sistem.

buttcrack ::

prtenjam je izjavil:

buttcrack je izjavil:


Za garažna vrata smo imeli dva daljinca, sedaj je šel en k vragu.


To se mi je zgodilo mesec dni nazaj. Kupil sem 3 tele kitajske in mislil, da bom kopiral...

Tudi sam imam hude pomisleke s tem kopiranjem, saj če bi bilo to tako preprosto, potem bi jaz z mojim (kitajskim) daljincem samo stal ob tvoji hiši in kopiral tvoj signal. No, izkazalo se je, da pri meni to pač ne gre tako preprosto... Hvala bogu!

Potem pa sem na spletu našel navodila za moj motorček garažnih vrat in tam so preprosta navodila kako ponastavim ključ(e). Jaz konkretno sem moral narediti sledeče:

  1. Pritisniti en (malce skrit) gumb in ga držati 5 sekund.

  2. Ob tem se je prižgala lučka in začela utripati

  3. Vzel sem nov ključ in pritisnil tipko 1 ter jo držal 3 sec.

  4. To je bilo to :)! Nov ključ je odpiral vrata!



Ampak potem pa (seveda!) star ključ ni odpiral vrat... pa tudi nobeden od preostalih dveh novih...

No izkazalo se je, da se očitno ob pritisku na tisti ponastavitveni gumb stvar vedno resetira in začne oddajati nove kode. Rešitev je zatorej bila, da v tretjem koraku (čimprej) na vseh štirih ključih pritisnem in držim tipko 1 (ali pač katerokoli) in s tem sem (naenkrat) nastavil vse ključe.

Mislim, da je zelo podobno pri vseh proizvajalcih in dokler imaš vse ključe ti pod nadzorom je nekaj takšnega najboljša rešitev. Seveda pa to ne pride v poštev v kakšnem bloku, kjer ima ključe 10 ljudi...

Evo kitajc dostavil identičen doorhan daljinec, zdej pa s kloniranjem itak ne pridem nikamor, gumba na sprejemniku pa tudi ne.

A je gumb skrit v ohišju verjetno, moram sneti pokrov?

prtenjam ::

buttcrack je izjavil:


A je gumb skrit v ohišju verjetno, moram sneti pokrov?


Ne,

V mojem primeru je gumb na zunanjem delu ohišja in ni ravno "skrit". Podobno, kot v tem videu:
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Karen ::

Jaz sem imel podobne težave, pa sem vzporedno z ročno tipko vezal Wifi stikalo (navaden Sonoff dela, dobiš tudi take z magnetom da ti povejo če so vrata zaprta ali ne - imam in je uporabno). Če imaš wifi signal ki vidi stikalo je to zmaga, odpiraš od koderkoli z appom na GSM-u - pri nas doma daljinca sploh nima nihče več v familiji. Odprem ponavadi kak km preden pridem domov, pa samo zapeljem. Če je možnost da imaš wifi signal tam kjer lahko wifi stikalo vzporedno s klasičnim stikalom zvežeš, je to zmaga. Imeli v službi gsm modul, ki je tudi ok, samo moraš imeti gsm kartico, pa je to povezano s stroški, predvsem pa dražje. Wifi moduli so med 10 in 18 eur iz Aliexpressa.
Overall ob predpostavki Wifi-ja bistveno ceneje od kloniranja daljincev in ukvarjanja z njimi, pa share-aš dostop s komerkoli kadarkoli; lahko omejiš dostop časovno komu, avtomatično zapreš vrata ob 20ih zvečer če niso zaprta, pa še kup drugih bonbončkov se da spomnit (npr. dobim dostavo po pošti, me pokliče pred bajto, mu rečem rukni v garažo, odprem, čez minuto zaprem, pa je).

forplan ::

Tudi jaz moram nabavit novi daljinec za garažna vrata.

Sedaj imam "NICE" in ima odznotraj da nastaviš fix kodo. V bistvo imel sem več original daljincev (ki so sedaj vsi zanič) ko sem menjaval sem spremenil samo kodo znotraj in je delalo.

Kateri daljinec mi priporočate na AE?

Sem gledal in vsi imajo nekakšno kopiranje signala. Da bi tako nastavil in bi delal ne gre?
da se strinjam

buttcrack ::

Karen je izjavil:

Jaz sem imel podobne težave, pa sem vzporedno z ročno tipko vezal Wifi stikalo (navaden Sonoff dela, dobiš tudi take z magnetom da ti povejo če so vrata zaprta ali ne - imam in je uporabno). Če imaš wifi signal ki vidi stikalo je to zmaga, odpiraš od koderkoli z appom na GSM-u - pri nas doma daljinca sploh nima nihče več v familiji. Odprem ponavadi kak km preden pridem domov, pa samo zapeljem. Če je možnost da imaš wifi signal tam kjer lahko wifi stikalo vzporedno s klasičnim stikalom zvežeš, je to zmaga. Imeli v službi gsm modul, ki je tudi ok, samo moraš imeti gsm kartico, pa je to povezano s stroški, predvsem pa dražje. Wifi moduli so med 10 in 18 eur iz Aliexpressa.
Overall ob predpostavki Wifi-ja bistveno ceneje od kloniranja daljincev in ukvarjanja z njimi, pa share-aš dostop s komerkoli kadarkoli; lahko omejiš dostop časovno komu, avtomatično zapreš vrata ob 20ih zvečer če niso zaprta, pa še kup drugih bonbončkov se da spomnit (npr. dobim dostavo po pošti, me pokliče pred bajto, mu rečem rukni v garažo, odprem, čez minuto zaprem, pa je).

Tole na wifi sounds perfect. Lahko prosim malo več info? Problem bi pri meni samo znal bit ker ni stikala notri, afaik je edina elektro šansa dalji ec.

Karen ::

S senzorjem:
https://www.aliexpress.com/item/4000903...
Brez senzorja je navaden wifi rele:
https://www.aliexpress.com/item/4000474...

Imam oba vzporedno vezana (zgodovina, najprej kupil navadnega, potem pa še s senzorjem). Vzameš boljšega če imaš tako da lahko nastaviš magnetni senzor ki ti pove ali so vrata odprta/zaprta, če ne moreš je pa navaden čisto ok.

buttcrack ::

Hvala, tole bo definitivno naročeno.
Se pravi povežem zaporedno pa konektam na usb elektriko pa je. Ker app pa pol uporabljaš?

Karen ::

App je odvisen od tega kaj naročiš. Če naročiš Tuya kompatibilno zadevo, potem Tuya app; jaz imam Ewelink (imel tudi neko reč na Tuyi, obe aplikaciji delujeta praktično enako).
Vežeš vzporedno, če imaš tipko, če boš zaporedno ne bo delalo, ker tipka prekine stik dokler je ne pritisneš. Drugače pa ima usb napajanje to, v 220 vržeš katerikoli usb napajalnik (ena stikala imajo zraven že napajalnik, ena ne - preveri), pa usb kabel v to wifi stikalo. Prvi priklop zahteva še seznanjanje na 2,4GHz - praktično vse IOT naprave delajo na 2,4GHz - da ti najde napravo, pa je to to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477425303 (4515) matobeli
»

Kompatibilni daljinec za garazna vrata

Oddelek: Loža
3712605 (471) c3p0
»

IP Kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
576529 (2101) Kekec
»

Vlamljanje in zaščita (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16422619 (8703) kamiKaZaA
»

brezžični zvonec?

Oddelek: Loža
289445 (5220) SeMiNeSanja

Več podobnih tem