» »

Slike artiklov - Intellectual Property Infringement Claim

Slike artiklov - Intellectual Property Infringement Claim

Fukomuko ::

Na spletni strani uporabljam za nekatere izdelke slike, ki sem jih našel na spletu. Pred kratkim sem z andrabrand.com prejel email z naslovom Intellectual Property Infringement Claim z vsebino We are counsel and write in regards to copyright and trademark claims arising out of material posted on your website, v priponki pa so bile pripete domnevno avtorske slike. Po iskanju slik na Googlu sem ugotovil, da dotične slike uporablja še stotine drugih spletnih strani, saj gre za precej popularne izdelke.

Kako resno je treba vzeti takšne emaile?

SaXsIm ::

Odvisno. Če si firma, uporabljaš slike kot firma, hkrati pa so tudi oni firma v EU, potem precej. Smo se na eni organizaciji pred kratkim poravnali za 900 EUR zaradi uporabe ene fotografije.
SaXsIm

Fukomuko ::

Njihova firma ima sedež v Ameriki, prav tako Andra Band, od koder sem prejel email. Ste bili predhodno opozorjeni in opozorila niste upoštevali ali ste morali takoj poravnati znesek, ko so odkrili kršitev?

Ales ::

Fukomuko je izjavil:

Na spletni strani uporabljam za nekatere izdelke slike, ki sem jih našel na spletu. Pred kratkim sem z andrabrand.com prejel email z naslovom Intellectual Property Infringement Claim z vsebino We are counsel and write in regards to copyright and trademark claims arising out of material posted on your website, v priponki pa so bile pripete domnevno avtorske slike. Po iskanju slik na Googlu sem ugotovil, da dotične slike uporablja še stotine drugih spletnih strani, saj gre za precej popularne izdelke.

Kako resno je treba vzeti takšne emaile?
Nič niso "domnevno" avtorske, *vsaka* slika je avtorsko delo in če nimaš pravice do objave le-te, kršiš avtorske pravice avtorja. Po "...sem jih našel na spletu..." je tudi vsem vse jasno. To, da "slike uporablja še stotine..." te nikakor ne odvezuje odgovornosti. Čisto nič manj ne boš nasrkal, če pride tako daleč.

Ne vem, če ti kdo lahko zatrdno pove, kako resno je potrebno jemati konkretno to sporočilo. Nihče od nas ne more vedeti, ali imajo v EU kako odvetniško pisarno, ki za njih ureja kršitve avtorskih pravic ali ne. Prav tako nisi napisal, kdo konkretno je podpisan pod sporočilom, glede na to, da v začetku omenjajo da so "counsel". Saj veš, kaj to pomeni, ne? Hm. Nekoliko štorasto napisan ta prvi stavek, sicer. Kaj če bi prilepil celo sporočilo sem, brez osebnih podatkov.

A tvojemu hosting providerju so že pisali? Kaj boš naredil, ko oni od tebe zahtevajo umik vsebine ali pa ti kar izklopijo spletno stran?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevod iz slo v angleščino

Oddelek: Šola
61219 (1085) psytoma
»

glasba na strani in avtorstvo

Oddelek: Izdelava spletišč
91058 (763) psyke
»

Koledar,urca..

Oddelek: Programska oprema
5897 (831) Looney
»

Filmska industrija gre po poteh glasbene

Oddelek: Novice / Ostale najave
223131 (3131) Bistri007
»

Koncno-Sodisce v ZDA potrdilo legalnost Kazaa in P2P

Oddelek: Problemi človeštva
51685 (1629) Gandalfar

Več podobnih tem