» »

FDV

FDV

Lublana4EveR ::

Pozdravljeni, v tem šolskem letu bom maturiral na eni od srednjih Strojnih šol, smer Strojni tehnik, in me namreč zanima kakšni so točni pogoji, če bi se želel vpisati na eno od smeri na fakulteti za družbene vede, pogoj za vpis je končana splošna matura, jaz bom končal poklicno, ampak nisem sedaj prepričan kako potekajo stvari saj nekateri omenjajo 5. Predmet ter kakor vem so nekateri nekoč morali opraviti še nekakšen dodaten eno letni Progam (nevem kako se imenuje) po končani poklicni maturi. Zato me sedaj zanima kakšni so pogoji glede poklicnih šol, in kaj točno je potrebno opraviti ali samo dodatni 5. Predmet in se mi potem šteje isto kod, da bi opravil splošno maturo, ali še kaj? Za odgovor se Vsem že v naprej zahvaljujem.

Phantomeye ::

Lublana4EveR je izjavil:

Pozdravljeni, v tem šolskem letu bom maturiral na eni od srednjih Strojnih šol, smer Strojni tehnik, in me namreč zanima kakšni so točni pogoji, če bi se želel vpisati na eno od smeri na fakulteti za družbene vede, pogoj za vpis je končana splošna matura, jaz bom končal poklicno, ampak nisem sedaj prepričan kako potekajo stvari saj nekateri omenjajo 5. Predmet ter kakor vem so nekateri nekoč morali opraviti še nekakšen dodaten eno letni Progam (nevem kako se imenuje) po končani poklicni maturi. Zato me sedaj zanima kakšni so pogoji glede poklicnih šol, in kaj točno je potrebno opraviti ali samo dodatni 5. Predmet in se mi potem šteje isto kod, da bi opravil splošno maturo, ali še kaj? Za odgovor se Vsem že v naprej zahvaljujem.


Na fdv-ju je (za enkrat, ne vem kako dolgo) samo ena smer, na katero se lahko vpišeš s poklicno maturo in sicer Družboslovna informatika (VŠ smer). Za ostale smeri obvezno rabiš splošno maturo. Peti predmet ni dovolj.

Zgodovina sprememb…

Lublana4EveR ::

@Phantomeye hm in kaj naj bi potem storil če se želim vpisati na npr. Obramboslovje kjer zahtevajo "splošno maturo", sploh ni pogoja za poklicne smer?

SaXsIm ::

Greš opravljat maturitetni tečaj.
SaXsIm

Unknown_001 ::

OP, to se lahko na šoli pozanimaš v tajništvu, ali svetovalni delavki, tam ti bodo najbolje ratzložili vse skupaj.

Čist tako iz firbca: kaj te žene na FDV?

Ok, po končani maturi boš že zaposljiv, ampak ali te ta smer (strojništvo) ne zanima?
Kaj bi s tem faksom konkretno pridobil (obstaja kakšna posrečena kombinacija za katero ne vemo)?

Al greš košutke jagat ? >:D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Lublana4EveR ::

@Raptor tukaj v LJ nekako vsi kateri jih poznam govorijo, da je na FDV "ok", pa tudi sam sem po naravi bolj "teoretični človek".

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Lublana4EveR je izjavil:

@Raptor tukaj v LJ nekako vsi kateri jih poznam govorijo, da je na FDV "ok", pa tudi sam sem po naravi bolj "teoretični človek".


Hja, kakor je meni znano, se tam pretegnil ravno ne boš ;) in je mogoče zato nekaterim ok. Časa za kofe boš zagotovo imel vrh glave. Zdaj je vprašanje zakaj bi šel študirat, oz. kaj bi ti faks prinesel. Jaz sem po eni strani malo obžaloval da sem šel na tehniško gimnazijo namesto na srednjo strojno, pa moram sedaj faks narest, da bom lahko dinarčke ustvarjal hehe :D od lufta se ne živi. Nikakor ti ne pravim, da NE it študrirat, sam pejt nekaj takega kar ti bo v veselje, pa kar ti bo koristilo. Za moje pojme je it na faks kar tako, sam zarad tega ker naj bi bilo fajn, beadrija. Oz mogoče se v tistem obdobju ne zdi tako ampak to so v tem primeru izgubljena leta.

Mislim da se bom vsa 3 leta ali mogoče 5 let (če grem še drugo stopnjo narest) čohal po glavi ali ne bi bilo nemara bolje it na varianto bit čim prej zaposljiv in začet ustvarjat življenje, ali doštudirat in se borit za višje pozicije in razvijat ambicioznost s katero lahko vsaj finančno v roku par let dohitim tiste ta pridne. Pač jebiga nekaj bo na koncu nastalo iz tega sam dejstvo je da čas beži.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Phantomeye ::

Unknown_001 je izjavil:

Lublana4EveR je izjavil:

@Raptor tukaj v LJ nekako vsi kateri jih poznam govorijo, da je na FDV "ok", pa tudi sam sem po naravi bolj "teoretični človek".


Hja, kakor je meni znano, se tam pretegnil ravno ne boš ;) in je mogoče zato nekaterim ok. Časa za kofe boš zagotovo imel vrh glave. Zdaj je vprašanje zakaj bi šel študirat, oz. kaj bi ti faks prinesel. Jaz sem po eni strani malo obžaloval da sem šel na tehniško gimnazijo namesto na srednjo strojno, pa moram sedaj faks narest, da bom lahko dinarčke ustvarjal hehe :D od lufta se ne živi. Nikakor ti ne pravim, da NE it študrirat, sam pejt nekaj takega kar ti bo v veselje, pa kar ti bo koristilo. Za moje pojme je it na faks kar tako, sam zarad tega ker naj bi bilo fajn, beadrija. Oz mogoče se v tistem obdobju ne zdi tako ampak to so v tem primeru izgubljena leta.

Mislim da se bom vsa 3 leta ali mogoče 5 let (če grem še drugo stopnjo narest) čohal po glavi ali ne bi bilo nemara bolje it na varianto bit čim prej zaposljiv in začet ustvarjat življenje, ali doštudirat in se borit za višje pozicije in razvijat ambicioznost s katero lahko vsaj finančno v roku par let dohitim tiste ta pridne. Pač jebiga nekaj bo na koncu nastalo iz tega sam dejstvo je da čas beži.


FDV ni samo ena smer. Sure, ene smeri so precej lažje od drugih. In ene smeri so bolj zaposljive kot druge. Študenti mednarodnih odnosov nimajo ravno časa za kofetke za primer.

Ampak problem je, da je ljudem, ki niso študentje FDV-ja, o FDVju znano samo to, kar slišijo od ljudi, ki tudi niso študentje FDV-ja. In ker ljudje niso sposobni kritičnega razmišljanja verjamejo vsemu kar slišijo. Zato so pa horoskopi popularni :)

Aja, pa obramboslovci niso najbolj zaposljivi, na žalost.

Lublana4EveR je izjavil:

@Phantomeye hm in kaj naj bi potem storil če se želim vpisati na npr. Obramboslovje kjer zahtevajo "splošno maturo", sploh ni pogoja za poklicne smer?


Tako je, maturitetni tečaj, ni druge. Slišim, pa da bodo zadeve zdaj prekonstruirali, in da bo mogoč tudi 5. predmet. Samo ne vem pa, če to velja za vse smeri ali zgolj za izbrane.

Zgodovina sprememb…

Lublana4EveR ::

heh, izguba časa na maturitetnem tečaju, najbolje da grem kar na Strojni faks hehe.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Lublana4EveR je izjavil:

heh, izguba časa na maturitetnem tečaju, najbolje da grem kar na Strojni faks hehe.


Poglej si družboslovno informatiko, če te kaj potegne.

Unknown_001 ::

Lublana4EveR je izjavil:

heh, izguba časa na maturitetnem tečaju, najbolje da grem kar na Strojni faks hehe.


Sam neki... gral boš ko črna živina >:D (iz prve roke povem) ampak če se sproti dela ostane čas tud za lumparije pa popoldansko ali večerno pivo s kolegi :D8-)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

lebdim ::

Samo pravilno si moraš znati razporediti študijsko leto in študijske obveznosti. Za vse je čas, verjemite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

TheKekec ::

@lebdim

problem je, ker je faks tisti, ki TI razporedi obveznosti, sam le slediš in delaš cele dneve... :) Ane, Raptor F16 ?

Unknown_001 ::

TheKekec je izjavil:

@lebdim

problem je, ker je faks tisti, ki TI razporedi obveznosti, sam le slediš in delaš cele dneve... :) Ane, Raptor F16 ?


Zanekrat je kar res tako. Mi si na primer zaenkrat kot resni študentje ne moremo privoščiti da bi manjkali na predavanjih. Proste roke imamo edino pri določenih vajah in športni vzgoji :D Na koncu ti itak ostane le toliko časa, da si primoran na kuča posao urnik.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

RatedR ::

Leto je naokoli, kdor (je) hodi(l) na FDV - družbena informatika naj me kontaktira na ZS če ima čas, imam par vprašanj glede tega faksa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izobraževanje naprej

Oddelek: Loža
112853 (2391) xmetallic
»

Peti predmet dodatno

Oddelek: Šola
123548 (3257) St235
»

Vrnitev v šolo

Oddelek: Šola
286094 (5090) para!
»

Čopki in sponke na zdarvstvenih šolah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12220142 (17336) Pithlit
»

srednja in visoka šola?!

Oddelek: Šola
464585 (3800) jizzer

Več podobnih tem