» »

Utripanje zaslona na Nokia Lumia 830 je normalna stvar (očitno)

Utripanje zaslona na Nokia Lumia 830 je normalna stvar (očitno)

Lesicnik1 ::

Pozdravljeni

Sem (bil) lastnik telefona Lumia 830 in sem ga pred dobirma dvema mesecoma (!) prvič poslal na servis zaradi rahlo utripajčega zaslona ob najnižji svetlosti. Telefon se je parkrat vozil sem in tja, kajti trdili so da so napako odpravili. Pred tednom nazaj sem ga pa poslal še zadnjič, vendar tokrat sem dodal moje kontaktne podatke in točna navodil kako priti do utripanja (ker zgleda so sami dovolj nesposobni za svojo lastno platformo) in so me včeraj celo poklicali in sem jim še glasovno razložil kako do napake.

Danes dobim SMS od Telekoma (preko njih sem uveljavlal celotno stvar), da so prejeli telefon iz servisa. (Poslal sem ga kot stvarno napako, z upanjem da bi odobrili vračilo kupnine). V takem primeru, če zavrnejo, prejem tudi list papirja, kjer je obrazložen razlog za zavrnitev.

Na tem listu piše da je utripanje zaslona poplnoma normalna stvar in da deluje po specifikacijah proizvajalca.
Slika lista:


Da seveda ne omenjam dejstva da so prekoračili 45 dnevni rok za dobrih par tednov.

mat11 ::

poglej na Windows central forumih, mogoče boš kaj pametnega našel.
mat

Lesicnik1 ::

Sem gledal, menda naj bi se to dogajalo na Nokia telefonih, kar se mi zdi izredno čudno, da "dovolijo" softwaru tako nizko svetlost, da začne ekran utripati?

menjalnik ::

Meni na mojem Lg tudi utripa zaslon že od novega. Ta teden ga nesem na servis in upam, da ne dobim takega odgovora nazaj.

Lesicnik1 ::

Najverjetneje bo boljša izkušnja, kajti tukaj je servis/zastopnik polpolnoma telebanski (TeleRay).

MatH ::

Večina telefonov za prilagajanje svetlosti uporablja utripanje PWM (pulse width modulation)


Vendar to utripanje poteka s tako veliko frekvenco, da ga ob normalni uporabi s prostim očesom ne opaziš. Jaz ga recimo na svoji 920ki najlažje opazim, če v temnem prostoru maham s telefonom s prižganim zaslonom za ošvrk.
Sem pa tudi na svoji 920ki pri določenih pogojih opazil drugačne sorte utripanje a to se ne dogaja dovolj pogosto, da bi me motilo.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je LED razsvetljava res tako škodljiva

Oddelek: Loža
429083 (7052) gruntfürmich
»

Predelava LCD monitorja

Oddelek: Loža
192377 (1705) Alen716
»

Vračilo blaga pri nakupu iz mimovrste

Oddelek: Kaj kupiti
364699 (3718) wwwampy
»

Servis - po prevzetju zaznane napake

Oddelek: Pomoč in nasveti
393780 (2748) solatko
»

Utripanje monitorja Samsung 959NF (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
524047 (2999) mato22

Več podobnih tem