» »

MPAA dosegla zaprtje strani Popcorn Time in YTS, konec skupine YIFY

MPAA dosegla zaprtje strani Popcorn Time in YTS, konec skupine YIFY

TorrentFreak - Cehovska organizacija filmarjev MPAA je na sodišču iztožila zaprtje strani Popcorn Time in YTS, ki sta omogočali ogled in prenos avtorsko zaščitenih vsebin. Popcorn Time je bila aplikacija, ki je po videzu in funkcionalnosti spominjala na Netflix, saj je omogočala ogled različnih vsebin kar v aplikaciji kot streaming. V ozadju se je vsebina prenašala po protokolu torrent, in sicer je sekvenčno (za razliko od običajnega prenosa prek torrentov) prenašala vsebine, ki so jih ponujali različni trackerji. Zaradi svoje enostavnosti si je prislužila tudi vzdevek torrent za telebane, po podatki comScore pa je imela več kot poldrugi milijon uporabnikov. Preveč, da bi MPAA to spregledala.

Po pričakovanjih je stran večkrat zašla v nemilost MPAA, ki je že marca lani dosegla zaprtje strani. Razvijalci so tedaj kot uradno verzijo pobrali eno izmed razvejitev (fork) z imenom popcorntime.io in stran upravljali dalje. MPAA pa je nadaljevala boj. MPAA je 9. oktobra na kanadskem sodišču vložila tožbe zoper tri upravljavce strani, teden dni pozneje pa so pridobili začasno odredbo za zaprtje strani.

Druga stran, ki se je morala posloviti, je novozelandska YTS, ki je bila domača stran skupine YIFY. Skupina je tudi upravljavec enega največji trackerjev Demonii, ki se bo zaradi tega zaprl. Demonii je bil s 40 milijoni povezanimi soležniki (peers) v tem pogledu največji. Skupina YIFY je ugotovila, da si ne more privoščiti milijonske tožbe, zaradi tega so stran zaprli. Za torrente sicer to ne bo večja težava, ker poleg ostalih trackerjev obstajajo tudi alternative tehnike DHT in PEX, kjer trackerja niti ne potrebujemo.

Demonii nas bo zapustil kmalu, stran YTS pa je že nedosegljiva. Skupina YIFY je bila ena največjih, ki je od leta 2010 poskrbela za 6000 vsebin (releases), ki so jih poslali na internet.

45 komentarjev

Netrunner ::

In pozna kdo dobro alternativo popcorn-u ?

slitkx ::

Netrunner je izjavil:

In pozna kdo dobro alternativo popcorn-u ?
http://butterproject.org/

slo81 ::

vseno ne bom kupil niti enega filma od teh zarukacev.

Tody ::

butter strema samo free vsebine. Človek bi bil vesel tudi plačjive zadeve, 15 eur na mesec za kokice dam takoj.

Pithlit ::

Netflix hoče imet slabih 10$.
Life is as complicated as we make it...

mihec87 ::

Da je netflix pri nas možen nebi veliko razmišljal...

Pithlit ::

Saj si na tehničnem forumu... možno je marsikaj. Z netflix še celo precej preprosto.
Life is as complicated as we make it...

Phantomeye ::

Pithlit je izjavil:

Saj si na tehničnem forumu... možno je marsikaj. Z netflix še celo precej preprosto.


hja, moji matki, ki je bila do zdaj uporabnica popcorna, to bolj malo koristi. Popcorn ima nekaj, kar netflix nima. Slovenske podnapise. So yeah.

Tody ::

Pithill ja preko računalnika je dosti preprosto mogoče bi si človek v tej dobi celo privoščil kaj na večji televiziji pogledat, poleg tega iskanje teh proxy varjant je zmeraj mukotrpno, kaj bo če bo. Sej nismo več leta 2000 ko smo na arnes klical da smo imel internet!

OK.d ::

LPOK.d

Oxford ::

YIFY bom precej pogrešal. :(

Zaradi relativno slabe povezave v svet so mi bili njihovi releasi v velikosti 1,8 GB do 2,0 GB prava izbira, če sem hotel dobiti dol kak film. Vem, da so vedno kresala mnenja glede kvalitete slike/zvoka, ki jo je YIFY ponujal. Ampak zame je bila slika super glede na primerljivo velike DivX release iz DVD-jev.

EDIT:
Ali mogoče kdo ve, kateri 'coder' ponuja podobno kvalitetne in majhne fajle HD filmov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oxford ()

njyngs ::

Pithlit je izjavil:

Saj si na tehničnem forumu... možno je marsikaj. Z netflix še celo precej preprosto.

Je. Ampak dokler ne bodo uradno privlekli svoje e-riti v našo državico jim za video vsebine ne dam niti počenega groša.

Pithlit ::

Phantomeye je izjavil:

hja, moji matki, ki je bila do zdaj uporabnica popcorna, to bolj malo koristi. Popcorn ima nekaj, kar netflix nima. Slovenske podnapise. So yeah.

Imaš prav. Na to nisem pomislila. Jebiga... omejenost forumske mentalitete (včasih mi ne kapne da nekatereri podnapise rabijo). V tem primeru Netflix odpade.

Me pa zanima kako imajo to rešeno v drugih državah. Upam da podobno kot popcorn (v enem meniju si pač izbereš avdio/podnapise)...

Tody je izjavil:

Pithill ja preko računalnika je dosti preprosto mogoče bi si človek v tej dobi celo privoščil kaj na večji televiziji pogledat, poleg tega iskanje teh proxy varjant je zmeraj mukotrpno, kaj bo če bo. Sej nismo več leta 2000 ko smo na arnes klical da smo imel internet!

Tudi to je res. Ampak ker nismo več v letu 2000 (pa ti takrat ni blo treba na arnes klicat, mimogrede)... in na tehničnem forumu... nam verjetno res ni težko na tv pripopat najmanj enega računalnika (ali pa en android stick... ali rpi...). Jaz imam kar dva. Proxmate pa tudi dela (meni, vsaj).

njyngs je izjavil:

Je. Ampak dokler ne bodo uradno privlekli svoje e-riti v našo državico jim za video vsebine ne dam niti počenega groša.

Tvoja odločitev.
Life is as complicated as we make it...

simnov ::

Oxford je izjavil:

YIFY bom precej pogrešal. :(

Zaradi relativno slabe povezave v svet so mi bili njihovi releasi v velikosti 1,8 GB do 2,0 GB prava izbira, če sem hotel dobiti dol kak film. Vem, da so vedno kresala mnenja glede kvalitete slike/zvoka, ki jo je YIFY ponujal. Ampak zame je bila slika super glede na primerljivo velike DivX release iz DVD-jev.

EDIT:
Ali mogoče kdo ve, kateri 'coder' ponuja podobno kvalitetne in majhne fajle HD filmov?


RARGB

Blazz ::

mihec87 je izjavil:

Da je netflix pri nas možen nebi veliko razmišljal...


meni netflix deluje. res pa je da rabiš unblock-us.com , ki je še 5 usd na mesec.

Alcarin ::

http://www.techspot.com/downloads/6477-...

tale popcorn 5.4 dalje deluje normalno, malo drugačni GUI je ampak drugače pa nič bistvenega.
Lep pozdrav/Kind regards!

japol ::

In alternative, čim bolj podobne so? S slo podnapisi,... da ni kot npr. putlocker.is itd.

tikitoki ::

yify bom pogresal, ne toliko zaradi majhnih datotek, bolj zaradi prirocnosti. Enostavno ti je prihranil cas, ce nisi iskal kaj izven mainstreama.

Pithlit ::

japol je izjavil:

In alternative, čim bolj podobne so? S slo podnapisi,... da ni kot npr. putlocker.is itd.

1 fakin post nad tvojim. A sploh kaj berete preden pišete?
Life is as complicated as we make it...

Alcarin ::

Alcarin je izjavil:

http://www.techspot.com/downloads/6477-...

tale popcorn 5.4 dalje deluje normalno, malo drugačni GUI je ampak drugače pa nič bistvenega.


Ko zaženete film v tem popcornu jaz sicer samo stisnem pri vprašanju da bi moral enablat VPN ali kaj že napiše, continue in to je to.... ostalo je praktično identično prejšnjemu popcornu!
Lep pozdrav/Kind regards!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alcarin ()

Jerry000 ::

Čakam na netflix da pride v SLO...ke do 2060 bo že

Pesimist ::

vsi so šli sem http://www.strem.io/ pa še bolši je ko popicorn

Jerry000 ::

Po čem :)?

BivšiUser2 ::

Blazz je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Da je netflix pri nas možen nebi veliko razmišljal...


meni netflix deluje. res pa je da rabiš unblock-us.com , ki je še 5 usd na mesec.

Kaj pa si probal s proxymate ? > https://proxmate.me/package/53106f2ad05...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Pesimist ::

Jerry000 je izjavil:

Po čem :)?


vsem

Jerry000 ::

Definiraj prosim ker me zanima (resno, brez podjebavanja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

HPME ::

RARBG, anoXmous, judas (dhjudasx), ETRG so dobre alternative za YIFY.

Za Popcorn time uporabljajte:
https://popcorn-time.se/
ki je najboljša alternativa po .io Popcorn Time, ki je propadla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HPME ()

Mitja358 ::

Pesimist je izjavil:

vsi so šli sem http://www.strem.io/ pa še bolši je ko popicorn


Ponuja SLO podnapise?

tikitoki ::

Jerry000 je izjavil:

Čakam na netflix da pride v SLO...ke do 2060 bo že


optimist, v Polju nam se optike ne bodo do takrat ponudili.

Jeronimo ::

Netflix naj bi baje prišel do konca tega leta ... :)
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Pithlit ::

Jeronimo je izjavil:

Netflix naj bi baje prišel do konca tega leta ... :)

Super. Da vidimo kakšni bodo pol izgovori...
Life is as complicated as we make it...

Jerry000 ::

Jeronimo je izjavil:

Netflix naj bi baje prišel do konca tega leta ... :)

Od kje ta ideja :)? Al je to princip sanja svinja kukuruz :)?

OK.d ::

Seveda pride do konca leta, samo ni povedal letnice;)
LPOK.d

Pithlit ::

Napisal je "tega leta".
Life is as complicated as we make it...

Jerry000 ::

Aaaa, tricky :D. Grem u kot solze potečt

opeter ::

Za nobeno od teh strani še nisem slišal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mihec87 ::

Pithlit je izjavil:

Saj si na tehničnem forumu... možno je marsikaj. Z netflix še celo precej preprosto.


Seveda je, samo je ilegala še zmer, oz sivina...Ilegalo lahko žgem z downloadi,popcorn time itd...

Pithlit ::

Res je. Ampak v končni fazi so vse skupaj le izgovori.
Life is as complicated as we make it...

mihec87 ::

Če lažje spiš, pa naj bo..
Ampak trenutno stanje je takšno da je treba plačat naročnino+proxy da imam na črno vse skup...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Mufasa ::

Nrabte netflixa v slo...kups Nemsk subscription in si uredis unotelly.com ali unblock.us in imas smart DNS. Dostop do VSEH svetovnih regij Netflixa, brez nekega hudega (vpn) overheada. Z moreflicks.com pa potem isces po vseh regijah. Recimo Kanada ima nove filme cca pol leta po kino releasu, USA ma dalec najvec nadaljevank/vsebine, skandinavske imajo tudi prenekatere blockbusterje in serije...prakticno mas vse gor (z pol leta zamika) razen HBO vsebin.

Edina pomankljivost so podnapisi ki so ali angleski ali pac regionalni...

Netflix 8EUR, smartdns 3EUR na mesec
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

Jerry000 ::

jah...še vseeno je to dodatnih 3€ na mesec, lahko bi bilo samo 8€. Itq da je bolš če je podprt v sloveniji, tko morm za 2 storitvi plačevat da lahko gledam

tikitoki ::

Se moram strinjati z jerry000. Če ne uredijo, da storitev dela tukaj, potem je piratiziranje njihove vsebine opravičeno. Če hočejo naš denar, naj zanj kaj naredijo in plačajo davke na naše nakupe tukaj.

opeter ::

tikitoki je izjavil:

Se moram strinjati z jerry000. Če ne uredijo, da storitev dela tukaj, potem je piratiziranje njihove vsebine opravičeno. Če hočejo naš denar, naj zanj kaj naredijo in plačajo davke na naše nakupe tukaj.


S tem se ne strinjam.

Zakaj določene zadeve sploh ne moreš kupit v nekaterih državah? Ker je tam:
1.) zakonsko prepovedano
2.) nihče ne uvaža tisto storitev/izdelek
3.) trg je v finančnem smislu nepomemben
4.) ponudnik storitev noče

Ti se lahko na glavo postaviš, a tako pač je.

Če gledaš navadni TV (pa naj bo to antena, kabelska itn.), so določene oddaje kodirane, npr. športni prenosi. Ker je licenca omejena na državo X, v Y državo pa ima licenco zakupljeno nekdo drug (ali pa nihče). Zato pa pol sledi zatemnitev.

Zakaj ne moreš npr. preko RTV-jevega MMC-ja v živo gledati npr. filme (npr. sredin film tedna) ali pa določene oddaje? Ker ni dovoljeno oz. jim licenca dovoli predvajanje samo preko TV oddajnikov.

To s proxyjem ipd. rešitvami pa je - kot je Pithlit napisala - na sivini oz. dejansko črna "uporaba". Skratka: nelegalno početje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

ranulokniv ::

Relativno poceni plačljiva alternativa je pickbox.tv (tudi SLO podnapisi), preko siola ali pa direktno,glede ponudbe pa tak tak, za nekoga veliko, za drugega malo.

Jeronimo ::

JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popcorn Time ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
4816386 (7205) KTr1sk
»

Hotfile MPAA ni plačal 80 milijonov dolarjev, ampak le štiri (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
12335651 (32335) matijadmin
»

Hotfile bo plačal 80 milijonov dolarjev in mrknil

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
108586 (6800) digitalcek
»

Novi varni pristan, drugič: MPAA v. Hotfile

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
136926 (5705) alexz
»

MPAA terja zaprtje Hotfila

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
236246 (4749) para!

Več podobnih tem