» »

Gmail zna odgovoriti namesto vas

Gmail zna odgovoriti namesto vas

Google - Elektronska pošta je ena najstarejših internetnih tehnologij, ki jo še vedno uporabljamo, in to z zelo malo spremembami vse od njenega nastanka. Google je lani izdal aplikacijo Inbox, ki skuša poenostaviti organizacijo vseh sporočil in dogodkov. Začeli so prav z elektronsko pošto, ki jo Inbox inteligentno ureja. Še bolje pa bi bilo, če bi znal sam nanjo tudi odgovoriti oziroma vam vsaj pripraviti odgovore. Google je naredil prav to.

Funkcija Smart Reply za aplikacijo Inbox, ki je namenjena mobilnim napravam, saj na namizni računalniški tipkovnici res ni težko natipkati treh stavkov, prebere sporočila in poizkusi razumeti, kaj piše v njih. Za sporočila, ki terjajo odziv, pripravi do tri možne odgovore, izmed katerih lahko izberemo najprimernejšega in ga pošljemo ali prilagodimo. Smart Reply je res pameten, zato se sproti uči in z izbiranjem odgovorom in tipkanjem svojih postaja čedalje pametnejši, zato sčasoma predlaga čedalje boljše odzive.

Google na blogu za razvijalce pojasnjuje nekoliko več podrobnosti, kako funkcija deluje. Strojno učenje je precej živahno področje raziskavi in Google je kmalu razvil robota za pogovor (chatbox). Kljub začetni skepsi so nekateri inženirji vztrajali in projekt pripeljali do delujočega stanja. Sistem uporablja rekurentne nevronske mreže, ki jih Google že dlje časa razvija, s katerimi razvozla pomen prispelega sporočila, ki ga imenujejo vektor. Različne formulacije, ki pomenijo isto, morajo v teoriji dati isti vektor (npr. Kaj delaš? Ali imaš čas? Ste prosti?). Sistem potem na enak način pripravi odgovore, kjer izberemo želenega. Ali pa tudi ne - v vsakem primeru se Smart Reply nekaj nauči in to naslednjič uporabi. Google zagotavlja, da je storitev v skladu z vsemi zahtevami po zasebnosti.

20 komentarjev

Wega ::

To me vedno spomni na dogodek izpred davnih ....set let. Zaradi pomembnega potovanja sem naročil telefonsko bujenje. In naslednje dopoldne sem na telefonski tajnici poslušal naslednje:
"doberdan, poklicali ste stanovanje (Wega), prosim po pisku pustite sporočilo. BIIIP Dobrojutro, naročili ste bujenje. BIIIIP"

Edit dvakrat zaradi zatipkov.
Wega,
lep, postaven, pameten
in skromen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wega ()

D3m0r4l1z3d ::

Email: I know where you live. Would you like to be murdered today?
Smart reply:
1. Yes, please.
2. No, do it tomorrow.
3. Yes, as soon as possible, I am using AdBlock.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Jupito ::

Sumim, da iz baze za učenje filtrira kletvice, zmerljivke in nesramnosti vseh vrst (ker Google). Sicer bi tole znalo biti zabavno...
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

HighBane ::

Boš kmalu poslal več vabil na praznovanje v stilu prvega email in dobil odgovore od vseh "Count us in!". Pa kakšen "Sorry, we won't be able to make it."

pirlo ::

HighBane je izjavil:

Boš kmalu poslal več vabil na praznovanje v stilu prvega email in dobil odgovore od vseh "Count us in!". Pa kakšen "Sorry, we won't be able to make it."

Tako kot na FB za rojstni dan, 100x enako :)

dunda ::

Jupito je izjavil:

Sumim, da iz baze za učenje filtrira kletvice, zmerljivke in nesramnosti vseh vrst (ker Google). Sicer bi tole znalo biti zabavno...

Amebisov Klepec (na www.amebis.si) nič ne špara jezika pri odgovarjanju uporabniku, ki uporablja nesramnosti :-)
https://www.kacnje.eu

hunter01 ::

Še bolj vesel bi bil, če bi Inbox aplikacija na androidu znala downloadat nestandardne tipe datotek.

Netrunner ::

V bistvu analiza vsebine v emailih, pošiljanje teh inf. nevem kam... Ne hvala.

Izgleda še kot ena izmed tehnologij ki nam naj bi "pomagale" vendar v resnici nas delajo še bolj butaste kot smo.

bbf ::

"Google zagotavlja, da je storitev v skladu z vsemi zahtevami po zasebnosti."
Čigave zasebnosti? Aja, zasebnosti tistega, za katerega se google izmišljuje izgovore? Sam stran od tega! Delete pa ctraltdelete!

gapipro1 ::

"Gmail zna odgovoriti namesto vas"

Inbox ne pa Gmail.

Pesimist ::

Moj odgovor je ponavadi Ne na vse..

mitja_i ::

Se je že začelo. Dodatne funkcije samo za Inbox, za gmail pa ne..

Nesta ::

In kje se to nastavi?

tikitoki ::

Najboljse, da kar avtomaticno upravlja nas gmail racun.

mr1two ::

Zanima me, kako bi izgledal pogovor, ki bi ga v začetku generiral uporabnik, potem pa pustil dva inboxa, da se pogovarjata med sabo :).
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Markoff ::

Google Almighty - Yes to All.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

tikitoki ::

mr1two je izjavil:

Zanima me, kako bi izgledal pogovor, ki bi ga v začetku generiral uporabnik, potem pa pustil dva inboxa, da se pogovarjata med sabo :).


Si kdaj gledal pogovor z domnevnim AI? Verjetno približno tako patetično.

Ahim ::

tikitoki je izjavil:

mr1two je izjavil:

Zanima me, kako bi izgledal pogovor, ki bi ga v začetku generiral uporabnik, potem pa pustil dva inboxa, da se pogovarjata med sabo :).


Si kdaj gledal pogovor z domnevnim AI? Verjetno približno tako patetično.


Pogovor dveh chatbotov - kaj je pri tem pogovoru se posebno zanimivo?

:))

Ikspe ::

.......Smart Reply je res pameten, zato se sproti uči............. :))

Računalnik je tolk neumen kot pred 30 leti. Še vedno loči samo nule in enke.

Dobro da nisem angleškogovoreči ker slej kot prej bodo prišli virusi ki bodo pripravljene gmailove odgovore pošiljali avtomatsko. Kakšni odgovori bodo pa bo odločal še kak zraven pripet virus.
Pol bo pa stric Polde klical strica Lojzeta če je res nabrisal njegovo Lojsko kot je ravnokar napisal v emailu :))

jacal ::

Kar se bebavosti tiče, sodi omenjeni pogovor dveh botov, po mojem, nekam v zlato sredino. Celo v tem slavnem tehnološkem kotičku človek zlahka najde precej hujše bizarnosti.

Za vsak primer bi programu za e-pošto ukazal, naj začivka, če naleti na besede "umrl", "ločitev" in "požgečkaš". Potem pa naj diskutirajo, kolikor jih je volja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android 10 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5416555 (11358) pirlo
»

Google ukinja Inbox, ostaja dobri stari Gmail

Oddelek: Novice / Ostale najave
4511616 (7750) sgdjkdlsugi4
»

Google I/O 2018 napoveduje pamet, ki prihaja

Oddelek: Novice / Android
3312490 (7945) 7982884e
»

Gmail zna odgovoriti namesto vas

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
208191 (5895) jacal
»

Google Inbox - večnamenska elektronska pošta

Oddelek: Novice / Android
4613175 (9251) smash

Več podobnih tem