» »

Industrijska konoplja, se splača?

Industrijska konoplja, se splača?

mirch ::

Imam na voljo nekaj viška zemlje (cca. 100a) in sem razmišljal če bi zemljo "oplemenitil" z industrijsko konopljo.

Na spletu sem našel nekaj povezav in tudi projektno delo na to temo, vendar me zanima kakšni so dejanski zasluški na tem področju in dejansko potrebno delo, ter potrebna mehanizacija? Ima kdo izkušnje s omenjeno rastlino?

Kolikor mi je tudi znano, omenjena rastlina ne vsebuje toliko THC-ja, da bi bila zanimiva za naključne ljudi, ali pač? :)

Gwanaroth ::

Ti povem iz prve roke.. mi smo letos posejali 2ha Fedore, je zrasla 2.5 metra visoko, polna semen, stebla odlična-za vlakna, a na koncu je nismo uspeli požeti, saj nismo nikjer našli kombajna, z navadnim žitnim pa ne gre, ker so stebla previsoka in premočna.

100 arov boste želi na roke par dni, pridelka bo zate in za žlahto. Za gojenje rabiš dovoljenje od ministrstva, načeloma dobi vsak, vendar je nek cenzus glede velikosti zemljišča, ki ga imaš namen posejati.. pozanimaj se, lani mislim, da je bilo ravno 100 arov minimum.

Če te še kaj zanima, mi piši ZS, ali pa pogooglaj za zadrugo Konopko, saj so oni vodilni na področju ind. konoplje v SLO.

THC-ja pa je imela naša 0.12%, vemo iz uradnih evidenc, saj smo imeli inšpekcijo na njivi ;)

To je bila pa naša:

Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

http://traktor.mojforum.si/traktor-abou...

Boš več zvedu, kot tule kse bodo itak skregal.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

iDare ::

hhahahah noraguta - zmagovaln komentar!!! :)

Bud_Bundy ::

noraguta bravo, bravo... ta forum je dober za tehnične stvari, pri ostalih temah res hitro zaide v neke čudne vode....

mirch ::

Hvala vam za vse informacije! :)

Tarzan ::

@Gwanaroth

Bemti, če pa toli ni namizja vredno pa res ne vem. Me pa zanima kakšne arome so sredi takega polja, verjetno po treh vdihih ne hodiš več naravnost. :))

PS: šele pred kratkim sem videl kako dejansko diši tudi industrijska konoplja, sem vedno mislil, da tista industrijska je pa "na suho". Fascinantna rastlina, drugače. :)

Unknown_001 ::

Bud_Bundy je izjavil:

ta forum je dober za tehnične stvari, pri ostalih temah res hitro zaide v neke čudne vode....


Pa še to včasih kompletno zataji, ko se nekateri skoraj pobijejo med sabo ker ma boljši napajalc.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zastrupitev z THCjem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31678422 (69660) Okapi
»

So jedilna konopljina semena plodna?

Oddelek: Loža
81908 (1656) mojca
»

posedovanje marihuane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13545967 (41501) Phantomeye
»

Olje konoplje - kje kupiti v Sloveniji? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15064157 (53493) bosmla

Več podobnih tem