» »

DIY domači videonadzor ki se vklopi z RFID čipom

DIY domači videonadzor ki se vklopi z RFID čipom

Andruxa ::

Zdravo,
zanima me, kaj bi bila najcenejša varianta, da bi vzpostavil domači video nadzor iz 5 IP kamer z detekcijo gibanja, ki ga aktiviram na enostaven način, npr. da prislonim RFID čip (opcijsko še senzor vlage, dima, kaj podobnega).

Za elegantno rešitev sem gledal Z-Wave npr. z Vera kontrolerjem, ampak je drag tako sam kontroler kot tudi napravice. Poleg tega že imam različne IP kamere, ki so pač takšne kot so, vsaka zase je svoj web serverček poln bugov in edina kontrola nad kamero je napajanje. Bi pa lahko v mesh vključil senzorje za vlago, ključavnico ipd kar bi bilo kjut zato me tudi matra z-wave. Vseeno se mi zdi malo predrago.

Poceni in grda varianta bi bila nek RFID switch, ki preprosto izklopi napajanje namenskemu routerju, tako da IP kamere izgubijo vezo z mrežo in posledično s FTP serverjem, kamor hranijo posnetke.

Ima kdo kakšno dobro idejo za kaj vmesnega, morda ceneje kot #1 in elegantneje kot #2?
Lp, A

SaXsIm ::

Hej,

malce neumestno vprašanje, ampak kakšno korist imaš od videonadzora z detekcijo gibanja, ki ne deluje 24/7?
SaXsIm

Andruxa ::

vklop, ko me ni doma
Lp, A

Andruxa ::

btw ima kdo kakšno priporočilo za z-wave usb stick?
Lp, A

FX6300B ::

SaXsIm je izjavil:

Hej,

malce neumestno vprašanje, ampak kakšno korist imaš od videonadzora z detekcijo gibanja, ki ne deluje 24/7?


vbistvu ima, video posnetki zavzamejo manj prostora :D
May the force be with you!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem za audio-video nadzor prostora

Oddelek: Kaj kupiti
51504 (932) Oldi
»

kamera ki se poveze na wifi z moznostjo gledanja na gsm

Oddelek: Kaj kupiti
289668 (4405) dc10
»

nadzorna kamera

Oddelek: Pomoč in nasveti
51512 (1302) gunserman
»

nadzorne video-kamere

Oddelek: Kaj kupiti
226573 (5987) [D]emon
»

Program za "Motion detection"

Oddelek: Programska oprema
102133 (1844) BIG_Yack

Več podobnih tem