» »

nadzorne video-kamere

nadzorne video-kamere

kastelc12 ::

Pozdravljeni
Zaradi številnih ulomov želimo postaviti kamere ki bi snemale okolico hiše.Ker sem sam malo bolj neveden na tem področju me zanima kaj bi poleg žičnih kamer še potreboval. Kamero bi vezal na računalnik na katerem bi se posnetki shranjevali+če bi se dalo videoposnetke spremljati tudi na pametnem telefonu
lp.

Er333 ::

Tole bo tudi mene zanimalo. Upam da se kdo opogumi in odgovori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

kihc ::

Namesto da boš posnetke shranjeval na računalniku, si rajši omisli tole tole.
x

kastelc12 ::

malo sem brskal po internetu in sem našel tale dvr snemalnik http://www.digitshop.si/izdelek_DVR-SNE... zanima me če ima kdo izkušnje z takimi snemalniki.

mat3 ::

Taki snemalniki so za osnovne potrebe v redu. Za bolj napredno stvar na klasičnem PC-ju pa priporočam kartico GeoVision s pripadajočim softwerjem. Bistvo takega snemanja je detekcija gibanja, saj je drugače zelo zamudno najti kaj uporabnega v posnetku.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Ribič ::

Lahko kdo priporoča kakšno firmo oz. kakšne vrste kamer so kvalitetne za video nadzor? Mogoče Foscam? Axis? Verjetno je res boljše izbrati tiste z širokim kotom snemanja, pa tudi z IR osvetljavo za nočni video nadzor. Najberž bi bilo tudi dobro, da ima kamera čim več megapikslov.

kiFni ::

A ima kdo izkušnje s tole iz hoferja. Resolucija je res bolj slaba, ampak za nadzor kakega prostora, da vidiš kdo not hodi ali vhodnih vrat.

Zanima me resno mnenje, ne to, da se tehnična roba ne kupuje kjer prodajajo salame. cena ni slaba?

lesi ::

Za kak info pm glede videonadzora..

Vuli ::

kiFni je izjavil:

A ima kdo izkušnje s tole iz hoferja. Resolucija je res bolj slaba, ampak za nadzor kakega prostora, da vidiš kdo not hodi ali vhodnih vrat.

Zanima me resno mnenje, ne to, da se tehnična roba ne kupuje kjer prodajajo salame. cena ni slaba?

na ebayu dobiš za ta denar sigurno boljše zunanje-Wifi kamere.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

lesi ::

Glede kamer, cisto odvisno ali rabis videti cim vec (siroko, leca 3,6mm) v tem primeru bos videl nekako 80 stopinj videl bos kaj se dogaja, ne bos pa prepoznal obrazov ali bi rad videl ozko priblizano sliko (manjsi vidni kot nad 3,6mm vec mm vecji zoom manjsi vidni kot). Glede IR dobro je da ga ima kamera, ampak je bolje da se nastima kak reflektor za snemanje ponoci(ir ti bo privabljav insekte in bos imel polno posnetkov pajkov, vesc, pajcevin...). Kamere imajo vecinoma vse Sony oz. Sharp ccd čip (glej oznako nad 420tv-lines). tako, da vseno ce kupis preko ebay od kitajcev samo odvisno v kak ohisje so ta cip spravili (ce tesni). Snemanje lahko kupis Geovision kartico in placas premozenje,sam pa imam pa neko kitajsko 200fps 8 kanalno kartico, ki mi odlicno sluzi ze 5 let (ebay 100EUR).
Aja pa glede kartic snemalnikov... 1 kamera naj bi mela 25fps tako, da 8 kanalne kartice s 25fps ne kupvat ker razdeli teh 25fps na vseh 8 kamer (pri snemanju vsaka dobi 3fps negledljivo )minimum 12,5 fps na kamero, najbolje 25
Za kako slo trgovino PM, da ne delam reklam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lesi ()

lesi ::

kastelc12 je izjavil:

malo sem brskal po internetu in sem našel tale dvr snemalnik http://www.digitshop.si/izdelek_DVR-SNE... zanima me če ima kdo izkušnje z takimi snemalniki.


Snemalniki so ok, samo štorasti za pregledovanje posnetkov(ni ga cez misko). Testeral sem tega: http://www.digitclik.it/catalogo/videos... stabilen a štorast samo se navadis:) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lesi ()

mat3 ::

lesi je izjavil:

Snemanje lahko kupis Geovision kartico in placas premozenje,sam pa imam pa neko kitajsko 200fps 8 kanalno kartico, ki mi odlicno sluzi ze 5 let (ebay 100EUR).

Kaj pa glede softwera (detekcija gibanja itd.)? Pri kitajcih je to največji problem, kartice že delajo... Poleg tega za okol 100 EUR dobiš že rabljene Geovision.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3 ()

mat xxl ::

kiFni je izjavil:

A ima kdo izkušnje s tole iz hoferja. Resolucija je res bolj slaba, ampak za nadzor kakega prostora, da vidiš kdo not hodi ali vhodnih vrat.

Zanima me resno mnenje, ne to, da se tehnična roba ne kupuje kjer prodajajo salame. cena ni slaba?


Tole imam jaz, bolj kot za igračko.... za resno uporabo pa je resolucija pre slaba....

lesi ::

mat3 je izjavil:

lesi je izjavil:

Snemanje lahko kupis Geovision kartico in placas premozenje,sam pa imam pa neko kitajsko 200fps 8 kanalno kartico, ki mi odlicno sluzi ze 5 let (ebay 100EUR).

Kaj pa glede softwera (detekcija gibanja itd.)? Pri kitajcih je to največji problem, kartice že delajo... Poleg tega za okol 100 EUR dobiš že rabljene Geovision.

Ja 100e 25 fps 8 kanalno (dobis tudi kitajsko kopijo ...) drugace je Geovision TOP za videonadzor samo draga je zelo... Vse te kartice in snemalniki uporabljajo software (tud geovision)za detekcijo gibanja, cez sliko naredi mrezo, uporabnik oznaci v katerem delu slike naj zaznava gibanje in snema ko se slika spremeni. Lahko pa namontiras detektorje gibanja (spet dodaten kabel), seveda z dvojnim delovanjem(da ne zaznava premike lazje od 25kg razne ptice, macke, pse...(cca.40e komad). Drugace moja kartica je od "proizvajalca" http://www.witson.com/ ok support.
Sej itaq si 90% ze naredu ce das gor lazne kamere, pa kak lazno sireno od alarma :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lesi ()

urbecar ::

Če želiš varovanje si raje omisli alarm kot pa videonadzor. Preventiva je boljša kot kurativa in s pomočjo videonadzora je možnost ulova tatu dokaj majhna. Sploh če niso tatovi eni kekci.

Skratka, videonadzor kot dopolnilo alarmu ja. Kot samostojno varovanje pred vlomom pa je precej vprašljivo.

Problemi uporabe samo videonadzora za namen varovanja:
-obhod samega videonadzora (maske na obrazu, zamenjana/odstranjena registrska tablica vozila, preslaba kvaliteta/ločljivost slike, kamera nima nočnega načina, ...)
-varovanje samih posnetkov. Če tat opazi kamere in sam snemalnik ni dobro (fizično) zaščiten ti ukradejo še snemalnik ali pa ga samo uničijo
-na simuliranje senzorja gibanja preko kamere + snemalnika lahko pozabiš. Število lažnih alarmov je preveliko, če niso za to res idealni pogoji.

lesi ::

Ja sej z 500gb diskom mas cca. 2-3 tedne arhiva, ko pregledujes posnetke das lepo 8,16x hitrostpredvajanja pa pregledas :) Drugace pa ja alarm + videonadzor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lesi ()

mat xxl ::

lesi je izjavil:

mat3 je izjavil:

lesi je izjavil:

Snemanje lahko kupis Geovision kartico in placas premozenje,sam pa imam pa neko kitajsko 200fps 8 kanalno kartico, ki mi odlicno sluzi ze 5 let (ebay 100EUR).

Kaj pa glede softwera (detekcija gibanja itd.)? Pri kitajcih je to največji problem, kartice že delajo... Poleg tega za okol 100 EUR dobiš že rabljene Geovision.


Sej itaq si 90% ze naredu ce das gor lazne kamere, pa kak lazno sireno od alarma :)


Ne vem, če to res drži, lahko je tudi obratno in jih s tem še privabiš, ker ja kamere ima nekdo, ki nekaj vrednega varuje, torej se splača vlomiti ........

[D]emon ::

Predvsem moras poskrbeti, da bos snemal samo svoje zemljisce oziroma pridobil soglasje lastnikov drugih zemljisc, ako ne mores kamere postaviti tako, da le-teh ne bi snemale.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Apple ::

Pozabite na Synology, ker so predrage licence za kamere... Meni so 3 kamere kurle vsaka po 30% CPUja... Tako da sem moral razmisliti o namenski napravi za video nadzor...
LP, Apple

lesi ::

[D]emon je izjavil:

Predvsem moras poskrbeti, da bos snemal samo svoje zemljisce oziroma pridobil soglasje lastnikov drugih zemljisc, ako ne mores kamere postaviti tako, da le-teh ne bi snemale.


To je res... Res pa, da brez naloga nobeden ne sme v tvoje bivalne prostore:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lesi ()

[D]emon ::

Ampak za snemanje posestva, ki ni tvoje, moras imeti privolitev lastnika. V nasprotnem primeru se lahko nadejas konkretnih pravnih posledic.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Apple ::

Dokler posnetkov ne objavljaš na internetu ali kako drugače javno, ali jih prikazuješ še kakšnemu drugemu, mislim, da se nimaš česa bati...
LP, Apple

[D]emon ::

1. odst. 7. člena ZVOP-1 določa, da se ta zakon (torej ZVOP-1) ne uporablja za obdelavo osebnih podatkov, ki jo izvajajo posamezniki izključno za osebno uporabo, družinsko življenje ali za druge domače potrebe. V primeru, ko gre samo za nadzor nad posestjo posameznika (npr. stanovanjsko hišo, gospodarskim poslopjem in zasebno parcelo), Informacijski pooblaščenec ne vidi razlogov, da bi takšnemu izvajalcu videonadzor preprečevali oziroma prepovedovali uvedbo videonadzora. Kamere pa nikakor ne smejo biti usmerjene na del dvorišča, kjer se gibljejo tudi drugi oz. po katerem ima služnost za prevoz tudi sosed. Če upravljavec brez dovoljenja in njihove vednosti snema tudi druge ljudi na zemljišču, ki je obremenjeno s služnostjo ali izven meja svojih nepremičnin, je lahko za svoja dejanja tudi kazensko odgovoren. Posameznik lahko po 134. členu Obligacijskega zakonika (Uradni list RS, št. 83/01) tudi vloži tožbo na sodišče, ki lahko odredi prenehanje dejanja (videonadzora), s katerim se krši nedotakljivost človekove osebnosti, osebnega in družinskega življenja ali kakšna druga osebnostna pravica. Predvidene so tudi denarne kazni. Podobna je tudi določba 149. člena Kazenskega zakonika (Uradni list RS, št. 95/04), ki določa, da se, kdor neupravičeno slikovno snema ali naredi slikovni posnetek drugega ali njegovih prostorov brez njegove privolitve in s tem občutno poseže v njegovo zasebnost, kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.


Kopirano iz https://www.ip-rs.si/fileadmin/user_upl...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Videonadzor kako in kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5012841 (9192) starfotr
»

NVR za IP kamere

Oddelek: Pomoč in nasveti
71149 (898) d4vid
»

Nadzorna kamera

Oddelek: Zvok in slika
103297 (2601) lukamarti
»

Audio/Video nadzor

Oddelek: Zvok in slika
61121 (1031) dt1988

Videonadzor na računalniku

Oddelek: Kaj kupiti
467378 (5816) Brane2

Več podobnih tem