» »

email strežnik?

email strežnik?

rap3r ::

Uprašanje je sledeče. Ker sm čist obupal nad email.si in se odločam kje bi se lahko prijavu za nov email naslov, se mi je porodila še tale misel.
Kaj bi blo če bi naredil sam svoj email server. Mam 24ur dostop do interneta, in tudi računalnik je ponavad skoz pržgan (če dela:D ).
Predusem me zanima to ker program bi omogoču to da bi če bi mi nekdo poslal mail na nevem rap3r@rap3r.si da bi jz ta mail tudi dobil na svoj racunalnik? Recimo da se to da, nasledn problem je ta da kaj se zgodi z mailom, ki bi biu poslan medtem ko bi biu moj racunalnik ugasnen, ali internet nedelujoč.
Prosim samo resne odgovore in unaprej hvala za pomoč
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

mirage ::

Če bi imel računalnik ugasnjen, maila nebi dobil.
Da se pa postovit server.

rap3r ::

Tud pol ko prižgem računalnik nebom dobu unga maila k je biu poslan medtem ko je biu server down?
Pa prosm povej mi način kako v XPjih postavt strežnik tak.
Nebi v SUSE.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

darh ::

prvič -- rap3r.si domene ne boš dobu.. rabiš reg. firmo z imenom rap3r. (zaenkrat je še taka politika)

drugič -- poišči kak poceni hostig samo za domeno & email, zihr kdo kej ponuja, al pa probej kakim webhosting firmam poslat vprašanje če bi oni tebi hostal samo par mega diskspejsa za email.
Po moje je bolje, da postaviš na en server z spodobno linijo, ki je resnično 24/7 up.
Excuses are useless! Results are priceless!

rap3r ::

Aha štekam se prav če ne dobim domene rap3r.si, a lahko pol kero obstoječo uporabm?
Se pravi kaj mi predlagaš, fora je v tem da bom meu sam jz na mojmu strežniku naslov pa še mogoče kkšn prjatu.
Rd bi zadevo laufu na XP proffesional. In nebi meu rd posebi prov še ene mašine za strežnik...
Je pol sploh kkšna možnost?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Pa še to če ni možnosti.
Kerga ponudnika maila mi priporočate, podobno kot email.si ker je res dobr in zaston sam jebe jih zdele to da nedela;((
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

|CyGNUS-x ::

Kdo pa ti bo scripte sprogramiral?? Če ne znaš php odlično bo to tako drago pršlo,....

>:D >:D
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

rap3r ::

Ne to nisi prov skapiru.
Nebo nikakršnga spletnega portala za dostop.
Dpstppu bom lahko samo prek strežnika samega se prav samo na mojmu racunalniku.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

|CyGNUS-x ::

aja. To misliš ... Potem sem pa res malo nariobe razumel
:8) :8)

Cokolesnik ::

Spet razprava o tem, kaj uporabljati namesto email.si, ki ocitno ne deluje marsikomu dobro. Moje mnenje v tej temi, kjer podajam svojo resitev.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

b ::

Jah ste hecni. A vi mislite, da e-mail ni bil tko zasnovan da ce je ena masina nekaj casa dol, da se tisti mail hrani kje drugje? Ni glih tko :-), ampak ne bom sel v detajle, ker niti ni potrebno.

1. stvar: domena. Kupis ali dobis nekje eno domeno, pac tako kot ti pase. Postavis na _zanesljive_ DNS streznike, po moznosti pri kaksnem dobrem ISP-ju ali hosting providerju. Pri tistem, za katerega ne bom delal reklame, pride to par sto tolarjev na leto. Za razliko od mail serverja mora DNS res ves cas delat, zato je dobro zadevo postavit na vec DNS streznikov (itak vsaj 2, ampak bolje vec), na razlicnih omrezjih (ce postavljas v Sloveniji naj imajo razlicne upstreame v tujini).

2. stvar: mail server. Tu ti kaj dosti ne morem pomagat, ker o Windows ne vem prakticno nic, ti bo moral svetovat kdo drug. Verjetno se da v redu delat z Mercury-jem (isti avtor kot Pegasus Mail). Dandanes moras pazit na to, da tvoj server ne bo open relay, ter da bos lahko filtriral spam iz incoming poste.

In da ne kompliciras: kaj dosti vec kot 5000 SIT/leto te hosting maila pri ISP-ju ne bo prisel. Pa se odvisen ne bos od delovanja tvoje linije ter ne bo ti potrebno skrbeti za mail server. Po mojem se splaca. Jaz sicer mam v ta namen s prijatelji postavljen server na kolokaciji, ampak to zato, ker ga uporabljamo se za druge stvari, ne samo za mail.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trenutni TOP e-maili (po zanesljivosti)

Oddelek: Omrežja in internet
323014 (1948) ;-)
»

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14012924 (10401) Bakunin
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316466 (16466) Bakunin
»

Email.si in izgubljeni maili

Oddelek: Omrežja in internet
151346 (1137) Bakunin
»

Email in password

Oddelek: Omrežja in internet
7732 (652) rap3r

Več podobnih tem