» »

Apple sklenil najuspešnejše leto v zgodovini

1
2
»

zeleni ::

Pri zenbook imas izbire kolikor zelis. Lahko imas touch screen, 4K, osvetljeno tipkovnico.

Ja ok. To da apple tiska najboljse procesorje in najhitrejse diske pa itak vsi vemo.
128GB v Proju je tudi vec kot 256GB v asusu.

Pa asus je lazji, samo to verjetno samo na tehtnici v resnici pa ni.
Asus ima dedicated graficno ampak Intel poseka Nvidio v grafiki kadarkoli, kjerkoli.

In Asus pricakuje skoraj toliko denarja za tisti svoj klump kot kosta PRO :)

martincek1 ::

Kaj bi rad povedal? Sem samo obrazložil, da za manj kot 1300€ ne dobiš boljšega računalnika kot je Macbook Pro. Kot primer si dal cenejšega Asusa, ki je tudi slabši. Razen če si mislil predlagat Asusa za 2000€?

zeleni ::

Kot sem napisal, bo moral specificirati kaj pravzaprav zeli.

Ali je res slabsi?
Pri asusu ima veliko izbire. Konkretni asus ima vendarle i7, imas 2x vecji disk, ima loceno graficno je lazji in je vseeno cenejsi. Ima pa "samo" HD locljivost.

Ce ima zeljo po 128GB disku, i5 in ultrahd mora malo pogledati kaka je cena. Izbire je pac veliko. Ne vem kaj rabi. Vsaj disk lahko tudi downgradea, ce nimajo 128GB verzije.

zeleni ::

Tu mu bos ti mogoce lahko vec povedal. Ali je mozen naknaden upgrade rama pri macbook pro z retina?
Kakor sem slisal razlagati kolega ne more upgradeati z 8GB, ker naj bi bilo vse prilotano.

Zenbook naj bi imel prazen slot.

qubit ::

Mac book pro:

display: Retina display: 13.3-inch (diagonal) LED-backlit display with IPS technology; 2560- by-1600 resolution at 227 pixels per inch
procesor: Intel Core i5 5287U
memory: 8GB of 1866MHz LPDDR3 onboard memory
storage: 128GB PCIe-based flash storage
graphics: Intel Iris Graphics 6100
price: $1299
macbook pro specs
link od procesorja, ker na nijhovi strani ne piše

ASUS Zenbook UX303UA:
display: 13.3 inches IPS LED backlit display, 1920 by 1080 resolution, Touchscreen
procesor: Intel Core i5-6200U
memory: 8 GB DDR3
storage: 256 GB SSD
graphics: Integrated Intel® HD Graphics 520
price: $899

amazon - ASUS Zenbook UX303UA
ASUS Zenbook UX303UA specs

ASUS Zenbook UX303UB:
display: 13.3 inches IPS Quad HD+ display, 3200 by 1800 resolution, Touchscreen
procesor: Intel Core i7-6500U
memory: 12 GB DDR3
storage: 512 GB SSD
graphics: Nvidia GT940M 2GB
price: $1253
amazon - ASUS Zenbook UX303UB

Se pravi podobne specifikacije ponuja asus za 400$ manj. Se pravi ali je ohišje in logo od apple-a vredno dodatnih 400$ ali pa tisti, ki kupijo preplačajo izdelek. Nimam nič proti apple izdelkom ampak proti ljudem, ki na vsak način hočejo upravičit višjo ceno, namesto da bi priznali, da je edina dodatna vrednost apple-a status, ki ti ga prinese v prisotnosti plitvih ljudi.

CoolBits ::

Zakaj pri asusu nikjer ne pise koliko zdrzi baterija? Osvetljena tipkovnica? Touchpad?

qubit ::

CoolBits je izjavil:

Zakaj pri asusu nikjer ne pise koliko zdrzi baterija? Osvetljena tipkovnica? Touchpad?


Piše ti kakšno kapaciteto ima baterija, kar je dosti bolj natančen podatek, kot pa koliko časa zdrži na umetnih benchmark-ih na x operacijskem sistemu pod pogoji, ki jih v realnem življenju nikoli neboš dosegel. Iz amazon strani - Touchscreen, Backlit keyboard, Touchpad pa vidiš iz slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qubit ()

CoolBits ::

Ja 75W/h (10h uporabe) mac vs 50W/h (5h uporabe) asus... s tem da je osx precej manj požrešen. Trackpad pa na nobenem win sistemu ne dela niti približno. Touchscreen... zakaj že?
Pa še mac precej manj zgublja na vrednosti z leti...
Mene ne prepriča pač.

qubit ::

Na vsaki laptop lahko daš osx. Pa če ti baterija največ pomeni potem iščeš laptop z najboljšo baterijo. Na trgu je ogromono laptopov če odkljukaš filer apple only. Laptop, ki sem ga dal za primer je imel podobne specifikacije in ne istih ponekod je boljši, ponekod slabši cena pa je še vedno 400$ nižja.

sortirano po bateriji

MrStein ::

Če to štejemo za "podobno", potem lahko zraven daš tudi Hoferjevega za še pol manj cene in potem zmaga s ceno.
Še tisti dražji Asus nima hitrejšega CPU-ja od meka.
Torej slabši procesor, slabši ekran (pa ne pozabimo, da je zraven števila pik še precej drugih lastnosti), večji a počasnejši SSD, krajše trajanje baterije... ja, ful "podobno". Kot jabolko in hruška (oboje sta sadeža).

Sicer je za nakupe tema: Kateri prenosnik?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

HPME je izjavil:


Če je IBM želel "Unix-like" OS bi lahko začel uporabljati Linux in kupil računalnike, ki so veliko ceneješi od Applovih računalnikov. Njihove interne aplikacije verjetno delujejo na Linux-ih.

Pa naštej katere cenejše in enako kvalitetne/robustne računalnike bi lahko kupil. Sploh če primerjaš s Thinkpad serijo.

IBM že uporablja Linux. Open Client Linux. In interne aplikacije ne delujejo na Linuxu. Samo glavne (LibreOffice, Lotus Notes). Zato zraven vsakega Linux laptopa gor dobiš še KVM z Windows 7. Da lahko laufaš tiste aplikacije, ki ne delajo v Notesu.

Linux se uporablja za kritične uporabnike. Ki delajo na področju varnosti. Pač interna politika. Vzdrževanje Linuxa pa tudi stane. Menda je to v dandanašnjih časih jasno vsakemu na Slo_Tech?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

iKst ::

Piše ti kakšno kapaciteto ima baterija, kar je dosti bolj natančen podatek, kot pa koliko časa zdrži na umetnih benchmark-ih na x operacijskem sistemu pod pogoji, ki jih v realnem življenju nikoli neboš dosegel.


Na testih Applovi laptopi redno dosegajo boljšo avtonomijo od obljubljene.

Kapaciteta sama po sebi pove zelo malo. Niti pri računalnikih z istim OS ne da dobre primerjave.

Laptop, ki sem ga dal za primer je imel podobne specifikacije in ne istih ponekod je boljši, ponekod slabši cena pa je še vedno 400$ nižja.


Pri lastnostih, ki so meni pomembne je ASUS povsod slabši od macbook aira, ki je 100 dolarjev dražji. Res ne razumem, kako lahko nekateri kupujejo predrag šrot od ASUSa, če je pa jasno, da meni najbolj ustreza Macbook.

qubit ::

Noben nebo omenil intergrirane grafične na mac booku ?
Kaj pa mogoče disk 128 GB nekam premalo za večino uporabnikov ?
Kaj pa draga doplačila za večji disk in low end nvidia grafično ?

Vse kaj sem jaz ispostavil je, da ima apple ogromne marže na svojih izdelkih in ker vsa podjetja, ki "izdelujejo" laptope v resnici samo izdelujejo ohišja v katerih se nahajajo komponente, ki jih niso oni izdelali ampak so jih kupili. Se pravi apple pač naredi eno konfiguracjo, ki je nekaterim idealna samo še vedno tu stoji dejstvo, da če bi drugo podjetje naredilo enako konfuguracjo bi bil laptop cenejši zaradi nižje marže.

Racionalno bi blo če bi si prvo spisal specifikacije, ki jih rabiš in nato iskal laptop, ki je najbližje tem specifikacijam za najnižjo ceno. Ampak glede na komentarje več kot očitno noben tega ne naredi, ampak gre na apple stran in pogleda, kateri laptop med njihovo zbirko mu najbolj odgovarja. Zato tudi ne pridemo do soglasja, ker bilo kateri laptop bi dal za primerjavo bi mi nekdo implicitno rekel to ni mac, ker specifikacije ki jih ima v glavi niso njegove ampak od appla.

Jaz sem zaključil v tej temi, denar je vaš delajte z njim kar hočete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qubit ()

Invictus ::

qubit je izjavil:

Noben nebo omenil intergrirane grafične na mac booku ?
Kaj pa mogoče disk 128 GB nekam premalo za večino uporabnikov ?
Kaj pa draga doplačila za večji disk in low end nvidia grafično ?

Ta doplačila so povsod draga ... Sploh če uporabiš PCIe SSD ... Apple pa pač zaračuna še par procentov več ... Ali pa tudi ne. različni vendorji zaračunavajo različno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrStein ::

Ja, še vedno nikjer primera izdelka drugega proizvajalca z nižjo maržo.
Sama natolcevanja.

Sploh, ker eno to trdijo leta, pa ves čas enega samega primera ne znajo pokazat.
Mogoče pa je le epl res najboljši.
Na koncu ga bom še kupil. :O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Invictus ::

Mene recimo moj izbor pride precej isto pri Applu ali Lenovu ali Dellu.

13 ali 15 colski Macbook Pro z 16 GB RAMa in 512 GB SSD pride cirka 2000 USD.

14 colski X1 carbon 3rd pride cirka tam, tam ...

15 colski Dell M3800 tud tam nekje ...

Neke velike razlike ravno ni.

Kaj bom kupil, bo odvisno od naslednje stranke ... Pa še kak osebni fetiš zraven ... jebi ga, črne škatle so še vedno najlepše ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

iKst ::

Racionalno bi blo če bi si prvo spisal specifikacije, ki jih rabiš in nato iskal laptop, ki je najbližje tem specifikacijam za najnižjo ceno.


Evo, da probamo. Moj 3. macbook air bo ta mesec star 2 leti in je zrel za menjavo. Nisem pristranski, z veseljem kupim windows mašino, če bo cenejša in bo izpolnjevala moje pogoje. Pravzaprav je trenutno najbolj verjeten kandidat Miscosoft Surface, ki je 200€ dražji od maca.

- Dober trackpad, pri katerem ne bom pogrešal miške. Zadnjih cca. 5 let sem miško vklopil izključno takrat, ko sem pognal kakšno igro.
- Dobra, osvetljena tipkovica.
- Obvezno silent delovanje. Pa ne tista varjanta, da je "ventilator čisto tih". Ventilator se ne sme sukati, razen takrat, ko je računalnik dalj časa pod obremenitvijo.
- Dober cca. 13" ekran v ustreznem form factorju primerljivem z macbook airom +-.
- "all day battery life". Recimo, minimalno 10 ur, da brez strahu zdrži čezoceanski let, ali vikend trip, brez, da sabo vlačiš polnilec.
- Spodobne zmogljivosti (brez raznih budget procesorjev)
- Magnetni konektor za napajanje, ki mi je že neštetokrat rešil računalnik.
- Trdno, kompaktno ohišje. Ni nujno, da je aluminij, ampak nobene cheap plastike.

MrStein ::

no comment je izjavil:

poweroff je izjavil:


Dejstvo je, da noben sistem ne dela 100%. Jaz se zelo dobro zavedam Linux problemov. Mi gre pa na živce, če se ljudje lažejo in se gredo fanboyevstvo.

Kdo je lagal v tej temi?

A je gospod že uspel povedati?
Ali je spet le trolal za sprostitev, ali kako že oni to imenujejo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Laganje je bilo, češ, da ne znam porihtati ene Mail App na Macu.

Ampak razumem - krivi smo neverni uporabniki, sveti Apple ni nikoli kriv. :D
sudo poweroff

MrStein ::

Ah, še en vernik. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

          ::

poweroff je izjavil:

Laganje je bilo, češ, da ne znam porihtati ene Mail App na Macu.

Ampak razumem - krivi smo neverni uporabniki, sveti Apple ni nikoli kriv. :D


Če, vsem širom sveta nekaj dela razen tistim ki jim ti uzdržuješ ne bi se tudi jaz sam vprašal kje je problem?

poweroff ::

Stvar je v tem, da NE dela. Ker na forumih se je več uporabnikov pritoževalo nad enakimi napakami.

Evo, najnovejša cvetka. Stranka ima Yosemite, gonilnike za dva mrežna printerja, vse dela tipi-topi.

Naredim nadgradnjo na El Capitan. Dela kot prej, a z majhno razliko. Ko dam tiskati, se odpre okno, ki hoče vpis admin gesla, spodaj ap gumb "Modify printer settings".

OK, vpišem. Naslednjič vpraša isto. In naslednjič spet. In spet.

Dokler ne odprem konzole in vpišem:

sudo dseditgroup -o edit -n /Local/Default -a mojuporabnik -t user _lpadmin


Potem zadeve začnejo delati. Jassno, uporabnik ni bil v printer admin skupini. Ampak zakaj hudiča El Capitan ni znal tega poštimati sam? Zakaj so stvari prej delale, po nadgradnji pa ne?

In ja, za točno take stvari vtipkat v konzolo mene firma plačuje. Ker sami tega ne znajo zrihtat. Saj ne rečem, dobro zame. Ampak ne me fopat, da Apple pa kar dela...
sudo poweroff

          ::

No vidiš v eni drugi temi en drug uporabnik na veliko oglašuje da je potrtebno vse softwere takoj nadgraditi na najnovejšo verzijo.

poweroff ::

Nisi odgovoril na vprašanje. Zakaj je tiskanje pod Yosemitom delalo normalno, pod El Capitanom pa je treba uporabnika ročno dodajati v lpadmin skupino?
sudo poweroff

Invictus ::

Ker se je nekdo v UNIX timu tako odločil. In seveda zajebal ... Vsaj malo ... Saj je preprosto, če veš kako UNIX deluje. In
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

no comment ::

Invictus je izjavil:

Ker se je nekdo v UNIX timu tako odločil. In seveda zajebal ... Vsaj malo ... Saj je preprosto, če veš kako UNIX deluje. In

Al pa se mu je zdelo, da ni pametno, da nadgradnja kar sama dodaja uporabnike v kar ene grupe... Razlogov je lahko več. Matthaijevo prepričanje, da Apple mora "kr delat" do konca svojih dni ne glede na to kaj administratorji/uporabniki uspejo naštrikat (in, ja, v OSX se da marsikaj naštrikat), je verjetno manj vredno od varnostnih pomislekov. Seveda lahko gre tudi samo za bug.

Me pa vseeno zanima kako je Matthai popatchal Mail. Kdaj je bil patch integriran v Mail? Vsekakor hvalevreden in ekspeditiven prispevek. Nekateri z ogromnimi inboxi nismo niti opazili, da nam vmes Mail ni delal.

poweroff ::

Hmm, zakaj je pa potem v Yosemitu tiskanje delalo? A potem je bil Yosemite ranljiv? >:D
sudo poweroff

noraguta ::

Apple ni znan po kompatibilnosti niti po podpori 3rd parti produktom. Oni definirajo zahteve, ne servisirajo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

no comment ::

poweroff je izjavil:

Hmm, zakaj je pa potem v Yosemitu tiskanje delalo? A potem je bil Yosemite ranljiv? >:D

Ja.

iKst ::

Jaz še vedno čakam, da mi kdo najde cenejšo alternativo Macbooku.

poweroff ::

no comment je izjavil:

poweroff je izjavil:

Hmm, zakaj je pa potem v Yosemitu tiskanje delalo? A potem je bil Yosemite ranljiv? >:D

Ja.

Ne.

Neeee!

NEEEEEE! Apple, najboljše po narezanem kruhu je imel ranljivost?
sudo poweroff

no comment ::

Jaaaaaa!!!!

Samo tvoj Ubuntu je nezlomljiv.

MrStein ::

iKst je izjavil:

Jaz še vedno čakam, da mi kdo najde cenejšo alternativo Macbooku.

---> Kateri prenosnik? (sem dodal relevantne zapise iz te teme)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

Imam neomejen LTE in na trenutni lokaciji dosegam 70/40, vendar, pozor, iOS 9.1 ne dovoli prenosa aplikacije, ki je večja od 100MB, ker moram obvezno na Wi-Fi.

Lahko na kak human način obidem to omejitev, ker Wi-Fi zelo redko uporabljam. Hvala!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

poweroff ::

To je še en primer velepametnega iOS-a. Razumem, zakaj je takšna omejitev koristna, ampak pričakoval bi, da bo uporabnik imel možnost informairano potrditi prenos velike datoteke preko mobilne povezave.

No ja, morda si pa samo zanič sistemec, kot pravijo nekateri v tej temi! Rešitev je ja popolnoma preprosta in na dlani:

Haha, problem solved!!!!

1.Greš v AppStore in označiš aplikacije, ki jih želiš posodobiti... iOS bo rekel, da ne more posodobiti appov večjih kot 100MB. Ikona na namizju bo kazala "waiting".
3. Počakaš, a se baterija izprazni.
3. Vključiš računalnik v elektriko in ga zaženeš...

... in prenos čudežno začne delovati.

https://discussions.apple.com/message/2...

Easy as pie, LOL! :))
sudo poweroff

no comment ::

Al pa zgolj restartaš device. Samo pravi administratorji se rajši stvari lotijo z macolo (kot pri printerjih)...

poweroff ::

Seveda, v 21. stoletju bomo restartali naprave če želimo uporabljati LTE...

Da bi pa olmighty Apple omogočil uporabniku izbiro oz. vse skupaj naredil malo manj butasto... pa ne.
sudo poweroff

Invictus ::

poweroff je izjavil:

Seveda, v 21. stoletju bomo restartali naprave če želimo uporabljati LTE...

Da bi pa olmighty Apple omogočil uporabniku izbiro oz. vse skupaj naredil malo manj butasto... pa ne.

V Ameriki je vsak zajeb tožba. Ko bo nekomu zaradi Appla prebilo mejo pri podatkih, tožba.

Zato se Apple lepo omeji, kot tudi ostale ameriške družbe. Saj nimajo neomejenega budžeta za odvetnike.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

Apple bi lahko od uporabnika zahteval, da vnese geslo in informirano potrdi, da hoče prenesti datoteko. Se pravi, dal bi mu možnost informiranega odločanja.

Tako pa kao ne omogoča prenosa... razen če vmes po nesreči rebootneš mašino. Takrat te pa nič ne obvesti o "spremembi politike". Ravno to je zrelo za tožbo...
sudo poweroff

Invictus ::

Prijavi ...

Mogoče te vzamejo v službo ... Čeprav plače tam niso bogve kaj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

no comment ::

poweroff je izjavil:

Ravno to je zrelo za tožbo...

Evo, A New Hope, da s tem končno crkne Apple. Tolk gorja kot je ta firma prinesla svetu (in slo-techu še posebej)...

Invictus ::

no comment je izjavil:


Evo, A New Hope, da s tem končno crkne Apple. Tolk gorja kot je ta firma prinesla svetu (in slo-techu še posebej)...

Predvsem Slo-techu. Toliko frustracij ker ne morejo/nočejo imeti Appla je težko doživet v resničnem življenju ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2811925 (9716) solatko
»

Applov dobiček padel, delnice prav tako

Oddelek: Novice / Rezultati
178255 (6788) aerie
»

Apple z visokim dobičkom, a nižjim od pričakovanj

Oddelek: Novice / Rezultati
165536 (4372) Invictus
»

Apple rekordno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6722746 (20631) nekikr

Več podobnih tem