» »

težava z radeon 9000

težava z radeon 9000

YdoIPonU ::

LP

Predvčerajšnjim sem si kupil Ati Radeona 9000 (ni pro različica) in sem opazil naslednje težave:
-V vseh igrah mi malo trese ekran, ko imam resolucijo manjšo od 1024X860!
Torej ko dam na 1024X860 je vse vredi!
-V windowsih mi včasih ko položim miško na eno sliko na slo techu pokaže vijolično modra oblika miške.Potem to ne zgine, dokler ne restartam.
Ali se komu sanja kaj bi lahko bilo, kajti prej mi je na geforcu 2 mx delalo vse čisto normalno!
Ali ima mogoče grafična kartica že sama po sebi takšno napako??
Ali pa bi moral nesti kartico nazaj??
Hvala lepa za odgovore!!
Aja pa še to---imam win me če Vam to tud kej pomen!
  • spremenil: YdoIPonU ()

ali3n ::

Hm.. nisi osamljen - mislim da nas je kar nekaj s problemi; očitno je serija 9000 (pro in nepro) polna hroščev; jaz imam probleme s Sapphire 9000 PRO; odločil sem se, da počakam še na naslednje gonilnike (3.5?) - če ne bo boljše gre v reklamacijo.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

goku :) ::

Z mojo je pa vse vredu zanimivo a ne. Imam r9000 pro.

c3R4R ::

@ali3n
Jst mam tud Sapphire 9000 pro, pa mi dela BP! Zanimivo... Drugač pa z novimi gonilniki ne boš dosegel ničesar boljšega... Trenutno najboljši driverji z R9000 so ATI CATALYST 3.0 (s temi driverji nimam problemov, pa še največ pik v 3d Marku 2k1 mi pokažejo:))
Vsi driverji, ki so 3.2, 3.4- koristijo samo Radeonkam, ki imajo podporo DirectX 9.0:\, čeprov so namenjeni tudi našim grafam. A se ti ne zdi, da je tko?

Žalostno vendar resnično..

:O
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

goku :) ::

Torje uveljavljaj garancijo dokler je še veljavno.

YdoIPonU ::

Ka pa če je tud od windowsov mal odvisn??
Kere winse mata vidva ko vama vredu dela??

c3R4R ::

Jst mam win XP professional SLO verzija.... ŠE sistem (v podpisu:D)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

goku :) ::

Tudi jst imam XP. Katere imaš ti, ki ti ne dela.

roCkY ::

Imam 9000 Pro. Prej sem imel GF2. Zadeva mi ni delala normalno dokler niso šli Win XP na novo na prazen HD. Mislim pa, da je bilo o tem v forumu že nekaj debate. Od gonilnikov pa se mi najbolj obnese prcej popljuvani 3.2. Igre so sicer bolj občasen gost sistema.

YdoIPonU ::

Ja jst sem mel win me, sedaj sem dal gor win 98. Tiste čudne artefakte sem sicer uštelu, tako da sem dal gor Logitechove gonilnike za miško. Vendar mi še kr ko je resolucija manjša od 1024X768 zajebava, tako da mi trese ekran. To se mi dogaja tudi ko recimo srfam po slo-techu, pa potegnem mal scroll dol, pa mi ekran migeta.
Ne vem kaj bi lahko bilo, upam da mi bo ratal uštelat.
Mogoče bi res še mogel poskusiti z XPji, vendar mi nekako igre dobro ne delajo v njih.

c3R4R ::

Mogoče bi res še mogel poskusiti z XPji, vendar mi nekako igre dobro ne delajo v njih.
Kolk maš sistemskega rama? Če ga maš 256 al pa manj je to malo premalo za "normalno" delovanje. Win XP so požrešni... Meni požrejo 130 MB rama, brez odprtih oken...
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

_Dejan_ ::

jst mam saphire r9000pro pa mi dela super mel pa sem XP 98 ME zdej mam pa 2000+sp3 tko da dela dobr na vseh operacijskih sistemih
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

YdoIPonU ::

Hja imam 352 rama. Sej pravim moti me samo to, da mi ekran trese...Sam rad bi zvedel ali se da to kako odpraviti, ali pa grem na reklamacijo!

goku :) ::

Če imaš možnost poizkusi v comp dati najprej kakšno drugo grafo. Drugače pa garancija!!

Ker moje mnenje je da z driverji ne boš nič naredu

YdoIPonU ::

Zdej sem ugotovil, da mi vse normalno dela le takrat, ko imam osveževalno frekvenco manjšo od 90Hz. Ampak čudno, kajti prej sem na geforcu 2MX lahko imel 100Hz. Ali kdo morda ve zakaj to??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tezave z Radeon 9000pro

Oddelek: Strojna oprema
121472 (1288) ali3n
»

Pregrevanje R9000 PRO HIS (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
914137 (2872) kuglvinkl
»

Grafična prosim nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
794430 (3407) C_maniak
»

Namestitev grafične RADEON 9000PRO

Oddelek: Pomoč in nasveti
191452 (1124) ali3n
»

Kdo lahko navija svojga R9000???

Oddelek: Navijanje
331812 (1269) Jackass

Več podobnih tem