» »

Odbojka

Odbojka

«
1
2 3

Okapi ::

A odbojke pa nihče ne gleda?

Gaius ::

Seveda jo :)

scipascapa ::

Zgleda, da zelo malo ljudi.

SaXsIm ::

Jaz jo gledam, pa mi je debata o odbojki na slo-techu povsem odveč.
SaXsIm

IL_DIAVOLO ::

Podpiram naše heroje, ampak gledam pa je ne...boring

perci ::

boring nikakor ni - sem pa preveč nervozen, tako da sem raje izklopil tv

Škoda in respect fantom. Ter selektorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

oo7 ::

Zakaj je pri vsaki ekipi en igralec, ki ima čisto drugačen dres kot njegova ekipa?

Yacked2 ::

oo7 je izjavil:

Zakaj je pri vsaki ekipi en igralec, ki ima čisto drugačen dres kot njegova ekipa?


Libero :) A v SŠ nisi nikol igrov odbojke :)
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

oo7 ::

Yacked2 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Zakaj je pri vsaki ekipi en igralec, ki ima čisto drugačen dres kot njegova ekipa?


Libero :) A v SŠ nisi nikol igrov odbojke :)



Ja včasih smo tudi odbojko igrali ampak tega z dresom pa res nisem vedel :)

perci ::

pa sej to z dresom za libera je novo, 20 let nazaj tega ni blo AFAIK

mogoče sem se malo nerodno izrazil - tut libera, kot ga danes poznamo, ni bilo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Ascendor ::

Sploh pa ne v srednji šoli, kjer se igra res osnovno odbojko.

Okapi ::

Ko sem jaz zadnjič igral odbojko na faksu, se je tudi točkovalo še čisto drugače.

O.

perci ::

jap, menjave se niso točkovale, seti pa so bili do 15

St235 ::

oo7 je izjavil:

Zakaj je pri vsaki ekipi en igralec, ki ima čisto drugačen dres kot njegova ekipa?


Pozicijo Libero (kot se imenuje) so na mednarodnih tekmovanjh uvedli mislil, da 1998. Ima pa drugačen dres predvse zato, da sodniki vidijo kaj dela:) Libero namreč ne sme igrat na žogo, ki je nadmrežo (torej zabijanja in bloki). Njegova primarna funkcija je sprejem žoge in igra v obrambi.

trnvpeti ::

http://biggestglobalsports.com/
odbojka je na 12.mestu, izredna konkurenca, na OI je zelo težko priti
verjetno je to najvecji uspeh ekipnega sporta v slo

IL_DIAVOLO ::

Ne ni...so se pa izenacili z rokometasi.

perci ::

odbojka je vseeno bolj svetoven šport kot rokomet - IMO je to večji uspeh

LuGi ::

gledanost pa porazna.

perci ::

tako kot rokomet

jype ::

Rokomet je porazen? :)

perci ::

shame on me, taka slovenština

SaXsIm ::

Kar se našega nacionalnega nivoja tiče, je rokomet drugi/tretji ekipni šport (moška konkurenca) v državi. Daleč pred odbojko. Je pa sigurno odbojka bolj priljubljena kot rekreativni šport.

Po drugi strani se strinjam s prej napisanim, odbojka je v svetovnem merilu precej bolj razširjena kot rokomet. Še vedno pa to ne pomeni, da so odbojkaši dosegli večji dosežek kot rokometaši (če prav je bilo rokometašem srebro precej lažje osvojiti na EP v Sloveniji). Je primerljiv, glede na konkurenco v Evropi, sigurno pa precej bolj odmeven glede na razširjenost odbojke v Sloveniji.
SaXsIm

Super Sonic ::

V Sloveniji je bilo v preteklosti premalo ljudi/igralcev, ki bi kvalitetno žoge zabijal, bodisi na prvi tempo/penal, iz druge linije ali kot klasični napad na višini +345cm. V tej trenutni reprezentanci so Gasparini (višina napadalnega udarca 348cm), Šket (višina napadalnega udarca 355cm), Urnaut (višina napadalnega udarca 345cm) povsem dovolj, da praktično ni obrambe na drugi strani. Sploh Gasparini, ki jim je konstantno tolkel čez trojni postavljen blok ali pa Urnaut, ki je šel eneparkrat čez trojni trojni blok po paralnem udarcu, čeprav ni imel višine, niti pozicije v zraku.

Naslednja stvar, ki je zelo pomembna je blok, tu me je malo skrbelo kako bo, ker Pajenk in Kozamernik pokrivata nekje do 335-340cm, ampak očitno je bilo dovolj.

To so nujne stvari, da si v svetnovni ligi in naša država v bistvu ni imela takih igralcev v preteklosti. Ko ti lahko trije prebijajo čez vsak blok na svetu, tvoj blok pa blokira 90% vsega na svetu, se ekipa lahko sprosti in potem tudi sprejem opravi svoje delo; pri podajah pa sploh nisem opazil kakšnih bistvenih napak. Ok, v finalu je bilo par grešk, ampak sicer pa ne.

Je pa odbojka pri nas "garbič" šport. Vsak, ki se v košarki ne dokaže, gre lahko igrat odbojko. Do te generacije, ki je očitno postavla standarde visoko in dejansko z nekim dobrim vodenjem je tole lahko svetovna špica.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

Še vedno pa to ne pomeni, da so odbojkaši dosegli večji dosežek kot rokometaši

Oprosti, samo to samo kmetavzarji med seboj primerjajo. To sploh ni pomembno, niti primerljivo.

Poskusi biti EU (pod)prvak v kateremkoli športu, praktično, vedno boš naletel na določeno vrsto profesionalizacije, kar bo od tebe zahtevalo trud, odrekanje, trening in vrhunskost. Psihična prepreka je ravno tako enaka; rokometaš ne vidi svojega prvenstva v finalu EU nič težje/lažjega, kot nogometaš.

Pri odbojki je pač ta stvar, da vsi, ki so premajhni/prenizki, odpadejo kot gumb od gat. Tko kot pri košarki: na višini 180cm je miljon konkurence, na 200cm višine je sto konkurence, na 220cm pa en, mogoče dva. in tendenca je - iti čim višje, zato verjemi je hudičevo zajebano pokrivat žoge od folka, ki ti tolče žoge na 350cm po 120km/h do 130 km/h in v ničemer nič lažje kot 60 minutni pretep pri rokometu s smolo v očesu, 90 minutni tek pri nogometu, kjer v povprečju nogometaš drži žogo manj kot 90s, ipd.

Vsi takšni dosežki zahtevajo vrhunskost.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

SaXsIm ::

Da ni pomembno, se strinjam. Da ni primerljivo, pač ne. Čemu so potem sploh organizirana tekmovanja na enakih nivojih?
SaXsIm

Super Sonic ::

Tekmovanja so zgodbice ljudi, da se zabavajo. To ni nič drugega. Izmišljena pravila, skozi katera potem človek napreduje sam po sebi in naša vrsta to opazuje, ter se smelo zabava. Včasih so se klal, dans se malo manj in šport je posledica fizične predstave o tem, kako naj bi zgledalo naše telo. To so tekmovanja.

In na neki točki si je nekdo izmislil EU prvenstvo in to se je vsem zdelo fajn. In vsi ostali športi so to kopiral, ker se je tudi njim zdel fajn. To so tekmovanja na enakih nivojih.

Kvaliteta pa? A bodo gledalci odgovorili na to vprašanje? Ne vem, zdi se da največ sapiensov zanima kako se brca žogo. Tapkanje in udarjanje nista tolk zanimiva.

Ampak sem prepričan, da bi vsi, ki primerjajo športe med seboj, s tem nehal, če bi jih recimo poslal na trening Poljske izbrane vrste v odbojki, kjer večine žog sploh ne bi videli, s tisto pa, ki bi jih zadela v telo, končal trening. In potem bi imeli vsi boljšo predstavo, kar je treba premagat, da si EU podprvak. Dat blok Leonelu Marshall Jr. ali pa okol obrnit Ronalda je verjetno enako težko. V bistvu bi rekel, da bi večina zemljanov prej obrnila Ronalda okol, kot dala blok Marshallu Jr - slednji je namreč eden redkih, ki žogo v odbojki tolče na 380cm in bi verjetno za večino predstavljal fizično omejitev.

Kot sem že rekel: igralci trenirajo cele dneve; vsak dan. In tekmujejo v svojem svetu. Odbojkarjev ne zanima nogomet, košarka, ipd., ampak se fokusirajo nase. In dosežt to raven je enako psihično težko, kot pri ostalih športih, kjer mora biti ekipa homogena. Pri odbojki je tako, da je psiha 3/4 vsega. Če fašeš blok prvič, drugič in tretjič, ne boš dobil več podaje. Treba je zamenjat rotacijo in najti nekoga, ki ga bo prebil. In našim je uspelo to iz vseh strani: levo/desno + penal + druga linija. Ko imaš tako širino tudi obramba nasprotnika pleše. Nekako tako kot da bi pri nogometu lahko zadel 6 nogometašev gol iz vseh pozicij.

In to ni kr neki. To moraš vadit, delat, garat in dobit pravo generacijo skupi. In to je zelo težko.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

kaj si hotel povedat?

Super Sonic ::

Vse se nanaša na večno tupasto diskusijo kaj je več vredno: EU prvak v košarki, odbojki, rokometu ali nogometu. Jaz mislim, da je vse enako težko, eni so pa prepričani, da je najtežje tam kjer je največ gledalcev in najlažje tam, kjer je najmanj gledalcev.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

trnvpeti ::

se ne strinjas, da je lazje priti na OI v rokometu, kot v odbojki?

Super Sonic ::

se ne strinjas, da je lazje priti na OI v rokometu, kot v odbojki?

Zakaj bi bilo to lažje?

A zato, ker so naši boljši/slabši?

Zakaj nisi napisal kje je lažje priti na OI: v rokometu ali nogometu? Odvisno od države, kajne?

Odbojkarski svet ima svojo logiko; to je vse. Sicer bo pa OI prvak v vseh športih približno enako dober. So kakšni sistemi slabi v kakšnih športih, ampak to nima veze s kvaliteto v športu.

ps
Na olimpijske bodo odbojkaši že prišli; če bodo takole igral - tudi tle ni dvoma.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

zato ker je vecja konkurenca, to ni dovolj dober razlog?

SaXsIm ::

Super Sonic je izjavil:

Tekmovanja so zgodbice ljudi, da se zabavajo. To ni nič drugega. Izmišljena pravila, skozi katera potem človek napreduje sam po sebi in naša vrsta to opazuje, ter se smelo zabava. Včasih so se klal, dans se malo manj in šport je posledica fizične predstave o tem, kako naj bi zgledalo naše telo. To so tekmovanja.

In na neki točki si je nekdo izmislil EU prvenstvo in to se je vsem zdelo fajn. In vsi ostali športi so to kopiral, ker se je tudi njim zdel fajn. To so tekmovanja na enakih nivojih.

Kvaliteta pa? A bodo gledalci odgovorili na to vprašanje? Ne vem, zdi se da največ sapiensov zanima kako se brca žogo. Tapkanje in udarjanje nista tolk zanimiva.

Ampak sem prepričan, da bi vsi, ki primerjajo športe med seboj, s tem nehal, če bi jih recimo poslal na trening Poljske izbrane vrste v odbojki, kjer večine žog sploh ne bi videli, s tisto pa, ki bi jih zadela v telo, končal trening. In potem bi imeli vsi boljšo predstavo, kar je treba premagat, da si EU podprvak. Dat blok Leonelu Marshall Jr. ali pa okol obrnit Ronalda je verjetno enako težko. V bistvu bi rekel, da bi večina zemljanov prej obrnila Ronalda okol, kot dala blok Marshallu Jr - slednji je namreč eden redkih, ki žogo v odbojki tolče na 380cm in bi verjetno za večino predstavljal fizično omejitev.

Kot sem že rekel: igralci trenirajo cele dneve; vsak dan. In tekmujejo v svojem svetu. Odbojkarjev ne zanima nogomet, košarka, ipd., ampak se fokusirajo nase. In dosežt to raven je enako psihično težko, kot pri ostalih športih, kjer mora biti ekipa homogena. Pri odbojki je tako, da je psiha 3/4 vsega. Če fašeš blok prvič, drugič in tretjič, ne boš dobil več podaje. Treba je zamenjat rotacijo in najti nekoga, ki ga bo prebil. In našim je uspelo to iz vseh strani: levo/desno + penal + druga linija. Ko imaš tako širino tudi obramba nasprotnika pleše. Nekako tako kot da bi pri nogometu lahko zadel 6 nogometašev gol iz vseh pozicij.

In to ni kr neki. To moraš vadit, delat, garat in dobit pravo generacijo skupi. In to je zelo težko.


Kar si napisal, se da napisat za vsakega od naštetih športov. Ti garantiram, da če bi dobil žogo v glavo od Miladina Kozline, bi zaključil povsem enako, kot v tvojem primeru.

Nihče ne pravi, da naši odbojkaši niso dobri, da jim ne privoščimo uspeha ali da na njih nismo ponosni. Če pa imaš ti poseben afekt za odbojko, dobro za tebe, ni pa prav nobene potrebe po tem, da žališ ljubitelje ostalih športov. In dejstvo je, da smo se Slovenci kot navijači povsem primerljivo odrezali pri vseh športih, ko bili so obeti za vrhunske rezultate. Tudi pri odbojki, ki je drugače v Sloveniji med manj spremljanimi ekipnimi športi. Kar kaže na to, da smo sposobni ceniti odrekanja športnikov, o katerih ti govoriš.
SaXsIm

BlaY0 ::

Super Sonic je izjavil:


Na olimpijske bodo odbojkaši že prišli; če bodo takole igral - tudi tle ni dvoma.

V Rio ne, za Tokijo bodo pa tile večinoma že prestari. Ali pa tudi ne.

Super Sonic ::

Ti garantiram, da če bi dobil žogo v glavo od Miladina Kozline, bi zaključil povsem enako, kot v tvojem primeru.

Ta argument je absolutno dober in govori za to, da so vsi profesionalni športni enako težki. Kar je pa kontra od tvojega razmišljanja.

Če pa imaš ti poseben afekt za odbojko, dobro za tebe, ni pa prav nobene potrebe po tem, da žališ ljubitelje ostalih športov.

To ni nobena žalitev če rečem, da so vsi skupinski in individualni športi na vrhunskem nivoju enako zahtevni.

zato ker je vecja konkurenca, to ni dovolj dober razlog?

O kakšni večji konkurenci ti govoriš? Misliš bazenu mladih, ki izločajo, da pridejo ven najboljši? Ja, ok, morda je zaradi tega sam nogomet malo višje kot bi sicer bil kot šport/sam po sebi. Ampak popolnoma dovolj je, da je v odbojki toliko konkurence kot jo je. V obeh športih 99,99% ljudi ne more igrat na profesionalni tekmi in na največjih tekmovanjih zmagujejo najboljši. Ne vem kaj te jebe: a to da mamo slabše nogometaše odnosno na ostali svet ali to, da si predstavljaš, da je tamle stat v polju odbojke en hec zato ker je bazen otrok, ki to trenirajo manjši od nogometnega.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

problem imas ti, ker ne dojames, da rokomet ne bo globalno nikoli na ravni nogometa, kosarke, odbojke

prav tako je zate isto, svetovni prvak v pikadu in olimpijski prvak v plavanju na 100m prosto

Super Sonic ::

problem imas ti, ker ne dojames, da rokomet ne bo globalno nikoli na ravni nogometa, kosarke, odbojke

Zakaj bi globalni aspekt odločal kje kaj je boljše? Sej ne rabi bit rokomet globalni šport, da mi nikoli ne bomo svetovni prvaki. Ali pa povsem obratno.

prav tako je zate isto, svetovni prvak v pikadu in olimpijski prvak v plavanju na 100m prosto

Pejt pa postan prvak v pikadu. Sej baje so ful hude razlike, kot praviš. V pikadu ti bo menda že uspel, tko, kot vsem ostali 99,99% ljudem, ki so prepričani čist enako. Tisti metalci že zgledajo kot nekakšni pijani zavalenci, ampak kakor sem nazadnje gledal zaključujejo okol 9 - 12 metov vsako igro.

Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

perci ::

Eh, človek. Meni ne bi uspelo biti svetovni prvak v poledanceu, pa to ne pomeni, da je zadeva na istem nivoju kot svetovno prventstvo v nogometu. So ti že povedali v čem je razlika - konkurenca.

Manj talentov se realizira v drugih športih kot v fuzbalu. TO ne pomeni, da so tisti, ki igrajo rokomet kaj manjši profesionalci kot nogometaši. Ali da vlagajo kaj manj truda v svoje rezultate.

Profesionalen šport je v vseh športih gladiatorstvo, polno odrekanja, poškodb in na stara leta zjebano telo, s katerim komaj hodiš naokrog.

Super Sonic ::

Eh, človek. Meni ne bi uspelo biti svetovni prvak v poledanceu, pa to ne pomeni, da je zadeva na istem nivoju kot svetovno prventstvo v nogometu.

Se pravi, če tudi ne bi bil prvak nikjer, smatraš, da je zate težji nogomet? Ja lepo slišat. Ne vem kaj nej dodam. Pomeni pa točno to, kar negiraš.

So ti že povedali v čem je razlika - konkurenca.

Ne ni.
1. Športov ne moreš primerjat med seboj in sploh ne vem zakaj bi to počel. Podobna nebuloza je tudi iz primerjave spolov, služb, hrane, avtomobilov, ipd. Nogomet je nogomet in zahteva svoje prvine, kolesarstvo je pa kolesarstvo in zahteva svoje prvine. Se mi zdi, da če bi bili na japonskem bi tule poslušal, da je pa v sumu tekmovat pa bistveno težje kot v nogometu ali odbojki. Wtf. Vsak šport zahteva svoje prvine in slednje se praviloma ne pokrivajo, ter so v večino časa; neprimerljive.

2. Kakšna konkurenca? Kako ti veš, da so nogometaši kao neki boljši od hokejistov? A zato, ker mladi mulci tamle brcajo žogo v večjem številu? Omejitev športa je znana. Sapeins preteče v 90 minutah tolk in tolk, prešprinta tolk in izvede toliko in toliko menjav ritma in mora biti v povprečju tistih 90s sekund, kolikor je na voljo v povprečju za dotik žoge na igralca na tekmo, zbran. Konkurenca je pa umetna in dokler bo kapitalizem zadaj - bo umetna. Kdo ostane v mladinskem/članskem pogonu je v razvitih državah stvar denarja, staršev in trenerjev; v nerazvitih pa v glavnem stvar osebne discipline (da ne zapadejo v droge in kriminal), ter sreče (da jih ne pihnejo). Naravne selekcije ni, da bi pa o tem lahko sploh sanjal, bi moral pa za začetek _VSI_ poskusit trenirat nogomet. Ampak vsi. Selekcija se torej dogaja v izbranem krogu, ki je na voljo. Nekje je bazen večji, ampak med 100 invalidi izbrat 20 najboljših je lahko težje kot med 20 talenti enega. In obratno. In vi si hočete prodat, da ima nogomet idealno selekcijo, sumo borci/odbojkaši/metalci pikada/ipd; pa ne. Jao fantje. Tudi pri nogometu stavim, da imamo 11 boljših nogometašev od teh, ki igrajo. A čem najedat, da ima odbojkarska reprezentanca boljšo selekcijo? ;)

Je pa res, da je nogomet bolj razširjen kot ostali športi, več ljudi ga igra, več ljudi ga gleda, več denarja je v njem in bla, bla naprej; ampak to je brez vezen argument na temo konkurence.

Manj talentov se realizira v drugih športih kot v fuzbalu.

Ne, resno, ne samo da sem se široko nasmehnil, ampak od kje si pa tole sedajle privlekel?

Profesionalen šport je v vseh športih gladiatorstvo, polno odrekanja, poškodb in na stara leta zjebano telo, s katerim komaj hodiš naokrog.

Pozabil si dodati še to, da je pogosto ves uspeh celotne kariere lahko en (ne)srečen trenutek.

Jaz sem šport dokaj profesionalno treniral skozi vse življenje in vem kako je, ko se dosegajo maksimalni napori, zato moram rečt, da me včasih res pogreje, ko se v glavah ljudi porajajo take nebuloze, ko je vse lahko in nič vredno, primerljivo, ipd.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

lahk pa gremo se malo globlje
pa spekuliram, in recem, da je rokomet (veliko)bolj odvisen od sodnikov kot odbojka(nazadnje z video odlocitvami)
in na domacem terenu je bil pol dirigiran zreb,kjer smo si lahko celo sami izbirali nasprotnike

Super Sonic ::

pa spekuliram, in recem, da je rokomet (veliko)bolj odvisen od sodnikov kot odbojka(nazadnje z video odlocitvami)

Ja, ampak to je stvar pravil. Ne vem kaj naj ti rečem: to je tak šport. Vsak šport, če gledaš od strani, je debilen. Eni tečejo, drugi mahajo, tretji skačejo... ampak to je naša vrsta. Sposobni smo verjet v stvari, ki fizično ne obstajajo; verjamemo v pravila. In šport je krasen prikaz tega. En si je to zmislu in dovolj je bilo, da je šport preživel. Če pa ne; pa ne. Koliko športov je že propadlo in koliko jih bo.

Ampak to nima veze z ničemer. Sploh pa ne goljufanje in prodane tekme. O tem ne moremo diskutirat, če želimo ven metat en šport, ki podredi vse, zaradi kvazi kvantitete.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

perci ::

Se pravi, če tudi ne bi bil prvak nikjer, smatraš, da je zate težji nogomet? Ja lepo slišat. Ne vem kaj nej dodam. Pomeni pa točno to, kar negiraš.
Si ti pismen? Kjer sem napisal, da mi je težji nogomet? O tem, kolk je nek šport težak, ne sodim. Če bi prebral, ne samo "prebral" moj post, bi to videl.

2. Kakšna konkurenca? Kako ti veš, da so nogometaši kao neki boljši od hokejistov? A zato, ker mladi mulci tamle brcajo žogo v večjem številu?
Ja, zato. Zato, ker brca cel svet in je logično, da se več talentov razvije. Enako velja za tek, recimo.

Recimo, imamo eno Tino Maze. Respect, mimogrede.

Ampak, če bi se cel svet ukvarjal s smučanjem, je veliko vprašanje, če bi Tina Maze bila tam, kjer je bila.

Razmišljanje, da večja konkurenca ne vpliva na nivo športa, je precej butasto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

m0LN4r ::

Odbojka, fuzbal, košarka ? Heee? WRC ja, F1 ja, F3 ja, GT3 ja, iRacing, simracing ja poznam.

Zame so vsi športi isti šmorn in vsaka čast najboljšim -> poštenim si zaslužijo nagrado,
konkurenca pa je pač nekaj ustvarjenega, mnogokrat mešana s kvantiteto in nalepkami Olimpijskega športa.

Ja, zato. Zato, ker brca cel svet in je logično, da se več talentov razvije. Enako velja za tek, recimo.

Že že, samo recimo vzamimo za primer simracing s katerim se ukvarjam. Najboljšemu bo konkurenca le drugi najboljši, ne kr vsi povprek. Jaz ki se 5s za njim lovim z njim nimam opravka at all (pa smo vsi v TOP 28 po enotedenski kvalifikacijah), mam pa z drugimi, ki so pred in za mano za 0.5s-3s.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

perci ::

Jaz sem šport dokaj profesionalno treniral skozi vse življenje in vem kako je, ko se dosegajo maksimalni napori, zato moram rečt, da me včasih res pogreje, ko se v glavah ljudi porajajo take nebuloze, ko je vse lahko in nič vredno, primerljivo, ipd.
Celo toliko te pogreje, da se ti poslabša branje.

Nikjer nisem omalovaževal dela kateregakoli profesionalnega športnika. Pravim, da so gladiatorji. Nikjer ne sodim, da je delo Tine Maze manj vredno od Christiana Ronalda.

Je pa dejsto, da je ona uspela v veliko manjši konkurenci kot Ronaldo.

trnvpeti ::

recimo imas 1mio igralcev pikada, ki se profi ukvarjajo
in imas 100mio plavalcev, ki se tudi profi ukvarjajo

je ista moznost priti v finale?

m0LN4r ::

Če si dovolj dober za Finale je vseeno če jih je miljarda, ker so ostali itak vsi slabši.
al misliš na šport vsak proti vsakemu, preden prideš do finala?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

trnvpeti ::

m0LN4r je izjavil:

Če si dovolj dober za Finale je vseeno če jih je miljarda, ker so ostali itak vsi slabši.
al misliš na šport vsak proti vsakemu, preden prideš do finala?

:) vidim, da ti ne gre

perci ::

Recimo, Slovenci radi plavamo v 25m bazenih. In imamo uspehe.

Razumljivo, da to počnemo, ker 50m bazenov primanjkuje.

V 25m smo bili precej uspešni. V 50 precej manj.

Zakaj? Ker je konkurenca v 50m neprimerljivo višja.

SaXsIm ::

Super Sonic je izjavil:



Jaz sem šport dokaj profesionalno treniral skozi vse življenje in vem kako je, ko se dosegajo maksimalni napori, zato moram rečt, da me včasih res pogreje, ko se v glavah ljudi porajajo take nebuloze, ko je vse lahko in nič vredno, primerljivo, ipd.


Pač, edini, ki tukaj piše nebuloze, si ti. Super, da se spoznaš na odbojko, nihče tu ne pravi, da je z njo karkoli narobe. Če pa ne vidiš, kako popularnost športa korelira s kvaliteto, je pa to tvoj problem. Ne vem, kako ti ni jasno, da (recimo v primeru nogometa) večja popularnost pomeni, da se bo s športom ukvarjal večji odstotek populacije, kar pomeni, da je bazen, iz katerega pridejo bolj kvalitetni igralci, večji. In posledično jih je več. Kar posledično pomeni, da bo tudi med igralci najvišjega nivoja več konkurence, kar bo vodilo do tega, da bojo tej igralci še boljši.

Pa tudi sicer, stvari ki jih omenjaš, npr višino blokov in skoka pri zabijanju, prepričan si lahko, da že recimo rokometaši skačejo tako visoko. In prepričan sem, da je v Sloveniji precej športnikov, ki imajo odlične predizpozicije za oba športa (odbojko in rokomet), pa so se zaradi razširjenosti odločili za slednjega. In so med uspešnejšimi igralci, tudi v svetovnem merilu.

Seveda to nikakor ne pomeni, da naši reprezentantje niso kvalitetni, pomeni pa, da če bi bila odbojka razširjena bolj, bi bili še boljši.
SaXsIm

m0LN4r ::

trnvpeti je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Če si dovolj dober za Finale je vseeno če jih je miljarda, ker so ostali itak vsi slabši.
al misliš na šport vsak proti vsakemu, preden prideš do finala?

:) vidim, da ti ne gre

Res ne razumem, bi pa bil vesel, če mi razložiš. Po mojem količina nima veze, ker imaš lige in filtre preden prideš do finala, kjer se jih večina slabših izloči in na koncu ostane samo fiksno število izbranih posameznikov, ki bo šlo na svetovno iz slo recimo.
Nevem pa za šport, ki bi v teh preeliminatornih zadevah bil tako nastavljen, da vedno igrajo izkljčuno najboljši proti najboljšim.
Na svetovnem v fuzbalu tut se zna zgodit slovenija vs. brazilija, pa naši nebodo meli za burek.

Kaj mislim rečt, da na na svetovnem v fuzbalu tudi ne špilajo med sabo samo igralci s težavnostjo 100.
Janez bo tudi lahko prišel na svetovno pa ima talent samo 70. Peter iz vasi bogu za hrbtom pa ima mogoče 95, ampak ker igra samo v vaški ligi bo verjetno cel lajf tam.

Številčnost je le delno merilo, ker ne igrajo nikjer naenkrat vsak proti vsakemu, ampak so najboljši sestavljeni iz točkovanj, kjer se zna zgodit tudi da slabši pridejo naprej in boljši izpadejo.

*Kje sem slišal: "jah dlje bi prišli, če bi bli v lažji skupini"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

trnvpeti ::

pri 100mio bo recimo 100 ful dobrih in razlike bodo veliko manjse kot pri 1mio, kjer bo ful dobrih recimo 5, in se med temi ne bo tako male razlike kot pri prvi bazi
in kaksna gripa/slab_dan bo imelo veliko vecji vpliv

se vedno ne razumes?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914155955 (34634) bambam20
»

Evropsko prvenstvo 2019 - odbojka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11412362 (8830) Drevesce
»

Odbojka in navijanje

Oddelek: Loža
364297 (2788) Cruz
»

Svetovno prvenstvo 2018 - odbojka

Oddelek: Šport
241998 (1334) Kurzweil
»

Slovenski nogomet (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20116387 (9610) Alexius Heristalski

Več podobnih tem