» »

Svetovno prvenstvo 2018 - odbojka

Svetovno prvenstvo 2018 - odbojka

nevone ::

Slovenci po velikem preobratu do sladke zmage nad Belgijci

Da se izpostavi še kakšen manj populaten šport in uspehi v njem.

Po tenisu meni najljubši šport. Dve nasprotni ekipi, ločeni z mrežo, brez (brutalnih) fizičnih kontaktov pokrivata vsaka svoj del igralnega polja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Vitez ::

Lepa tekma, ampak realno, če bomo spet komu pustili da vodi 2:0, bomo izgubili.

nevone ::

Vitez je izjavil:

Lepa tekma, ampak realno, če bomo spet komu pustili da vodi 2:0, bomo izgubili.


Seveda, ta uspešen začetek nikakor ne pomeni, da moramo postati svetovni prvaki. Ampak en uspeh to vseeno je.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Z Argentinci so zgubl, danes imajo z Italijani tekmo. Bomo vidl. Mal jim manjka neki, se je izkazal na tekmi z Argentino, oziroma so bili Argentinci dobro organizirani naši pa občasno malo manj. Tekma je bla luštna, sploh tisti seti, v katerih Argentinci niso preveč povedli.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

GupeM ::

Argentino je včeraj reševal ta, ki je sprejemal naše servise (gledal sem pol 4. in 5. niz). Naši mu pošljejo bombo, on pa sprejme, kot da ni nič in jo poda točno na igralca pri mreži. Po tem Argentincem ni bilo več težko zaključiti.

nevone ::

Pri naših je bila problem tudi obramba na mreži. Imeli so precej manj uspešnih blokov kot Argentinci.

Skratka zasluženo so izgubili, ampak 2. in 3. pa tudi 5. niz je blo fino gledati, ko Argentinci niso imeli takšne premoči. Naši so nize dobili s težavo, argentinci pa s precej prednosti, tako da je bilo v 5. nizu skoraj utopija pričakovati zmago naših. Ni pa bilo nemogoče. Škoda pravzaprav, da jim ni uspelo.

Zanimiva se mi zdijo pravila v športu, kjer objektivno slabši igralec lahko premaga boljšega. Ampak morda je prav to tisto, kar naredi prvenstvo zanimivo .

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

No, z Italijani s(m)o tudi zgubili. V tempu tekme je bilo veliko podobnosti z Argentino. Naši se premalo borbeni, to se vidi že ob izvajanju himne, ker je naša taka mila in neagresivna, medtem ko je italijanska bistveno bolj udarna. No ja, mogoče ima to kakšno zvezo, mogoče tudi ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Invictus ::

Italijani so bili že svetovni prvaki.

In tam se igra najboljša odbojka. Tako da ni ravno himna vzrok...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nevone ::

Invictus je izjavil:

Italijani so bili že svetovni prvaki.

In tam se igra najboljša odbojka. Tako da ni ravno himna vzrok...


Vsekakor smo mi navzven manj prodorni. Himna je en indikator. Tudi to, da boljše rezultate dosegamo kot posamezniki je en indikator.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Vitez ::

Na smeh mi je šlo, ko naši komentatorji razglabljajo, medtem ko nas Italija pere, kako bomo v nadaljevanju itak premagali Brazilijo in se borili za kolajne.

To so ta slovenska nerealna pričakovanja. velesile so Italija, Zda, Brazilija, Francija, Srbija, mi pa imamo eno medaljo v celi zgodovini.

nevone ::

Meni je šlo pa na smeh, ko že po prvem dobljenem nizu kar vidijo končno zmago. Mislim, sej je fajn, če si optimist, ampak ena lastovka še ne prinese pomladi.

Po drugi strani smo pa izredno zahtevni, ker vse kar ni kolajna, je za nas neuspeh in potem objokovanje, da nismo vedno in povsod svetovni prvaki.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Invictus ::

Za slovensko odbojko je že uspeh, da so se uvrstili na svetovno prvenstvo.

Kar bo več, je samo češnja na torti...

Enako velja za praktično vse ekipne športe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Po drugi strani smo pa izredno zahtevni, ker vse kar ni kolajna, je za nas neuspeh in potem objokovanje, da nismo vedno in povsod svetovni prvaki.

A je kaj narobe s tem? Na svetovno prvenstvo in OI se gre zmagat, ali pa vsaj po medaljo, ne pa sodelovat.

nevone ::

A je kaj narobe s tem? Na svetovno prvenstvo in OI se gre zmagat, ali pa vsaj po medaljo, ne pa sodelovat.


Nič ni narobe z ambicijo, le objokovanje, če nismo povsod čisto na vrhu je patetično.

In ja, večina jih gre sodelovati in potem zmagajo ali pa ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Utk ::

Sej nihče ne joka, če nogometaši ne pridejo v polfinale sv. prvenstva. Če ne pridejo niti blizu prvenstva, pa upravičeno jokajo, ker se niti ne trudijo.

Vitez ::

nevone je izjavil:

Meni je šlo pa na smeh, ko že po prvem dobljenem nizu kar vidijo končno zmago. Mislim, sej je fajn, če si optimist, ampak ena lastovka še ne prinese pomladi.

Po drugi strani smo pa izredno zahtevni, ker vse kar ni kolajna, je za nas neuspeh in potem objokovanje, da nismo vedno in povsod svetovni prvaki.

o+ nevone


Zato si Slovenci izmišljamo neke obskurne športe, v katerih tekmuje 6 držav, da imamo medalje in se počutimo pomembne.

Utk ::

Aja, a znaš naštet enega?

Vitez ::

Smučarski skoki, alpsko smučanje..

Utk ::

To so slovenski izumi? Potem so avstrijci in nemci glih tolk neumni pa se bolj, ker se vec denarja zmecejo not.

Vitez ::

Ne jemlji dobesedno. Nemci dajejo bistveno več v resne športe, recimo fuzbal. Slovenci v to ne moremo, je pa dobro zavedati se, da vsi športi niso enako pomembni. Poanta je, da Slovenci norimo samo za medaljami, pa tudi če so dosežene v čist postranskih športih.

Okapi ::

nevone je izjavil:

Invictus je izjavil:

Italijani so bili že svetovni prvaki.

In tam se igra najboljša odbojka. Tako da ni ravno himna vzrok...


Vsekakor smo mi navzven manj prodorni. Himna je en indikator. Tudi to, da boljše rezultate dosegamo kot posamezniki je en indikator.

o+ nevone

Koliko posameznikov je evropskih prvakov trenutno?

V resnici je ravno obratno, v ekipnih športih smo relativno uspešnejši. Zelo malo držav, vključno z največjimi, se udeležuje svetovnih prvenstev v nogometu, košarki, rokometu, hokeju, odbojki ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

nevone ::

Either we will eat the Space or Space will eat us.

Utk ::

Vitez je izjavil:

Ne jemlji dobesedno. Nemci dajejo bistveno več v resne športe, recimo fuzbal. Slovenci v to ne moremo, je pa dobro zavedati se, da vsi športi niso enako pomembni. Poanta je, da Slovenci norimo samo za medaljami, pa tudi če so dosežene v čist postranskih športih.

Zakaj bi bil katerikoli šport pomemben? Tudi če bi imeli prvega tenisača na svetu, kot imajo Srbi velikokrat, so what? Če pogledamo Srbe, ki so še veliko bolj uspešni v skoraj vsem, se od ljudstva skoraj noben ne ukvarja z nekim športom. Sej to je bistvo, ne pa medalje. Imam raje slovensko realnost, kjer skoraj vsak kolesari ali teče ali vsaj hodi, in od tolkih ljudi, ki nekaj migajo, normalno, da se jih kar nekaj ukvarja tudi z bolj levimi športi, tudi če samo zato, ker vejo da v nogometu ne bi nikoli uspeli.

nevone ::

Dve novi zmagi naših odbojkarjev. Bomo videli, če jim bo sapa pošla. So pa igro precej izboljšali.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Kurzweil ::

Mogoče, ne bi bilo napak odpret nov topic za tale EP... drugače se mi pa zdi, da bo prva prava ovira Turčija in v zadnjem krogu prvega dela proti Rusiji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo 2019 - odbojka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11412364 (8832) Drevesce
»

Odbojka in navijanje

Oddelek: Loža
364297 (2788) Cruz
»

SP v košarki 2019 (Kitajska) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
12617700 (14868) Kurzweil
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2019 - Kitajska

Oddelek: Šport
399381 (6889) Kenpachi

Več podobnih tem