» »

Prenosnik - trdi disk

Prenosnik - trdi disk

stiper7 ::

Disk na prenosniku sem pregledal z crystal disk info programom in dobil ta rezultat



Kaj to pomeni in kako odpraviti to?

ST-777 ::

stiper7 je izjavil:

... kako odpraviti to?
Meni tega ni uspelo odpraviti s programom HDD Low Level Format Tool. Več o tem, kaj je RSC: "Realloacted Sector Count = INVISIBLE bad sectors that have been swapped with reserve sectors. These sectors are NO LONGER VISIBLE to your operating system and as such can NEVER cause any more problems." http://arstechnica.com/civis/viewtopic....

solatko ::

Menjaj disk, tega pa uporabi za download torrentov. Gor ne shranjuj podatkov, katerih ni dobro zgubiti.
Sistem ti bo začel nagajat pri štartu.
Imam dva taka diska v uporabi za nepomembne zadeve, nekaj jih je pa že pokojnih.
Delo krepa človeka

Han ::

Preveri disk še s SeaTools. CrystalDiskInfo ni vedno relevanten pokazatelj stanja...

V vsakem primeru poskrbi za varnostno kopijo občutljivih podatkov.

kitajc ::

Tudi sam imam težave z diskom, saj se mi laptop kar naprej ugaša, če nič ne delam na njem. Kdaj ostane prižgan v nedogled, kdaj pa se mi sredi noči spet vklopi (iz spanja). Pa tudi deluje kar pocasi in pogosto steka. Malo sem spihal prah iz ventilatorja in ostalih delov prenosnika (nezno) in je malo boljse, a ne tako kot bi moralo biti. Prenosik je ASUS K50AD iz 2008.

Takole mi pravi CyrstalDiskInfo:


SeaDisk pa takole:


Nihče ne ve, koliko je tole dobro/slabo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitajc ()

kitajc ::

Nihče ne ve, koliko je tole dobro/slabo?

Naj še omenim, da izgubljam živce z delovanjem miške. Kar pogosto kliknem in se ne zgodi nič (tudi po večkrat). Probal sem to miško na drugem računalniku, kjer dela normalno. Probal sem tudi drugo miško na mojem in je bilo isto (ni delovalo kot bi moralo).

luxxx7 ::

Dobro bi bilo menjati termalno pasto na CPU in GPU (če jo ima), nato se narazen vzame še hladilnik in ventilator in očistiš hladilna rebra ter ventilator... Z kompresorjem narediš zelo zelo malo oziroma po moje nič. Disk ima opozorila, ampak mogoče je še dober za uporabo in ima kakšen slab sektor, delay... Dobro bi bilo tudi narediti format sistema in naložiti novega brez nesnage, če seveda še ni bilo nič narejeno dolgo.

Če nisi vešč tega popravila prenosnika, zaupaj iz kod si in se bo kakšen mojster javil in ti vse to uredil za določen znesek 8-)

AC_DC ::

SeaDisk rezultat pravi da menjaj/pošlji** v garancijo, če še obstaja.
edit: prvo zaženi seagate dos orodje, če tam javi long testa ne opravi je za **.

CrystalDiskInfo glej parameter 07 8-O

Miška je žična ?

Vidim da imaš še nekaj drugih težav:
Nedelovanje wifi-ja na prenosniku

Menjaj prenosnik ;)


luxxx7
Ugibaš pri temperaturi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

luxxx7 ::

Dobro že že, da ugibam, ampak če ni bila menjava termalna v 8 letih... Naj zažene kakšen obremenitveni test za 15 min in si zapiše temperature komponent pred čiščenjem in po čiščenju.

kitajc ::

Tisto z wifi-jem je na drugem prenosniku, ki ni moj ampak očetov.

Kar se tiče formata, sem ga naredil pred kakšnim letom. Prej nikoli pa je deloval. Imam ga pa od 2008 ali 2009.

Gre pa za tale Asus.

Miška je žična.

Prvič sem ga razdrl pred slabim letom. Spihal sem prah, ki je bil vsepovsod (itak 7 let). Nato je deloval precej bolje, a še vedno ni to to. Sedaj po čiščenju ni take pretirane razlike.

Še to. Po tistem prvem čiščenju sem meril temperaturo in je bila precej precej nižja (ene 20° manj).

Bom probal sedaj DOS Seagate....

luxxx7 ::

Upam, da ne nalagaš vse nesnage in ''bonbončkov'' iz uradne strani... Če je pred formatom deloval zadovoljivo in sedaj deluje slabše, potem je nekaj z softwearom oziroma če HDD kliče po zamenjavi in upočasnjuje celoten sistem. Če miška dela na drugem računalniku brezhibno, in na tvojem šteka je spet nekaj z programsko opremo.

kitajc ::

Po formatu je deloval bolje.

Miška pa zadnje čase ne deluje. Par mesecev.

BorutK-73 ::

Disk je kaput. Čimprej (takoj) naredi backup pomembnih datotek na drugi disk.
Za temperature uporabi: http://openhardwaremonitor.org/

ps
Super priložnost da kupiš SSD, so že poceni.

Zgodovina sprememb…

kitajc ::



Kako dobim DOS Seagate? Tule ne gre.

Ok, če je to konec pa predlogi, kaj naj kupim. Osnovna raba. Če bo tak kot tale sedaj bo povsem ok.

BorutK-73 ::

Kot sem omenil, nabavi SSD!! vSAJ 256gb, ki so okoli 80€.

SSD za sistemski disk

Zgodovina sprememb…

OvCa77 ::

BorutK-73 je izjavil:

Kot sem omenil, nabavi SSD!! vSAJ 256gb, ki so okoli 80€.

SSD za sistemski disk

65€, sandisk ssd plus
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

AC_DC ::

kitajc je izjavil:



Kako dobim DOS Seagate? Tule ne gre.

Ok, če je to konec pa predlogi, kaj naj kupim. Osnovna raba. Če bo tak kot tale sedaj bo povsem ok.

http://www.seagate.com/de/de/support/do...

klikni na "SeaTools für DOS"
link
http://www.seagate.com/files/www-content/support-content/downloads/seatools/_shared/downloads/SeaToolsDOS223ALL.ISO


Kako sem prišel do linka ? V google sem vpisal "SeaTools for DOS", drugi link če nisi v google mehurčku Filter bubble @ Wikipedia .


btw, če miška na drugem pcju dela, potem imaš kot kaže premalo voltaže/toka na usb portu ali zelo napačne driverje / v biosu izklopljene porte.
Usb ključki delajo preko istega usb porta, kjer si imel prej miško ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDD garancija

Oddelek: Pomoč in nasveti
363808 (3223) Xserces
»

Kaže mi da je kapaciteta HDD-ja 500MB, v resnici je pa 750GB. Format ne pomaga.

Oddelek: Programska oprema
273321 (2396) franci0
»

trdi disk ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
324748 (4035) alkoo
»

Nova matična ne dela Asrock K8NF4G sata2

Oddelek: Pomoč in nasveti
5861 (754) ovcka
»

seatools

Oddelek: Pomoč in nasveti
201867 (1712) StratOS

Več podobnih tem