» »

Tipkovnice ne zazna ob boot-anju

Tipkovnice ne zazna ob boot-anju

pintpj ::

Prosim za pomoč, kaj lahko še naredim. Računalnik mi ob zagonu ne zazna tipkovnice. Tipkovnica se vklopi šele, ko pride v Windows. Posledično ne morem niti v BIOS, da bi preveril, če je tam kaj označeno na disable.

Poizkusil sem tudi s stickerjem na matični plošči (CLR_CMOS1), ampak ni spremembe. Preklop USB tipkovnice v drug port tudi ne reši problema.

Ne morem preveriti niti modela matične plošče. Vem, da je proizvajalec ASRock, modela pa windows utility ne prikaže oziroma izpiše "To Be Filled By O.E.M."

Različica BIOS-a je American Megatrends Inc. P2.00, 28.9.2010.


Hvala za (morebitno) pomoč.

737 ::

Izposodi si PS/2 tipkovnico z njo v BIOSu vključi podporo za USB tipkovnico.

pintpj ::

To je to? To bi moralo problem odpraviti? Dozdeva se mi, da je včasih delovalo, zato ne razumem, kje bi lahko šlo kaj narobe.

737 ::

Mogoče je bila včasih ta funkcija vključena, vmes pa se je izpraznila baterija.

MrStein ::

Okvara?
Sicer tudi če je USB-legacy-keyboard-karkoli-support izklopljen, se še vedno da na večini PC-jev priti v BIOS. S pritiskom na ustrezno tipko, ponavadi DEL ali F2.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

pintpj ::

Računalnik sicer povsem OK deluje, le bootat ne morem (npr. da želim formatirati) iz že prej omenjenih razlogov. Lahko da je res USB legacy izklopljen. Bom poizkusil še s PS/2 tipkovnico.

Da bi kako drugače prišel v BIOS (npr. posodobitev obstoječega) pa ne gre? Morda kdo ve, zakaj mi sistemske informacije ne izpišejo modela matične plošče?

737 ::

Poskusi s CPU-Z.

Hk416 ::

Kakšnih pol leta nazaj imel enako težavo, pred dvema mesecoma je plato od pihnilo.

pintpj ::

PS/2 tipkovnica rešila problem.

@737: hvala.

@ostali: tudi vam hvala.

Aston_11 ::

Da nisi označil kakšen fast boot, ker je fast samo v tem, da ne zažene periferije. In potem ne moreš do tipkovnice. Pomaga sam baterijo ven.

MrStein ::

Ponavadi gre tudi v "fast", samo ti moraš tudi biti "fast"... (pritisniti v pravem trenutku)
Je pa vse odvisno od konkretnega modela.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SloBiscuit ::

A jest pa imam mogoče rešitev. Sem imel isti problem.

Pri sebi sem ugotovil, da ko sem prižgal PC in če je gorela lučka za NumLock (ali pa mogoče Caps Lock), takrat računalnik ni zaznal nobene tipke in nisem mogle ne v BIOS al kamorkol drgam.

To sem rešil tako, da

a.) sem prtisnil NumLock (al pa Caps Lock) ko se je računalnik prižgal sem ga reštartal in je potlej delalo

ali pa

b.) Ko se računalnik prižge, počakaj da se do konca zažene OS in potlej stisni NumLock (al pa Caps Lock) in reštarjat PC

Nevem zakaj, ampak pri meni je blo tko in sem testiral v nedogled in prišel do zaključka, da je blo zarad tega. Lohka mi rečeš, da se motm pa da je to "debilno", ampak to se mi godilo kakšne 2 leti nazaj.
neznanec555


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Num Lock

Oddelek: Pomoč in nasveti
7945 (817) matobeli
»

tipkovnica ne deluje več

Oddelek: Pomoč in nasveti
102055 (1862) imagodei
»

Problem s tipkovnico

Oddelek: Strojna oprema
61356 (1295) prenasalec
»

Mariborcani - nujno rabim pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101695 (1374) AndrejS
»

Ne zazna tipkovnice

Oddelek: Strojna oprema
61485 (1418) cryptozaver

Več podobnih tem