» »

NUJNO!Algoritmi C++

NUJNO!Algoritmi C++

noname420 ::

Mi lahko kdo prosim reši naslednjo nalogo ker je neznam, hvala !!

: Nariši diagram poteka, ki izpiše vse večkratnike števila n iz intervala od a do b. Vsa tri števila vnesemo kot poljubna cela števila.
  • spremenilo: noname420 ()

boogie_xlr ::

START
|
vnesi a
|
vnesi b
|
vnesi n
|
števec = a
|
ali je števec <= b? ---NE---> STOP
|DA
ali je števec večkratnik n? ---DA---> izpiši števec ---> vrstica 15
|NE
povečaj števec za 1
|
vrstica 11
Seveda vse daj v ustrezne okvirčke in ustrezno poveži.

Zgodovina sprememb…

noname420 ::

hvala :D

če boš mel še kej časa ali pa kdor koli drug na forumu bi bil zelo vesel če bi naredil še naslednje naloge ali pa usaj kakšno :

1. Nariši diagram poteka, ki prebere poljubno celo število in izpiše vsoto števk vnesenega
števila.
Primer: vnos 123, izpis 6

2. Napiši diagram poteka, ki izvede deljenje dveh vnesenih števil samo z odštevanjem.
Algoritem izpiše tudi celoštevilski ostanek pri deljenju.

3. Napiši diagram poteka, ki izpiše vsa praštevila do nekega števila, ki ga preberemo kot vhodni
podatek.
Naravno število, ki ima natanko dva delitelja, imenujemo praštevilo. Deljivo je le z 1 in s
samim seboj. Naravno število, ki ima več kot dva delitelja, imenujemo sestavljeno število.

če kdo zna kakšno bi mi ZELO pomagalu , it's the simple things that makes man happy :P

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Yacked2 ()

black ice ::

Ma daj, nehaj nas zafrkavat, lenoba.

noname420 ::

ja kva pa naj če neznam

noname420 ::

tist k zna pa k mu je dougčas naj naredi če hoče tist ki pa noče pa nič, jebat ga

Yacked2 ::

Mater si butast če tega ne zanš... A na koncu leta boš pa spraševal kako narediti popravca in zakaj so učitelji tako ne pravični.

Da mi ne bodo moderatorji brisali komentarja:

1) prebereš število kot niz, in ga razbiješ na char array, nato deklariraš nov integer vsota in jo nastaviš na nič. Nato pa se s for zanko sprehodiš čez char array in vsak znak pretvoriš v cifro, ter jo prišteješ skupni vsoti.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

boogie_xlr ::

@RedditCinem4 lahko ti naredim še ostale naloge, če mi nakažeš EUREUREUR na paypal as a gift... bi mi ZELO pomagalu , it's the simple things that makes man happy ;((

OR

do it yourself... just do it...

Zgodovina sprememb…

andrazoo ::

Se popolnoma strinjam z Yacked2.

szalb ::

Hmm, a to imaš nalogo za srednjo šolo? Poglejva recimo 3. nalogo; preostalo nalogo poskusi rešiti sam; raje sem objavi svojo delno rešitev, povej, česa ne razumeš, tako boš namreč precej več odnesel kot če boš le prepisoval.

Poskusi razmisliti, kako bi postopek za 3. nalogo opisal v naravnem jeziku (po domače, v slovenščini). Jaz bi šel nekako tako:
Naj bo n število, ki ga preberem na vhod. Za vsako naravno število i=1,2,...n preveri, če je praštevilo; če je, ga izpiši, sicer ne.

Ta visokonivojski opis že znava spraviti v diagram poteka. Preostane, da razmisliva, kako za naravno število k preveriva, ali je praštevilo. Tudi ta postopek poskusiva opisati v slovenščini. (Ko postopek enkrat imava v glavi, je opis tega postopka v drugi notaciji (ponavadi) le vaja iz uporabe notacije--v tem primeru diagramov poteka.)
Naj bo k naravno število. Če obstaja naravno število i, različno od 1 in različno od k, ki deli k, potem k ni praštevilo. Potemtakem je dovolj, da pregledava vse potencialne netrivialne delitelje števila k; le-ti so pa števila 2,3,...,ceil(sqrt(k)), pri čemer je ceil(sqrt(k)) navzgor zaokrožen kvadratni koren od k.
(Vaja: zakaj je dovolj preveriti le prvih sqrt(k) števil?)

Super, imava postopek. V C++ bi ga zapisal kot v spodnji kodi. (Pozor: programa nisem testiral. :-)

#include <iostream>
#include <cassert>

bool je_prastevilo(int k);
void izpisi_prastevila(int n);

int main(int argc, char** argv) {
  izpisi_prastevila(10);
  return 0;
}

bool je_prastevilo(int k) {
  for (int i = 2; i*i <= k; ++i) {
    if (k % i == 0) { return false; }
  }
  return k > 1;
}

void izpisi_prastevila(int n) {
  assert(n > 1);
  for (int i = 2; i <= n; ++i) {
    if (je_prastevilo(i)) {
      std::cout << i << std::endl;
    }
  }
}


V diagram poteka ga poskusi prepisati sam; lahko ga, ko ga sestaviš, objaviš sem gor in ti povemo, če je pravilen in predlagamo kako izboljšavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: szalb ()

videc ::

Mislim...
Zakaj se vas več takih, ki nimate pojma, ne spravi skupaj in vprašate nekoga od vas, ki ima nekaj pojma?
Včasih se je tako dalo veliko naučiti.
...
Ali pa se gre do učitelja, da vam razloži...
Ali pa se dobi inštrukcije...
Mislim ...

noname420 ::

ja k nism uprašau?

andrazoo ::

Al pa če bi se malce lepše obnašou do ljudi, ki ti pomagajo...

noname420 ::

haha ja ka sm kej narobe reku?

andrazoo ::

RedditCinem4 pls

lebdim ::

To so čisto osnovne naloge o zankah in if-stavkih. Torej, simpl kot pasulj. Seveda moraš najprej v matematičnem smislu razumeti problem, potem ga pa samo napišeš v C++ ali bilo katerem drugem programskem jeziku. Pomoje je pri tebi prej to problem, da ne veš, kako se matematično reši problem ... Seveda potem tudi "ne znaš" napisati programa ali algoritma poteka, ker si ne predstavljaš, za kaj v resnici gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

lebdim ::

In RedditCinem4, tudi jaz ti lahko pomagam pri matematiki in programiranju, le če mi nakažeš na Paypal 10 €....

DOOM_er ::

RedditCinem4, resno zamenjaj šolo dokler ne bo prepozno, ker ob takih vprašanjih oprosti niti nisi sposoben naresti brez da bi ti gledali skozi prste. V nasportnem primeru najdi še ene 5 enakih pacientov in naberte skupaj toliko da boste lahko plačali 10€/h pa vsa poinštruiram vse.
Robots will steal your job. But that's OK

noname420 ::

č

Dejan14 ::

Hahaha vat

lebdim ::

DOOM_er,

pa sej to osnovno "computational thinking" razmišljanje danes dijakom in mulcem ful primanjkuje. Ravno na mednarodni konferenci o poučevanju računalništva ISSEP so povedali, kako je to danes zelo pomembno za informacijsko pismeno družbo. Današnjim mulcem nič ne pomaga, če ful znajo programirat robote v C++ in Javi, če potem pri matematiki ne znajo iz besedilne naloge razbrati pomembnosti informacij!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

DOOM_er ::

se strinjam, pomemben je koncept. Orodje je najmanjši problem. Samo pri takih vprašanjih kot jih klofa na vrhu vidiš da že v štartu nimajo pravega razumevanja. To je najbolj pomembna stvar. Ko si že omenil robote, vsi roboti imajo (različna podjetja) imajo svoj programski jezik, in ko poštekaš ABBje poštekaš zraven še Motomane, Mitsubishije, Fanuce, Kawasakije, Kuke itd brez najmanjšega problema, navadiš še na finte ki jih ima vsak krmilnik in to je to. Povsod stvari tečejo enako, ter povsod je naloga opravljena kot bi jo opravil sam. Kako do tega prideš je razumevanje zastavljenega taska, kako to opraviti odlično so pa finese ki jih prinesejo izkušnje. Enako je pri temu, če ne razumejo osnovnega taska ter ga razdelati na podprobleme, jim ne pomaga nič. Lahko pozna cel x86 assembler pa lahko samo svira k**** če ne razume poteka reševanja problema.
Robots will steal your job. But that's OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoc programiranje - Napisite funkcije

Oddelek: Programiranje
101932 (1521) FuI2cY
»

Python - naloga

Oddelek: Programiranje
122638 (2322) jype
»

[C++] Dve malo težji nalogi

Oddelek: Programiranje
162104 (1720) roli
»

Programerska naloga. A ne vem no.

Oddelek: Programiranje
61151 (951) noraguta
»

Problemi pri C++ programiranju...

Oddelek: Programiranje
363794 (3269) George

Več podobnih tem