» »

Miška se napaja (sveti) tudi po izklopu prenosnika.

Miška se napaja (sveti) tudi po izklopu prenosnika.

shadeX ::

Nabavil sem novo miš (Estone x7 - kitajska roba), ki pa po izklopu prenosnika še vedno sveti. Prejšna (nizkocenovna Gigabyte), pa se po izklopu prenosnika tudi sama ugasne (čeprav jo je mogoče vklopiti s katerim koli pritiskom na miškin gumb). Imam še eno random miško (ni kitajska ampak še vedno nizkocenovna), ki jo uporabljam na MAC-u, in tista tudi sveti po izklopu prenosnika.

Zavedam se da je to posledica, ker so USB porti še pod napetostjo, ampak neumnost je, da lučka na miški še vedno sveti - nepotrebno troši energijo in mi osvetljuje celo sobo. Rešitev je seveda izklop miške iz USB porta, ampak to bi rad da bi bila skrajna možnost. Naj povem da na stacionarcu nobena miška ne sveti.

Na hitro sem pogledal sem v BIOS in nisem zasledil kakšne nastavitve kjer bi ugasnil napajanje USB portov po izklopu prenosnika. Lučka na miški sveti tudi če je prenosnik izklopljen iz elektrike (napaja se na baterijo), ter tudi če popolnoma ugasnem računalnik (Zaustavitev sistema - ne samo "sleep").

Je dejansko kakšna možnost, da bi preprečil napajanje USB portov in tako omogočil izklop lučk na miški ter ustavil nepotrebno trošenje energije? Zanimivo je tudi da starejša miš ne sveti tudi kadar izklopim računalnik, medtem ko nove svetijo.

Prenosnik Asus N750JK.

RokX ::

Mogoče imaš port, ki napaja napravo tudi če je računalnik ugasnjen. Pri meni ima eno strelico zraven USB znaka.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

shadeX ::

Zanimivo. Točno tako kot si rekel. To je edini USB port ki ima to strelico narisano. Priklopil na drug USB port in miška se ugasne.

Je pa zanimivo, da gigabajtova miška ni svetila čeprav je bila vedno priključena v ta port.

Vsak dan se naučiš neki novega. Hvala :)

Han ::

Laserske miške ponavadi ne svetijo...

mailer ::

Han, ne piši bedarij. Verjetno sveti dioda na vrhu. Tista strela pri USB portu pomeni, da lahko napajaš naprave, tudi ko je računalnik ugasnjen. Pride prav za kakšne polnilce, telefone, fotoaparate, v glevnem vse kar se lahko napaja tudi preko usb.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

crniangeo ::

+1 na odgovor od mailer-ja
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

dope1337 ::

ShadeX

V nekaterih BIOSih imaš opcijo, da tudi Always-on USB port ugasneš (oz. pustiš navaden USB port prižgan), kadar je računalnik ugasnjen. Točne poti do nastavitve se ne spomnim več, je pa dokaj samounevna oz. je ni težko najti.

Če bo slučajno kdo potreboval to opcijo, naj gre vseeno pogledati v BIOS, saj obstaja možnost, da le-ta funkcionalnost obstaja.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobesedno cudni stvari ???

Oddelek: Strojna oprema
282488 (1354) *ziga*
»

Ob izklopu miška še kar deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
6949 (791) Teych
»

Miška se po izklopu računalnika ne izklopi (Logitech M-BT58)

Oddelek: Strojna oprema
81181 (1033) Athlon 64
»

Opticna miska neprestano sveti

Oddelek: Pomoč in nasveti
131231 (1006) Trubar
»

Logitech optična miška

Oddelek: Strojna oprema
7880 (751) VASkO

Več podobnih tem