» »

nakupovanje

nakupovanje

Ikspe ::

Preko paypala bi občasno kaj kupil pa me zanima kakšna je varnost če opravljam nakupe iz računalnika z novejšimi win ki ga vsak dan uporabljam ali naj raje iz enga počasnega diska ki bi ga uporabljal samo za te namene (v tem primeru bi imel XP, če je bolj varno z novejšimi win bom pa novejše naložil)

branc ::

Težava se ponavadi nahaja na stolu. Hardware ni relevanten, ampak zaščita, ki jo imaš.
Če si 'strahopizdljiv', ni treba tega uporabljati na računalniku, kjer gledaš pr0n.

Sicer se mi zdi pomembneje, da si na svojem kartičnem računu naštimaš SMS sporočila o transakcijah
in ob zlorabi prekličeš kartico.

Ribič ::

Jaz imam posebej en star prenosnik z linux-om gor in tega uporabljam izključno za spletno nakupovanje oz. bančništvo in elektronsko pošto.

lp

SeMiNeSanja ::

Če te skrbi varnost, potem na XP niti pomisliti ne smeš.
Uporabljaj aktualne Windows-e, jih redno posodabljaj, redno posodabljaj tudi acrobat reader, flash in ostale programe in namesti si en kolikor tolikor spodoben antivirus.

Kaj dosti več pa tudi ne moreš naresti.

fosil ::

Najbolj varno je, da si za spletne nakupe zrihtaš kartico z ločenim računom.
Recimo viso electron pri nkbm. Plačaš 9 eur za 4 leta.
Nato na to kartico nalagaš samo toliko denarja kot ga potrebuješ, oziroma gor nikoli nimaš veliko.
Tako je!

eric_cartman ::

Ampak meni se zdi to kar je zdaj na mastercardu super.

Za vsak nakup preko PayPala pošljejo enkratno kodo prek SMS-a na tvoj telefon, ki jo potem vpišeš v sistem za dokončanje plačila. Takoj ko vpišem tisto kodo in se postopek konča, pa dobim obvestilo o opravljeni transakciji prav tako na telefon.

So torej dodatne komplikacije z varovanjem sploh potrebne?

Sicer pa debetna Visa Electron.. Naložiš točno toliko kot rabiš in zapraviš. Preko tega se potem res nimaš kaj sekirat..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109353 (28203) Vetrpiha
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107000 (34047) PINki
»

paypal pomoč... :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14417564 (8768) amacar
»

Paypal, Visa Electron (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513734 (6005) Hajznberg
»

Plačilne kartice

Oddelek: Loža
4310530 (6336) ...:TOMI:...

Več podobnih tem