» »

iOS prehod na novejši swift - segmentaion fault 11

iOS prehod na novejši swift - segmentaion fault 11

detroit ::

Na virtualki kjer imam en mesec staro instalacijo xcoda imam malo aplikacijo ki pa mi ob prehodu na pravo na pravo z novejšim xcodom povzroča segmentation fault 11. In sicer

func locationManager(manager: CLLocationManager!, didChangeAuthorizationStatus status: CLAuthorizationStatus) {
pri temu ga moti klicaj (CLLocationManager!). Error dobim pa sledeči: "parameter of 'locationManager(_:didChangeAuthorizationStatus:)' has different optionality than expected by protocol

Stvar naj bi vprašala za location service in ti odpre settinge in ko dovoliš location settinge naj bi ta zgornji "callback" ujel authorization spremembo. To dela na virtualki, kot že rečeno na pravi mašini pa ne. Nobene ideje zakaj.

Vsak hint bo dobrodošel:)
Skero
  • spremenil: detroit ()

Matic1911 ::

Za Swift 2 uporabi tole.

func locationManager(manager: CLLocationManager, didChangeAuthorizationStatus status: CLAuthorizationStatus) {
}

detroit ::

hej Matic hvala, sem odpravil klicaj že prej in še nekaj zakomentiral in je začela zadeva delat. Problem je pa drug sedaj.
Odpre mi location settings (sicer samo prvič dokler ne resetiram pravic ipd) in jaz ga vklopim. Po vklopu mi gre v ta "callback" kjer naj bi mi odprlo stran z: UIApplication.sharedApplication().openURL(NSURL(string:"www.google.com")!)

V swiftu 1.2 na virtualki to lepo deluje na 2.0 pa se ne odpre stran čeprav se koda izvede

hvala
Skero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 z reklamami tudi v Raziskovalcu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14336650 (30214) D3m
»

ios swift 1.2

Oddelek: Programiranje
311616 (1022) detroit
»

1 IP več Strežnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
242264 (1715) Mesar
»

tomcat in datasource

Oddelek: Programiranje
131881 (1638) infiniteLoop
»

[Java] servlet - kako upload-at iz klienta v servlet

Oddelek: Programiranje
141632 (1538) Fizikalko

Več podobnih tem