» »

Zavod in sociala

Zavod in sociala

«
1
2

Kleemen ::

Zanima me kako je to glede zavoda za zaposlovanje in socialne pomoči. V primeru da nimaš rednega dohodka in zaprosiš za socialo moraš biti obvezno na zavodu za zaposlovanje kot iskalec zaposlitve, ali je pogoj samo to da si brez dohodka?

shadeX ::

Prijavljen moraš bit na zavodu za zaposlovanje in biti aktiven iskalec zaposlitve. Prav tako ne smeš imeti premoženja (npr avto nad 8 jurjev) ali denarja na računu (par sto eurov lahko. Točnega zneska ne vem).

meho7 ::

Exactly. Frendu so lani vzeli soco, ker je oce nanj prepisu gozd - nepremicnina lol

shadeX ::

Ohjoj ta je pa zelo zgrešena. Praktično so s prepisom podarili nepremičnino državi lol. Upam da jo je prepisal nazaj (se sploh da?) :D

Sicer a nisi o socialni že spraševal?

Socialna pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

jalovec09 ::

Socialka je samo za nujne primere, ko človek nima nič, pogoj prijava na zavod.

Kleemen ::

Nekaj sem že spraševal ja, nisem pa še nič uredil. Mi je potekel status študenta, tako da zaenkrat ne bo drugega kot it na zavod in verjetno bom tudi zaprosil za socialo, če ne drugega mi vsaj ne bo treba plačevati zavarovanja, ki pride drugače okrog 50eur mesečno (obvezno in dodatno). Pogoj za socialo pa je da nimaš rednih dohodkov in ne preveč denarja na trrju, pa seveda ne predragega avta ali kaj podobnega, vsaj kar sem gledal..

sandmat ::

butasto offtopic vprašanje, ampak a se ti res zdi primerno zaprosit za socialo, pri tem, da si sanjal par dni nazaj, da boš kupil nov TV (Nakup TVja? Se ti ne zdi grdo do drugih, ki ta denar dejansko potrebujejo za hrano, da jim ga odžiraš? Če imaš 300€ za TV, damn boy, pač nisi primeren za socialo.

MadMicka ::

Kje pa piše, da rabiš socialno pomoč ravno za hrano? Če hrano ima, recimo pri starših, si pač lahko kupi iz socialne pomoči TV. Je to čist ok, važno, da so jasna pravila in da igra teče v okviru teh pravil.

chucki ::

Tako! Če bodo begunce vozili z letali, je treba še za nas poskrbet.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Trololololol ::

meho7 je izjavil:

Exactly. Frendu so lani vzeli soco, ker je oce nanj prepisu gozd - nepremicnina lol

Vsaj za štipendije in druge pizdarije se kmetijske površine ne vštevajo.

St235 ::

MadMicka je izjavil:

Kje pa piše, da rabiš socialno pomoč ravno za hrano? Če hrano ima, recimo pri starših, si pač lahko kupi iz socialne pomoči TV. Je to čist ok, važno, da so jasna pravila in da igra teče v okviru teh pravil.


ja in potem smo tam kjer smo.

MadMicka ::

Kakšna puhla izjava; "ja in potem smo tam, kjer smo."

Zadeva je takšna, da sodobna razvita država pač razume, da ni zgolj hrana tisti minimum, ki ga bi moral biti deležen vsak človek.

St235 ::

Približno tako kot je puhlo jamranje ljudi, da rabijo socialno podporo zato, da si zagotovijo nujni življenski standard v obliki nove televizije.

shadeX ::

Facts:

1. Če človek živi pri starših mu hrane najverjetneje ni treba plačevat in je sit (beri spodaj)
2. Nekateri si s socialo kupujejo vstopnico za v gostilno, drugi jo porabijo za cigarete..
3. Če je nekdo brez vsakršenga koli ficka, je pač država dolžna poskrbeti za njega in mu zagotoviti vsaj minimalen življenski standard.

Če bi država vedela, kateri posameznik RESNIČNO potrebuje socialno z namenom da bo cel denar zapravil za nujne življenske potrebe, potem bi bile zadeve v tej smeri popolnoma drugačne. Socialne bi bile za nekatere posameznike veliko manjše (npr plačano zavarovanje, ter dodatnih 50EUR na računu), za druge ki imajo svoja stanovanje in družine pa veliko večje.

Ampak ker je tukaj nemogoče izpostaviti posameznika, država potegne črto in vsak dobi "enako". Polna socialna je 270EUR. Če živiš pri starših, dobiš 230EUR. Po tem načinu ga bo seveda veliko ljudi najebalo (270EUR za preživeti skoz mesec s svojim stanovanjem, položnicami itd je nemogoče), po drugi strani se pa posamezniki, ki furajo lajf pri starih majo čist lepo. 230EUR plus zagotovljena hrana doma, plačano zavarovanje. Komu se pa še splača delat za 500EUR na tak način?


Še glede prve točke. En kolega (verjamem da jih obstaja veliko takih), sicer živi pri starših ampak tudi oni nimajo ne vem kaj in MORA plačati del položnic, hrane itd s svojo socialno. Na koncu mu ne ostane nič. Se pravi spet en primer posameznika, katerega je nemogoče opredeliti.

Kar skušam povedati je da če si brez denarja boš pač prosil za socialno. Če si pi*da boš državo izkoriščal dokler se da in si boš s tem denarjem kupoval drago elektroniko ali pa cigarete. Če si fer, boš socialno porabil za vodo, hrano, elektriko. Ampak dejstvo je da to je odločitev posameznika. Država tukaj nima kaj in ne more nič.

Sicer pa OP mora neki delat kadar je na socialni. Brez TV-ja mu bo dolgčas :)))))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

PrihajaNodi ::

Komu se pa še splača delat za 500EUR na tak način?


Edino pravilno. Taksni delodajalci, ki placujejo danes po 500€\mesrc je vseeno ce propadejo.

lexios ::

St235 je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Kje pa piše, da rabiš socialno pomoč ravno za hrano? Če hrano ima, recimo pri starših, si pač lahko kupi iz socialne pomoči TV. Je to čist ok, važno, da so jasna pravila in da igra teče v okviru teh pravil.


Lakotnik29>> ja in potem smo tam kjer smo.


Kje? Pri uvažanju na tisoče novih socialnih primerov?

issak ::

jalovec09 je izjavil:

Socialka je samo za nujne primere, ko človek nima nič, pogoj prijava na zavod.


Mi smo jo dobivali par mesecev, je prišla prav za nakup plenic in opreme za dojenčka. Moram reči da sem zelo zadovoljen ko sem za zadnjo prošnjo prejel zavrnitev socialne pomoči, je veliko boljši občutek imeti svoj lasten dohodek. Sicer bi bilo bolje imeti dve plači kot samo eno, ampak tudi z eno se da. Bolje kot socialna pomoč.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Kleemen ::

sandmat je izjavil:

butasto offtopic vprašanje, ampak a se ti res zdi primerno zaprosit za socialo, pri tem, da si sanjal par dni nazaj, da boš kupil nov TV (Nakup TVja? Se ti ne zdi grdo do drugih, ki ta denar dejansko potrebujejo za hrano, da jim ga odžiraš? Če imaš 300€ za TV, damn boy, pač nisi primeren za socialo.


Kaj ma to veze? Jaz imam zaenkrat dovolj denarja za normalno življenje brez sociale, po uradni poti pa mi pripada sociala, ker sem brez rednega dohodka, na računu nimam več kot 100eur, pa tudi neke velike vrednosti nimam, tako da izpolnjujem vse pogoje za pridobitev sociale, kot toliko tisoč drugih državljanov. Pa tudi živimo v takšni državi, kjer grdo rečeno dobiš praktično polovico minimalne plače (če ne še več) če si na sociali, brez delat. Ok moraš pa iskat delo in se javljat na zavod, itd. Zakaj ne bi tega izkoristil (res da samo par mesecev, ker potem imam drugačen plan), če vsi ostali? Glede tega kaj je grdo in kaj ne pa me ne zanima, ker vem da vsi oz. 95% folka gleda prvi nase in potem na druge. Odžiram pa ne nobenemu, ker to je denar iz evropskih sredstev + davkov in ne od ljudi, ki nimajo za preživetje.

shadeX je izjavil:

Facts:

1. Če človek živi pri starših mu hrane najverjetneje ni treba plačevat in je sit (beri spodaj)
2. Nekateri si s socialo kupujejo vstopnico za v gostilno, drugi jo porabijo za cigarete..
3. Če je nekdo brez vsakršenga koli ficka, je pač država dolžna poskrbeti za njega in mu zagotoviti vsaj minimalen življenski standard.

Če bi država vedela, kateri posameznik RESNIČNO potrebuje socialno z namenom da bo cel denar zapravil za nujne življenske potrebe, potem bi bile zadeve v tej smeri popolnoma drugačne. Socialne bi bile za nekatere posameznike veliko manjše (npr plačano zavarovanje, ter dodatnih 50EUR na računu), za druge ki imajo svoja stanovanje in družine pa veliko večje.

Ampak ker je tukaj nemogoče izpostaviti posameznika, država potegne črto in vsak dobi "enako". Polna socialna je 270EUR. Če živiš pri starših, dobiš 230EUR. Po tem načinu ga bo seveda veliko ljudi najebalo (270EUR za preživeti skoz mesec s svojim stanovanjem, položnicami itd je nemogoče), po drugi strani se pa posamezniki, ki furajo lajf pri starih majo čist lepo. 230EUR plus zagotovljena hrana doma, plačano zavarovanje. Komu se pa še splača delat za 500EUR na tak način?


Še glede prve točke. En kolega (verjamem da jih obstaja veliko takih), sicer živi pri starših ampak tudi oni nimajo ne vem kaj in MORA plačati del položnic, hrane itd s svojo socialno. Na koncu mu ne ostane nič. Se pravi spet en primer posameznika, katerega je nemogoče opredeliti.

Kar skušam povedati je da če si brez denarja boš pač prosil za socialno. Če si pi*da boš državo izkoriščal dokler se da in si boš s tem denarjem kupoval drago elektroniko ali pa cigarete. Če si fer, boš socialno porabil za vodo, hrano, elektriko. Ampak dejstvo je da to je odločitev posameznika. Država tukaj nima kaj in ne more nič.

Sicer pa OP mora neki delat kadar je na socialni. Brez TV-ja mu bo dolgčas :)))))


Amen! :D lepo povedano..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

jalovec09 ::

Prijavi se na zavod, sprinti si vlogo, 15 minut dela, ne pozabi prebrat navodil, pošlji in čakaj cca 3 tedne na odločbo....dobil boš cca 200 evrov, do 55% ti lahko center zmanjša socialno.

BTW take stvari se ne sprašuje, niti ne govori okol med znanci, prijatelji, da si na socialni !!!!!!! S tem, ko bo kdo zvedel, da si na socialni boš izgubljal znance, prijatelje, češ da oni morajo delat za tebe, da lahko ti v miru vsak dan kofetkaš, ne si kopat jame.
Rečeš, da imaš prihranke :) in zgodba je THE END

Zgodovina sprememb…

Kleemen ::

Kaj če vprašaš na forumu pomeni da se govori okoli? Sploh pa še nisem zaprosil niti nič, pa tudi veliko kolegov je na sociali že par let in vsak mesec dobivajo socialo, tako da nevem kje je problem.. Pa tudi če si na sociali še ne pomeni da nič ne delaš :p

St235 ::

Odžiram pa ne nobenemu, ker to je denar iz evropskih sredstev + davkov in ne od ljudi, ki nimajo za preživetje.

Kaj tako neumnega pa že dolgo ne. Prvič EU sredstva nimajo nič z socialno pomočjo in drugič zato, ker dejasnko živiš v pravljici kjer evropski denar raste na drevesih in davke plačujejo škrati.

Kleemen je izjavil:

Kaj če vprašaš na forumu pomeni da se govori okoli? Sploh pa še nisem zaprosil niti nič, pa tudi veliko kolegov je na sociali že par let in vsak mesec dobivajo socialo, tako da nevem kje je problem.. Pa tudi če si na sociali še ne pomeni da nič ne delaš :p


Gliha vkup štriha ali kako že. Če si na sociali v prvi vrsti pomeni,d a si breme družbi. Ampak to toleriramo, ker je pač jasno, da vsi niso sposobni preživet na svojem. Žal pa je tukaj še kup prisklednikov, ki tega denarja dejansko ne rabijo in s svojim egoističnim ravnanjem neposredno zajedajo tiste, ki to pomoč najbolj rabijo. N

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jalovec09 ::

Kleemen je izjavil:

Kaj če vprašaš na forumu pomeni da se govori okoli? Sploh pa še nisem zaprosil niti nič, pa tudi veliko kolegov je na sociali že par let in vsak mesec dobivajo socialo, tako da nevem kje je problem.. Pa tudi če si na sociali še ne pomeni da nič ne delaš :p


Forum že ok, sam okol govrt med bližnje, sorodnike, prijatelje, moraš bit usekan.
Denar od socialne se direkt izplačuje iz proračuna, dejanko je to denar tvojih znancev, ki hodjo delat, zato da ti ne cr*neš.
Zato ti hočem to dopovedat, ne govori okoli in si najdi delo.

NonPlusUltra ::

shadeX je izjavil:


Še glede prve točke. En kolega (verjamem da jih obstaja veliko takih), sicer živi pri starših ampak tudi oni nimajo ne vem kaj in MORA plačati del položnic, hrane itd s svojo socialno. Na koncu mu ne ostane nič. Se pravi spet en primer posameznika, katerega je nemogoče opredeliti.

Če živijo v lastni nepremičnini, jih jaz z lahkoto opredelim.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

NonPlusUltra ::

Kleemen je izjavil:

Odžiram pa ne nobenemu, ker to je denar iz evropskih sredstev + davkov in ne od ljudi, ki nimajo za preživetje.

Kaj ti sanjaš človek? Ljudje, ki imajo minimalno plačo in sami komaj za preživetje ali pa tudi ne, plačujejo ravno to. Kam pa gredo njihovi davki? Božičku za darila, ja.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Kleemen ::

jalovec09 je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Kaj če vprašaš na forumu pomeni da se govori okoli? Sploh pa še nisem zaprosil niti nič, pa tudi veliko kolegov je na sociali že par let in vsak mesec dobivajo socialo, tako da nevem kje je problem.. Pa tudi če si na sociali še ne pomeni da nič ne delaš :p


Forum že ok, sam okol govrt med bližnje, sorodnike, prijatelje, moraš bit usekan.
Denar od socialne se direkt izplačuje iz proračuna, dejanko je to denar tvojih znancev, ki hodjo delat, zato da ti ne cr*neš.
Zato ti hočem to dopovedat, ne govori okoli in si najdi delo.


Večina kolegov je študentov, par ki jih dela pa jim je vseeno ali je kdo na sociali ali ne, glavno da imajo oni plačo. Je pa tudi veliko kolegov na sociali že 3-4 leta, jaz sem pa sedaj vsa ta leta delal in mi je bilo tudi vseeno ali so oni na sociali ali ne, njihov problem, kvečjemu jim pomagam če kdaj kaj nujno rabijo, zato pa smo kolegi ali kaj zato da se kregamo kdo ma več in kdo manj dela? Glede dela pa je težko v teh časih, ker praktično noben ne zaposluje, tako da srečno pri tem. :D jaz ga sicer imam dovolj, večina ki pa je na zavodu in sociali pa praktično skoraj ni možno da ga dobi, razen če ima veze ali kakšen res redek poklic.

MadMicka ::

V Sloveniji niso problem tisti, ki prejemajo socialno pomoč. Problem so tisti, ki so naredili minus v bankah, problem so tisti, ki utajujejo davke, problem so tisti, ki skrijejo premoženje in pustijo upnike z dolgimi nosovi.

Socialni transferi za nezaposlene znašajo dobrih 200 milijonov, FURSu so povečini različni goljufi dolžni več kot milijardo črno na belem. Da ne govorimo o sivi ekonomiji, ko bi davki morali biti obračunani, pa niso bili.

Dejte vzet pamet v roko. Niso problem socialni transferi sami po sebi, kvečjemu, da so prenizki. Socialni transferi so temelj sodobne družbe. Beli ovratniki pa rak rana.

theBill ::

jalovec09 je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Kaj če vprašaš na forumu pomeni da se govori okoli? Sploh pa še nisem zaprosil niti nič, pa tudi veliko kolegov je na sociali že par let in vsak mesec dobivajo socialo, tako da nevem kje je problem.. Pa tudi če si na sociali še ne pomeni da nič ne delaš :p


Forum že ok, sam okol govrt med bližnje, sorodnike, prijatelje, moraš bit usekan.
Denar od socialne se direkt izplačuje iz proračuna, dejanko je to denar tvojih znancev, ki hodjo delat, zato da ti ne cr*neš.
Zato ti hočem to dopovedat, ne govori okoli in si najdi delo.


Če imaš ti take sorodnike, bližnje in prijatelje, ti lahko edino toplo priporočam, da se distanciraj od familije in si začni iskati nove prijatelje. Ker kdor se bo zaradi take stvari distanciral od tebe, takega že sedaj ko ti gre dobro ne rabiš ob sebi.

zuz3k ::

tole je v modi zgleda, tale ne rab LCD ampak računalnik za jurja, klik

ja štipendije ni več, pa se mora držat pri koritu pa si kaj kupit, navada ane.
Life is a psychological game.

jalovec09 ::

Tud, če nekdo živi doma in dobi 200 evrov socialne ga starši prav dolgo časa ne bodo gledal, ko oni hitijo na šiht.

shadeX ::

Odvisno od staršev :)

[D]emon ::

Kleemen je izjavil:

Zanima me kako je to glede zavoda za zaposlovanje in socialne pomoči. V primeru da nimaš rednega dohodka in zaprosiš za socialo moraš biti obvezno na zavodu za zaposlovanje kot iskalec zaposlitve, ali je pogoj samo to da si brez dohodka?


Prosnjo za socialno pomoc lahko uveljavljas skupaj z izpiskom prometa zadnjih treh mesecev iz banke, kjer moras biti pac prijavljen na ZRSZ in aktivni iskalec zaposlitve. Seveda se lahko od SP poslovis ce imas kakrsnekoli prihranke.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Berserker ::

Eno vprašanje. Danes sem oddal polo za osnovno zavarovanje, zraven sem moral prinesti izpisek TRR zadnjih treh mesecev, zdaj me zanima, kdaj mi začne osnovno zdravstveno zavarovanje sploh delovat, kr bi moral it k zdravniku, sam nočem it na samoplačniško, s prvim pa mi je poteklo študentsko. Sem pa danes tudi sklenil in plačal dodatno zavarovanje.

scipascapa ::

PrihajaNodi je izjavil:

Komu se pa še splača delat za 500EUR na tak način?


Edino pravilno. Taksni delodajalci, ki placujejo danes po 500€\mesrc je vseeno ce propadejo.


to govorimo o netu? takih je na desettisoče.

[D]emon ::

Berserker je izjavil:

Eno vprašanje. Danes sem oddal polo za osnovno zavarovanje, zraven sem moral prinesti izpisek TRR zadnjih treh mesecev, zdaj me zanima, kdaj mi začne osnovno zdravstveno zavarovanje sploh delovat, kr bi moral it k zdravniku, sam nočem it na samoplačniško, s prvim pa mi je poteklo študentsko. Sem pa danes tudi sklenil in plačal dodatno zavarovanje.


Ko dobis odlocbo od CSD-ja ti notri lepo pise.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Berserker ::

[D]emon je izjavil:

Berserker je izjavil:

Eno vprašanje. Danes sem oddal polo za osnovno zavarovanje, zraven sem moral prinesti izpisek TRR zadnjih treh mesecev, zdaj me zanima, kdaj mi začne osnovno zdravstveno zavarovanje sploh delovat, kr bi moral it k zdravniku, sam nočem it na samoplačniško, s prvim pa mi je poteklo študentsko. Sem pa danes tudi sklenil in plačal dodatno zavarovanje.


Ko dobis odlocbo od CSD-ja ti notri lepo pise.



Kdaj pa naj bi jo dobil? Namreč ko sem oddal polo, nisem ničesar dobil, razen tega, da mi je zaposlena povedala, da morajo prošnjo ugodit.

SP vrjetno ne bom dobil, ker še imam dovolj sredstev na TRR, ampak bolj mi je pomembno osnovno zdravstveno zavarovanje.

shadeX ::

Vse zahtevke na zavodu obravnavajo na začetku vsakega meseca. Če oddaš zahtevek za npr socialno, boš dobil odločbo v 1/3 naslednjega meseca.

Torej če si oddal zahtevek 1 oktobra ali 31 oktobra je to eno in isto in bo tvoj zahtevek obravnan šele novembra. Če si oddal 30 septembra bi moral dobiti v naslednjih dneh obvestilo domov.

Berserker ::

shadeX je izjavil:

Vse zahtevke na zavodu obravnavajo na začetku vsakega meseca. Če oddaš zahtevek za npr socialno, boš dobil odločbo v 1/3 naslednjega meseca.

Torej če si oddal zahtevek 1 oktobra ali 31 oktobra je to eno in isto in bo tvoj zahtevek obravnan šele novembra. Če si oddal 30 septembra bi moral dobiti v naslednjih dneh obvestilo domov.


Potem bom dejansko celoten mesec brez osebnega zavarovanja? Uh pol boljše da ne grem ven iz hiše.

koyotee ::

Zakaj d fuck ne pokličeš na zavod????????????
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Berserker ()

K3kec ::

Berserker je izjavil:


Potem bom dejansko celoten mesec brez osebnega zavarovanja? Uh pol boljše da ne grem ven iz hiše.

V najslabšem primeru si boš pač en mesec plačal sam, kar je včasih bilo tam nekje med 15-17€, od tega te pa tud ne bo pobralo.

shadeX ::

Obvezno je okoli 23€ in dodatno je okoli 30€. Torej rata okol 50€ sam za zavarovanje na mesec.

facepalm ::

@Berserker:
preveri preko SMS, ce si zavarovan: https://zavarovanec.zzzs.si/wps/portal/...

Invictus ::

Berserker je izjavil:


SP vrjetno ne bom dobil, ker še imam dovolj sredstev na TRR, ampak bolj mi je pomembno osnovno zdravstveno zavarovanje.

Saj daš lahko denar v štumf ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

Berserker ::

facepalm je izjavil:

@Berserker:
preveri preko SMS, ce si zavarovan: https://zavarovanec.zzzs.si/wps/portal/...


Ok tnx za tole, pa vsem ki ste pomagali.

vprasalnik ::

jst sm tud danes dobil odločbo... 270 eur, prošnjo sem dal pa začetek septembra... to je že mal norčevanje, kdaj za vraga bom videl ta denar??

šernk ::

vprasalnik je izjavil:

jst sm tud danes dobil odločbo... 270 eur, prošnjo sem dal pa začetek septembra... to je že mal norčevanje, kdaj za vraga bom videl ta denar??


saj ti piše na odločbi od kdaj do kdaj si upravičen do soc. pomoči.izplačujejo pa med 15 in 22. v mesecu ponavadi.

@Berserker: ne čakaj na odločbo. če ti je s 1.oktobrom potekel status imaš mislim da 8 dni časa da si urediš zavarovanje. pojdi jutri na ZZZS (dodatno na zavarovalnici si že uredil, če se ne motim, drugače pojdi še na zavarovalnico po tisto).

če rok za zavarovanje zamudiš, ti potem 3 mesece zavarovanje NE velja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

shadeX ::

vprasalnik je izjavil:

jst sm tud danes dobil odločbo... 270 eur, prošnjo sem dal pa začetek septembra... to je že mal norčevanje, kdaj za vraga bom videl ta denar??


Kakor sem zgoraj napisal. Septembra si dal vlogo, začetek tega meseca so jo pregledali in ti odobrili. Denar dobiš okoli 21. v mesecu (torej čez 14 dni).

Kleemen ::

vprasalnik je izjavil:

jst sm tud danes dobil odločbo... 270 eur, prošnjo sem dal pa začetek septembra... to je že mal norčevanje, kdaj za vraga bom videl ta denar??


a ni osnovna sociala 230eur ali so povečali na 270eur? imaš še kakšne dodatke (živiš sam, itd.)?

shadeX ::

270€ je osnova, potem se pa odbiva. Če je dobil polno najverjetneje živi v svojem stanovanju..

vprasalnik ::

šernk je izjavil:

vprasalnik je izjavil:

jst sm tud danes dobil odločbo... 270 eur, prošnjo sem dal pa začetek septembra... to je že mal norčevanje, kdaj za vraga bom videl ta denar??


saj ti piše na odločbi od kdaj do kdaj si upravičen do soc. pomoči.izplačujejo pa med 15 in 22. v mesecu ponavadi.

@Berserker: ne čakaj na odločbo. če ti je s 1.oktobrom potekel status imaš mislim da 8 dni časa da si urediš zavarovanje. pojdi jutri na ZZZS (dodatno na zavarovalnici si že uredil, če se ne motim, drugače pojdi še na zavarovalnico po tisto).

če rok za zavarovanje zamudiš, ti potem 3 mesece zavarovanje NE velja.

ah to je spet en nateg... kaj naj pa počnem do dvajsetga? ropam banke?

koyotee ::

Pejt na ulico prosit ane.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332016 (12810) St235
»

Center za "socialno" delo in njegova denarna pomoc (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16435034 (30571) Meizu
»

Socialna podpora - nisem upravicen?

Oddelek: Loža
4817610 (13414) Iatromantis
»

Vrnitev socialne pomoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012913 (9062) Alien123
»

Socialna pomoc? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024374 (18933) shadeX

Več podobnih tem