» »

Kako igrati starejše igre na 64 bitnih windowsih?

Kako igrati starejše igre na 64 bitnih windowsih?

theBill ::

Imam Win 7 64 bit in bi rad inštaliral NBA Live 98, pa mi javi napako, da igra ni združljiva z 64 bitnimi sistemi, dela samo na 32 bitnih windowsih. Probal sem nastavit compatibility mode na windows 98, pa vrne enako napako.

Na kakšen način se da to rešiti?
  • spremenil: theBill ()

popster ::

virtual box morda?

theBill ::

Malo sem googlal, dve varianti svetujejo, že omenjeni Oracle virtual box in pa Windows virtual PC.
http://www.microsoft.com/en-us/download...

Je to enako, kaj je bolje namestiti oziroma kaj je manj komplicirano?

Han ::

Poleg VirtualPC lahko v sedmico naložiš Windows XP Mode, ki je skoraj polno funkcionalen Windows XP Professional. Najprej namestiš Virtual PC, nato XP Mode...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

theBill ::

Tale Windows virtual pc je za en drek, naložil sem XP mode pa igra dela le napol oziroma ne.

Kot prvo je potrebno igro zapečt na CD, ker virtual XP ne zazna virtualnega CD drive od Daemon tools. Potem naslednja težava, potrebno je nižati resolucijo ekrana na max kar star špil zmore, drugače ga sploh ne zažene, vrže ven napako. Še ob znižani resoluciji potem ne prikaže slike kot bi moralo - pokaže jo le na nekje 1/4 zaslona. Čim hočem povečat okno ni slike oziroma se vse skupaj obesi. In kot bonus na koncu te celo spusti v igro, lahko izbereš moštva, igra se naloži, ko bi pa moral začeti igrati, pa spet tema, vse skupaj se obesi, da je potreben reset celotnega virtual XP.

 NBA 98

NBA 98



Delam jaz kaj narobe ali je stvar dejansko tako lesena? Probal bom še z Oracle Virtual machine.

mtosev ::

v virtualko si namesti win9x in probaj,če dela
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

theBill ::

mtosev je izjavil:

v virtualko si namesti win9x in probaj,če dela


Lahko to malo bolje obrazložiš? Googlam pa nič pametnega ne najdem na to temo.

Siddh ::

windown 98 ali windows 95, lahko tudi 2000


theBill ::

Hja, bolj kot googlam bolj se mi zdi, da si lahko na starejših virtual PC, npr. virtual PC 2007 dodajal windows mode kot si hotel. Za virtual pc za Win7 64 bit ne najdem nič pametnega samo XP mode, virtual PC 2007 pa naj ne bi delal na Win 7. Pri Oracle virtual machine lahko izbiraš verzijo windowsov po želji, kakor sem na hitro preletel.

Sramota za windows, da naredi Oracle boljši virtual machine za njihov operacijski sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

filip007 ::

Nimaš 3D gonilnika.

Virtual Box:
Pod "Settings" poišči "Display" in vklopi 3D pospeševanje in povečaj video spomin, potem v drugem oknu, ko se sistem odpre vklopi "Insert Guest Additions CD image" pod "Devices", ko se sistem odpre odpri CD pogon in naloži ta gonilnik.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

theBill ::

Sem le našel način, kako spravit Win98 na Windows Virtual PC.

Win 98 .iso file je treba monitirat na Daemon tools in potem uvozit v Windows Virtual PC, potem je zelo podobno inštalaciji kot pri Virtual PC 2007. Spodaj linki, če še kdaj komu pomaga.
http://www.howtogeek.com/56158/beginner...




Igra dela, še vedno pa se jo da igrat samo v majhnem okencu, kar je škoda. Povečat se ne da, tudi če spreminjam resolucije v Win98, okence spreminja velikost, medtem ko sama igra je vedno enako velika. Se da okno z igro na kakršenkoli način povečat?

 Win98_NBA98

Win98_NBA98

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

AC_DC ::

crniangeo ::

Predlagam sledeče:
nared si vhdx file za dualboot in si instaliraj windows xp na tisto particijo ki jo bos naredil.
Lahko da bo to delovalo tudi na windows 7 32 bit, vendar nisem sure.. :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

opeter ::

Napiši seznam iger, za marsikatero obstaja rešitev.

Npr. za tiste, ki so uporabljale Voodoo kartice (oz. Glide tehnologijo) se lahko v skoraj 95% reši z Glide posnemovalci (wrapperji kot so DGVoodoo in Nglide).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualka W98 in problemi z miško

Oddelek: Operacijski sistemi
121061 (825) Jakka
»

Odstranitev XP mode

Oddelek: Operacijski sistemi
9611 (448) Looooooka
»

Namestitev Microsoft Virtual PC v Windows 7 x64?

Oddelek: Programska oprema
141047 (868) krneki0001
»

Linux + Win7

Oddelek: Operacijski sistemi
131513 (1211) Kiki1984
»

VirtualBox Problem z istočasnim zaganjanjem

Oddelek: Programska oprema
51155 (1025) 5er-->

Več podobnih tem