» »

VirtualBox Problem z istočasnim zaganjanjem

VirtualBox Problem z istočasnim zaganjanjem

waineck ::

Zadeva je sledeča. Imam nameščeni VirtualBox in če hočem zagnat virtualno mašino v njem in istočasno v Virtual PC XP mode ali VMware, potem izpiše tole:

Failed to open a session for the virtual machine .
VirtualBox can't operate in VMX root mode. Please close all other virtualization programs. (VERR_VMX_IN_VMX_ROOT_MODE).

Našel sem že rešitve za ubuntu, moj host os pa je Win 7, guest v VirtualBox-u prav tako win 7 v Xp mode pa tako Win XP sp3. Tudi če zaganjam Xp-je v VMware se VBox mašina ne zažene. A je že kdo našel rešitev za to napako?

  • zavaroval slike: bluefish ()

SasoS ::

Pravilo je, da več virtualizacijskih programov ne bo teklo istočasno.

sajko ::

Zakaj pa še XPjev ne poganjaš iz Virtualboxa?

waineck ::

Tega pravila ni. Samo virtualbox zajebava. Xp-je ne zaganjam iz virtual boxa zato ker delam testiranja za diplomsko nalogo in vsako težavo se da opisati. Primerjava poteka med virtualbox, virtual pc in VMware. Zato me zanima zakaj ni možno virtualboxa zaganjat istočasno medtem ko oniva dva lahko istočasno delujeta. Če se da rešit na linuxih se verjetno da na windowsih tudi. Vprašal sem samo če kdo ve kako, da bi lahko problem oziroma rešitev opisal, ker je še nisem našel.

SasoS ::

Na mašini ne morta tečt 2 hypervisorja, ki uporabljata virtualizacijske extensione. End of story.
VMWare mogoče lahko teče vzporedno, ker ima full emulacijo in izklopi virtualizacijo, na linuxu tudi to ne (kvm in vmware ne delata hkrati).

5er--> ::

Lahko "odloadaš" extensione za KVM, in bo ta (zelo počasi) še vedno delal dalje (VBox se pa ne bo pritoževal).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5717573 (3786) MrStein
»

V Windows 8 prihaja Hyper-V (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5119990 (14223) MrStein
»

Izšel VirtualBox 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8911766 (8169) Jst
»

Izšel VirtualBox 1.6.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5610201 (6648) kriko1
»

[linux][ubuntu]7.04 ne dela v vmware ali vbox ?

Oddelek: Operacijski sistemi
172293 (295) MrStein

Več podobnih tem