» »

Pok v zvočnikih ko se izklopi zmrzovalnik

Pok v zvočnikih ko se izklopi zmrzovalnik

McLuzo ::

Imam problem s pokanjem v oz. iz računalniških zvočnikov 2.1 (SW ima lastno napjanje in iz SW grejo kabli do dveh satelitov), ko se izklopi zmrzovalnik v sosednji kuhinji. Ima kdo kakšen pameten predlog kako čim ceneje uredit zadevo? UPS naj bo zadnja rešitev.

boogie_xlr ::

priklopi zvočnike na drugo fazo

solatko ::

Dušilka radijskih motenj na zmrzovalniku ne dela. Poizkusi s tem, da obrneš vtikač zmrzovalnika ali pa zamenjaj vtičnico za zvočnike.
Delo krepa človeka

pixelzgaming ::

meni dela isto, ko nekdo prižge luč v kopalnici. To dela že dolgo in sem vmes tudi prestavil PC v zgornje nadstropje na drugo fazo in ni razlike.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

A. Smith ::

SW ima lastno napjanje in iz SW grejo kabli do dveh satelitov


Ali dobijo zvočnii signal iz PCja? Ali so zvočniki in PC priklopljeni na isti podaljšek? Če niso, jih prestavi, da bodo. Če se bodo PC in zvočniki napajali na istem podaljšku z več vtičnicami, boš s tem eliminiral morebitne ground loop probleme!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

PacificBlue ::

Mučil me je podoben problem, ko sem ojačevalnik in pc imel priklopljena na istem podaljšku. Takrat, ko sem imel youtube ali glasbo na pavzo in spet pritisnil na play je grdo počilo. Sem potem enkrat priklopil pc na drug podaljšek in problem je izginil. Pol se mi je pa posvetilo, v čemu je vzrok:).

Mateos ::

PacificBlue je izjavil:

Mučil me je podoben problem, ko sem ojačevalnik in pc imel priklopljena na istem podaljšku. Takrat, ko sem imel youtube ali glasbo na pavzo in spet pritisnil na play je grdo počilo. Sem potem enkrat priklopil pc na drug podaljšek in problem je izginil. Pol se mi je pa posvetilo, v čemu je vzrok:).


Meni se je isto dogajalo. Na primer že, če sem vklopil namizno luč v istem podaljšku, je zelo počilo v zvočnikih. Težavo sem rešil z menjavo računalniških zvočnikov hehe, pri katerih se to več ne dogaja. :))

čuhalev ::

Meni pa občasno pri vklopu zvočnikov UPS za računalnik preklopi na baterijo. >:D

Kaj ti tudi poči v zvočnikih, če ti niso priklopljeni na računalnik in se ti izklopi zmrzovalnik?

pviran3 ::

Bi kaj pomagalo, če se zvočnikom odstrani ozemljitev?

Highlag ::

Ne.

Sicer pa kakšne zvočnike pa imaš, da rabijo ozemljitev? Običajno zvočniki nimajo ozemljitve.
RC snuber preko kontakta releja v skrinji bi tudi verjetno pomagal. Ob preklopu releja nastane EMC motnja, ki jo pobere zvočnik oziroma njegovo napajanje.
Never trust a computer you can't throw out a window

McLuzo ::

Ali dobijo zvočnii signal iz PCja?

Zvočnik (satelit) dobi signal iz PCja, ja. PC in zvočniki so na istem razdelilcu.

Kaj ti tudi poči v zvočnikih, če ti niso priklopljeni na računalnik in se ti izklopi zmrzovalnik?

Ubistvu... Ne? Vsaj zdaj, ko sem odklopil zaenkrat nisem slišal... Ne vem če ima kaj zveze, električna napaljeva nima ozemljitve v tem stanovanju...

Bi kaj pomagalo, če se zvočnikom odstrani ozemljitev?

Vtikač zvočnika nima ozemljitve

solatko ::

McLuzo - Kako to misliš, da stanovanje nima ozemljitve?
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

AC_DC ::

Lahko da gre za stara stanovanja in temu primerno zanič el. instalacija.

Če se dotakneš ohišja pcja, te kaj strese ?

Invictus ::

solatko je izjavil:

McLuzo - Kako to misliš, da stanovanje nima ozemljitve?

Stari bloki sploh nimajo napeljane ozemljitve (dodatni zeleno-rumeni kabel).

Za te primere se dela ničenje, ko ozemljitev priključijo na nulti vodnik.

Zato lahko na kovinsko ohišje preko ozemljitve pride nekaj . nekaj 10 voltov napetosti, in to te strese. Ni najboljša zadeva ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Invictus - To ne pomeni, da elektrika nima ozemljitve - ničenje. Če so menjavali vtičnice in tega niso naredili, so pač imeli zanič električarja. Po starem načinu, se je v večjih mestih povsod vleklo dve žici in se potem izvajalo ničenje na samih napravah in vtičnicah, v bistvu je enako kot sedaj, saj je bil brik prej narejen v varovalni omarici, sedaj pa gredo sicer tri žile, samo ničenje pa je po navadi narejeno v transformatorju.

Na kovinsko ohišje ob pravilni izvedbi ne more priti nič, se pa zgodi, da pacienti v vezalnih dozah zamenjajo žice, potem pa je vsaka kovinska stvar, ki je priključena na napeljavo, pod tokom in to ne samo nekaj V, temveč konkretno trese, kot da bi se prijel samo za fazo.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šumenje v zvočnikih

Oddelek: Pomoč in nasveti
93974 (1646) TheBlueOne
»

Kako se znebiti bruma

Oddelek: Zvok in slika
131394 (921) matobeli
»

Slaba ozemljitev, radiator + ohišje računalnika = rukne ko pes

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
184767 (4283) clix
»

LCD TV in izpad FID stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131688 (1369) techfreak :)
»

Elektrika v celem ohišju

Oddelek: Strojna oprema
201205 (871) LordTado

Več podobnih tem