» »

Problem z usmerjevalnikom

Problem z usmerjevalnikom

bizgech ::

Prosil bi, če mi kdo po domače razloži to situacijo. S katerimkoli telefonom ali tablico se povežem povežem (wireless) na usmerjevalnik in vse dela bez problema. S katerimkoli računalnikom se povežem (wireless) na usmerjevalnik in ta se resetira. Preizkusil sem že toliko različnih naprav (telefoni, tablice, prenosni računalniki, wifi adapterji), da sem 500%, da z nobeno od testiranih naprav ni nič narobe. Ostane samo še usmerjevalnik. Zakaj se usmerjevalnik resetira, če se nanj povežem z računalnikom? Ne bomo govorili o modelih in znamkah, zanima me samo logična teoretična razlaga.

AC_DC ::

Zakaj se usmerjevalnik resetira, če se nanj povežem z računalnikom?

Preko utp kabla dobiva preveliko napetost tam, kjer je nebi smel ?

Ostane samo še usmerjevalnik.

Ter problematični desktop pc.

zee ::

Ne bomo govorili o modelih in znamkah


Kristalna krogla nam ne dela. Brez podatka o routerju ti tudi teoreticno tezko pomagamo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bizgech ::

>> Kristalna krogla nam ne dela. Brez podatka o routerju ti tudi teoreticno tezko pomagamo.

Router je od internetnega ponudnika (SIOL), tako da znamke ne vem na pamet in ta trenutek ne morem preveriti. Vem samo, da na njem piše "Sagem". Kako ti bo pa poznavanje znamke pomagalo pri iskanju problema? Mene ne zanima copy-paste z nekega drugega foruma, zanimajo me možne razlage. Sicer pa sem že googlal (konkretno za moj model usmerjevalnika) in nisem našel nobene razlage, zakaj bi se to dogajalo.

>> Ter problematični desktop pc.

Noben PC ni problematičen. Probal sem že razne prenosnike - od Asusa, Della, Toshibe itd. Testiral sem tudi na več desktop računalnikov, z različnimi Wifi adapterji. Prejšnji teden sem slučajno nekomu sestavljal nov računalnik in sem seveda probal z novim Wifi adapterjem (USB WIfi), vendar tudi z novim hardverom ni delalo.

Zanimalo me je samo, v čem se wifi signal računalnika razlikuje od wifi signala tablice ali telefona??? Saj vem, da je signal signal, vendar mi ni jasno, zakaj povsod dela, samo na računalnikih ne.

čuhalev ::

Kolegu se je resetiral takoj, ko je nanj priklopim Apple računalnik. Bogsigavedi čemu.

Očitno računalniki testirajo nekaj več in se zalomi.

Highlag ::

Mogoče preklaplja med različnimi modi - F/G/H ... oz. frekvenčnimi pasovi. 2,4GHz / 5GHz Kakšne stare tablice tega niso poznale, novejše pač to imajo.
To se načeloma da tudi na računalnikih kaj nastavit, vsaj na routerju se običajno da.
Never trust a computer you can't throw out a window

AC_DC ::

Pokliči na Siol helpdesk in povej za tvoj problem, mogoče bo pomagal upgrade fw, mogoče dobo vklopili debug log in analiza le tega, ko se zgodi priklop tvojega pcja preko kabla.

btw, ta sagem je uporaben samo kot modem (zanič wifi), investiraj 15/17 eur in kupi svoj router http://www.edigital.si/single-band-rout... ali http://www.edigital.si/single-band-rout... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem povezave Mitsubishi Wi-Fi z Routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
184493 (3347) p|X|
»

Router za 100/10 optiko

Oddelek: Omrežja in internet
91747 (1265) peko_deko
»

Wifi z navadnim routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
5626 (519) BorutK-73
»

Router očitno omejuje prenose na optiki

Oddelek: Omrežja in internet
121783 (1288) AC_DC
»

Blokiranje URL-jev na Amisovem modemu Enkom?

Oddelek: Omrežja in internet
9781 (626) pirx

Več podobnih tem