» »

Telemach Mobil - ponudba?

Telemach Mobil - ponudba?

Kokosvilek ::

Kaj to res velaja za 50% znižana naročnina?

OK.d ::

Ne
LPOK.d

deltacqb ::

Da si sposodim temo:

mi bomo ob prihodu v Slovenijo naročili Telemach paket in s tem posledično tudi dve gsm naročnini v paketu Še več (v tem primeru 2 X 12 eur).

Gledal sem telefone in jih je cel kup. A izstopa kateri od ponujenih? Iščem telefon, ki je najboljše razmerje med ceno in telefonom. Nikakor me ne zanimajo top modeli za ceno manjšega avtomobila :D

Ko sem gledal malo teste pa ugotovil da nekega htc 530 tudi ne bom vzel, ker je ocenjen zelo slabo.

Iščem torej telefon, ki bo deloval tekoče in mu bo baterija zdržala vsaj 2 dni. Telefon pa imam za telefonirat, pogledat email, messenger, kak skype, poslušanje glasbe ko telovadim in to je to.

Vsak predlog bo dobrodošel.

BivšiUser2 ::

LG K8
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

A mogoče ve, kako je treba nastaviti APN-e za LTE v W10M, da se bo MMS prenesel?
Enih polj za izpolnit sploh ni.
Internet je šel bp.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Kokosvilek ::

Honor 7 lite je najboljše razmerje med zmogljivostjo in ceno

deltacqb ::

Kokosvilek je izjavil:

Honor 7 lite je najboljše razmerje med zmogljivostjo in ceno


Kaj pa ASUS Zen Phone 3 Max? Siol pravi, da je baterija fenomenalna :D

jusv ::

Vzami Huawei honor 8 Lite, ki je telefon meseca in posledično tudi precej znižan.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

scipascapa ::

kupi kdo tega na obroke zame? jaz pa dam keš?

Kokosvilek ::

kirega? Honor 8 lite?

scipascapa ::

da.

http://telemach.si/oec/single-mobile-de...

nekaj mi ni jasno zakaj novi telefoni nimajo wlan ac?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

sj majo, sam ne tisti tapoceni :)
#brezpodpisa

Kokosvilek ::

Jaz lahko zrihtam telefon, samo bo malo dražji, mam samo paket več

viknet ::

Honor 8 na voljo. Malo rabljen,kot nov....

Kokosvilek ::

trenuto se menimo o honor 8 lite, Še niste slišali za rubriko mali oglasi?

Prosim ne posajte ničesar kar nima veze z telemachom

scipascapa ::

koliko bi bila cena, če se mi sploh splača? lahko na zs kaj več, s kje si ipd.

RejZoR ::

Kako ste kej zadovoljni s storitvijo na splošno? Kako je s pokritostjo, kako je a prenosi podatkov, kako deluje roaming na Mobitelu itd? Ko je bil še Tušmobil folk ni bil ravno navdušen, ker je preklaplanje v roaming skoz zafrkavalo, ker je hotelo preklapljat med klici in podobno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kokosvilek ::

sem zelo zadovoljen, živimo na vasi, pri nas doma ima telemach odlično pokritost, boljšo od simobila. Edino kje me je malo razočaral signal je pri mobilnih podatkih v kakšnih kletnih garažah ali kaj takega, tam se pa brez problema menja na telekom, tudi mobilni delajo brez stroškov in problemov prek telekomovea signala.
Če pa se ti ne da menjavat signala pa hočeš bit ziher pa bodi vedno povezan na telekomov signal :)

RejZoR ::

Se pravi si lahko skoz na Mobitelu če hočeš? Pa to prinaša kakšno slabost glede npr prenosov podatkov itd? Ker če si lahko na Mobitel omrežju, pol je isto kot da bi bil pri Mobitelu kar se tiče pokritosti. Minus oderuške cene...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kokosvilek ::

ja, gostovanje pri mobitelu je brezplačno

saj dejansko ni potrebe met vedno telekom, razen če v avtu v garažini hiši surfate po net. Jaz imam na fonu nastavljeno avtomatsko izbiro in mi telefon sam preklopi na telekom, ko je to potrebno.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Pa se ne dogaja, da bi ti skenslalo npr klic v teku, ko bi ravno hotelo preklopit? Oz da bi bile zarad tega težave?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dr.Akula ::

RejZoR je izjavil:

Se pravi si lahko skoz na Mobitelu če hočeš? Pa to prinaša kakšno slabost glede npr prenosov podatkov itd? Ker če si lahko na Mobitel omrežju, pol je isto kot da bi bil pri Mobitelu kar se tiče pokritosti. Minus oderuške cene...

Hitrost prenosa podatkov v Telekomovem omrežju je omejena na neko malo hitrost, ne vem iz glave.
ni podatka

modelno1 ::

1 MBps.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

RejZoR ::

Eh, to je pol bedno glede na to da Telemach svojega omrežja skor nima (300 baznih postaj vs 1000-1300 od Simobila/Mobitela...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lonsarg ::

Ena bazna postaja lahko pokrije 1km ali pa 30km. Naprimer Mobitel ima 80% vseh svojih baznih postaj v mestih, ker ima toliko uporabnikov da zaradi preobremenjenosti rabi veliko postaj. 3G postaj ima BTW Telekom 928, Simobil 855, telemach pa 657. 2G pa so številke 1132/1003/603 in še enkrat načeloma večjo številko rabiš predvsem za več ljudi ne večjo pokritost.

In tam kjer Telemach nima pokritosti(to je recmo cirka 1% prebivalstva od kar je Telemach izklopil 2G 900Mhz, prej je bilo to samo 0.3%) Mobitel itak nima več od 2G oziroma 3G z eno črtico, torej 1Mbit omejitev sploh nima veze, ker Mobitelovo omrežje tam ne zmore več kot 1Mbit.

Omejitev je zgolj zato, da se ti ne splača imeti na "mobitel only", ker bi drugače kdo nastavil ročno na Mobitel-only.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mumbo ::

RejZoR je izjavil:

Eh, to je pol bedno glede na to da Telemach svojega omrežja skor nima (300 baznih postaj vs 1000-1300 od Simobila/Mobitela...


663-27 v izgradnji = 636 baznih postaj glede na podatke iz http://www.mobilna-telefonija.com/infor...

jusv ::

Konec koncev je vseeno koliko ima baznih, če meni kot uporabniku deluje kot treba in ne prekinja. Zaenkrat se je izkazalo kot zelo solidno.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

stara mama ::

Ima telemach kako znižanje naročnine če se vežeš (in nočeš nobenega telefona) ?

jusv ::

Če si njihov fiksni naročnik in se vežeš (ne rabiš vzet telefona) dobiš znižanje naročnine.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Scaramouche ::



Ne vem kok se splača vzet, ker dvomimda je veliko njihovih mobi naročnikov...

Daniel ::

Jaz sem v obmejnem območju in moram imeti nastavljeno ročno na Mobitel, drugače mi prestavlja na Hrvaški signal. Omejitev na 1 Mbps mi večinoma ne predstavlja težave, saj imam doma povsod WIFI, na terenu pa ne rabim nekega prenosa. Smo ravno na taki nerodni lokaciji, da smo med dvema Telemach baznima postajama, pa kljub temu v spodnjem delu hiše nimam povsod 3G ali 4G signala, Mobitel pa ima antene na malce boljši lokaciji, zato dela brez težav.

Čakam na Junij, ko padejo mednarodne omejitve, takrat bom pa najbrž kar pustil na avtomatiki, če bo tako kot pravijo.

Kokosvilek ::

Teleach ma že več kot 500 000 uporabnikov, ni jih malo. Če kličeš neko številko je približno 25% možnosti da je telemach. Če bi si že vzel predplačniško si recimo vklomi vsak mesec revolucijo, maš neomejene klice v telemach, sms v vsa omrežja ter 2000 enot za prenos ppdatkov in klice v dtuga omrežja.

Marc` ::

http://telemach.si/mobilna/data-shock

Kaj pravite? Precej agresivne poteze in podvojen popust na paketu NAJVEČ.

jusv ::

Super, velik več prenosa podatkov in unifi travel. Me že zanima kje vse bodo/so točke..
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

XS!D3 ::

Več date nikoli ne škodi, ker to v resnici še najbolj rabim, tako da pozdravljam njihovo ponudbo. To, da so že sedaj vključili klice in sms v celi EU bo pa tudi prav prišlo.

modelno1 ::

Si prebral drobni tisk? Pribitek je 6,1 cent na MB.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

hojnikb ::

kr lepa poteza; sicer bi lahko dal še malo več pr VEČ paketu :)
#brezpodpisa

Marc` ::

modelno1, ti moraš bolje prebrat, XS!D3 je napisal za dato v Sloveniji, za EU pa je napisal za klice in sms-e. Data se bo še plačala po porabi, čeprav od letos vsako leto manj, se bo pa dalo gotovo mariskje uporabljat Unifi travel.

XS!D3 ::

modelno1 je izjavil:

Si prebral drobni tisk? Pribitek je 6,1 cent na MB.

Sem prebral. Piše isto kot v nedrobnem tisku :) KLICI+SMS veljajo pri gostovanju v EU in ni nobenih pribitkov, medtem ko prenos podatkov samo v Sloveniji, tako kot sem napisal.

Lahko pa res uporabljaš podatke tudi pri gostovanju v EU s pribitkom 0,0610 EUR/MB, ampak o tem nisem nič pisal in ostaja enako, kot je bilo do sedaj.

Drugače pa naj bi bil 15. junij (če se prav spomnim) rok za ukinitev dodatnih stroškov pri gostovanju v EU. Takrat naj bi imeli iste pogoje doma kot v celi EU vključno s prenosom podatkov.

Lonsarg ::

Ravno to mi je zabavno. Dali so ven paket z 200MB EU prenosa, ki bo veljal točno 45 dni, potem pa pride regulacija in spet novi Data Shock al kaj? :)

stara mama ::

15GB prenosa za 12€, odlično :D
Zdaj bo internet radio lavfal konstantno!

hojnikb ::

evo rejzor, neki za tebe :)
#brezpodpisa

RejZoR ::

I am Bob now :) Tud sicer mi Telemach ni potegnil, tko da me ne moti :P
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jusv ::

Lonsarg je izjavil:

Ravno to mi je zabavno. Dali so ven paket z 200MB EU prenosa, ki bo veljal točno 45 dni, potem pa pride regulacija in spet novi Data Shock al kaj? :)

Teh 200mb je vključenih v paket. Na vse kar boš več porabil boš dobil pribitek. Iz tega vidika je prvih 200mb đabe. Vse kar pa je več pa poceni. Tako da verjetno ne bo potrebe po novem data shocku ;)
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

barossa45 ::

Tudi jaz sem pred kratkim prešaltal iz Simobila na telemah (paket: še več) in lahko samo pohvalim :)
Hitrost interneta doma na vasi 50+mbps

Lonsarg ::

jusv je izjavil:


Teh 200mb je vključenih v paket. Na vse kar boš več porabil boš dobil pribitek. Iz tega vidika je prvih 200mb đabe. Vse kar pa je več pa poceni. Tako da verjetno ne bo potrebe po novem data shocku ;)

Ne razumeš, MORALI bodo nov data shock dati ven, ker bo začel veljati EU roaming zakon. In to konkretni, namesto teh 200MB bodo morali dati vsaj 3GB EU podatkov v ta paket.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Daniel ::

A ne bo v EU roamingu 50GB, kot je na voljo v Sloveniji pri Še Več paketu?

Lonsarg ::

Ne nekaj je zdaj govora za varovalke da operater lahko pri podatkih ponudi manj kot doma, če ima res veliko podatkov doma.

Minimum je določen po formuli iz medoperaterske cene(minimum je dvakratnik medoperaterske cene). Nekako takole(če vzamemo ceno 8€/1GB, ki mislim da bo postala nova medoperaterska):
2*(cenaPaketa/8) = GB. Torej 2*(15€/8) = cirka 3.5GB pri paketu, ki stane 15€.

Daniel ::

Če je to na mesec mi povsem zadostuje :-)

jusv ::

Tudi meni je to več kot dovolj za Še več. Po tem izračunu bi bilo za Največ 6,25GB. Se mi zdi tudi velik.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5430581 (3927) link_up
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632167186 (23394) neosonic
»

Menjava operaterja. Koga izbrati?

Oddelek: Mobilne tehnologije
337652 (4415) krneki0001
»

TS vs. T-2 vs. Simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
256420 (5681) mirancar
»

Tušmobil omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
499955 (8014) Dzhimen

Več podobnih tem