» »

V čem je PHP boljsi od navadnega HTML- ja

V čem je PHP boljsi od navadnega HTML- ja

alexv ::

Do sedaj sem spletne strani delal z FP pa se nisem spuščal v podrobnosti. Zanima pa me v čem je finta PHP-ja ali ASP-ja glede na HTML.

Enostavno, če kdo zna da mi na kratko napiše v čem so razlike in za kaj je keteri od jezikov kakšne so razlike in za kaj katerega uporabiti.
Lep pozdrav ! Alex

kopernik ::

Uf, tezko bi ti enostavno odgovoril. Razlika je ogromna. Tako kot npr. razlika med knjigo in tiskarno.
Torej, z raznimi jeziki (PHP, ASP, JSP, itd...) ti dinamicno generiras HTML strani, pac glede na
zahtevo (request) iz strani odjemalca (npr. Internet Explorerja).

Kdaj uporabiti navaden HTML in kdaj ne?
Navaden HTML navadno uporabljas pri kaksnih predstavitvah (npr. tvoji osebni strani),
PHP pa npr. pri tem slo-tech forumu. Zakaj? Ker forum se konstanto spreminja -
predstavljaj si, da bi nekdo moral stalno popravljati HTML... nightmare.

No, upam da sem ti s tem kaj pomagal. Drugace pa.. google:)

lp

darh ::

primerjati HTML in PHP je isto kot da primerjaš jabolka in hruške.

PHP in ASP sta jezika s katerima generiramo "dinamični HTML". Torej izpis strani, ki je odvisen od tega, od kod prihajamo, vpisanih podatkov, časa... ipd...

Predstavitev PHPja

o ASPju ti bo pa mogu kdo drug kaj več povedat.
Excuses are useless! Results are priceless!

david ::

za ASP imas tukaj napisanega nekaj malega ...

jankoFer, HTML uporabis v vsakem primeru, razlika je samo to, ce ga flancas na roke al pa izpises v recimo neki zanki ...
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
splet01.net

Cokolesnik ::

Dinamicne spletne strani se izdelujejo z namenom, da so postopki azuiranja kar najbolj enostavni in ucinkoviti (zlasti pri vecji kolicini podatkov na webu) - torej se v zvezi s tem uporablja PHP ali ASP, HTML pa je osnova za izdelavo sablone-oblike, znotraj katere programer definira izpis dinamicne vsebine, torej s HTML kodo definiras prikaz podatkov, vsebino prikaza (od kje se crpajo podatki, na kak nacin itd.) pa definiras z ASP, PHP itd.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

BigWhale ::

HTML - staticne spletne strani, hitro pridejo do uporabnika ampak ne omogocajo pa nic drugega kot samo vsebino in ze vnaprej izdelane strani. Taka kot je stran, tako bo uporabnik gledal.

PHP - dinamicno generirane strani na spletnem strezniku. Povezava z raznimi podatkovnimi zbirkami je trivialna... unlimited possibilities... :)


ASP - brrr... forget it ;> je pa pretty much the same as PHP ampak, kot sem rekel, forget it, preden se zapletes med ActiveX... ;>

kopernik ::

davidka:
>jankoFer, HTML uporabis v vsakem primeru, razlika je samo to, ce ga flancas na roke al pa izpises v recimo neki zanki ...

saj to sem napisal...HTML generiraš dinamično... ne razumem kaj si hotel
popraviti pri moji izjavi.

lp

david ::

@jankoFer
hm, zdej pa ne vem vec :) v prvo mi je zvenelo tako, da HTML uporabis pri simple zadevah, pri PHP in dinamiki pa HTML nima veze ... tako sm zatopu ... se opravicevati, popolnoma prav imas ...
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
splet01.net

kopernik ::

@davidka

ah saj sploh ni vazno. Res sem se nerodno izrazil. Itak bluzim cele dneve...:)

lp

JerKoJ ::

jankofer jest bi tvojo primerjavo med knjigo in tiskarno (ki se mi zdi prov zakon)
sam, mal popravu

jest bi reku da je razlika med staticnem html (fp) in dinamicnim html (php) kot med knjiznico in tiskarno
v knjiznici dobis ze stare in oguljene stvari medtem ko v tiskrani dobis knjizico po zelji :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JerKoJ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako najti zaposlitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6512319 (7714) perci
»

Najboljši programski jezik za dinamičen html

Oddelek: Izdelava spletišč
443166 (2530) frenk
»

Kako se objavi koda?

Oddelek: Slo-Tech
271661 (1390) Mercier
»

Java problemček

Oddelek: Programiranje
141359 (1152) Imortales
»

"Downloadible" skripte

Oddelek: Omrežja in internet
8897 (823) Elemen_T

Več podobnih tem