» »

xara webstyle in prenos navigacije v FP ali DF MX

xara webstyle in prenos navigacije v FP ali DF MX

alexv ::

Zanima me kako lahko vstavim menu izdelan z xara webstyle v FronPage 2002 ali Dreamwever MX. Do sedaj sem delal gumbe v Fireworksu in jih prenašal v FP 2002, ker pa je zanimiva xara webstyle, bi tole sprobal !

Prosim za pomoč !
Lep pozdrav ! Alex

Tody ::

Splošno pravilo je da ma vsak program tak ali drugačen export ali pa na DW daš import file. Zdej za xaro nevem sam vem pa da lahko skoraj 100 % naštimaš kako naj ti file shran (jpg, gif )

alexv ::

To je res kaj pravis, samo je zadeva taksna, da ko shranim npr jpg ali gif dobim gumbe in vse oszalo vse pa je povezano v eno datoteko html, če jo kliknem se mi odpere v IE in tudi vsi gumbi delujejo. Kaj pa me muči, da ko sem v FP pa se nahajam v določenem okvirju zelim potegniti noter to datoteko (Frame propertis - Inital page) in mi jo očitno tudi potegne, ker če kliknem na preview vse dela ok ne vidim pa gumbov pod normalnim pogledom (to sem pri fireworksu videl brez problemov pa celotni meni oblikoval po zelji tu pa tega ne morem.
8-O

PS
Zanima me postopek kako se prenese menu izdelan z xaro v FP ter, kako se potem določi in uredi pozicija menija.
Lep pozdrav ! Alex

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexv ()

Tody ::

Sorry nikol delal z tem programom tko da mgoče edin insert HTML page

tec ::

Ne me drzat za besedo, ampak mensezdi da ima Xsara neke plugine za dwja. Ce se ne motim kar v dwju izberes xsara menu, kar ti nalozi program in ko koncas ti to spravi v dwja.

R33D3M33R ::

Ma ja plugine in lahko integriraš v dreamveawer, samo moraš to opcijo izbrat.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

alexv ::

Hallo

Dela sem se lotil kar z FP in mi je uspelo, čeprav v programu ne vidim navibara, napravljenega z xaro ampak se potem vsa zadeva vidi v brskalniku malo nerodno je samo, ker ne ves kje pozicionirat navi bar ker ne vidis. To lahko resis z ukoano da gres v html pa pogledas kje se nahaja navi bar.

Tudi hiperlinke sem resil, v programu xara ti omogoča da poiščeš tarče oz URL- je samo sem napačno delal kar poiščečš ga neglede v kateri mapi se nahaja povezava ali na spletu. Ker se pri prenosu datotek na splet avtomatsko poti izbrisejo in ostane samo ime datoteke, katero pa sevea moraš imeti v kakšni mapi, ki jo daš na strežnik.

Hvala za pomoč !
Lep pozdrav ! Alex


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menu

Oddelek: Izdelava spletišč
8938 (786) packpack
»

Web templates

Oddelek: Izdelava spletišč
151453 (1166) medobear
»

kak se na slohostingu postav forum in katerega?

Oddelek: Izdelava spletišč
392146 (1790) Klemenn
»

internet grafika-kateri programi???

Oddelek: Omrežja in internet
141522 (1393) gkovac
»

Dreamweaver

Oddelek: Programska oprema
271613 (1355) MaverickT

Več podobnih tem