» »

ATA66 problem z bootanjem

ATA66 problem z bootanjem

alien-w ::

Imam ATA66 controller na ABIT BE6-II pa lepo priklopim disk DTLA 20GB od IBMja gor, pa zalaufam, v biosu nastimam, da naj boota iz UDMA66, pa zalaufam, pa pride do preverjanja diskov v ATA66, pa ga zazna, sam winsi se pa ne zalaufajo. Kwa je lohk problem?

ChiefThunder ::

hmm... proglasi uno particijo na katerih maš winse za aktivno, pa pravilno naštimi zaporedje (C:,D:...)... mogoče bo pomagal.

bastadu ::

HPT366 na Abit BE6-II je imel strašne probleme z nezdružljivostjo z DTLA diski... Ta problem sem imel tudi jaz... mašina je kr naprej zmrzovala pol sem pa si potegnil z neta beta driverje za HPT366, ki so imeli to popravljeno, sedaj je pa vredu...

P.S.: kere winse pa maš gor?

alien-w ::

mam Win2k, kje najdem te driverje? Na abitovi strani?

Prjatu ::

Driverje najdeš tukaj!

bastadu ::

Driverje, ki podpirajo IBM DTLA diskev na HPT366 najdeš tukaj!

P.S.: Driverji so seveda beta, ampak kajpapol, sam da delujejo tak kot je treba...

miranpozar ::

alien, mene pa zanima, kako ti plata zdaj dela?

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

alien-w ::

aha, hvala, bom sprobal.
Miran: plata dela se kr ok, matra jo samo, ce comp ugasnem pa takoj za tem spet przgem. Ni mi se cist jasno, sam bom probal pogruntat. TNX za servis :D

miranpozar ::

Jah... za Abitke je znano, da so zelo občutljive na kakovost napajanja. Probaj s kakšnim drugim KVALITETNIM napajalcem!

Pa BIOS flashaj. S tem nadgradiš tudi BIOS HPT kontrolerja, kar zna pomagat pri problemu z diskom.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

alien-w ::

hja, pa saj mam pred kratkim kupljenega 250W Macaseja! A ni dovolj dober zanga?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abit BE6II (HPT366) in IBM DTLA

Oddelek: Pomoč in nasveti
141688 (1474) bastadu
»

veliika tezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
101337 (1151) alien-w
»

Počasen HDD???

Oddelek: Pomoč in nasveti
71394 (1223) miranpozar
»

DMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
111440 (1227) ||_^_||
»

hpt370

Oddelek: Strojna oprema
141501 (1362) MadMax

Več podobnih tem