» »

DMA

DMA

||_^_|| ::

kako je s to stvarjo? Pr DVDromu jo mam uklopleno, ful lepš dela...kako je pa s CDRjom? HDDjom??

ChiefThunder ::

Če maš možnost povsod vklopi DMA, za hitrejše in bolj tekoče delovanje. Še posebej pri diskih.

||_^_|| ::

vielen dank!

Sirki ::

Ni pa nujno, da ti bo DMA za CDrom delal. Men recimo ne spljoh. Pa imam Teac 540E, ki naj bi baje podpiral DMA..

noogy2noogy ::

Jaz imam tud TEAC 540E pa mi DMA prime. Sam očitno je zadeva odvisna od več faktorjev (tko kot ponavadi, a ne;().
Jaz imam plato Abit BX6 II, pa omenjeni TEAC 540E ter IBM-DJNA-370910. DMA mi prime s CD-jem z diskom pa nikakor...
Torej je čista 'kombinatorika'... pa veliko sreče8-)
lp noogy

Samson ::

Dma je odvisem od .inf datoteke, torej driverja od intela... Sicer pa ce imas na BE6II plati hpt 370 kontroler, moras imeti zadnje hpt driverje. Ce pa si flashal be6II v1.2 na 2.0, kar je raid, MORAS uporabljat tudi driverje za raid, ceprav ga nimas narejenega. Potem je odvisno, ce na IBM disku imas podporo za ata66 omogoceno na samem disku, kar dosezes z IBM programckom...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

miranpozar ::

Samson: nekje sem nekoč prebral, da je možno Abit BE6 II nadgradit z BIOSom, ki ti potem doda RAID kontroler. 8-O
Je to to, kar si ti omenil? More info pleez!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

bluehacker ::

Jeah povsod vklopi da bo hitreje ja točno tako.;((
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

Samson ::

Za miranpozar: Abitbe6II v1.2 (torej z HPT370 in ne HPT366 kontrolerjem) se DA flashat z biosom od Be6II v2.0 s cimer dobis raid polja. Sicer pa ce ne uporabljas raid polja, moras vseen uporabljat driverje za raid konfiguracijo. Dela brez problema, ampak to delaj le v primeru, ce si popolnoma preprican, da je HPT370 na plati in v ukazu za flash biosa dodaj na koncu /f kar pomeni FORCE torej brez preverjanja biosa.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

whatson ::

V cem je sploh joke tega DMAja?? vem da dela hitreje.. ampak why??

Boky ::

Wing, ce ne mores vklopiti DMA, potem nalozi EIDE gonilnike, ki si jih dobil zraven plate, razen ce imas kakega predpotopnen sistem z p100, pa se tu se po moje da dma na vcasih vklopit. Kolega, ki ima nekakso BXcell plato DMA-ja tudi ni mogel vklopiti, na Teacu 40X dokler tega ni nalozil.
DMA = Direct Memory Acces, kar ze samo ime pove pomeni direktno povezavo med memorijo in diskom( CD- romo). Ko je DMA vkloplen se podatki pretakajo po posebnem DMA kanalu in ne obremenjujejo procesorja oz ga dosti manj. Pozeni kak HD-tach, ko je DMA vklopljen in ko ni.Razlika mora biti ocitna (z DMA pod 10% brez DMA poraba CPU-ja limitira proti 100% )

||_^_|| ::

DMA mi dela povsod, na disku, CD-Rju, DVDju!! aj mast bi som laki sanofabić!:))))))))))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prašajne

Oddelek: Kaj kupiti
61050 (862) gismo
»

Abit BE6II (HPT366) in IBM DTLA

Oddelek: Pomoč in nasveti
141686 (1472) bastadu
»

Počasen HDD???

Oddelek: Pomoč in nasveti
71392 (1221) miranpozar
»

DMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
91298 (1097) Tzar
»

Teac 540E in DMA

Oddelek: Strojna oprema
71197 (1029) Alec999

Več podobnih tem