» »

Počen zaslon

Počen zaslon

jizzer ::

Pozdravljeni.

Danes mi je telefon padel "face down" na "puklast" beton in zaslon je počil. Sreča v nesreči, je poknil skrajno desno v spodnjem kotu, čisto pri robu in vse še vedno deluje. Problem pa je, da je kar konkretna luknja not in se prav vezje vidi, poleg tega se steklo kruši dalje.
Ima mogoče kdo kake izkušnje/idejo kaj narediti da bi preprečil nadaljno krušenje stekla ter kako bi to luknjo "zaflikal"?
Nebi rad nekega lepila not filal (čeprav mi je jasno da bo to verjetno edina opcija), ker nebi rad imel problemov v primeru, da se odločim steklo zamenjavat.

lp

marex ::

heh vezje se ti vidi, to komplet menjaj.. bo najboljše

starboi ::

Bog ne daj kakšnega lepila tiščati noter , boste naredili še več škode. Nujno zamenjati zaslon . Lp

klinker ::

Kak telefon pa je? Vprasanje ce se sploh splaca to popravljat.
Drugace pa tempered glass "foljo" gor pokni pa je.

SaXsIm ::

Poišči na bolhi kakšne mojstre, ki menjajo samo stekla, kolikor se spomnem, so cene okoli 50 EUR. Če je display OK in sploh v primeru, da gre za katerega izmed bolj hi-end telefonov (sploh samsungi), je menjava stekla najcenejša in najboljša opcija. Seveda v primeru, da ti zamenja nekdo, ki to zna. Staro steklo se odstrani, display in digitizer pod njim se očistita, nato pa se novo steklo prilepi s t.i. LOCA lepilom, ki se strdi pod UV svetlobo.

To, da če se vidi vezje spodaj, ni nič groznega. Steklo pri telefonih ponavadi prekriva celotno prvo stran, tudi dele, pod katerimi ni zaslona in tam se sedaj vidi "drobovje" telefona. Začasna rešitev problema pa je vsekakor kakšen screen protector.
SaXsIm

Stari maček ::

Jaz bi lepo luknjo zafilal s silikonskim kitom(če je vse na zatemnjenem delu, s črnim) in takoj, ko je še mehak, čez dal zaščitno steklo. Problem rešen.

Zgodovina sprememb…

SaXsIm ::

Če želiš slučajno kdaj menjat zaslon (recimo, da ti še enkrat pade, pa ga je treba menjati), tega nikakor ne počni. Ta kit se bo razlezel po celotni notranjosti in v kolikor bo prišel v stik z osnovno ploščo, ti bodo v primeru kislinskega silikona oksidirali kontakti, s čimer boš uničil osnovno ploščo.
SaXsIm

klinker ::

Nimas kaj carat.
Tempered glass cez, da zadeva ne poka dalje in je.
Sploh pa ne silikona, kot je ze saxim omenu. Ce ze, se sigurno dajo dobit namenske zadeve za prav tak namen.

jizzer ::

Verjetno je res najboljša opcija neki tempered glass prek in je to to. Čeglih se mi je zdaj v roku parih ur še bolj "razdrobilo" steklo, ampak ok.
Največji problem je vlaga, ker se mi je že pri prejšnem telefonu nabrala na vezju in sem ga menjal, ker je bil komplet hin.

Telefon je drugače Moto G 2015 LTE. Niti pol leta ni star in si vseeno ne zasluži tako velikega popravila :)
Najboljše da si menjam steklo in je zadeva rešena.

hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev zaščitnega stekla na mobitel

Oddelek: Loža
314636 (2997) Anonimnež
»

Poškodovanje novega telefona s strani pooblaščenega prodajalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7711905 (8980) mat11
»

Prihaja Gorilla Glass 6, safir pa je umrl

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
259638 (6376) Magic1
»

Najboljši stekleni screen protectorji

Oddelek: Mobilne tehnologije
92260 (1242) N0t0ri0us
»

Zaščita zaslona telefona

Oddelek: Kaj kupiti
181345 (1230) LJ4L

Več podobnih tem