» »

Novo grafično ne zazna v igrah

Novo grafično ne zazna v igrah

GabrieLeo ::

Po uspešni inštalaciji grafične in vseh driverjev sem zagnal igro v Steamu (GTA4) a se je začetni screen izpisal precej slabo.
Nato sem skočil v grafične nastavitve kjer je bilo vse na lov, saj moja grafična naj ne bi bila primerno updejtana.
Prav tako je problem s CS:GO in ostalimi. Vse se začnejo s poslabšano ločjivostjo, ratiom itd.
Pod Device Manager mi pod display zazna samo grafično, vse ostalo se zdi v redu.

Kaj je za narediti?

m0LN4r ::

Kaj ko bi malo več napisal?
Katera grafična, laptop ali pc? Ali imaš še polek ločene, tudi integrirano itd.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

GabrieLeo ::

Gtx 970, pc, integrirana je Intel Graphics (Family Chipset nekaj takega) motherboard je gigabyte

BorutK-73 ::

Pa imaš priklopljen monitor na grafično?

Zgodovina sprememb…

GabrieLeo ::

Seveda

shadeX ::

V nvidia nastavitvah lahko nastaviš katera grafična laufa po defaultu. Lahko samo določen program ali pa vedno..

Zgleda nekako tako.

GabrieLeo ::

Kje pa odprem slednje?
sem našel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GabrieLeo ()

shadeX ::

Desni klik kjerkoli na namizje -> Nvidia settings.

Oziroma -> Nvidia Control Panel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

GabrieLeo ::



nimam tega načina zgoraj kakor pri tvoji sliki...
Našel pod cinfigure suround. Pa da vidimo če dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GabrieLeo ()

shadeX ::

Ja ti maš več nastavitev kot jaz ker maš desktop grafo. Jaz sem na prenosniku. Pozabu povedat, sori :)

GabrieLeo ::

Ampak še vedno, igra komaj da mi požira. Nekaj ni v redu. Je problem z driverji? Ko sem inštaliral tistega iz cdja mi je sporočilo da se ne more poveza s invidia strežniki, potem sem povlekel manual iz neta in še šepa.

shadeX ::

Pol ti laufa na integrirani..

Probi jo disejblat..

GabrieLeo ::

Drugače kot preko BIOSa ne gre ane?

GabrieLeo ::

Šel v BIOS in vse je v redu. "Če je na voljo grafična, se jo uporablja" piše. Device Manager mi ne zazna drugega kot gmoje grafične, vse dela normalno. Samo igre mi nočejo zaznati
grafične.


tudi programček mi jo zazna

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GabrieLeo ()

GabrieLeo ::

UPDATE: V gta4 mi v nastavitvah jasno piše da imam na voljo še 4000MB prostora, zraven pa z rdečo opozorilo, da ne smem
povečati grafike ker je že zdaj kartica na robu zmogljivosti ali nekaj takega. Je kartica fuč? MSI je sicer..

pixelzgaming ::

disablaš jo lahko v Device Managerju

ali še boljše v BIOSu.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

shadeX ::

Si kupil rabljeno al novo- cena?

GabrieLeo ::

Nova je. 350 eur.

Compufreek ::

Hallo!
Prvo kar bi js preveril je če grafično normalno požene v testnem programu.... furmark naprimer:
http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

Če ti tu not normalno zazna grafično predvsem bi se mogla le ta zagret na 70 stopinj vsaj pa ventilatorji ti začnejo bolit :) potem bi moglo bit z grafo vredu ....

potem preveri če si stare gonilnike zbrisal ... si prej bil na kiri drugi grafični al si uporablal integrirano ?

Si poskusil še kiri drugi špil al samo tale gta ? ... če si potegnil gonilnik manualno iz njihove spletne strani, potem se ti je najbrž posneltudi geforce experience ki ga imaš spodaj pri "tray" ikonah ... so spodaj tam ko imaš zvok ... taki nvidia logo pa ga 2x klikneš pa probaj igro zagnat preko tistega programa (ti optimizira nastavitve glede na grafično kartico )¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸

aja pa oprosti da bom ponovil vprašanje boruta ampak prvo pravilo troubleshootinga za nekoga drugega je da morš predvidevat da je "glup ko stena" ;) si ziher da si monitor priklopo na grafično ... da nisi priklopo v matično ploščo ... dej še enkrat preveri ker se mi je že tolkokrat zgodlo da je kdo do konca trdil da je vse priklopleno tako je treba potem pa pogledam pa je npr. usb vklopo v ethernet port ;)

rokyyy ::

GabrieLeo je izjavil:

UPDATE: V gta4 mi v nastavitvah jasno piše da imam na voljo še 4000MB prostora, zraven pa z rdečo opozorilo, da ne smem
povečati grafike ker je že zdaj kartica na robu zmogljivosti ali nekaj takega. Je kartica fuč? MSI je sicer..

gta iv je imel probleme z grafičnimi ki so imele več kot 2gb spomina.

preberi si tukaj: https://support.rockstargames.com/hc/en...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokyyy ()

GabrieLeo ::

Comurfreek: Zaznalo mi je samo en GPU in to je gtx, test mi je nabil do 70c, vse v redu in da poskusil sem še CS:GO in Bad Company in oboje mi laufa grozno. Seveda imam priključeno v grafično in sicer v spodnji izhod. Verjetno ni razlika, če dam v zgornjega...?

ROkyy: Isto mi dela. Da sem na robu zmogljivosti

NLight ::

GabrieLeo je izjavil:

Comurfreek: Zaznalo mi je samo en GPU in to je gtx, test mi je nabil do 70c, vse v redu in da poskusil sem še CS:GO in Bad Company in oboje mi laufa grozno. Seveda imam priključeno v grafično in sicer v spodnji izhod. Verjetno ni razlika, če dam v zgornjega...?

ROkyy: Isto mi dela. Da sem na robu zmogljivosti


V navodilih vsake matične ti piše da primarno grafično vedno daš v zgornji izhod.

Mordecai ::

A kje slučajno piše koliko Rama imaš in kateri CPU?

NLight ::

Spodnja reža (x4) ima manjši bandwith kot zgornja (x16)

GabrieLeo ::

Okej. Situacije je taka. Na novo sem inštaliral igro iz steama in zdaj dela kakor se zagre. Vse na ultra pa še vedno 90 fps, vse je kul.
Hvala vsem za pomoč pa še eno vprašanje Nlight, zgornja ima na levi strani zraven tiste majhne režice še neke pikice naokoli. V redu če priključim?

NLight ::

GabrieLeo je izjavil:

Okej. Situacije je taka. Na novo sem inštaliral igro iz steama in zdaj dela kakor se zagre. Vse na ultra pa še vedno 90 fps, vse je kul.
Hvala vsem za pomoč pa še eno vprašanje Nlight, zgornja ima na levi strani zraven tiste majhne režice še neke pikice naokoli. V redu če priključim?


Kakšne pikice? x16 je namenjena grafični mislim da ne bi smelo biti težav

GabrieLeo ::


tale vhod spodaj.

Compufreek ::

Tvoja slika ne deluje ?
tudi mene namreč zanima kake pikice misliš :)

drugače pa to kar ti je napisal nlight ... če imaš eno grafično potem jo vedno daš v pci-e port ki je na vrhu oz bližje procesorju :



če pa si mislo tam ko se ekran priklopi potem pa je res vseeno kam priklopiš kabl od ekrana

Zgodovina sprememb…

GabrieLeo ::

aja no to imam v vrhnjem pci-e portu.

BorutK-73 ::

GabrieLeo je izjavil:

Okej. Situacije je taka. Na novo sem inštaliral igro iz steama in zdaj dela kakor se zagre. Vse na ultra pa še vedno 90 fps, vse je kul.
Hvala vsem za pomoč pa še eno vprašanje Nlight, zgornja ima na levi strani zraven tiste majhne režice še neke pikice naokoli. V redu če priključim?

Tiste 4 "pikice" so za analogni izhod če imaš vga monitor. Če imaš DVI monitor je vseeno kam priklopiš.

Machete ::

Zdaj če si rešil zadevo, je za zaključek morda na mestu še slovnico potretnirat.
'Nove grafične ne zazna' je prav. Za naslednjič :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

144hz monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7720512 (10714) 6151
»

Upgrade main workstationa

Oddelek: Kaj kupiti
404870 (3772) opeter
»

Se splača kupiti ta prenosni računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172203 (1716) care20
»

Menjava graficne->crashanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
666076 (5222) Napajalc
»

Graficna kartica r9 390 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
555066 (3897) Seljak

Več podobnih tem