» »

Se splača kupiti ta prenosni računalnik?

Se splača kupiti ta prenosni računalnik?

Akmul55 ::

Živijo!
En kolega mi ponuja sledeč prenosni računalnik za 250€. In ker se na prenosne računalnike ne spoznam najbolje se obračam na vas in bi vas prosil če bi mi lahko svetovali če se ga splača kupiti. Računalnik bi uporabljal bolj kot ne za šolo in mogoče za kakšno igro (CS GO...)

Te informacije mi je napisal:
HP
i7 4xxxhq
16gb RAM
Nvidia 750 2gb ddr5
Full HD
1tb trdi disk

Če potrebujete še kakšno informacijo mi povejte in ga bom vprašal.

Hvala za vaš odgovor in čas!

DeeCoy ::

Še starost in model laptopa mogoče?
Računaj, da je pametno noter dat en SSD, ker bo to občutno pohitrilo sistem.
Na nVidia 750 ti CSGO ne bo ravno blestel v FPS. Je pa odvisno, kako zahteven si.

Mare2 ::

DeeCoy je izjavil:

pametno noter dat en SSD, ker bo to občutno pohitrilo sistem.


Po mojem nujno dodat SSD. :)

opeter ::

750(M) 2GB DDR5 ni tako slab v prenosniku ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

Za tak denar je, če je očiščen in brezhiben, super prenosnik. Dodaj še 100-200 evrov za SSD (odvisno od tega, koliko prostora potrebuješ) in to je to.

tikitoki ::

Akmul55 je izjavil:

Živijo!
En kolega mi ponuja sledeč prenosni računalnik za 250€. In ker se na prenosne računalnike ne spoznam najbolje se obračam na vas in bi vas prosil če bi mi lahko svetovali če se ga splača kupiti. Računalnik bi uporabljal bolj kot ne za šolo in mogoče za kakšno igro (CS GO...)

Te informacije mi je napisal:
HP
i7 4xxxhq
16gb RAM
Nvidia 750 2gb ddr5
Full HD
1tb trdi disk

Če potrebujete še kakšno informacijo mi povejte in ga bom vprašal.

Hvala za vaš odgovor in čas!


Za to ceno bos tezko dobisl kaj boljsega. Ce te ne moti odsotnost garancije. S kolegom se se zmenil za neko krajso garancijo, da lahko v miru preveris, ce vse deluje oz. zadevo stestiraj pred prevzemom.

Pa pozanimaj se glede baterije. Ce ti je pomembna avtonomija, je to kljucen faktor. Novejsi racunalniki komot zdrzijo 6 ur normalne uporabe (kar ne pokriva igranja iger,...).

DeeCoy ::

opeter je izjavil:

750(M) 2GB DDR5 ni tako slab v prenosniku ...

hh... 60-90 fps.. To ni slabo? Mogoče je ok za LOL.. Pri cs:go se pod 200 fps ne pogovarja..

Mare2 ::

Najcenejši, še spodoben je tale:
https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...

abyssus ::

DeeCoy je izjavil:

opeter je izjavil:

750(M) 2GB DDR5 ni tako slab v prenosniku ...

hh... 60-90 fps.. To ni slabo? Mogoče je ok za LOL.. Pri cs:go se pod 200 fps ne pogovarja..


Govora je o prenosniku, ne o high-end mašini. :)

Informativno: meni je ena od trgovin za mojega Asusa n551jw (i7 4720HQ, GTX960M, 16GB, 120SSD, 1TB HDD) ponudila 500€.

Glede na to, da gre za skoraj isto mašino (razlika v grafični in ssdju, ki je v tej velikosti trenutno 40€ ali še manj), je po moje dobra vrednost, AMPAK preveri baterijo. :)

slodreamer ::

Procesor zgleda top performančno, baterija verjetno bo slaba, z novim SSD pa bo tole laufalo super.
Sploh če je elite serija (oz. business, kot Thinkpad serija T) potem lahko dela še dolgo. Za igre pa ravno verjetno ni.

2f4u ::

Samo komentar; HPji in dodatne grafične kartice so lahko težavne - se kvarijo baje po 3 do 4 letih. Načeloma, nepokvarljive so tisti HPji ki imajo onboard v čipu grafiko. Sam sem kupil HP 25xx EliteBook (2012) in je na DP; dela za sedaj vse; seveda razen baterije. SSD nujno.

Lp

abyssus ::

2f4u je izjavil:

Samo komentar; HPji in dodatne grafične kartice so lahko težavne - se kvarijo baje po 3 do 4 letih. Načeloma, nepokvarljive so tisti HPji ki imajo onboard v čipu grafiko. Sam sem kupil HP 25xx EliteBook (2012) in je na DP; dela za sedaj vse; seveda razen baterije. SSD nujno.

Lp


Lahko potrdim, vendar to, zame vsaj, velja, ko je dodatna grafična AMD, v tem primeru pa gre za NVidio.

chucki ::

Omen17 z gtx1070 je problematicen?
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

scipascapa ::

Zakaj nove teme? Ne razumem tega, res ne.

Akmul55 ::

Najlepša vam hvala za odgovore :D
Trenutno ga ni doma in pravi, da je model računalnika neki HP envy j.... se ne spomne na pamet. Je pa prenosnik okoli 3 leta star. Baterija pa ne blesti najbolje :D
Se pravi, če bi dodal notri SSD in kupil kakšno boljšo grafično bi mi ta prenosnik koristil vsaj 3 leta? Katero grafično bi mi priporočili?
Hvala in lep dan še naprej :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Akmul55 ()

DeeCoy ::

Akmul55 je izjavil:

Najlepša vam hvala za odgovore :D
Trenutno ga ni doma in pravi, da je model računalnika neki HP envy j.... se ne spomne na pamet. Je pa prenosnik okoli 3 leta star. Baterija pa ne blesti najbolje :D
Se pravi, če bi dodal notri SSD in kupil kakšno boljšo grafično bi mi ta prenosnik koristil vsaj 3 leta? Katero grafično bi mi priporočili?
Hvala in lep dan še naprej :D

V prenosnikih v veliki večini grafična ni stvar, ki jo daš kar tako ven in drugo noter.. V večini primerov so že na matičnih ploščah. SSD pa obvezno.

Mare2 ::

Akmul55 je izjavil:

Baterija pa ne blesti najbolje :D
Se pravi, če bi dodal notri SSD in kupil kakšno boljšo grafično bi mi ta prenosnik koristil vsaj 3 leta? Katero grafično bi mi priporočili?
Hvala in lep dan še naprej :D

Naj ti da malo popusta. :) Moraš še kar nekaj denarja vložiti v to.

care20 ::

Akmul55 je izjavil:

Najlepša vam hvala za odgovore :D
Trenutno ga ni doma in pravi, da je model računalnika neki HP envy j.... se ne spomne na pamet. Je pa prenosnik okoli 3 leta star. Baterija pa ne blesti najbolje :D
Se pravi, če bi dodal notri SSD in kupil kakšno boljšo grafično bi mi ta prenosnik koristil vsaj 3 leta? Katero grafično bi mi priporočili?
Hvala in lep dan še naprej :D


ko kupujes prenosnik za igre,je na prvem mestu graficna kartica,potem procesor...saj to dvoje ni mogoce nadgraditi ker je integrirano na maticno...cena je ok za ta prenosnik le ssd kupi(cca 50e)kar so ti ze zgoraj svetovali in ti bo laufal kot se spodobi...pa priporocam ko bos vstavljal ssd da se ocistis hladilnik ter ventilatorje,po moznosti tudi namazes novo pasto na cpu in gpu oz ga das na servis in ti to naredijo(cca 20e)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se splača nadgradnja starega prenosnika?

Oddelek: Strojna oprema
223017 (2337) stara mama
»

prenosnik za igre do 1200E

Oddelek: Kaj kupiti
337515 (6887) hojnikb
»

Laptop za autocad, 3dsmax, photoshop

Oddelek: Kaj kupiti
152601 (2278) blues1
»

Grafično oblikovanje - Prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
428235 (7230) mmtu

Več podobnih tem