» »

Applove novosti: iPad Pro, iPhone 6S, nove ure, WatchOS 2, iOS 9

1
2
3

Zheegec ::

Oh, spet ta debata (gets popcorn).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

Dr_M ::

VaeVictis je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Pri Samsungu ipd. pa bodo ljudje še vedno verjeli, da se ne prodaja, ker nima več SD kartice oz. podobne oslarije.


Ce hocejo ljudje imet funkcionalen telefon, je to oslarija?


Dokler verjamejo, da je to razlog za pol milijarde nižji dobiček, potem je oslarija.



To je samo eden od razlogov. Ni pa nujni glavni, sploh pa ne edini.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

no comment ::

Najprej Apple ne posluša slo-tech strokovnjakov in... propade. Zdej pa še Samsung.

Ni čudno, da je svet v taki pi...!

trnvpeti ::

trend je v 2-1 in spet bo dobicek rasel(posebej, ko so dali notri svoj cpu, in niso vzeli od intla)
apple je lepo naredil ipod pro, tanek, baterija drzi, lahek, se ne pregreva,...
in hudica, nikomur(tudi msju ne) pred tem ni uspelo, sedaj bodo pa probali kopirat

noraguta ::

Ne na slo tech nej napišejo v naslovu apple predstavil "že videno".
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kronik ::

Škoda, da niso predstavili nič novega v velikosti 5s ali celo 4s modelov. iPhone Mini. To, da še vedno strašijo z 16 GB placa pri 12Mpix kameri pa je sramota, sploh ker dobiš samo 5GB free cloud storage zraven. Že 64Gb mi je premalo na 5s, pa je samo 8Mpix kamera. Zakaj premalo? Ker imam shranjene vse slike od prvega iPhona naprej + ostale fotke iz EOSa (200Gb storage na icloudu je premali). Ja pa fajn, če je vse na dosegu roke praktično v trenutku.

Kakšen bo file size pri teh 'live photos' na 12Mpix senzorju? Da o 4K videu ne govorim... na 16GB ciglu ... huh.

s1m0n ::

ipad Pro bi brez pisarniškega paketa (MSja) / pisala in tipkovnice bil kar neuporaben.
Večji je od SP3 pa še na mobilnem OSu. Lepo, da so dali tipkovnico zraven pa čeprav je malo predraga. Edino kar je nespremeljivo je še vedno blesav grid, ki je enak na iphonu kot na 12'' tablici kjer ta grid z ikonami zgleda totalno blesavo. Pa tudi polnjenje pisala a so resni :-) Kolko bo polomljenih konektorjev.

Za osatal me ne zanima le ta Pro saj MS v tem segmentu rabi konkurenco.

issak ::

Baterije so zastrašujoče, vsako leto manjše:
iPhone 6S: 1715mAh
6S Plus: 2915mAh

Za primerjavo:
Z5 compact: 2700mAh
Z5 premium: 3430mAh

Pa so praktično enako veliki. No, iPhone ima večje ohišje za enako velik zaslon, predvsem v višino (6S Plus je 4mm višji in 2mm širši kot Z5 premium, pa sta oba 5,5", pa še težji je 12g. Je pa tanjši jasno :D)

Kamera še vedno kuka ven iz ohišja, in tisti grdi robovi oz. črte za anteno so še vedno prisotni, prav tako 1cm roba zgoraj in spodaj. Jobs bi se križal ko bi videl tak design pomoje :D

So pa barve zelo lepe, še posebej nova.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

MrStein ::

Prvi se imenuje Smart Keyboard in je točno to, kar nakazuje ime. To je inteligentna prevleka za iPad Pro, po kateri je mogoče tipkati.

Kaj pa je inteligentnega oziroma "smartnega" na njem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

MrStein je izjavil:

Prvi se imenuje Smart Keyboard in je točno to, kar nakazuje ime. To je inteligentna prevleka za iPad Pro, po kateri je mogoče tipkati.

Kaj pa je inteligentnega oziroma "smartnega" na njem?


Kako pa naj bi jo imenovali po tvojem ekspertnem marketinškem mnenju? Že navaden cover je bil smart, pa je bil kos pvcja z magnetki, ampak je bil daleč najboljši kos pvcja z magnetki in vsi kitajski plagiatorji skupaj niso uspeli sestaviti primerljivo kakovostnega coverja.

Apple je več kot zakon. Jaz vsako jutro vstanem pol ure prej, zložim vse svoje Apple izdelke in jih pol ure samo gledam, tko k eni v muzeju Rembrandta, umiri in napolni z energijo za cel dan.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PARTyZAN ()

nekikr ::

Ja, eni bi ga poimenovali "Ovitek za tablico s tipkovnico". Potem bi jokali zakaj se ne prodaja. Prekleta država!

BorutK-73 ::

leiito je izjavil:

Apple je več kot zakon. Jaz vsako jutro vstanem pol ure prej, zložim vse svoje Apple izdelke in jih pol ure samo gledam, tko k eni v muzeju Rembrandta, umiri in napolni z energijo za cel dan.

Sarkazem pomešan z veliko resnice?

leiito ::

Pa še neki ma Apple, kar drugi nimajo. Ni jim vseeno. Meni, kot power userju, ker res velik kličem, so poslali en poseben app z imenom Feedback, da pošiljam svoje sugestije, predloge za izboljšave itd. Sem jim napisal, da OK, hvala, ampak naj mi raje takoj povejo, če mojih dopisov ne bojo bral, ali še huje, da jih bojo bral, pa potem ne upošteval, in niso rekli, da ne bojo. In potem sem res videl, da so nekatere ideje, ki sem jih podprl, multi-tasking in split screen npr., prišle v iOS.

Se pa strinjam, da je bil včerajšnji dogodek hype, valjda, ipak to niso niti tako revolucionarne, niti tako pomembne novosti, kot to zaspinajo v marketinških oddelkih, ampak tak je sistem, odkar je Bernays izumil ekonomsko propagando, skoraj vse reklame na svetu so take. Če bi samo hladno našteval fakte, bi se ljudje povsem zmedli.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

nekikr ::

Si predstavljaš realne reklame? "Predstavljamo najnovejši Samsung Galaxy žnj. Je velik, to je nekako to. Hardware je napumpan, če ima kdo fetiš na te stvari, pomemben ni. Jebiga, še vedno šteka, pa Android je na žalsot še vedno tu. Če komu vseeno ustreza naj ga pač plača, ni pa vreden te astronomske cene". In povratek Appla: "Predstavljamo novi iPhone. Nimamo več idej zato smo ga malo povečali. Lahko pa kupite tale ovitek za ipad s tipkovnico, dela kot vse ostale, samo da je precej dražji. Pa en kuli smo še naredili, 100€, če koga zanima". Fetiš za nekatere tukaj :)

noraguta ::

Šteka iphone ne android. Da ne hovorimo kolk je enga tapkanja preden prideš do kake uporabne informacije na iphonu na androtu te pa vse caka kar na startscreenu. Sej prodajne stevilke dost povejo. Iphone je za punce. Pa poženščene fantke. Sej se waterproof ni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

leiito ::

nekikr je izjavil:

Si predstavljaš realne reklame? "Predstavljamo najnovejši Samsung Galaxy žnj. Je velik, to je nekako to. Hardware je napumpan, če ima kdo fetiš na te stvari, pomemben ni. Jebiga, še vedno šteka, pa Android je na žalsot še vedno tu. Če komu vseeno ustreza naj ga pač plača, ni pa vreden te astronomske cene". In povratek Appla: "Predstavljamo novi iPhone. Nimamo več idej zato smo ga malo povečali. Lahko pa kupite tale ovitek za ipad s tipkovnico, dela kot vse ostale, samo da je precej dražji. Pa en kuli smo še naredili, 100€, če koga zanima". Fetiš za nekatere tukaj :)


Al pa čist monotono, k osmrtnice, po alinejah samo tehnične lastnosti. Specs monkeys' heaven.

noraguta je izjavil:

Šteka iphone ne android. Da ne hovorimo kolk je enga tapkanja preden prideš do kake uporabne informacije na iphonu na androtu te pa vse caka kar na startscreenu. Sej prodajne stevilke dost povejo. Iphone je za punce. Pa poženščene fantke. Sej se waterproof ni.


Itak. Pravi moški so tud pod vodo na fejsbuku.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

issak ::

Dr_M je izjavil:

http://navice.si/index.php/2015/09/10/n...


Prvi mož Appla Sam Cook še enkrat več ni razočaral. Tako, kot je bila njegova predstavitev grandiozna, tak bo tudi novi iPhone 6s.


wut? :8)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

nekikr ::

Ne razumeš šale? Saj je precej jasno zapisana.... :)

Apple je na konferenci v San Franciscu predstavil novo verzijo mobilnika iPhone 6. Izkazalo se je, da so izpolnili velika pričakovanja, saj bo novi iPhone imel v imenu dodatno črko.

Prvi mož Appla Sam Cook še enkrat več ni razočaral. Tako, kot je bila njegova predstavitev grandiozna, tak bo tudi novi iPhone 6s. Po končani predstavitvi je spregovoril za našo spletno stran: ,,Ogromno truda je bilo vloženega v zadnjem letu dni. Največ časa smo namenili temu, da raziščemo kaj si naši uporabniki želijo. Ugotovili smo, da so uporabniki najbolj veseli, ko pride nekaj novega ven, pa čeprav ne gre za drugačen izdelek. Zato smo iPhone-u 6 na koncu imena dodali črko S. Odziv je zaenkrat več kot fantastičen. Ljudje že kampirajo pred trgovinami z Apple izdelki."

Da ima Sam Cook prav smo ugotovili iz prve roke. Namreč, dobili smo izjavo oboževalca Applovih izdelkov, Damjana: ,,To je točno to kar sem potreboval, da lahko porabim novih 700 €. Ker ima novi iPhone na koncu imena črko S, gre za čisto drug telefon. Ko bom s prijatelji na kavi, ga bom z veseljem postavil na mizo in se pohvalil da gre za novo verzijo. Verjetno se mi bodo smejali, ker gre za čisto enak telefon, a jaz bom vedel, da je to 6S in ne 6."

Damjan je takoj zatem, ko je podal izjavo za našo spletno stran odšel na Kongresni trg. Tam bo pred Apple trgovino kampiral vse do izida iPhone 6s, kar se bo zgodilo konec meseca septembra.

andrejus ::

Pa meni se zdi smer razvoja appla prava. Oz predstavjene zadeve se mi zdijo uporabne.

Nisem nek ljubitelj apple izdelkov, Čeprav si lastim ipad in Ĺžena je imela iphone, pa mac mini ipd.
Ljubitelj nisem predvsem zaradi njihove zaprtosti sistema in neverjetne omejitve, hardware pa imajo zelo kakovosten.

Eden glavnih očitkov ipadu in tablicam nasploh je to da so namenjene predvsem konzumaciji vsebin. Resnici na ljubo na tablici nisi mogel kaj resnega in zahtevnega narest. Ta očitek je slišal celo njegova svetost Steve Jobs v živo po predstavitvi prvega ipada. In zapisana & avtorizirana je tudi v njegovi biografiji.

Večji ipad + tipkovnica + svinčnik se mi zdi dobra kombinacija. Vedno sem trdil - tudi tukaj na slotechu - da z ipadom in tablicami ne moreš nič pametnega narest, lahko pa z užitkom konzumiraš vsebine (net, pdf dokumente, slike, filme bla bla bla). Je ap res smešno, ko govorijo o revoluciji in o inovativnosti. Se delajo norca?

Ima pa ta kombinacija tudi nekja pomankljivosti:

#1 Že SJ je rekel da ljudje neradi na laptopu (saj to je naveza ipadPro+tipkovnica) kažejo s prsti oz s svinčnikom. Mislim, da bi bilo bolj smiselno v tipkovnico vgradit sledilno ploščico.

#2 iOS ni enako OSx, produktivnost nista enaki. iOS je ful bolj lesen od normalnega OS. Normalno, ker je narejen za telefone in preproste naprave tipa ipod, ipad. Ne vem Äče bi ga izbral namesto macbooka.

#3 neverjento da se svinčnik ne da vtaknit v ohišje ipada - jaz imam tudi dva stylusa za iapd, sam ne vem kje sta :) sem jih zgubil. Svinčnik če res nisi risar al kaj podobenga potrebuješ tu pa tam. Na Samsungu Note 3 uporabljam svinčnik mogoče 1x na dan, večino časa je pa pospravljen na svojem mestu.
Polnjenje svničnika je leseno narejeno in ga z lahkoto zlomiš.

#4 Cena. To je že cena macbooka. Jaz bi raje imel svinčnik in tipkovnico za air2 (+ macbooka). Saj bodo mogoče naslednjič za air3 naredili: svinčnik + tipkovnico + air3 da se bo skupaj vse lepo integriralo. Z novim iOS 9 bi bilo zame zelo zanimivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

issak ::

andrejus je izjavil:


#4 Cena. To je že cena macbooka. Jaz bi raje imel svinčnik in tipkovnico za air2 (+ macbooka). Saj bodo mogoče naslednjič za air3 naredili: svinčnik + tipkovnico + air3 da se bo skupaj vse lepo integriralo. Z novim iOS 9 bi bilo zame zelo zanimivo.



To bodo pa ja že popravl, bodo ceno macbookon dvignl :)

Bilo bi zanimivo primerjati iPad Pro in the new Macbook (tisti s Core M procesorjem), pomojem bi bil ipad hitrejši na splošno. Precej je reviewev na internetu glede the new Macbook ki pravijo da se pregreva in zaradi tega throtla procesor, ki je že itak švoh. OSX je optimiziran za x86, to je vse do gor do Xeon E5 v Mac Projih, in Core M je enostavno prešvoh, če ne poganjaš izključno Apple aplikacij, zato bi znal bit iPad pro celo hitrejši, ker so vse aplikacije optimizirane za A# čip, in to za starejše čipe celo, v iPad pro pa dobiš najmočnejšega (do naslednjega leta, seveda)

Že res da imaš na the new Macbook desktop aplikacije, ampak se iOS aplikacije vztrajno približujejo desktop varjantam (naprimer safari, mail, zdaj tudi MS Office) za nekatere je to vse kar potrebujejo. Jasno to ni naprava za IT oddelek, ampak za managerje je pa super. Dobiš najboljši iPad za enako ceno kot najslabši Macbook (govorim o novih modelih), in večina stvari ki jih rabiš dela enako na obeh. Edino kakšen video out manjka, ne vem kako je s tem na iPadih.

iPad Pro ima prednost pred MS Surface v tem, da za surface pač rabiš miš in tipkovnico, ker bo večina dela na desktopu, Windows Apps jih je pač (pre)malo, da bi lahko samo njih uporabljal, medtem ko je aplikacij za iPad vedno več.

Mi je pa malo faljeno razmerje stranic 4:3 na takem velikem zaslonu, zdaj je to praktično najbolj kvadraten laptop ki ga lahko kupiš :D Se mi 3:2 na surfaceu bolj dopade.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Arey ::

noraguta je izjavil:

Eh samsung galaxy note je se zmer znanstvena fantastika za apple userje. No cez stir leta bojo pa ponovno odkril ameriko. Sej je fajn da si cutting Edge pet let za ostalim svetom.

Zakaj, ker ima velik ekran? Stylus na telefonu? Res znanstvena fantastika.

leiito ::

Video out (ali HDMI) na iPadu ne rabiš, ker lahko na moderne televizorje (LG npr.) castaš sliko, v skrajnem primeru dobiš pa rabljen Apple TV prejšnje generacije za par deset eurov in pošiljaš sliko in/ali zvok na vse zaslone s HDMI vhodom.

Nikoli nisem razumel mantre o "zaprtosti" Applovih naprav. Kaj točno to pomeni? Česa iPad ali iPhone ne omogoča, pa z večjo "odprtostjo" bi?

Dr_M ::

Ja pa prejsnja generacija pri applu ni dobra, ce je nova fuL boljsa in polna inovacij. More bit najnovejsi izdelek za veliko denarja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Oxford ::

andrejus je izjavil:

...
#3 neverjento da se svinčnik ne da vtaknit v ohišje ipada - jaz imam tudi dva stylusa za iapd, sam ne vem kje sta :) sem jih zgubil. Svinčnik če res nisi risar al kaj podobenga potrebuješ tu pa tam. Na Samsungu Note 3 uporabljam svinčnik mogoče 1x na dan, večino časa je pa pospravljen na svojem mestu.
Polnjenje svničnika je leseno narejeno in ga z lahkoto zlomiš.
...


Zadeva z nezmožnostjo shranjevanje v iPad-u je tudi meni takoj padla v oči. Ampak Apple verjetno cilja na oblikovalce, ki bodo brez problema zavalili 1.000 € oz. $ za iPad Pro-ja + Apple Svinčnik. Njim pa je pravi oprijem zelo pomemben. Stajlusi, ki so shranjeni v tablicah / phabletih so pretanki.

VaeVictis ::

Velika možnost je, da gre vse v smer, ki si jo je želel Microsoft, samo da je MS to preveč nasilo naredil.

Recimo ideja MS, da bi bilo enako oz. zelo podobno okolje na Windows Phone, Windows Surface in Windows 8 je bila zanimiva in Apple gre počasi po tej poti.

Verjetno bo Apple tudi poenotil oba sistema in iOS in OSX, a zaenkrat še zato ni čas, ker so ARM čipi enostavno preslabi v primerjavi z x86 tehnologijo.

Za MacPro in Macbook Pro so ARM procesorji enostavno še premalo močni, verjetno pa bo počasi ARM prišel v Macbook Air, morda tudi čez kaki dve generaciji ta iPad pro display z Apple Pencilom in vgrajeno tipkovnico - recimo kot Macbook Air Pro.

Počasi z vsako generacijo oba sistema in iOS in OSX dobivata funkcije drug drugega, ljudje se lepo navadijo in preskok ni tako boleč kakor je bil iz Windows 7 na Windows 8.

ps: Da, se kopira ideje od drugih proizvajalcev, vendar za določene "napredne ideje" je treba tudi izbrati pravi čas, da se jih pokaže in so ljudje na njih pripravljeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

trnvpeti ::

ze nekaj casa gre v drugo smer, vedno vec je mobilnih naprav z mobilnim os
in tudi vedno vec sw se 'porta' na mobilni del
porta v narekovajih, ker se lahko napise na novo, se ne uporablja vec x86
tudi arm postaja vedno mocnejsi, in po cpu moci, kot tudi na sw delu
in kar naenkrat bo sw za ipad pro cisto zadostoval za veliko vecino , kar bo ta trend se bolj utrdil
tudi na razmisljanju je podobno, nihce vec ne razmislja samo o windowsih

ne vem, kako bo ta trend ms(windows) ustavil

andrejus ::

Primerjave med produktivnostjo v office okoljih med iOS in OSX ne vem no. Jaz nisem vešč OSX in sem ful bolj produktiven kot na nekem ipadu, ki ga imam že 4 leta. Tudi z ipadProjem ne vem če bi bil boljši kot na OSX.

Kar so MS Offic predstavili tisto je bolj za šov. Priprava nekega poročila ali prezentacije, ki ti vzame čas za grafe, slike, tekst itd ni šans, da ti bo lažje šlo na ipadu.

trnvpeti ::

to si ti , ki si mogoce na tisti strani 5%(ti. delovne postaje) in ne na 95%(zmisljenih) mobilnih

Trololololol ::

andrejus je izjavil:

Primerjave med produktivnostjo v office okoljih med iOS in OSX ne vem no. Jaz nisem vešč OSX in sem ful bolj produktiven kot na nekem ipadu, ki ga imam že 4 leta. Tudi z ipadProjem ne vem če bi bil boljši kot na OSX.

Kar so MS Offic predstavili tisto je bolj za šov. Priprava nekega poročila ali prezentacije, ki ti vzame čas za grafe, slike, tekst itd ni šans, da ti bo lažje šlo na ipadu.

Sarcasm ON.
Saj ne moreš biti produktiven, če iPad nima 6GB rama. Kako si predstavljaš multitaskanje na mali napravici med 600 aplikacijami brez 6GB rama.

andrejus ::

Trololololol je izjavil:

andrejus je izjavil:

Primerjave med produktivnostjo v office okoljih med iOS in OSX ne vem no. Jaz nisem vešč OSX in sem ful bolj produktiven kot na nekem ipadu, ki ga imam že 4 leta. Tudi z ipadProjem ne vem če bi bil boljši kot na OSX.

Kar so MS Offic predstavili tisto je bolj za šov. Priprava nekega poročila ali prezentacije, ki ti vzame čas za grafe, slike, tekst itd ni šans, da ti bo lažje šlo na ipadu.

Sarcasm ON.
Saj ne moreš biti produktiven, če iPad nima 6GB rama. Kako si predstavljaš multitaskanje na mali napravici med 600 aplikacijami brez 6GB rama.


Ne se hecat

Tablice niso naprave za producirat vsebine ampka za konzumacijo vsebin. Počasi se spreminja, vendar je iOS še prcej lesen v primerjavi z navadnimi OSji. Še veliko verzij bo preteklo preden se bo to izenačilo.

Furbo ::

Meni je tudi vedno zabavno, ko folk omenja neko resno delo na tablicah. C'mon, za surfanje, video in igranje iger so, to je to.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

andrejus ::

Furbo je izjavil:

Meni je tudi vedno zabavno, ko folk omenja neko resno delo na tablicah. C'mon, za surfanje, video in igranje iger so, to je to.



Točno to. In zaradi tega ter zaradi čedalje večjih zaslonov na telefonih je njihova prodja začela stagnirat. Ta nov ipad pro in že prej MS surface pa poskušata to spremenit.

Čeprav meni tablica za gledanje vsebin in branje nekih dokumentov (ne romanov) mi je zelo priročna. Škoda da so cene tako visoke, za napravo, ki je dejanso "butast" povečan telefon. Sicer res z večjim zaslonom in večjo baterijo.

klinker ::

Furbo je izjavil:

Meni je tudi vedno zabavno, ko folk omenja neko resno delo na tablicah. C'mon, za surfanje, video in igranje iger so, to je to.


Poglej si kaj Native Instruments in se kdo v tej branzi ponuja za iOS naprave pol pa take govori.
Android trolli (Noraguta in DrM) pa z vasimi sarkasticnimi pejte trollat kam drugam raje, ker dajete vedet da imate nazive povsem upraviceno. Ko bo Android na pol takem nivoju kot je iOS se bo maybe tudi tako dobro prodajal, ne pa da rabi 6x zmogljivejsi hw, da dela vsaj priblizno spodobno, z izjemo AOSP naprav, pa vseeno ko pogledas varnost na eni in drugi strani vemo ze prav vsi kak drek je Android, s Play store vred.
Pa zaprtost iOSa je napram Androidu kako ze drugacna??? Ce ciljate na root, to na Androidu pocne tocno ene 2% folka...enako kolko je Linux userjev ;((
Skratka, pejte malo na zrak in pustite folku da uporablja kar jim pase, ker vase trollanje je tu samo trollanje in nic vec.

Dr_M ::

Android trolli


Kaj naj bi to pomenil?
Ali si ti nepismen ali samo tako neumen, da nisi opazil, da po cetrtizdelku android se bolj pljuvam?
Te tvoje izjave dosti povedo o inteligenci apple uporabnikov. Tam nekje okoli ledene kocke.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Furbo ::

klinker je izjavil:

Furbo je izjavil:

Meni je tudi vedno zabavno, ko folk omenja neko resno delo na tablicah. C'mon, za surfanje, video in igranje iger so, to je to.


Poglej si kaj Native Instruments in se kdo v tej branzi ponuja za iOS naprave pol pa take govori.


Ponujajo že, samo spet smo pri zelo majhnem odstotku uporabnikov.
Jaz bom kupil ipad pro, da bodo tastari še malce lažje surfali kot sedaj na ipadu retina. Saj se da kaj tudi 'resnega' delati, ampak v RL je tega bore malo.
Sploh v zaplankani Sloveniji, kjer bi lahko že zdavnaj nadomestili učbenike in delovne zvezke z ipadi, ampak raje plačujemo več za paperware.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

LuiIII ::

Kot uporabnik Surface Pro 3 bom rekel samo: "Look who is talking now!" :-D

MrStein ::

Furbo je izjavil:


Sploh v zaplankani Sloveniji, kjer bi lahko že zdavnaj nadomestili učbenike in delovne zvezke z ipadi, ampak raje plačujemo več za paperware.

Pri nas pa res ni problem poskenirati in na tablico dati. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

noraguta ::

klinker je izjavil:

Furbo je izjavil:

Meni je tudi vedno zabavno, ko folk omenja neko resno delo na tablicah. C'mon, za surfanje, video in igranje iger so, to je to.


Poglej si kaj Native Instruments in se kdo v tej branzi ponuja za iOS naprave pol pa take govori.
Android trolli (Noraguta in DrM) pa z vasimi sarkasticnimi pejte trollat kam drugam raje, ker dajete vedet da imate nazive povsem upraviceno. Ko bo Android na pol takem nivoju kot je iOS se bo maybe tudi tako dobro prodajal, ne pa da rabi 6x zmogljivejsi hw, da dela vsaj priblizno spodobno, z izjemo AOSP naprav, pa vseeno ko pogledas varnost na eni in drugi strani vemo ze prav vsi kak drek je Android, s Play store vred.
Pa zaprtost iOSa je napram Androidu kako ze drugacna??? Ce ciljate na root, to na Androidu pocne tocno ene 2% folka...enako kolko je Linux userjev ;((
Skratka, pejte malo na zrak in pustite folku da uporablja kar jim pase, ker vase trollanje je tu samo trollanje in nic vec.

Ja povej tistim icloud userjem kaka greznica je kateri so bili pohekani.
Pa da za preprosto kopira je filetne na iDevice nucam bloatware od iTunesov še na drugih napravah.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

klinker ::

Prevec in povrsno beres...nakladanja.
Sicer pa malo posurfaj po novickah android varnosti...ce se ze gremo.
Nisem nikoli napisal da je iOS super varen ker ni in ga ni sistema ki bi bil super varen...so samo greznice in se vecje greznice, android pac spada med najvecje, ce ne celo na sam vrh.

leiito ::

noraguta je izjavil:

klinker je izjavil:

Furbo je izjavil:

Meni je tudi vedno zabavno, ko folk omenja neko resno delo na tablicah. C'mon, za surfanje, video in igranje iger so, to je to.


Poglej si kaj Native Instruments in se kdo v tej branzi ponuja za iOS naprave pol pa take govori.
Android trolli (Noraguta in DrM) pa z vasimi sarkasticnimi pejte trollat kam drugam raje, ker dajete vedet da imate nazive povsem upraviceno. Ko bo Android na pol takem nivoju kot je iOS se bo maybe tudi tako dobro prodajal, ne pa da rabi 6x zmogljivejsi hw, da dela vsaj priblizno spodobno, z izjemo AOSP naprav, pa vseeno ko pogledas varnost na eni in drugi strani vemo ze prav vsi kak drek je Android, s Play store vred.
Pa zaprtost iOSa je napram Androidu kako ze drugacna??? Ce ciljate na root, to na Androidu pocne tocno ene 2% folka...enako kolko je Linux userjev ;((
Skratka, pejte malo na zrak in pustite folku da uporablja kar jim pase, ker vase trollanje je tu samo trollanje in nic vec.

Ja povej tistim icloud userjem kaka greznica je kateri so bili pohekani.
Pa da za preprosto kopira je filetne na iDevice nucam bloatware od iTunesov še na drugih napravah.


Zakaj rabiš za kpiranje "filetne" iTunes? Z AirDropom šetaš vse vrste fajlov med vsemi Apple napravami, ne da bi rabil karkoli. In česa tako elegantnega kot AirDrop nima noben drug ponudnik.

Je pa res, da Apple znotraj ekosistma ponuja že toliko funkcij, da utegne postajati za nekatere uporabnike preveč zahteven. Takim vedno priporočajo, da ostanejo na obstoječih sistemih, ker sicer preveč obremenjujejo customer support.

noraguta ::

Ja prezahteven. Splih ce zelis spravit stvar na kako manj napredno platformo kot sta android, linux, solaris ali windows.
Tedaj nam pac ne ostane veliko ali ablak, ali pa bloatTunes.
Btw airdrop je kopija webosovega deljenja filetne. Da nebi slučajno kdo pomislil, da gre tu za inovacijo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Furbo ::

noraguta je izjavil:

Pa da za preprosto kopira je filetne na iDevice nucam bloatware od iTunesov še na drugih napravah.


Samo kažeš lastno nerazgledanost.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

klinker ::

Furbo je izjavil:

noraguta je izjavil:

Pa da za preprosto kopira je filetne na iDevice nucam bloatware od iTunesov še na drugih napravah.


Samo kažeš lastno nerazgledanost.


Ce pa pisejo samo kar so prebrali nekje in to vzemajo kot sveto, da le imajo za napisat nekaj negativnega proti konkurenci svojih igrack.
Sej malo je iOS res omejen, ko se gre za druge naprave, ampak dalec od tega kar ta folk ki nic od Apple-a se mel ni, pametuje folku ki to ima in uporablja dnevno bp tudi v kombinaciji z drugimi napravami, ker malokdo ima vse od Apple doma in v sluzbi...ampak oni vejo, ceprav nimajo, so pa to nekje prebrali :)

leiito ::

noraguta je izjavil:

Ja prezahteven. Splih ce zelis spravit stvar na kako manj napredno platformo kot sta android, linux, solaris ali windows.
Tedaj nam pac ne ostane veliko ali ablak, ali pa bloatTunes.
Btw airdrop je kopija webosovega deljenja filetne. Da nebi slučajno kdo pomislil, da gre tu za inovacijo.


WebOS, a ni to staro šele par let, AirDrop obstaja dlje, ampak to je ta cirkularna logika apple hejterjev, da kar je očitno superiorno, je zihr od nekoga ukradeno, običajno od nekih eksotov.

Meni je končno vseeno, če je to njihova izvirna ideja, bistvo je, da dela, da lahko fajle po mili volji pošiljaš z iOS na iOS, z iOS na OS X in vse druge kombinacije. Končno bi lahko isto dosegel z iCloudom ali bi si pa fajl poslal po mejlu, ampak kar je značilno za Apple je, da ko lansira neko novost, ta deluje brezhibno.

Za razliko npr. od Sony Aqua telefona, ki ga reklama kaže pod vodo, v navodilih pa piše, da se še tuširat ne smeš z njim. Sicer je vaserdiht itak brezvezna funkcionalnost, vsaj za tiste, ki se v banji ne kopajo več z mamo, ampak Apple si ne bi nikoli dovolil takega zavajanja kupcev.

klinker ::

Ti pa tudi pretiravas v drugo skrajnost...se kako znajo zavajat.
Frend je samo za uveljavit Apple Care mogu zavod za varstvo potrosnikov vpregnit za poravilo klincevega wifi-ja na Airu...medtem ko mu je pametnjakovic v stacuni hladnokrvno zavrnu popravilo v garanciji, kot ces da ta papir ne pomeni nic in oni mu ne bodo uveljavli garancije, ceprav je placal mastno 3 leta Apple Care.
C'mon...niti Apple ni zlat, sploh pa ne tolko kot ga ti povelicujes.
Na koncu so se imeli jajca napisat pod ceno na racunu "dobra volja"! Da sem bil jst, bi mu z Airom fris stolku!
Eni, ko imate Apple si res mislite da ste boga za jajca primli...je pa to samo tu na balkanu, kjer vam ego nagaja in si ga s takimi igrackami dvigujete, ceprav ne vem kako vam to rata, ker je igracka kot neka druga, le malo drazja. Ce si hud si bos Vertuja ubodu, ne pa to komercijalo za nekaj stotakov ki jo ima vsak peti, pa se to ste na kredo vzeli >:D

avister ::

Bo kdo v svojem produktu uporabljal App thinning?

leiito ::

klinker je izjavil:

Ti pa tudi pretiravas v drugo skrajnost...se kako znajo zavajat.
Frend je samo za uveljavit Apple Care mogu zavod za varstvo potrosnikov vpregnit za poravilo klincevega wifi-ja na Airu...medtem ko mu je pametnjakovic v stacuni hladnokrvno zavrnu popravilo v garanciji, kot ces da ta papir ne pomeni nic in oni mu ne bodo uveljavli garancije, ceprav je placal mastno 3 leta Apple Care.
C'mon...niti Apple ni zlat, sploh pa ne tolko kot ga ti povelicujes.
Na koncu so se imeli jajca napisat pod ceno na racunu "dobra volja"! Da sem bil jst, bi mu z Airom fris stolku!
Eni, ko imate Apple si res mislite da ste boga za jajca primli...je pa to samo tu na balkanu, kjer vam ego nagaja in si ga s takimi igrackami dvigujete, ceprav ne vem kako vam to rata, ker je igracka kot neka druga, le malo drazja. Ce si hud si bos Vertuja ubodu, ne pa to komercijalo za nekaj stotakov ki jo ima vsak peti, pa se to ste na kredo vzeli >:D


Apple Care za Slovenijo sploh kupiti ne moreš, sicer velja pa samo za državo, kjer kupiš napravo, tako da tvoja zgodba ne zveni verjetno, razen če maš retarde za frende. Poleg tega pri nas sploh ni Apple štacune, to so sivi uvozniki, ne pa uradni Apple Store.

Vertu je za ultimativne kmete, ta vaša teza o Applu kot statusnem simbolu je pa na zelo trhlih nogah. Za začetek so S6 in podobno še dražji od Appla, pa v temah o androidu ne jamrate. Pa to so produkti za par sto evrov, ne za 20 jurjev, a ste vsi na socialni podpori, da se vam to zdi tak big deal?

klinker ::

Ne vem kdo je retard...

https://locate.apple.com/si/en/sales/?p...

iStore v Citypark je se Apple premium reseller

Ne, tebi se zdi big deal...se za ElCapitan si se hvalu kako te je frend hud racunalnicar spravu v to elito, ko ti ga je namestil ;)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPhone SE, manjši iPad Pro, iOS 9.3, cenejša ura, CareKit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037679 (32771) Furbo
»

Apple izgubil patentni dvoboj z Univerzo v Wisconsinu

Oddelek: Novice / Tožbe
138612 (6078) noraguta
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17456977 (49351) Nummy
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795572 (84670) amacar
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629788 (25737) PrimozR

Več podobnih tem