» »

windows 7

windows 7

meganboj ::

Pozdravljeni imam naslednji problem po namestitvi windowsov ne dela mi updajt oz išče in išče pa ničesar ne najde samo išče probal sem namestiti win 10 pa ne gre ker je računalnik malo starejši in cpu nečesa ne podpira(P4).Kaj bi lahko bil problem
lp

solatko ::

Travniški ali original?
Delo krepa človeka

MIHAc27 ::

Nima veze, če je travniški ali original. To v službi opažam že lep čas in je za znoret...

Najprej preveri, ali imaš SP1 že gor ali ne. Ga dobiš kot Standalone inštalacijo, malo pobrskaj po netu.
No, ko to imaš, pusti da išče... zna trajat. Resno.
No, ko se te končno usmili in najde ene 200 popravkov NE POKLIKAJ VSEH!!!!!!!!!!!!
Ker če boš, boš 100% doživiš fail, in potem restavriranje nastavitev, bla bla bla.... vse skup traja potem spet kar nekaj ur že če imaš dober PC. Kaj bi bilo šele na P4.

Rešitev je, da obvezno pomečeš ven vse, kar diši po popravku za Internet explorer. Vmes je eden za IE 8 in dela štalo.
Sam ponavadi vržem še kup popravkov ven, tako da jih naenkrat prenese/posodobi največ 100.

Potem postopek ponoviš z preostankom. In šele ko pade število popravkov na 10-20 spustiš še popravke za IE (tisti za 8 bi moral zginit sam od sebe iz seznama).

Sam poinštaliram Windowse7 v 30minutah ali manj z vsemi gonilniki,... da dam pa še popravke gor rabim pa cel dan.

bluefish ::

Eh, brez kompliciranja. Namestiš W7, nato SP1 (če že ni vključen v ISO), najnovejši IE, opcijsko še .NET Framework. Od tu naprej bi moralo iti iskanje in nameščanje popravkov brez težav. Alternativa je še ISO, ki vsebuje komulativno posodobitev in se valja nekje na MS serverjih.

solatko ::

MIHAc27 - Ne vem kaj ti opažaš, vendar z nekaj 100 instaliranimi 7-icami, nisem imel nikoli nobenega problema, vse pa so bile original.
Pri vseh naštiman avtomatski instal posodobitev in razen tistih, ki so šli na 8 ali 10, niti en računalnik ni imel problemov, zaradi update-a.

Problem pri travniških je pa ta, da nekateri cracki, enostavno zamrznejo update, saj jih sicer le-ta povozi in postane 7-ica taka kot je, tudi na zunaj, piratska, z obvestilom in problemi.

Pri nekaterih pomaga fix update, pri mnogih pa ne in je potrebno s travnika potegnit drugo verzijo.
Delo krepa človeka

MIHAc27 ::

V podjetju se seveda z travniškimi verzijami ne ukvarjamo. Mediji za inštalacije so tudi že kar nekaj časa isti (pač različne verzije 7 od 32 do 64Bit, angleške, slovenske, večina z SP1 že dodanim).

Kot pravim, zadnje čase opažam, kar sem zgoraj napisal. Iskanje traja več ur, in paziti moraš da ne poinštaliraš popravek za IE 8. Če ga ni vmes tudi 200+ popravkov ni problem.

Aja ko enkrat najde popravke je inštalacija sploh na SSd zelo hitra. Le to iskanje traja.

Za finto sem probal eno inštalacijo, kjer sem prej Net Framework posodobil sam (od 200 je gotovo vsaj 100 posodobitev povezanih z tem) pa ni bilo nič kaj hitreje.

Han ::

Tudi sam opažam, da je Windows Update katastrofalno počasen pri preverjanju za posodobitve. Še nedavno nazaj so dali v obtok en update, ki naj bi skrajšal ta čas, a je samo še slabše...

bluefish ::

Tole je sicer čisto subjektivno opažanje, vendar se mi zdi, da s številom nameščenih popravkov tudi čas iskanja narašča.

feryz ::

Pa kaj je s tem solatkotom?
Travniški windowsi ne obstajajo!!!
Vse, kar se valja tam, je čistokrvna kopija originala.
Če se ti zdi, ker očitno se ti, da crack upočasnjuje prvo iskanje posodobitev, imaš še vedno možnost, da pustiš sedmico v trial modu, vse posodobiš in šele nato poženeš crack.
Vendar tudi v tem primeru prvo iskanje posodobitev ne bo nič hitrejše.
Včasih steče takoj, drugič traja tudi pol ure ali več.
Ali zahtevajo ponovni zagon.
Ali se izvajajo v ozadju.
Ni nekega pravila.

solatko ::

MIHAc27 - Razumljivo je iskanje potrebnih namestitev, saj mora sistem bit pregledan, da lahko da nove popravke in ni podvajajnja. Pregled celega sistema pa je odvisen od hitrosti tvoje povezave. Veliko hitreje gre na 10/10, kot na 10/1. Razumljivo?
feryz - Ko si že tako pameten, poizkusi katerokoli verzijo iz Partisa in podobnih strani, namestiti v UEFI bios, kjer si imel OEM verzijo sistema. Niti ene travniške kopije ne dobiš, katera nebi bila malo predelana. Če potegneš direktno iz M$ strani, te ob ponovni instalaciji niti ne vpraša za s/n.

Potem pa še malo razmislite o večjem sledenju in poslabšanju zasebnosti pri w10, napram drugim, starejšim OS. Predno sploh pošlje popravek, sistem update, pregleda celotno vsebino računalnika in to, od kar so na voljo popravki programske opreme!!!!
Delo krepa človeka

hojnikb ::

>Če potegneš direktno iz M$ strani, te ob ponovni instalaciji niti ne vpraša za s/n.

To je laž. tako 7, 8.1 in 10 te vprašajo za serijsko. 8.1 celo zahteva serijsko (7 in 10 imata skip), sicer te ne pusti naprej.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

solatko ::

hojnikb - V legacy načinu, v UEFI moraš samo pazit, da daš enako verzijo, kot si jo imel pred sesutjem. Ne trdi nekaj, kar ne veš. Ob sesutju recovery particije pri OEM sistemih, nimaš na voljo kode za 8-dalje, vendar mi tudi na nekaj 7-icah ni težilo za št.-ko.
Če dobiš ob nakupu (včasih je bil to standard) DVD s sistemom, te ob instalaciji na isto mašino, v UEFI načinu, nič ne sprašuje, šele na koncu instalacije običajne podatke - ime računalnika, ime uporabnika, prijava v enega od računov.
Delo krepa človeka

Qcube ::

Lahko poskusiš z WSUS Offline. Sem imel enkrat probleme z Visto in so šli updati dosti hitreje.

hojnikb ::

solatko je izjavil:

hojnikb - V legacy načinu, v UEFI moraš samo pazit, da daš enako verzijo, kot si jo imel pred sesutjem. Ne trdi nekaj, kar ne veš. Ob sesutju recovery particije pri OEM sistemih, nimaš na voljo kode za 8-dalje, vendar mi tudi na nekaj 7-icah ni težilo za št.-ko.
Če dobiš ob nakupu (včasih je bil to standard) DVD s sistemom, te ob instalaciji na isto mašino, v UEFI načinu, nič ne sprašuje, šele na koncu instalacije običajne podatke - ime računalnika, ime uporabnika, prijava v enega od računov.

Seveda te v uefi načinu ne sprašuje, če je pa licenca zapečena v bios....
#brezpodpisa

solatko ::

Od obstoja UEFI bios-a, še nisem instaliral drugam. Že možnost n števila particij odtehta vse slabosti napram klasičnemu bios-u. Tudi, če ni OEM verzija, moraš kodo napisati samo enkrat.
Imel sem kar nekaj problemov, ko sem hotel namestiti windows-e na različnih napravah, pa ni bilo original medija. Poizkušal sem verzije iz travnika, pa UEFI nobene ni hotel niti zagnat v instalacijo, potem pa sem raje na podlagi s/n mašine ali original kode, vlekel iz uradnih strani M$ ali proizvajalcev računalnikov.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pc zamrzuje

Oddelek: Strojna oprema
481884 (1268) D3m
»

UEFI ali Legacy (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310157 (8694) solatko
»

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5611696 (10223) solatko
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6518745 (983) Mare2
»

Hp 650 noče bootat z usbja,cd roma

Oddelek: Pomoč in nasveti
322164 (1792) solatko

Več podobnih tem