» »

Ekonomska fakulteta - razred

Ekonomska fakulteta - razred

Novinc ::

Zdravo, letos sem naredil srednjo šolo in se vpisal na ekonomsko fakulteto, enako je storil sošolec, s katerim sva bila že v srednji najboljša prijatelja. Oba sva se vpisala na ekonomsko fakulteto, a padla v različen razred, zdaj nevem ali naj zaprosim da mene ali njega premestijo in ali je to sploh možno. Saj razumem da bom spoznal nove kolege ampak nekako je lažje če imaš na začetku zraven nekoga ki ga poznaš.

sandmat ::

starši morajo na govorilne k prodekanu za pedagoško dejavnost. Če misliš, da zmoreš sam, se lahko zmeniš za zamenjavo.

Balaton ::

Na EF ni razredov. So le različni termini za predavanja in vaje in to je to. Za predavanja sta dva, za vaje pa načeloma 10, odvisno od generacije. In hodiš na tiste termine, ki ti ustrezajo. So izjeme, ampak načeloma glede tega ni pravil. Sploh pa urnikov za 2015/2016 še ni objavljenih, tako da ne vem iz kje vlečeš te informacije.

Novinc ::

sandmat zakaj komentiraš ? Meni s tem komentarjem nisi nič pomagal, dej dojemi zakaj je forum, če te tema moti, če te jaz motim me ignoriraj. A na ulici tudi tako napadeš ljudi ?

Balaton : https://student.ef.uni-lj.si/ na tej strani sem šel pod moj letopis in tam je potem seznam sošolcev/sošolk. Se pravi je vseeno na katerem seznamu si. Zanima me še nekaj. Kolegica, ki je v višjem letniku mi je rekla, da niti predavanja in niti vaje niso obvezne, se pravi ne popisujejo (potem je res vseeno kje si - in si sam urejaš kam, kdaj prideš). Ona je sicer na ekonomski fakulteti jaz sem se prijavil za visokošolski program, morda kaj veš o tem ?

PrihajaNodi : saj vem da služb ni, sploh za nas ekonome, ampak kaj naj ? To me celo dejansko veseli, čeprav se morda čudno sliši, da nekoga ekonomija dejansko veseli. Če bom po faksu vozil pice jih pa pač bom, vredno je poizkusiti najprej z nadaljnim šolanjem. Moje mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Novinc ()

Balaton ::

Deloma ima prav, ponudbe za delo so zelo odvisne od smeri, ki si jo zbereš na koncu 1. letnika. Če izbereš poslovno smer, je velika šansa da se boš matral pri iskanju za delo po diplomi. Če greš na ekonomsko smer si narediš uslugo, ampak je temu tudi primerno težka. Predmetov ne popisujejo, zato tudi lahko hodiš na bilokateri termin, ampak ti svetujem da hodiš na večino.

Za zadnje nisem čisto prepričan. Hočeš povedati da si vpisan na VPŠ?

eales ::

V skupine vas bodo razdelili po abecednem vrstnem redu po priimku. Torej,če imata priimek na isto črko bosta po vsej verjetnosti v isti skupini. Se pa da pri večini predmetov prestopati med skupinami, ne da bi ti kdo težil.

sandmat ::

Novinc je izjavil:

sandmat zakaj komentiraš ? Meni s tem komentarjem nisi nič pomagal, dej dojemi zakaj je forum, če te tema moti, če te jaz motim me ignoriraj. A na ulici tudi tako napadeš ljudi ?

Balaton : https://student.ef.uni-lj.si/ na tej strani sem šel pod moj letopis in tam je potem seznam sošolcev/sošolk. Se pravi je vseeno na katerem seznamu si. Zanima me še nekaj. Kolegica, ki je v višjem letniku mi je rekla, da niti predavanja in niti vaje niso obvezne, se pravi ne popisujejo (potem je res vseeno kje si - in si sam urejaš kam, kdaj prideš). Ona je sicer na ekonomski fakulteti jaz sem se prijavil za visokošolski program, morda kaj veš o tem ?

PrihajaNodi : saj vem da služb ni, sploh za nas ekonome, ampak kaj naj ? To me celo dejansko veseli, čeprav se morda čudno sliši, da nekoga ekonomija dejansko veseli. Če bom po faksu vozil pice jih pa pač bom, vredno je poizkusiti najprej z nadaljnim šolanjem. Moje mnenje.


zato, ker ni prijetno gledat polnoletno osebo s pomanjkanjem samostojnosti. In to na UL že rezultira v govorilnih urah s starši.

Forum (sploh s-t, ki je tehnični forum), je namenjen izmenjavi mnenj na nekem nivoju na katerega pač ne spada spraševanje kako si zavezat vezalke. Zakaj ne pelješ kolegice na kofe in se pozanimaš o faksu? Sicer bi moral po mojem skromnem mnenju to narest še preden se vpišeš, ampak ja ... saj imaš en prepis na voljo.

 yup

yup

Isotropic ::

Novinc je izjavil:

Zdravo, letos sem naredil srednjo šolo in se vpisal na ekonomsko fakulteto, enako je storil sošolec, s katerim sva bila že v srednji najboljša prijatelja. Oba sva se vpisala na ekonomsko fakulteto, a padla v različen razred, zdaj nevem ali naj zaprosim da mene ali njega premestijo in ali je to sploh možno. Saj razumem da bom spoznal nove kolege ampak nekako je lažje če imaš na začetku zraven nekoga ki ga poznaš.

to se gre glede na priimek, tko da ne

leo876 ::

Zdravo. Da ne odpiram nove teme. Zanimam se za študij ekonomije pa mi ni jasno glede teh programov. Kolikor jaz razumem, 1. letnik hodijo vsi enako(je brez usmeritev), v 2. letniku si pa študentje izberejo eno od 12 usmeritev? Popravite me, če je drugače.
Hvala, lp

Balaton ::

Ja, pri vpisu v 2. letnik si izbereš eno izmed 12ih smeri. Tretji semester je v bistvu še dokaj enak z izjemo dveh predmetov, ki sta odvisna od glavne usmeritve (ekonomska, poslovna).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PF] Programi za izpopolnjevanje

Oddelek: Šola
81523 (1221) Raptor F16
»

Študij na FE

Oddelek: Šola
122183 (1576) ticox
»

Gimnazija ali srednja računalniška

Oddelek: Šola
296120 (5106) urosz
»

DILEMA: Ekonomska ali FRI

Oddelek: Šola
82043 (1716) Verma
»

FERI - VS (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
699271 (7352) root987

Več podobnih tem