» »

FERI - VS

FERI - VS

«
1
2

c0dehunter ::

No, če kdo hodi na FERI bi prosil, če lahko poveste, kakšne predmete imate (1.letnik)? Ali je tudi slovenščina?
Kaj pa razlike med UNI in VS.. kakšne so konkretne razlike?

Kot zanimivost - kljik
Hehe, so na sliko dali kot da je tam ful punc :) Le zakaj? :P
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

c0dehunter ::

No, ko sem malo bolj pogledal po strani, sem videl, da je na UNI porgamu veliko več teorije in manj prakse. Zato se bolj zanimam za VS.

Še neki: zakaj VS, če ja pa visokošolski? :)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

DavidJ ::

To pomeni visokošolski strokovni program.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Haniball ::

Slovenščine na srečo ni :D (boš pa verjetno imel angleščino)
Drugače pa si pogledaš predmetnik za želen program, pa boš točno videl kaj boš imel v katerem letniku.

http://www.feri.uni-mb.si/podrocje.aspx...
(klikni na želen program in smer, nato pa še na link s predmetnikom)

T_F_7 ::

No, ko sem malo bolj pogledal po strani, sem videl, da je na UNI porgamu veliko več teorije in manj prakse. Zato se bolj zanimam za VS.

če misliš kaj odnest od faksa se vpiši na uni program. to velja ne glede na kateri faks imaš namen it. če si gimnazijski maturant pojdi na uni, nikar na vs, ker so smešni.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Blinder ::

če misliš kaj odnest od faksa se vpiši na uni program. to velja ne glede na kateri faks imaš namen it. če si gimnazijski maturant pojdi na uni, nikar na vs, ker so smešni.


A? Zakaj smesni?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

T_F_7 ::

v primerjavi z uni
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

c0dehunter ::

No, če je lažji, grem sigurno na VS. Pa ne da iščem bypass, sam preprosto se bom zadovoljil z tisto nekajprocentno manjšo plačo in ostale stvari, ki jih prinese VS, bom pa mel malo več življenja, kot na UNI.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

OrkAA ::

No, če je lažji, grem sigurno na VS. Pa ne da iščem bypass, sam preprosto se bom zadovoljil z tisto nekajprocentno manjšo plačo in ostale stvari, ki jih prinese VS, bom pa mel malo več življenja, kot na UNI.


VS ne prinese nič od tega kar si naštel. To lahko prineseš izključno sam.

c0dehunter ::

No, potem pa še toliko bolje.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Trololololo1 ::

No, ko sem malo bolj pogledal po strani, sem videl, da je na UNI porgamu veliko več teorije in manj prakse. Zato se bolj zanimam za VS.

če misliš kaj odnest od faksa se vpiši na uni program. to velja ne glede na kateri faks imaš namen it. če si gimnazijski maturant pojdi na uni, nikar na vs, ker so smešni.



A to na pamet govoriš? Razlika med VS in UNI je predvsem v tem, da je na UNI več matematike. Kar se tiče ostalega pa je pri obeh približno enako.
Ti si s tako neumnimi izjavami edini smešen. Sploh hodiš na faks?

T_F_7 ::

A to na pamet govoriš? Razlika med VS in UNI je predvsem v tem, da je na UNI več matematike. Kar se tiče ostalega pa je pri obeh približno enako.
Ti si s tako neumnimi izjavami edini smešen. Sploh hodiš na faks?

govorim na splošno ja. končujem pa EF in ti lahko povem, da je pri nas ogromna razlika med uni in vps, po težavnosti gledano so 3 letniki vps kot en letnik uni. imel sem predvsem v mislih razne gea college, kjer folk govori, da se oni učijo bolj praktične stvari in kao da je to boljše, povrhu pa ga naredi vsak luški radnik. to je smešno. pol pa greš delat en mesec pa pridobiš vsa znanja, ki so se jih naučili na gea collegu. če bi šou na vpš namesto na uni bi mi bilo žal, k sreči nisem na to niti pomislu.

@c0dehunter:
ne se bat da ne boš meu življenja, če greš na uni. js sm meu na faksu več prostega cajta kot v srednji šoli, hodil sem žurat 2x na teden, pa sem prišel do konca študija brez panike. v bistvu so študijska leta ene velike počitnice, to so ti najlepša leta. splača se ti malo več potrudit za uni, na dolgi rok se ti bo povrnilo, sicer pa ti bo lahko še žal, če se odločiš za vs. to je moje skromno mnenje.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

KandazaR ::

Je razlika med tehničnimi faksi in pa družboslovnimi (kar je naprimer tvoja ekonomska fakulteta).

T_F_7 ::

verjamem da je.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

cewapcic ::

ne it na vsš
pejt na uni
men je blo že tprvi dan k sm vstopu v šolo žal, da nism su na uni
obiskujem pa fri
prelahko je vse skp, no saj do zdj je blo
no po en stran bom mel pa saj zoisovo štipendijo nasledn let :)
aja zakaj nism su na uni?
ker so mi vsi govoril kok je zajeban...
jst pa budala itak vse verjamem
ce se nč ne ucis pa če ti gre težko v glavo
itak da ti je zajeban

overlord_tm ::

ne it na vsš
pejt na uni
men je blo že tprvi dan k sm vstopu v šolo žal, da nism su na uni
obiskujem pa fri
prelahko je vse skp, no saj do zdj je blo
no po en stran bom mel pa saj zoisovo štipendijo nasledn let :)
aja zakaj nism su na uni?
ker so mi vsi govoril kok je zajeban...
jst pa budala itak vse verjamem
ce se nč ne ucis pa če ti gre težko v glavo
itak da ti je zajeban


Takih je večina, pa najbol glasni so ... predvsem zato ker okol razglašajo kok zajeban fax medtem ko bi se lahko učil :D

urosz ::

Je kdo hodil ali hodi na FERI, ITK (uni) ? napišite malo kako se vam zdi, kaj vse se naučiš na tem programu itd itd.. LEPO PROSIM

Haniball ::

Jaz hodim na FERI, trenutno sem 3. letnik rač. in inf. UNI (stari program, ki ne obstaja več).
Ni kaj preveč težko, trivialno pa tudi ne. Največji usip je itak 1. -> 2. letnik, kjer nas je šlo iz 160 na 77, zdaj v 3. letniku pa nas je 72. Kasnejši usip je konkretno manjši, saj ostanejo več ali manj samo tisti, ki imajo namen dokončat faks. Če imaš voljo in vsaj malo pameti, ni problem narediti izpite.

Opisovanje programa pa se mi ne zdi smiselno, saj se ne izvaja več. Je pa res, da bolonjski tudi niso kaj preveč drugačni (dosti stvari so odstranili, saj so morali iz 9 semestrov reducirat na 6).

Trololololo1 ::

Sem hodil na FERI(rač in inf).
Zdaj ponavljam in so me premestili v ITK.
Sem na VS in ti povem, da ni tako zelo lahko(kot je nekaterim očitno na ekonomski). Je pa res, da ni pretežko, če se spraviš k stvari in imaš vsaj malo talenta.

Drugače pa je 13. in 14. informativni dan.

http://www.feri.uni-mb.si/images/dogodk...

Zgodovina sprememb…

T_F_7 ::

haha! grem stavit zdej takoj (ob 2 zjutraj), da je ef težja!
ne vem kaj si se spravu name, verjetno ti ni blo všeč da sem popljuval vs program.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Trololololo1 ::

Nimam rad samovšečnežev. Sploh pa s takšnih faksov, po katerih je kljub "zahtevnem" izobraževanju še vedno težko dobiti delo. Zato pa vas tudi tako malo vsako leto diplomira ane.:)

T_F_7 ::

nisem samovšečnež! človeku sem samo svetoval naj gre rajši na uni, ker se mu bo to izplačalo v prihodnosti. upam da se s tem strinjaš?
diplomira nas kar nekaj, izobraževanje se ti ne zdi zahtevno ko se nanj navadiš, sicer pa mamo kar nekaj takih cvetk, da se moraš z njimi jebat da je grdo za videt, drugače pa se delo najde na vsakem drugem koncu, razen če nima posameznik posebnih želja, za kar pa se težko najde prava služba ne glede na narejen faks.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Trololololo1 ::

Bom tako rekel. Če si končal gimnazijo s pravdobrim ali odličnim uspehom priporočam UNI, drugače pa raje VS. Se je pa dobro zavedati da RIT VS in ITK VS tudi nista tako lahka. Je pa lažje kot UNI.

Bolje prvi na vasi kakor zadnji v mestu :)

alexa-lol ::

Je razlika med tehničnimi faksi in pa družboslovnimi (kar je naprimer tvoja ekonomska fakulteta).

a ni EF elektro faks in ne ekonomska fakulteta

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

ne, FE je Fakulteta za elektrotehniko. EF je pa Ekonomska fakulteta.

KandazaR ::

Edit: so me že prehtel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

alexa-lol ::

drgac pa zdej k je bologna so razlike mla manjse kot prej a spet so....VS..več prakse
UNI več teorije
se pa lahko vpišeš s končano 1. stopnjo UNI ali VS na 2.stopnjo za magistrski študij
Ta magisterski študij ni enak kot zdaj tako da nisi mag. Kekec ampak si Kekec mag. elektrotehnike, nisi enakovreden starim magistrom

bluefish ::

da, tako je. Nekako je bolonjski naziv za eno stopnjo nižji. Verjetno eden od razlogov, da delodajalci trenutno raje zaposlujejo tiste s stopnjo izobrazbe po starem.

alexa-lol ::

trenutno....cez 5-6 let ko bojo na trg pršli prvi novi magistri se bo situacija pomoje spremenila

;-) ::

ne it na vsš
pejt na uni
men je blo že tprvi dan k sm vstopu v šolo žal, da nism su na uni
obiskujem pa fri
prelahko je vse skp, no saj do zdj je blo
no po en stran bom mel pa saj zoisovo štipendijo nasledn let :)
aja zakaj nism su na uni?
ker so mi vsi govoril kok je zajeban...
jst pa budala itak vse verjamem
ce se nč ne ucis pa če ti gre težko v glavo
itak da ti je zajeban


Škoda nimate slovenščine res =)

Drugače pa kaj pravite končujem srednjo ekonomsko pa bi se rad vpisal na feri VS RIT. Bo kar težko an? glede na to da je čisto druga smer itd.

cewapcic ::

ne it na vsš
pejt na uni
men je blo že tprvi dan k sm vstopu v šolo žal, da nism su na uni
obiskujem pa fri
prelahko je vse skp, no saj do zdj je blo
no po en stran bom mel pa saj zoisovo štipendijo nasledn let :)
aja zakaj nism su na uni?
ker so mi vsi govoril kok je zajeban...
jst pa budala itak vse verjamem
ce se nč ne ucis pa če ti gre težko v glavo
itak da ti je zajeban


Škoda nimate slovenščine res =)

Drugače pa kaj pravite končujem srednjo ekonomsko pa bi se rad vpisal na feri VS RIT. Bo kar težko an? glede na to da je čisto druga smer itd.

in kva te zdj moti pr moji slovenscini?
pisal bom kokr čem
edit: napisanih sm mel nekaj krepkih...
eh pa nisem tak tip človeka, da bi se kregal kej prevec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cewapcic ()

bluefish ::

oo, smo pa vljudni.

spinner ::

Lep pozdrav!

Ker se čas izteka za vpis na študij, bi nujno rabil vašo pomoč, ker sem v dilemi. Malce sem bral prejšnje komentarje ampak nisem prišel do končne odločitve, ali iti na VS ali UNI na FERI, RIT.
Hodim v 4. letnik srednje šole Elektrotehnik Računalništva. Da najprej povem. Podatkovne Baze mi grejo kar zelo. APJ (programiranje) mi ne dela niti najmanj problemov. Matematika je tko tko ... Pri angleščini imam dobre ocene vendar sam verjamem da imam predobro oceno glede na moje znanje. Pa me zanima kaj mi predlagate UNI ali VS? :? Namreč ne morem se odločiti že 2 meseca.

Prosim za hiter odgovor. Najlepša hvala in lep pozdrav

mico28 ::

UNI več teorije
Vs več prakse
drugače pa zelo podobna programa, ni veliko razlike
to je blo zelo na kratko
lp

Haniball ::

Če imaš pogoje za vpis na UNI in če si vsaj malo sposoben (pa da nisi ravno lenuh), potem le idi na UNI.

spinner ::

Ja da je več prakse na VS pa tam več teorije to mi je jasno.
Sem pa srednje lenuh. Če se spravim zraven potem nisem glih več lenuh.
Če je res tako podobno potem ne bom zgubljal teh 2 let. Rajš ornk stisnem.
A so kakšne inštrukcije drugače če mi recimo matematika ful delala probleme? Koliko je sploh matematike glede na srednjo šolo? Če je mogoče kdo hodil v isti program srednje šole kot jaz, pa je zdaj na feriju uni. Kakšna je razlika v matematiki?

hvala in lp

Haniball ::

Jaz sem še na starem programu (rač. in inf. UN), kjer je bojda dosti več matematike kot na RIT, pa tudi ni blo kaj preveč težko.
Vsi, ki so bili v 1. letniku vsaj malo resni, so naredili (nekje polovica). Usip iz 2. v 3. letnik pa je bil zelo majhen (iz 77 na 72, samo mislim da so tu prišteti še ponavljalci).

spinner ::

Aha. Ok bom poizkusil kar na UNI. Če pa ne bo šlo pa se pač prepišem med šolskim letom a ne?
A še gre kdo na FERIja UNI? :) MB.

cyber_killer ::

Samo eno vprasanje. Kje zelite delati po koncanem UNI programu? In koliko misilte da bo vasa placa? Nekateri imajo mag. pa tisti s srednjo solo bolj obladajo zadeve in imajo tudi vecjo placo.

OrkAA ::

Placa je vsaj v privatnih podjetjih primerna tvojemu znanju. Torej, ce ti je dejansko kaj do dobre place, se pac zacni udejstvovat na podrocju, ki te zanima (opravljaj studentska dela, spoznavaj programske jezike, itd.). Ce mislis, da bos s srednje malo dela na faksu zadeve obvladal, potem se pac motis. Znanja bos imel ravno toliko kot bos vanj vlozil dela - srednje malo.

Faks sam po sebi ne prinese kaj dosti. Zna pa ti precej pomagati, ce bo to le ena veja tvojega izobrazevanja.

cyber_killer ::

Ce mislis, da bos s srednje malo dela na faksu zadeve obvladal, potem se pac motis. Znanja bos imel ravno toliko kot bos vanj vlozil dela - srednje malo.



Ne razumem tega stavka.

c0dehunter ::

Čak, a ti se lahk TEKOM šolskega leta prepišeš iz UNI na VS, al kak?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

OrkAA ::

Ce mislis, da bos s srednje malo dela na faksu zadeve obvladal, potem se pac motis. Znanja bos imel ravno toliko kot bos vanj vlozil dela - srednje malo.



Ne razumem tega stavka.


Katerega dela?

;-) ::

Če boš delal bo šlo če ne ne. Ka ni jasno.

spinner ::

Je jasno tole. Vprašam za inštrukcije če je lahko dobit ali ne? Pa razlika v matematiki me zanima.

Hvala

BCSman ::

uni se po bolonjskem ne splača več, saj z VS lahko tudi greš +2 ali pa se zaposliš.

Haniball ::

Sem se ravno prej pogovarjal z eno asistentko za MAT na FERIju, pa je rekla da je nivo znanja na VS neprimerno slabši kot na UNI.
Ko pridejo skupaj s poklicnih šol, kjer matematike niso ravno preveč razvijali, je res kriza. Eni bojda niti kvadrirat več niso znali, kaj šele da bi sploh kje slišali za kakšne odvode ali integrale 8-O

Pa glede inštrukcij se tudi vedno nekdo najde. Če recimo samo nekaj malega ne razumeš, lahko greš komot do asistenta in ga vprašaš. Potem pa so še tu razni sošolci/znanci/sorodniki, ki obvladajo snov; inštrukturji pa so potem še zadnja opcija.

c0dehunter ::

Čak, a ti se lahk TEKOM šolskega leta prepišeš iz UNI na VS, al kak?


Bump.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

spinner ::

Hannibal kako misliš nivo znanja slabši kot na UNI?

root987 ::

Hannibal kako misliš nivo znanja slabši kot na UNI?

Preber še naslednji stavek:
Ko pridejo skupaj s poklicnih šol, kjer matematike niso ravno preveč razvijali, je res kriza. Eni bojda niti kvadrirat več niso znali, kaj šele da bi sploh kje slišali za kakšne odvode ali integrale

Če to ni neprimerno slabše znanje (vsaj predvidevam da lahko kvadiranje, integrale pa odvode umestimo pod osnovno matematično inteligenco na tehničnem faxu, če ne kar splošno).
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FERI ali FRI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7516957 (11687) KraitPay
»

FRI: RI VŠ in RI UN

Oddelek: Šola
304236 (3003) TheBlueOne
»

UNI ali VS

Oddelek: Šola
174797 (3831) KraitPay
»

Izbira med FRI, FE in FS

Oddelek: Šola
127035 (5850) lemonaid
»

Univerzitetni vs Visokošolski strokovni študij

Oddelek: Šola
2913269 (12092) SasoS

Več podobnih tem